Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

eecaa77fa38e82763c61c6dc0d132a01.png

Wiedza kto jest docelowym odbiorcą twoich postów na Facebooku jest kluczowa do dobrego zaangażowania fanów. Im lepszą treść dostarczasz do bardziej odpowiednich ludzi  tym większa ilość lajków, komentarzy i udostępnień.

Zainteresowanie = Interest (jeżeli masz angielskiego FB)

Nowe opcja wprowadzona przez Facebook, a mianowicie narzędzie optymalizacji odbiorców pomaga ci lepiej dopasować twój content do właściwej audiencji, dając priorytet twoim postom dla konkretnych userów na podstawie tagów "Zainteresowań" które określisz dla danego posta.            

Jak możesz efektywnie dobrać tagi? Wyciśnij z nowego narzędzia jak najwięcej dzięki wskazówkom dotyczącym doboru Zainteresowań.

Najlepsze nawyki przy wybieraniu tagów Zainteresowań

Wybór odbiorców posta to opcja która pozwala ci targetować tylko pewien podzbiór twoich fanów,  który jest potencjalnie najbardziej zainteresowany danym postem.

EuFjx3H.png

Jak zawsze w marketingu, istnieje strategia do efektywnego użycia tychże tagów. Zanim przystąpisz jednak do wyboru 16 tagów które najlepiej opisują twój post, rzuć okiem na rekomendację Facebooka w sprawie ich wyboru:

Odkryj odpowiednie tagi dla twojej audiencji

  • Pomyśl o ludziach, którzy mogliby być najbardziej zainteresowani  twoim contentem i jakie są ich zainteresowania. Spróbuj jak najlepiej zdefiniować, czym miałaby być twoja docelowa grupa odbiorców zamiast po prostu wpisywać słowa kluczowe jako Zainteresowania

  • Użyj strategii, w której zadajesz 5 pytań: Kto, Czym, Gdzie, Kiedy i Dlaczego mógłby być zainteresowany aby odkryć czym dokładnie mogliby być zainteresowani twoi odbiorcy

  • Nie próbuj uchwycić każdego możliwego zainteresowania. Pomyśl, kto jeszcze w twojej niszy mógłby być zainteresowany twoim contentem innym niż dany post? Wytargetuj te zainteresowania oddzielnie.

  • Myśl bardziej o ogólnej tematyce twojego FP niż o temacie poruszanym konkretnie w danym poście

  • Dodawaj zainteresowania które graniczą z twoją główną tematyką, którymi mogliby być zainteresowani i w który mogliby się zaangażować docelowi odbiorcy.

Obejmij zakres paru rodzajów odbiorców

  • Dodaj szerokie jak również wąskie zainteresowania. Zacznij od szerokich a następnie coraz bardziej zawężaj i precyzuj grupę docelową,

  • Unikaj jednak zbyt szerokich kategorii. Kategorie takie jak Rozrywka albo Sport są zbyt szerokie aby dotrzeć do naprawdę zaangażowanych fanów. Sprecyzuj temat wewnątrz tych nisz aby dotrzeć do konkretnych odbiorców.             

  • Dodaj jako Zainteresowania konkretne organizacje albo marki które mogą pokrywać się z tematem twojego posta.

Pozostałe wskazówki i tricki

  • Używanie 6  do 10 tagów zainteresowań działa najlepiej dla większości postów,
  • Oznacz celebrytów bądź osoby publiczne aby rozszerzyć swój zasięg. Bezpośrednie tagi dobrze działają z postami, w których występują takie osoby ponieważ istnieje korelacja między tematem a zainteresowaniem audiencji.
  • Dodaj nazwę swojego regionu albo miasta jako "Zainteresowania" ale rób to tylko lokalnie, np. nie dodawaj jako Zainteresowania krajów jak Polska. 

Używając powyższych wskazówek nie powinieneś mieć problemu z wymyśleniem paru interesujących tagów "Zainteresowań". Używaj ich strategicznie a z pewnością zauważysz wzrost zaangażowania na swojej stronie na Facebooku. Pamiętaj aby w Facebookowym centrum analizy odbiorców śledzić, jaka audiencja jest najbardziej zaangażowana w twoich postach.

Poradnik przetłumaczony za środki z reklam na forum.

  • Super 8
Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY!
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .