Moriarty

Poradnik
Jak wykonać audyt strony? - Obsługa Website Auditor

1 odpowiedź w tym temacie

Moriarty    1682

WebSite-Auditor-Review.jpg

Website auditor, jak sama nazwa wskazuje służy do tworzenia audytów seo pod kątem poprawek optymalizacyjnych. Sam program jest dosyć prosty w obsłudze i raczej nie będę wyjaśniał co gdzie, ponieważ raz że jest w języku polskim, a dwa, że większość rzeczy jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Pod lupę weźmiemy wszystkim znaną stronę jaką jest monavie-polska24.pl - wiadomo skąd znana.

Na początku musimy chwilę poczekać, ponieważ program crawluje strony, które znajdzie zarówno poprzez przeklikanie strony, w sitemapie jak i w indeksie google (dzięki temu możemy znaleźć tzw. Orphan Pages - strony bez linków wewnętrznych). Na początek usuwam z podstron, które znalazł do analizy program zarówno dynamiczne urle, ponieważ są one przekierowane i tak na posty i podstrony, a ponadto nie ma do nich nigdzie odniesień oraz strony z tagami, ze względu na fakt, że nie da się ich zoptymalizować (tzn. da ale szkoda na to czasu). Przechodzimy do zakładki Strony.

jdEEPiBJSFylGl5PxtsWOw.png

Ja uszeregowałem podstrony według ilości słów na podstronę w ten sposób znajdziemy od razu tzw. thin content, który powinno się rozbudować do minimum 300-400 słów, ponieważ podstrony takie są szczególnie narażone na Pandę. Kolejnym etapem będzie przejście do zakładki On-page. Sprawdzamy od razu czy jakieś podstrony nie mają może zbyt wielu nagłówków H1 lub nie mają ich zbyt mało (0):

fLr_-T7CR3WGnAnU3-bnxw.png

Od razu znajdujemy kilka problemów, oprócz tego niektóre tytuły są zbyt długie (Przyjmuje się do 55 znaków tytuł aczkolwiek dłuższy nie ma negatywnego wpływu na SEO - Dłuższy ale racjonalny).  Dodatkowo możemy sprawdzić ile linkó wewnętrznych prowadzi do danej witryny, tak aby wzmocnić tę, na której nam zależy.

W zakładce znaczników danych strukturalnych możemy sprawdzić czy podstrony mają znaczniki. Jest to istotne ze względu na brandowość czy lokalność, dodatkowo np dla podstrony o zakwaszaniu czy leczeniu kataru może się przydać dla Direct Answers itd.

5W3V364sSB6blsih-VT4tg.png

Przechodząc do zakładki "Wszystkie zasoby" możemy od razu zlokalizować największe pliki i zoptymalizować je dla uzyskania większej szybkości:

cjZ8KBluSgeoyXIEfhvZng.png

Gdy przejdziemy do zakładki "Audyt witryny" ukaże nam się spis wszystkich rzeczy, które są zrobione dobrze i źle w programie:

cii0WvoERMmcUOBouAuO1g.png

Jest to bardzo przydatne gdy chcemy na szybko rzucić okiem czy wszystko gra ze stroną. Jak widać, problemów technicznych raczej nie ma - kilka 404, jakieś pseudobłędy z SSL, kilka zerwanych obrazków i 2 puste tytuły. Oczywiście optymalizacja techniczna warta jest zawsze uwagi, ponieważ im lepiej zoptymalizowana i przejrzysta witryna, tym częściej i chętniej odwiedzają ją roboty i tym samym zwiększają nasz Crawl Budget.

Aby sprawdzić optymalizacje podstron przechodzimy do sekcji TREŚCI, dodajemy podstronę i keywordy (sugeruję 1-3 na podstronę) i czekamy aż program przeanalizuje podstronę:

5P18pPxoQ0W2TyJH0EDIHQ.png

Jak widać podstrona jest już całkiem nieźle zoptymalizowana ale zawsze można dopchnąć kilka keywordów czy w description, czy tytuł lub tekst. Dodatkowo trzeba pamiętać, że język polski to język fleksyjny więc program może mieć problem z poprawną oceną zagęszczenia słów kluczowych ponieważ szuka dopasowań 1:1. Warto tak zrobić z każdą podstroną, żeby dowiedzieć się czy coś nam nie uciekło, mimo wszystko oko ludzkie jest zawodne, podczas gdy programy sprawdzą wszystko dokładnie.

Ciekawą funkcją jest analiza konkurencji pod względem zagęszczenia słów kluczowych. Aby to zobaczyć wejdź w TF-IDF:

hR8FM7_vQZaPRCNlcljzcg.png

Oczywiście część sugestii idzie od razu do kosza ale inne np należy dodać frazę"zakwaszenia organizmu"*. Nada się to na pewno na content typu h@cki, gdzie możemy sprawdzić jak konkurencja zagęszcza tekst. 

*Prawdopodobnie chodzi o "objawy zakwaszenia organizmu"

Przechodząc do sekcji Raportów możemy zobaczyć raz jeszcze szczegółowy raport z audytu jak i ogólne podsumowanie (bardziej dla klienta). Dodatkowo w sekcji siła domeny możemy zobaczyć jak mocno ocenia naszą stronę Website Auditor pod kątem zoptymalizowania, SM i linków.

Yg_UmLvbTviD0Q4lqfGQpA.pngKOuc0RupSpOPwNzaGlbUXg.png

Reasumując, program Website Auditor to świetny analizer strony. Sam korzystam z niego i bardzo ułatwia mi audyty SEO (nie jest jednak moim jedynym narzędziem do oceny optymalizacji strony ale jest głównym). Daje nam duże możliwości. W przypadku pytań zapraszam do ich zadawania!

TEMAT SEO POWERSUITE

 • Super 3

Nie wiesz jak dokonać optymalizacji strony? Masz problem z doborem słów kluczowych czy z analizą linków? Skorzystaj z moich usług! innoc

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się tutaj


 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez Wujek Ziemny

    
   W świecie kryptowalut Bitcoin nie jest jedynym graczem na rynku. Jest wiele alternatywnych kryptowalut, potocznie znanych jako altcoins. Są to waluty elektroniczne, z własnymi blockchainami, minerami i portfelami. Ale jak one właściwie działają oraz dlaczego istnieją?

   Rynek kryptowalut nieustannie się rozwija, ilość pieniędzy włożonych w ten rynek cały czas rośnie! 

   Czemu potrzebujemy altcoins?
   Jako pierwsza kryptowaluta, Bitcoin ma swoje specyficzne zasady, np:
   nowe monety produkowane są w sieci bitcoin co 10 minut kopanie bitcoinów wymaga komputerów z olbrzymią mocą obliczeniową niektóre układy komputerowe mogą być modyfikowane tak, by kopały bitcoiny szybciej od pozostałych może istnieć jedynie 21 milionów bitcoinów Bitcoin zaprojektowany został jako forma płatności i nic więcej Wszystkie te zasady są świadomymi decyzjami podjętymi przy powstawaniu protokołu Bitcoin, jednak nie można jednoznacznie stwierdzić czy i kiedy te reguły się zmienią.
   Zespół zarządzający software'em bitcoina dopiero ostatnio zgodził się na pewne z miany zarówno w w/w softwarze, jak i w zasadach jego działania. Są ku temu oczywiście dobre powody - bitcoin posiada wartość miliardów dolarów i wiele firm na nim polega. Wprowadzenie zbyt wielu zmian może kreować problemy wśród osób polegających głównie na tej metodzie obrotu kapitałem i podziale waluty.
   Alternatywy dla Bitcoin
   Wiele osób stworzyło swoje własne wersje kryptowalut, bazujące na głównych założeniach BTC, jednak z innymi zasadami, które bardziej pasują do ich potrzeb.
   Ludzie ci tworzą społeczność altcoin, która jest naprawdę duża. Aktualnie altcoiny to około 50% rynku! 

