Skocz do zawartości

Firma w Anglii - Ponad 60 tysięcy złotych wolne od podatku


Gość klaq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba firmy w raju podatkowym by optymalizować koszty uzyskania przychodu. Dzięki wysokim kursom funta możemy uzyskać przychód ponad 60 tysięcy PLN bez odprowadzenia podatku. Na rok 2015/2016 zwolnione z podatku jest aż 10.600 GBP. W dodatku prowadzimy konto w Polskim banku i nie musimy martwić się jakimiś kontrolami czy problemami. To szansa na legalne zyski w kwocie 5000 PLN bez opodatkowania!

 

Nie jest to żadna reklama, nie wskazuje konkretnych firm. W Google wystarczy wyszukać "firma w Anglii" i zainteresować się jednoosobową działalnością gospodarczą (zwaną samozatrudnieniem) w UK: Self Employed.

Koszty są śmiesznie niskie a inwestycja uchroni nas przed problemami z US (Urząd Skarbowy). W dodatku płacimy ubezpieczenie co tydzień w kwocie 2.80 GBP co przyczynia się do budowania emerytury w Brytyjskim systemie emerytalnym! To koszt zaledwie 70zł miesięcznie (11.2 GBP). Oczywiście składki rosną, ale dopiero po osiągnięciu dochodów rocznych powyżej 8 tysięcy funtów. Dla wielu nie jest to osiągalne, ale wystarczająco duże by móc legalnie pozyskiwać dochód. Ze szczegółami zapoznacie się po kontakcie z pośrednikami.

 

Pośrednik to osoba, która załatwi wszelkie formalności i nie przewyższa to jednorazowego kosztu 300 PLN (ok. 50 funtów).

 

Gdzie jest haczyk? Prawo Polskie i również mechanizm firm w Anglii zabrania takich praktyk. Ponieważ niby z zasady trzeba być rezydentem w UK i/oraz prowadzić na terenie zakład/biuro gdzie wykonujemy usługi. Jednak jeżeli pogadacie z pośrednikiem to raz, że przeskoczycie konto bankowe i będziecie mogli prowadzić je w Polsce (w sumie to konieczność ze względu na to, że nie-rezydent nie otworzy rachunku bankowego w UK). 

 

Więc o co w tym chodzi? Tak nie można prowadzić firmy w Anglii wykonując usługę w Polsce. ALE nie do końca dotyczy to usług wirtualnych. Dlatego, że ustalenie wykonywania działalności jest bardzo trudne do określenia. Można łatwo się zabezpieczyć kupując pod swoją firmę domenę (.co.uk) oraz prowadzenie pseudo-fikcyjnej stronki firmowej gdzie opisujemy z grubsza w języku angielskim co robimy z kontaktem email. Strony nigdzie nie będziemy reklamować, ale o ile US postanowi nas szpiegować nie natrafi na żaden ślad. 

 

Niektórzy mogą stwierdzić, że to kombinowanie. Jednak dalej bardziej bezpieczne niż wątpliwe raje podatkowe. Tak naprawdę zgodnie z regulacjami UE możemy prowadzić działalność na terenie całej Unii. Czepialstwo US to normalna sprawa i unikniemy problemów jeżeli będzie rozsądnie korzystać z tej opcji. To lepsze niż Panama, Cypr czy Hongkong. Tu nasze środki trafiają do polskiego banku i możemy je bez obaw wydawać dlatego, że profit pochodzi z kraju Unii i bardzo szybko można zweryfikować jej legalność i sytuację względem podatków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Dlaczego uważasz, że prowadzenie firmy w UK jest lepsze niż na Cyprze? Na Cyprze kwota wolna od podatku wynosi około 19.500 euro rocznie.  W dodatku jeśli będziemy korzystali z usług dobrej kancelarii, to przeważnie takie kancelaria posiadają ludzi postanawionych wyżej na Cyprze gdzie przy ewentualnych problemach z firmą tam, są wstanie "wspomnieć dobrym słowem".

Edytowane przez Exilion
Odnośnik do komentarza

To jest sugestia dla osób szukających rozwiązania z podatkami. Nie stawiam w 100%, że jest lepsze niż na Cyprze. Dla indywidualnego wykorzystania, nie reprezentuje nikogo w tej kwestii dział posiadał mało informacji stąd decyzja o wspomnieniu alternatywy ze względu na system emerytalny. Wynosi coś ok. 450 funtów miesięcznie gdzie byśmy zdecydowali się na długodystansowy zysk on-line.

Edytowane przez klaq
Odnośnik do komentarza
Gość Now You See My Life

mieszkam w Anglii jakis czas. Uzyles slowa rezydent, tutaj rezydentem mozna zostac po 5 przepracowanych latach. Ale pewnie chodzilo Ci o kogos kto po prostu mieszka w UK, bo normalnie moglem zalozyc rachunek bankowy :>>.

 

Tyle, ze ten posrednik to nikt inny jak kolega ktory jedzie tam do pracy, ale to tez nie ma sensu, bo przeciez ta kwota podatkowa jest jego wiec jednoczesnie jak TY na tym zarabiasz tak on traci.

Chyba ze wyjedziecie, zrobicie konto, firme i pozniej powrot :P

Edytowane przez Now You See My Life
Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się do końca. Rezydentura tymczasowa obowiązuje od 12 miesięcy pobytu, pracując bez większych przerw. Po 4 latach możemy zostać stałym rezydentem. Będąc na miejscu w Anglii można założyć rachunek bankowy tego nie napisałem, że nie można. Chodzi mi o zdalność z Polski tak samo możesz zrobić to mając firmę w Denver, USA gdzie możemy posiadać konto Banko of America nigdy nie będąc na miejscu.

 

Rajów podatkowych i sposobów jest wiele. Hongkong też oferuje 0% podatek, biuro w HK oraz pełną mobilność w Bank of China. Jednak na pewno przy niektórych biznesach i usługach adres w UK da większy prestiż i zaufanie oraz stawkę. Jak grafik, programista, specjalista SEO. No a zarabianie przez programy partnerskie można oczywiście postawić na inne punkty. Jednak w UK dalej możesz kombinować z emeryturą. Tutaj chodzi o to jeżeli ktoś ma ambitne plany warto zwrócić na to uwagę. 

Odnośnik do komentarza

Przeciez kwota wolna od podatku zostala przez jakis tam sad okreslona jako niekonstytucyjna i maja ja podniesc od przyszlego roku. Pewnie o kilkaset zlotych! Po co kombinowac? :)

Nie no na prawdę kilkaset a kilka tysięcy złotych ŻADNA RÓŻNICA.

Edytowane przez Skipi
  • Super 1

Do 520zł za założenie konta bankowego https://t.ly/g4eCd

Odnośnik do komentarza

Wybór jurysdykcji zależy od profilu działalności firmy. Dla jednych dobre rozwiązanie to Usa dla drugich Cypr a dla jeszcze innych UK.

Jeżeli chodzi o kontrolę to będąc obywatelem w Polsce ciężko uchronić się od kontroli z US. Możecie mieć konto bankowe, firmę gdziekolwiek lecz jeśli US będzie was podejrzewał o unikanie podatku będzie wg. prawa polskiego mógł Was skontrolować. Po prośbie US macie 7 dni na przedstawienie dokumentów tj. przeprowadzone transakcje, kontrahentów, klientów itp... Nawet jeśli Wasza jurysdykcja nie wymaga prowadzenia księgowości. A jeżeli udowodnią Wam że prowadzicie działalność rzeczywistą w Polsce nawalą Wam podatek i ewentualne kary. Rozwiązaniem jest serwis nominowany.

Druga sprawa założenie DG w raju podatkowym bez prowadzenia księgowości można mieć za niecałe 3000zł z tłumaczeniami przez przysięgłych.

Pomogłem? Daj repa:)

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Czy można w ten sposób opodatkować działalności usługowe np projektowanie? (to też zdalna praca) Niestety w Polsce na projektowanie trzeba od razu zostać Vatowcem, a to gwoźdź do trumny. I jeszcze jedno pytanie, czy trzeba tam jechać zagranice? Ma ktoś namiary na takie "biura" ale bez jakiś krętaczy, którzy wezmą kasę i znikną bez śladów. Jak macie legalne namiary możecie mi napisać na prv. :) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Czy można w ten sposób opodatkować działalności usługowe np projektowanie?

Ale projektowanie czego?

Jeżeli stron internetowych, to odbiorcą usług będa też firmy które będąwymagały FV.

VAT nie jest gwoździem do trumny, bo przeciez robiąc zakupy na rzecz działalności to go sobie odliczysz.

 

Ruszenie z firmą zagranicą wiąże się z kosztami, a na początek spokojnie mozesz przez 2 lata robić to w Polsce - na niskim ZUSie. Złapiesz kontakty, klientów itd i wtedy mozna pomysleć o przenosinach

 

czy trzeba tam jechać zagranice?

zależy od wybranej formy prowadzenia firmy. Ale jeżeli liczysz np na ich emeryturę to musisz jechać podpisać papierek :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Przyznam, że od niedawna też chodzi mi głowie przeniesienie firmy do UK, i zaczynam się powoli rozglądać w temacie,i to bynajmniej nie z powodu dużej kwoty wolnej od podatku,

ale... szczerze mówiąc patrząc na ostatnią sytuację w naszym kraju, zawirowania na giełdach, jakąś cofkę inwestorów zagranicznych itd, spadek złotówki, prognozy ekonomistów, plus dość oczywiste obawy o to, że wkrótce wzrośnie nam ZUS i VAT (wyborcze obietnice ktoś musi pokryć), no i zapewne rosnące koszty prowadzenia działalności gosp. to mam wątpliwości masę.

A trochę szkoda, bo niezmiennie powtarzam, że lubię ten kraj, choć mam obawy co do biznesowego sensu prowadzenia tu firmy (wkrótce)..

Odnośnik do komentarza
Gość Maja Ziutkowska
Można łatwo się zabezpieczyć kupując pod swoją firmę domenę (.co.uk) oraz prowadzenie pseudo-fikcyjnej stronki firmowej

dzięki , otwieram firme  , sporo sie juz naczytalam ale o tym nie mialam pojecia

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ok z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to tak kolorowo nie wygląda jak wielu pośredników obiecuje. Początkowe koszty założenia spółki ltd wcale nie są takie małe. Do tego nie każdy rodzaj działalności oczywiście się nadaje do przeniesienia do UK. Pamiętajcie również, że problemy z US zaczynają się zazwyczaj dopiero po 2-3 latach :)

 

Warto przeczytać http://kamilniedzwiecki.pl/zalozenie-firmy-w-anglii-uwazaj/ jeżeli myśli ktoś na poważnie o firmie w Anglii 

Edytowane przez PKGroup
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeżam trochę temat i mam pytanie. Czy warto lepiej założyć konto bankowe w UK czy korzystać z konta osobistego w PL(słyszałem, że nie ma obowiązku zakładania rachunku firmowego). Do konta firmowego należy również przygotować przetłumaczony zestaw dokumentów. Czy US ma prawo sprawdzić konto osobiste?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .