6 postów w tym temacie

xaLnBEm.png

Poradnik przetłumaczony z zagranicznego bloga za środki z reklam. 

W zeszłym miesiącu zdecydowałem się na stworzenie nowego fanpage'a na Facebooku w celu pokazania wam w formie case study jak założyć zupełnie nową stronę i w miesiąc doprowadzić ją do ponad 10000 wartościowych lajków.
3JwVj35.jpg


Postanowiłem stworzyć fanpage poświęcony serialowi Rick and Morty ponieważ na innym fanpage'u który posiadam jest wielu fanów tego serialu. Mimo tego, że to nowa produkcja to już posiada spore grono fanów.
Lubię tworzyć fanpage dotyczące interesujących seriali po pierwsze dlatego, że sam jestem ich fanem, po drugie dlatego, że wiem, że mają one wielki potencjał do zmonetyzowania. To jedne z dwóch najważniejszych kryteriów przy wyborze odpowiedniej niszy. Kiedy już zdecydowałem się na Ricka i Morty'ego przyszła pora na wybranie odpowiedniej nazwy użytkownika, która byłaby wolna i na Twitterze i na Facebooku.Ostatecznie zdecydowałem się na @AllRickandMorty.

4 kroki do założenia nowego Fanpage'a na Facebooku

Stworzyłem swojego Fanpage'a. ustawiłem konto na Twitterze, Zaplanowałem posty na najbliższy czas, znalazłem interesujący content o Ricku i Mortym i stworzyłem reklamę mojego FP na Facebooku.

 1. Tworzenie Fanpage'a - jest to bardzo łatwy i zajmujący jedynie kilka minut krok. Upewnijcie się jedynie, że wasze zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle jest wysokiej jakości.
 2. Ustawianie Twittera - stworzyłem swoje konto na Twitterze i podłączyłem je pod moje konto na FPTraffic. Użyłem tego samego zdjęcia profilowego, zdjęcia w tle i nazwy użytkownika aby pokazać się jako marka i łatwo nawiązać więź z moimi fanami.
 3. Ustawienie automatycznego postowania - ustawiłem moje konta tak, aby postowały rano, po południu i wieczorem a następnie naniosłem poprawki na czas postowania tak, aby był on jak najbardziej optymalny ( więcej o tym poniżej).
 4. Znalezienie contentu- kluczowym jest w początkowej fazie istnienia fanpage'a posiadanie ciekawego contentu, który spodoba się i zaangażuje fanów a FPTraffic sprawia, że jest to bardzo łatwe.

Ustawienie reklamy na Facebooku
Nasza strategia na tworzenie wielkich fanpage'ów z FPTraffic może być podsumowana w 3 krokach:

 1. Zdobądź podstawową audiencję - mam na myśli ludzi którzy będą lajkować, komentować i udostępniać twój content sprawiając, że strona będzie organicznie rosnąć. Nie możesz jednak naturalnie rosnąć, gdy nie masz jeszcze nikogo, kto lubi twoją stronę. Dlatego do zdobycia pierwszych fanów używamy Facebookowych reklam.
 2. Regularnie publikuj posty. Twoi fani muszą mieć w co się angażować. FPTraffic sprawia, że znajdowanie contentu i postowanie go jest bardzo łatwe.
 3. Twórz wartościowe treści - jeżeli regularnie dajesz swoim wiernym fanom wartościowy content to możesz być pewny, że będą oni wracać po więcej. W ten sposób zapewniasz stronie stały rozwój.

Aby więc zacząć proces budowania fanpage'a z dużą ilością lajków musisz ustawić reklamę swojego FP na Facebooku w celu zdobycia pierwszych lajków.
DyxvYdQ.png


Aby zbudować bazę moich fanów na fanpage'u stworzyłem reklamę na Facebooku mającą na celu zdobycie lajków mojej strony. Targetowałem ludzi którzy interesują się serialem Rick and Morty. Tagi zainteresowań jakie wybieracie są naprawdę istotne przy obniżaniu waszego CPL ( cost per Like). Rick and Morty nie jest specjalnie konkurencyjną niszą dlatego dość szybko udało mi się zbić cenę jaką płaciłem za każdego lajka. Jeżeli jest taka potrzeba wypróbujcie też inne zainteresowania w waszej niszy.
Waszym celem powinno być osiągnięcie cena 0.01$-0.05$ za lajka. Dla większości nisz jest to zdecydowanie osiągalne. Oto parę wskazówek jak to osiągnąć.

Wskazówki na stworzenie efektywnej reklamy twojego FanPage'a]

Gdy tworzę swoją kampanię reklamową to staram się aby moja reklama wyglądała jak najprościej. Poniżej zamieszczam screenshot reklamy jakiej użyłem do zbudowania mojego FP o serialu Rick and Morty.
el4Ar5h.png

Jest kilka rzeczy które robię przy każdej mojej kampanii:

 • Ustawiam, aby mój FP był reklamowany jedynie na urządzeniach mobilnych
 • Tworzę tylko jeden zestaw reklam dla każdej kampanii i ustawiam jego dzienny budżet na 3$
 • Używam w tytule zwrotu nawołującego do polubienia mojej strony, np. "Polub jeśli kochasz Ricka i Morty'ego". Użytkownicy często to robią jako, że faktycznie są zwolennikami tego serialu, o co zadbałem targetując tylko tych którzy mają w zainteresowaniach "Rick and Morty".
 • Domyślnie Facebook użyje twojego zdjęcia profilowego jako zdjęcia w reklamie. Jeśli nie przykuwa ono jednak dostatecznie uwagi to zmień je na takie, na które zwróci uwagę przeciętny użytkownik.

To wszystko co musisz zrobić, aby twoja kampania reklamowa na Facebooku była zakończona sukcesem. Po utworzeniu i zaakceptowaniu przez FB twojej reklamy daj jej działać przez miesiąc, cały czas obserwując twój Cost per Like.
7YBWWpE.png


Jak widzicie na powyższym screenie, pierwszego dnia za każdego lajka płaciłem 0.14$ a następnie codziennie koszt ten malał aż do bardzo niskiego poziomu. Dzieje się tak, ponieważ Facebook z czasem automatycznie pokazuje twoją reklamę tylko tym, którzy są nią naprawdę zainteresowani. Każdego dnia zbierają informację o tym, kto polubił twoją stronę za pośrednictwem reklamy i wykorzystują te dane do lepszej optymalizacji i lepszego targetowania twoich potencjalnych fanów.
NIe trwało długo nim zacząłem płacić ledwie 0.01$ za każdego lajka i płacę tylko tyle po dziś dzień.

10,000 polubień Fanpage'a

W głowie ustawiłem sobie 10000 lajków jako znacznik który chce osiągnąć z każdą swoją stroną na FB ponieważ wiem, że wtedy posiada się już całkiem sporą audiencję która angażuje się w mój content naturalnie reklamując i zwiększając wielkość Fanpage'a.
xZ6yrlf.png

Od kiedy strona All Rick and Morty przekroczyło 10 000 polubień ma doprawdy znakomite statystyki zaangażowania fanów. Na tę chwilę była widziana ( miała zasięg) przez ponad milion osób.
haF4hJV.png

Co dalej?

Moja strona ma ponad 10 000 lajków i świetne statystyki. Znakomicie! Jednak co dalej?
W najbliższym czasie wyłącze swoją kampanię reklamową dla tej strony i pozwolę jej rosnąć naturalnie. Zdobędę większość fanów Ricka i Morty'ego po prostu dlatego, że tak bardzo mój content będzie udostępniany.
Mam zaplanowane na Fanpage'u kilkaset postów ale będę dodawał kolejne i obserwował, jakie mają najlepsze statystyki aby zobaczyć, co działa najlepiej.
nqOpPIM.png


Będę również uważnie obserwował, posty wstawiane o jakich porach osiągają najlepsze wyniki aby cały czas na bieżąco optymalizować czas dodawania nowych postów.

Monetyzowanie mojego Fanpage'a

Gdy strona będzie rosnąć i będę regularnie dostarczał swoim odbiorcom wysokiej jakości treści będę również starał się zmonetyzować swoją stronę bez utraty zaufania jaką darzą mnie fani Ricka i Morty'ego.
Jednym ze sposobów monetyzacji takiej strony jest postowanie produktów związanych z serialem Rick and Morty z Amazona. FPTraffic jest zintegrowane z Amazonem i pozwala kilkoma kliknięciami opublikować post promujący jakiś produkt z Amazona na twoim fanpage'u. Będę również przekierowywał ludzi z mojego Fanpage'a na moją nowo założoną stronę dotyczącą tego serialu gdzie umieszczę reklamy oraz produkty afiliacyjne na których mam zamiar zarabiać.

Zacznijcie budować swoją bazę

Zacząłem budować strony na Facebooku 6 lat temu i teraz docieram organicznie do milionów ludzi bez wydawania ani grosza.

Zacznijcie budować swoje strony już dzisiaj aby skorzystać z potęgi social mediów i zdobyć gigantyczny zasięg.
 

Parę notek od Ciamciaja:

 • W poradniku bardzo dobrze pokazane jest obniżanie kosztu kliknięcia, kosztu like na FB.
 • W poradniku dobrze wytłumaczone jest wyszukiwanie ludzi zainteresowanych - inni nas nie interesują zupełnie, to stracone pieniądze, nie zmonetyzujesz ich potem! Zachęcam do zapoznania się też z tym: 
 • Narzędzie FPTraffic polecane w poradniku ma mnóstwo opcji i bardzo przyspiesza tworzenie, rozbudowę, wypełnianie fanpage, nie jest obowiązkowe, ale na pewno może Wam pomóc. Jest stworzone właśnie do rozwijania fanpage! 
16

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super poradnik jeśli ktoś ma tworzyć prawdziwy fp :) Wiele można się dowiedzieć! Dzięki :wub:

1

2.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna sprawa! Spróbuję podziałać, nawet serial już wynalazłem :D

0

"Wolę żeby mi ledwo na kebsa starczało i żeby mnie ludzie nie wyzywali za plecami.."
http://i.imgur.com/RglelHI.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeglądam forum i jestem pod wrażeniem tego co tu robicie. Jako osoba po studiach z marketingu nie mam nawet części Waszego warsztatu jeśli chodzi o kwestie działań w internecie.

Mam jedno pytanie odnośnie FP, myślę, że to odpowiednie miejsce by je tu zadać. Chodzi o zdjęcia jakie publikujecie na swoich stronach. Pamiętam kiedyś jak rozmawiałem z pracownikiem agencji, nieoficjalnie mówił mi, że na FP stosowanych w celu zdobycia zasięgu by potem wykorzystać go do promowania strony/produktu właściwego, pozwalają sobie na nieprzejmowanie się prawami autorskimi, jednak jest to ryzyko potencjalnych problemów. Jak wygląda to z Waszej strony ?

PS. Zaczynam swoją przygodę tutaj i chętnie wskoczyłbym pod czyjeś skrzydła żeby dowiedzieć się jak najwięcej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, kaka49 napisał:

Tylko uważaj na Administracje jak im powiesz coś prosto w oczy to później siadają na Tobie :D Dziecinada ale cóż, życie.

/sam zaczynasz, a później masz problem, np. offtopic + cytowanie bezpośrednie posta wyżej, czyli złamałeś regulamin podwójnie lecz to administracja jest zła:facepalm: / - Harry

Edytowane przez Ciamciaj
sam zaczynasz, a później masz problem, np. offtopic + cytowanie bezpośrednie posta wyżej, czyli złamałeś regulamin podwójnie lecz to administracja jest zła - Harry
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam tylko od siebie, że "siadamy" na roszczeniowcach, którzy nie dają nic od siebie, zniechęcają do zarabiania, a oczekują pomocy od innych. Over and out :)

Wysłane z mojego Sony Xperia Z5 Premium za pomocą Tapatalk.
 

2

NIE KORZYSTAM Z GADU-GADU! Jeśli ktoś na GG pisze Ci, że jest mną i próbuje robić z Tobą interesy, od razu zgłoś go do mnie i pod żadnym pozorem nie wysyłaj tej osobie żadnych towarów ani pieniędzy!

T2FBISy.jpg

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez Mefurni
   1. Nazwa poradnika/niszy: Facebook Advertising - ROI nawet do 400%!   2. Opis poradnika/niszy: Witam, sprzedaje poradnik własnego autorstwa. Poradnik zawiera 27 stron - wraz z obrazkami. Poradnik podzielony na CZTERY części. Poświęcony jest reklamom na facebooku, które z czasem zaczynają generować naprawdę duże dochody. Sprzedaję na tym forum 3 sztuki.    Spis treści:
   I. Subskrypcje
   1. Reklamowanie subskrypcji sms - historia
   2. Proces tworzenia kampanii (na przykładzie nadchodzącej niszy)
   3. Przykłady grafik reklamowych (jak z ze zwykłej grafiki zrobić reklamową)
    
   II. Sieci i programy partnerskie
   1. Wstęp
   2. Opis działania
   3. Przykłady
   4. Przydatne linki.
    
   III. Nie mam pieniędzy na inwestycje Jak zarobić na inwestycję w reklamy, poboczny sposób, powiązany z jedną metodą poradnika.
    
   IV. Czyli to co najważniejsze
   1. Każda kampania zarabia?
   2. Minimalizowanie ryzyka straty, zwiększanie szansy na zarobek (8 sporych punktów, w tym analiza kampanii reklamowej)
   3. Kilka nadchodzących nisz, które można wykorzystać do promocji.
    
    
   3. Źródło pozyskania: WŁASNE. 4. Zdjęcia/ dowody: Niepotrzebne. 5. Kontakt: pw, gg: 2287414 6. Cena: 120zł. Dla pierwszych 2 osób - 100zł !  7. Sposób zapłaty: PayPal, przelew mbank/ing   8.Poradnik/nisze oddałem do recenzji: oddaje, szukam właściwej osoby.
  • Przez Reputowany
   1. Nazwa przedmiotu: Stażowe konta Facebook  damskie / męskie - rok założenia 2008-2013 2. Opis przedmiotu: -Konta czyste, możliwość modyfikacji na potrzeby klienta. -Możliwość wystawienia rachunku. -Z checią podejmę współpracę hurtową - wówczas możliwa negocjacja ceny 3. Źródło pozyskania: Handel 5. Kontakt: GG:  51831086 6. Cena: 5 PLN / Sztuka  7. Sposób zapłaty: PayPal, konto bankowe.   W razie potrzeby udostępniam podgląd mojego profilu na innym forum.
  • Przez Olo
   Jakieś pomysły? Obecnie posiadam jeden fanpage, który się rozwija i zastanawia mnie w jaki sposób będę mógł z niego zarabiać. Od razu mówię, że SubSMS itp. odpadają, ponieważ nie chcę się w to bawić. Myślałem nad połączeniem fanpage z serwisem Amazon, lecz nie wiem dokładnie jeszcze na jakiej zasadzie to działa. Myślałem także na sprzedaży jakichś rzeczy, lecz też na razie ciężko mi znaleźć sposób aby mieć z tego zysk jakiś tam. Chętnie posłucham rad osób, które siedzą w socialach i zęby na tym zjadły. Nagradzam każdą pomoc.  
  • Przez Wiesz_Jak_Jest
   1.Nazwa przedmiotu : puste konta na FB
   2.Opis przedmiotu : puste konta na facebooku. Potwierdzone numerem telefonu + email na wp.pl . Na kontach dodane są zdjęcia profilowe + w losowych kilka zdjęć do galerii + zdjęcie w tle.
   Wykonuję również konta na zagraniczne dane w cenie 1,90 !!!
   3.Zdjęcia : brak
   4.Kontakt : PW, GG: 57363209
   5.Cena : 1,50 zł PL , 1,90 zł konto zagraniczne
   6.Sposób zapłaty za przedmiot : PayPal, przelew tradycyjny, bluecash 
   Do każdego konta dodaję dane do poczty. Konta są robione ręcznie, każde na osobnej karcie w trybie bez plików cookies oraz na innym IP co sprawia, że konta utrzymują się dłużej  Numery telefonów pochodzą ze Stanów Zjednoczonych.
   Na zlecenie tworzę też konta ze znajomymi i grupami

   Dodatkowo na zamówienie mogę dodać do kont grupy i znajomych:
   100 grup - 5 zł
   200 znaj - 4zł
   500 znaj - 10zł
   Grupy posiadają powyżej 1500 osób. Wszystko grupy polskie.
    
   JEŻELI POTRZEBUJESZ WIĘKSZĄ ILOŚĆ KONT TO ROBIĘ JE RÓWNIEŻ NA ZAMÓWIENIE.
   WIĘCEJ INFORMACJI PW LUB GG.
   OBECNIE POSIADAM W OFERCIE TAKŻE 2 KONTA Z PAŹDZIERNIKA Z GRUPAMI I ZNAJOMYMI. CENA - 25ZŁ / SZTUKA