Blog Ziemnego

 • wpisów
  7
 • komentarzy
  25
 • wyświetleń
  11239

Optymalizacja strony - z czym to się je

blog-0817053001433845119.jpgOptymalizacja strony - co to takiego?

W dzisiejszych czasach samodzielne stworzenie strony internetowej to już żaden problem. Wystarczy odrobina wiedzy i nieduży nakład środków, by w parę godzin utworzyć i opublikować, lepszą czy gorszą, własną stronę www. Trudności zaczynają się gdy chcemy, aby ta strona była często odwiedzana i przynosiła zyski. Co należy zrobić, by umożliwić innym znalezienie naszej strony? Tym, którzy mają nieco pojęcia na temat e-biznesu przychodzi na myśl pozycjonowanie strony internetowej. Rozpoczęcie prac pozycjonerskich to jednak nie pierwszy krok jaki należy wykonać, aby osiągnąć jak najlepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Niezwykle istotny wpływ na skuteczność pozycjonowania ma optymalizacja nowo powstałej strony internetowej pod kątem SEO.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja to szereg działań, które przyczynią się do lepszego zrozumienia zawartości witryny. Optymalizacja strony powinna polegać na zwiększeniu użyteczności oraz jakości naszej strony. Dzięki dobrej optymalizacji ułatwimy sobie dalsze prace pozycjonerskie - szybciej i taniej osiągniemy wyższe pozycje w Google. Do przeprowadzenia prawidłowej optymalizacji strony internetowej niezbędny jest audyt SEO - raport, który dokładnie określi w jaki sposób powinna ona być wykonana. Jeśli nie chcemy korzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się optymalizacją i pozycjonowaniem, warto zajrzeć do działu optymalizacji, gdzie znajdziemy sporo informacji na ten temat, a w razie problemów z samodzielną pracą nad naszą witryną możemy liczyć na pomoc użytkowników.

vn9uwt9.png

Jakie są podstawy prawidłowej optymalizacji?

Warto wiedzieć, co dokładnie wchodzi w zakresie optymalizacji, jakie działania są przez Google zabronione, a które są dobrze oceniane. Optymalizacja składa się z kilku etapów prac nad witryną internetową:

 • optymalizacja kodu - poprawienie ewentualnych błędów w kodzie źródłowym, które mogłyby przeszkodzić w pracach nad budowaniem popularności strony. Ten etap prac powinien doprowadzić do sytuacji, w której roboty sieciowe mogą z łatwością poruszać się po podstronach serwisu - czytać ją w prawidłowy sposób i zapamiętywać.

 • optymalizaja treści - musimy pamiętać, że roboty nie potrafią czytać obrazków - stronę widzą w formie tekstowej. Zatem naszym celem powinno być zgromadzenie na stronie wartościowych treści tekstowych i zminimalizowanie ilości obrazków, które postrzegają jako puste przestrzenie, co przekłada się na negatywną ocenę całego serwisu. Ponadto ważne jest wskazanie robotom najważniejszych treści. Do tego celu stworzono różnego rodzaju nagłówki. Na naszej stronie powinno znaleźć się miejsce a nagłówek <h1>, który będzie jednoznacznie wskazywał jaki jest temat strony internetowej. Musimy też pamiętać, że algorytmy wyszukiwarek przywiązują coraz większą wagę do poziomu wartości treści dla użytkowników i stosowania legalnych metod pozycjonowania. Treści publikowana na naszej stronie powinny być unikalne i bogate w przydatne informacje.

 • optymalizacja grafiki - optymalizacja grafiki powinna doprowadzić do zmniejszenia wagi plików, co ma znaczenie w szybkości działania naszej strony internetowej. Zaleca się między innymi wykorzystywanie kompresji obrazów. Należy pamiętać także o wprowadzeniu opisów grafik.

 • optymalizacja linków wewnętrznych - linki umożliwiają użytkownikom i robotom dotarcie do podstron witryny. Istotne jest tu maksymalne uproszczenie struktury linków, tak by w możliwie najłatwiejszy sposób poruszać się po wszystkich podstronach. Ponadto linki na stronie powinny być w formie tekstowej i nigdy nie mogą wskazywać na strony puste. Wszystkie strony z błędami powinny być zablokowane. Gdy użytkownik wpisze niepoprawnie adres witryny, powinien zostać automatycznie przekierowany na inną stronę lub uzyskać informacje o błędzie. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że użytkownik a także robot ujrzy stronę zawierającą informację “Błąd 404”. Taka strona jest czytana jako pusta i wpływa negatywnie na ocenę użyteczności naszej witryny.

 • optymalizacja słów kluczowych - to jeden z najważniejszych etapów optymalizacji, który ma duże znaczenie w dalszym pracach pozycjonerskich. Musimy zadać sobie pytanie na jakie frazy chcemy być widoczni w sieci i właśnie tymi frazami wypełnić naszą stronę. Ważne, by dane grupy fraz były przypisane do konkretnych podstron i zostały odpowiednio wyróżnione, jednocześnie należy zadbać o to, aby tekst był jak najbardziej naturalny.1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się tutaj