Demiurg

Użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nowy

O Demiurg

 • Tytuł
  Poziom 1

Ostatnie wizyty

371 wyświetleń profilu
 1. Aaaaah, piękna #gównoburza, aż miło się czyta. Coś takiego na wypok się nadaje. Parafrazując "balsam na moje oczy" Nie zaufałbym za grom podobnemu ogłoszeniu (podziwiam odwagę potencjalnych "wspólników") Piękne rzucanie ogólnikami, bez konkretów. Liczby (nawet zakładając hipotetycznie, że realne) nie poparte przemyślanymi przewidywaniami. Całkowity brak znajomości/ a może - ignorancja (?) odnośnie tematu i tego, w co chce się ładować... KKC jak dla mnie. Zastanawiam się, czy bardziej to smutne, zabawne, czy żałosne...
 2. zmiana szablonu a spadek pozycji

  Skąd takie przypuszczenie?
 3. Zmiany są wprowadzane nieustannie, a ostatnio były przeliczenia. Nic dziwnego, że może machać. Jak to na PiO ktoś słusznie napisał swojego czasu (parafrazując) - "nie patrzeć i dalej robić swoje".
 4. Nowa domena - kiedy zacząć linkowanie?

  @Meat Linkować możesz nawet po 5 minutach od zarejestrowania; realnych efektów (o ile mądrze "startowo" linkujesz + masz jakąś w miarę sensowną konkurencję) możesz spodziewać się po 3-6 miesiącach. Poczytaj o piaskownicy co nieco. I nie, nie jest to 100% przypadków, ale jednak większościowa reguła.
 5. zmiana szablonu a spadek pozycji

  Nie gadaj głupot - gugiel bardzo lubi zmiany - to wskazuje na to, że stronka "żyje". Zmiany optymalizacyjne (ku lepszemu), treści, nowe linki - wszystkie te czynniki pokazują, że ktoś pracuje i dba o stronkę, a nie jest to kolejny wymarły blog np... @zaglebiok sprawdź, czy zmianie nie uległa struktura adresów url przede wszystkim (czasem to się zdarza); jeśli tak - wykonaj odpowiednie 301 przez htaccess sprawdź, czy wewnętrzne linkowanie nie uległo zmianom sprawdź, jak wygląda sprawa szybkości i innych aspektów technicznych nowego szablonu w zestawieniu do starego (o ile zapisujesz takie rzeczy) sprawdź, czy nowy szablon nie dodaje externali (zwłaszcza site wide) inne... Nie sądzę, by takie "rotowanie" szablonami miało coś aktualnie pomóc.
 6. Jak szybko cisnac z linkami?

  Weź to pod uwagę przy swoich działaniach; prawdopodobnie tutaj można upatrywać się źródła problemu... (choć oczywiście - ze szklanej kuli poza wróżbem Maciejem nikt nie umie strzelić w pełni trafnie)
 7. Lista serwisów Web 2.0 pod zaplecze

  Tumblre można (często jednak z bliżej nieokreślonej przyczyny - nie idzie tego zrobić); spora część serwisów w teorii pozwala na rejestrację wygasłych kont, ale gdy przychodzi do finalnego etapu - rejestruje Ci nazwę z dodatkowymi cyframi na końcu lub inne tego typu "bonusiki". Niektóre strasznie słabo reagują na przyłożenia pod indeksacje, a jeszcze inne - są szybko usuwane, gdy tylko pojawi się na nich nieco linków. Ciężka sprawa dobrą listę stworzyć na dłuższą metę.
 8. Ostatnia aktualizacja Google to Pingwin

  1. Zdawało mi się, że na tym forum większość to jednak "wyjadacze", dla których takie detale nie będą miały istotnego znaczenia. Ale ok, przyznam Ci rację - szkoda by "rykoszetem" ktoś nieświadomy oberwał. 2. Tu bym wszedł w dyskusję, ale byłby to offtop, którego nie trawię (stąd min. moje "wypunktowywanie" do Twojej wypowiedzi oraz innego komentarza powyżej) 3. Wybacz "pstryczek", aczkolwiek sporadycznie udzielam się na forach - zdecydowanie głównie preferuję czytanie, więc niezbyt miło, gdy ktoś "prostuje" mało istotne kwestie w pierwszych postach, gdy już "łamię się" by swoje 2 grosze wrzucić do ogólnej dyskusji.
 9. Ostatnia aktualizacja Google to Pingwin

  Zabawne z tym "mocnym wejściem" - nie sądzę, by to było moim celem, ale skoro wiesz lepiej... (od X czasu, jeszcze przed rejestracją bywam na tym forum, zaś sama rejestracja również datowana jest X-miesięcy wstecz; dodatkowo - nie jest to mój pierwszy post, więc ciężko nazwać to "wejściem" nawet... mniejsza jednak o to...) Matysik nie to było tematem dyskusji, ale... 1) spotkałem się z takim określeniem, poza tym zawsze byłem zwolennikiem "treści nad formą", więc "so fckin whatever" 2) nigdzie nie powiedziałem, że nie można użyć go inaczej/z pozytywnym efektem, choć osobiście preferuję inne rozwiązania Jakieś inne przytyki o Wielki Kuratorze Treści?
 10. Ostatnia aktualizacja Google to Pingwin

  Nah, za prosto by było, żeby w ten sposób to działało... Wystarczyłoby blastami od ciapaków z Fiverra przez X-rummer walnąć główną konkurencję w topach i wyczyścić niekomercyjne stronki tematyczne, by dla sklepów pozycjonowanych otworzyć drogę (pomijając już kwestię "koszenia" konkurencji). To by było za proste, zdecydowanie. Teraz odpalili jeszcze jedno gów** (paczaj choćby na stan indeksów na stronach) tylko pytanie - czy też po czasie się przyznają do tego, czy ten aspekt przemilczą A mielić będzie jeszcze sporo najprawdopodobniej - najwyższe skoki już były przy wdrożeniu, ale nadal porządku w serpach nie ma, więc należy oczekiwać dalszych zmian i... robić swoje. Oczywiście - po "dostrojeniu się" do aktualizacji
 11. Poradnik Wygasłe Twitter Konta z dobrymi statystykami

  Stary, zachodni sposób - podejrzewam, że z BHW podłapałeś (jako i ja uczyniłem), a drugie podejrzenie - większość i tak nie będzie wiedzieć, "z czym to się je" Niemniej jednak - szczałeczka w górę dla Ciebie za postowanie wartościowych treści z ligi światowej.
 12. Ostatnia aktualizacja Google to Pingwin

  I już wszystko jasne... https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html