   Jednym z najpopularniejszych altcoinów jest litecoin - kryptowaluta, której zasady dostosowane są tak, by pasowały różnym grupom osób. Litecoin, wypuszczony ponad 3 lata temu, tworzy nową monetę co 2.5 minuty, czyli 4 razy częściej niż bitcoin. Oznacza to, że transakcje dokonywane litecoinem można potwierdzić dużo szybciej niż bitcoinem.
   Litecoin używa również innych zasad kopania. Celowo wyeliminował on nowe sprzęty do kopania, takie jak układy ASIC, by pozbyć się nieuczciwej przewagi nad osobami, które nie mają dostępu do specjalistycznych podzespołów. Ideą było wyrównanie szans i brak faworyzacji osób z większym kapitałem, mogących zakupić droższy sprzęt.
   Inne warte wymieniania altcoiny to min ETH, Ripple. 
   Scamcoins
   Nie wszystkie kryptowaluty mogą się pochwalić tak szczytnymi celami. Na przestrzeni lat pojawiały się tysiące kryptowalut, pośród których wiele okazywało się scamem. Były to altcoiny zaprojektowane tak, by napychać kieszenie jedynie ich twórcom.
   Zazwyczaj altcoiny te ogłaszane są na popularnych forach o kryptowalutach, z małym ostrzeżeniem. Są też często pre-mine'owane przez swoich autorów, co oznacza, że siedzą już oni na całkiem sporej sumie tejże waluty.
   Twórcy scamcoinów próbują zyskać wsparcie społeczności dla swojej waluty poprzez namawianie ich do wykorzystania ich sprzętu komputerowego do kopania. Jeśli znajdą ludzi do rozpoczęcia handlu swoim scamcoinem, mogą zrobić niezły medialny szum wokół siebie, by podnieść jego wartość. W tym momencie twórca sprzedaje wszystkie swoje scamcoiny, odchodzi z rynku, a kryptowaluta umiera przez brak wsparcia twórcy.
   Metoda ta nazywana jest "pump and dump" ("pompuj i porzuć") i niestety jest nadal często spotykana. Wiele altcoinów jest jednak sprawdzonych, z realnym potencjałem i wartością. Jak je znaleźć? Oto kilka rzeczy, na które powinieneś zwracać uwagę.
   Różne funkcje
   Dobry altcoin często zmienia reguły bitcoina tak, by miał on zastosowanie unikalnie produktywane oraz ma swoją aplikację. Dla przykładu, niektóre altcoiny zaprojektowane są tak, by wymieniać je na produkcję energii słonecznej, a inne utworzyły bazę dla nowego systemu nazw domen w internecie. Jeśli altcoin robi coś, co niesie za sobą jakąś realną techniczną wartość, jest to dobry znak.
   Solidny team
   Dobrej jakości altcoin posiada wykwalifikowaną kadrę. Uważaj na waluty wypuszczane przez osoby bez żadnej historii w społeczności szczególnie, jeśli pojawiają się na forum i tego samego dnia przedstawiają swoje altcoiny. 
   Jednymi z najlepszych przedstawicieli społeczności altcoinów są osoby udzielające się tam od dawna.
   Dobre wsparcie techniczne
   Niektóre altcoiny po prostu znikają z nieznanych powodów. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest dogecoin, który powstał jako żart. Altcoin, który używał mordki pieseła jako swojej maskotki, stał się wiralem i wiele osób zaczęło go kupować. W Lutym 2015, dogecoin osiągnął łączną wartość 14 milionów dolarów.
   Altcoiny czasem powstają jako projekt hobbystyczny, a czasem jako podstawa nowego biznesu. Mogą również być czymś więcej niż tylko walutą, przemieniając się w zupełnie nowe struktury, poczynając od aplikacji do wysyłania wiadomości, aż po internetowe bazarki. Niszowi handlarze mogą zyskiwać poprzez wymianę jednych altcoinów na drugie, choć jest to bardzo ryzykowana taktyka. 
   Jeśli chcesz zainteresować się altcoinami pamiętaj, by zbadać rynek i szukać takich walut, przy których nie jesteś z góry skazany na straty, które nie wykazują oznak scamcoina.
   Gdzie dowiedzieć się więcej o altcoinach?
   1. https://coinmarketcap.com/
   2.  Twitter:
   https://twitter.com/needacoin
   https://twitter.com/1CryptoTrading
   https://twitter.com/AngeloBTC
   https://twitter.com/bitcoin_dad
   3. Telegram (dzięki @Xeosnar)
   https://t.me/CryptoWhalesFamily
   https://t.me/joinchat/AAAAAELPl5QFTBwX-OmsfQ
   https://t.me/joinchat/FFtKLkMRhpyxiWRcm24XGg
   https://t.me/HyiperChatGroup
   https://t.me/HyiperInfoGroup
   Gdzie kupić Altcoiny?
   Polecam zacząć od zakupu Bitcoin a następnie na giełdach takich jak:
   https://bittrex.com
   https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=ciamciaj
   https://yobit.net/en/
   Bitcoin możecie zakupić np. poprzez https://www.bitmarket.pl/ lub https://bitbay.net/

   Pamiętajcie, że inwestycja w kryptowaluty to inwestycja jak każda - posiada ona pewne ryzyko! 
  • Przez Meat
   Czy uzycie bold na słowach kluczowych coś daje? Czy raczej powinno uzywac sie tego na neutralnych słowach? Czy np. jak pozycjonuje się na clash of clans h@ack to użycie na tym bold coś daje czy może google uzna to za over-optimalization?
  • Przez DGHubert

   G2A Goldmine to innowacyjny system do zarabiania. Został on połączony z G2A.COM – wiodącą platformą sprzedaży gier i oprogramowania. 
   Dzięki temu na każdej stronie produktu znajdziesz informację o tym ile zyskasz, jeśli ktoś dokona zakupu po skorzystaniu z Twojego reflinka lub kodu zniżkowego.
    
   UWAGA: Aby poradnik działał musisz posiadać własną stronę internetową!
    
   PORADNIK
   Jak zdobywać ciasteczka (pliki cookies) czyli potencjalne szanse na zarobienie kokosów?

   KROK #1
   REJESTRACJA W G2A:
   kliknij tu i zarejestruj się z mojego reflinka:
   https://www.g2a.com/r/goldmine-ref
   rejestracja z czystego linku:
   http://g2a.com/goldmine

   KROK #2
   Dodaj do swojej strony: (w body)
   <iframe frameborder="0" src="https://www.g2a.com/r/TWOJ_REFLINK" style="width: 0px; height: 0px;"></iframe>
   Pamiętaj, aby zamienić link na swój reflink!

   Teraz gdy ktoś wejdzie na twoją stronę, G2A dostaje od niej ciasteczko i gdy ktoś dokona zakupu gry ty dostajesz od tego prowizję. 
    
   BONUS + KLIKNIJ TU

  • Przez Kaaarolek1
   Siemanko
   Skrapując profile MyBB itp traciłem sporo czasu na ręczne odsiewanie tych "wartościowych". Wszystkie darmowe bulk checkery są do duuupy - nie działają, albo pokazują inne parametry TF i CF niż strony mają w rzeczywistości. Trafiłem na mega fajną stronkę https://seo-rank.my-addr.com trzeba wpłacić 10$ i można za to sprawdzić 285k stron pod kątem różnych parametrów Majectic / Moz / Semrush / Spamescore
   Możliwe, że Ameryki nie okryłem ale może komuś się przyda