WolfStreet

Jak wybić portal/bloga?

4 posty w tym temacie

Nie wiem jak trafić do większej liczby odbiorców. Czy żeby wybić bloga/stronę w tych czasach niezbędna jest inwestycja i to niemałych pieniędzy? Obserwuję kilka blogów tematycznych, podobnych do mojego. Jeden pan miał wyniki porównywalne do moich przez dłuższy czas czyli 6K wyświetleń/miesiąc. I nagle w ostatnim miesiącu sprawdzam... eksplozja. 200K wejść. Myślę sobie, dobre żarty, coś się zepsuło. Sprawdzam kilka rzeczy i okazuje się, że na fanpageu FB przybyło mu ponad 100K fanów. Łatwo się domyślić, że ulokował ogromną mamonę w reklamie na Facebooku. Ponadto treści które zamieszcza są moim zdaniem bardzo średnim contentem, więc w mojej głowie urodziło się pytanie takie jak powyżej. Też od jakiegoś czasu próbuję reklam na Facebooku i faktycznie ruch jest większy. Tyle, że ja nawet nie dobiłem jeszcze do 1K, a gdzie tam mowa o 100K. 

Pozycjonowanie bloga na WP to jeszcze ujdzie. Wspomagam się wtyczką Yoast i udaje mi się wybijać to co chcę, jak najwyżej i jest z tego ruch. Ale to wciąż nie są kosmiczne liczby. Ludzie mówią w poradnikach: "linkuj na innych blogach do swojego" - tak, tylko kto normalny teraz pozwala na linkowanie do konkurencyjnych blogów?

Jeśli chodzi o stronę, której bliżej do portalu niż bloga, to sprawa jeszcze trudniejsza. Nie wiem jak trafiać do tych ludzi i gdzie ich szukać. A jeśli już wiem gdzie szukać, to jest tam zwyczajny ban na jakąkolwiek reklamę (o co ofc nie mam pretensji, każdy dba o swój byznes). Wykop jak trafi się z tematem to  jest duży zastrzyk uu ale co z tego, jak nie są to stali użytkownicy. 

0

#Wiemżetebutysąujowe
 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie musisz reklamować się u innych bezpośrednio. Możesz zwyczajnie komentować posty podpisując się imieniem z podlinkowanym swoim serwisem, z tego też będziesz miał jakiś ruch. Komentuj też posty na Facebooku na FP o podobnej tematyce, jako strona, a wtedy jeśli komentarze będą wartościowe, to też będziesz miał szansę na ściągnięcie do siebie innych czytelników.

Ciekaw jestem jak jest z ilością contentu, może gość ma 10x więcej artykułów, więc i 10x więcej ruchu z długiego ogona?

Ogólnie Facebook daje teraz ogromne możliwości jeśli chodzi o dotarcie do Klientów. Jeśli to nie są fejkowi fani, to musiał zrobić jakąś kampanię. A czasem wystarczy wejść we współpracę z jakimś blogerem i przy fajnej akcji uznany bloger może wypromować takiego znajomego ;) Ostatnio analizowałem pewne grono blogerek i to jest kółko wzajemnej adoracji, wystarczy, że liderka powie dobre słowo o nieznanym blogu swojej koleżanki, a później czytelniczki lecą do niej nawet jeśli content jest kiepski ;) Własnymi siłami trudno się przebić, ale trzeba konsekwentnie tworzyć, a kiedyś się uda ;)

1

Jeśli Ci pomogłem, to ucieszy mnie, jeśli przyznasz mi punkt reputacji. Dzięki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To proste, bez inwestycji nie ma nic. Żeby się zwróciło, trzeba zainwestować no i do tego dorzucić jeszcze masę poświęconego czasu. 

1

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.