zbysiontko

Użytkownik
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez zbysiontko

 1. Pytanie Portal z zarobkowy - a przyszłość

  Sądzę, że z takim budżetem to plany są nieco zbyt ambitne. Ale może po prostu jesteś o wiele mądrzejszy ode mnie i masz o wiele mądrzejsze pomysły. Będąc mną i mając taki budżet zastanowiłbym się nad stworzeniem portalu o bardziej zawężonej tematyce.
 2. Pytanie Inwestycja? Jak mam zacząć?

  Z takim budżetem to możesz czaić się na jakąś gotową stronę/bloga, która już zarabia. Możesz kupić, poprawić, rozbudować i coś tam pasywnie sobie zarobisz czy to na adsense, na jakimś PP czy whitepress.
 3. Pozyskiwanie blogów PA + 28

  Oj tam frajer. Czasem lepiej zapłacić komuś parę groszy, zamiast tracić czas na taką robotę
 4. Dyskusja Skuteczność/bezpieczeństo przekierowania 301

  Jak chcesz to zrobić porządnie, to ja postawiłbym na tej domenie, którą chcesz przekierować, jakąś treść, zwłaszcza na tych urlach, które były podlinkowane no i z pewnością na stronie głównej. Zgodną tematycznie. Poczekałbym aż się zaindeksują, osiągną jakieś pozycje na planowane słowa kluczowe i dopiero wtedy zrobił przekierowanie 301 w htaccess na docelową domenę, na podstrony o zbieżnej tematyce, a wszystkie 404 np. na główną. Jeszcze sobie w analytics zerknij czy nie masz tam jakiegoś naturalnego ruchu z przekierowań na jakieś podstrony, może warto to wykorzystać. Takie przekierowanie jest skuteczne. A jeśli domena nie ma bana czy filtra, to jest też bezpieczne.
 5. Sklep albo dwa z jakimś tam sprzętem budowlano remontowym znajdziesz w webepartners.pl, reklamy nie będę robił, zerknij sam ;D
 6. Poradnik Jak podpiąć domenę oraz zainstalować Wordpress

  Może po prostu skorzystaj z jakiejś wtyczki do klonowania wordpressa i w ten sposób zainstaluj go na hostingu? Patrzaj: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-clone-by-wp-academy/
 7. Ovh ruszyło z promocją na domeny, pl zarejestrować można za 1zł netto, com za 5. Nic tylko korzystać ;-) Są jeszcze promocje na hostingi: https://www.ovh.pl/ovh-deals/
 8. Pytanko odnośnie hostingu

  Jeśli chodzi o wpływ, to zależy o czym mówisz. Jeśli chodzi o szybkość działania, to jeśli któraś ze stron nie będzie generowała ruchu, który zabije Twoje konto, to nie będzie to miało żadnego wpływu. Jeśli chodzi z kolei o stawianie zaplecza do jednej z domen, to w mojej ocenie lepiej rozrzucić je po różnych hostingach.
 9. Cześć, mam kolejny poradnik, który może się przydać. Jedni twierdzą, że HTTPS nie ma wpływu na SEO, inni twierdzą, że wpływ ma. To pozostawiam do prywatnej oceny. Ja wiem jednak, że zielona kłódka pozytywnie wpływa na psychikę ludzi, którzy do stron z certyfikatami mają większe zaufanie. A jako że niemal na każdej stronie mamy teraz formularze, to warto wyjść z założenia, by certyfikat wgrywać na każdej domenie. I tyle. Poniżej instrukcja, dzięki której certyfikat dla strony postawionej na Wordpressie uzyskać można za darmo, bez konieczności ogarniania tego na hostingach, które nie obsługują z automatu lets encrypt. 1. Zakładamy konto na cloudflare.com, a później logujemy się na nie 2. Dodajemy do swojego konta domenę, a następnie u swojego usługodawcy zmieniamy adresy DNS na te, które wskazano nam na cloudflare 3. W ustawieniach domeny wchodzimy w zakładkę CRYPTO i sprawdzamy czy wszystkie ustawienia wyglądają tak: SSL: Flexible Authenticated Origin Pulls: OFF Opportunistic Encryption: ON TLS 1.3: ENABLED+0RTT Automatic HTTPS Rewrites: OFF (to sobie ustawimy gdzie indziej) 4. Wchodzimy do zakładki PAGE RULES i dodajemu regułę: if the url matches: http://*nazwadomeny.pl/* then the settings are: Always use HTTPS [na niektórych stronach już teraz wszystko może dobrze hulać] 5. Przechodzimy do panelu admina naszej strony, jeśli przeglądarka wypluje informację o tym, że strona nie ma poprawnie działającego certyfikatu, to zaznaczamy, że mamy tę świadomość i chcemy tam wbić mimo wszystko. 6. Instalujemy wtyczkę: CloudFlare Flexible SSL i uruchamiamy wtyczkę 7. Opcjonalnie (z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to konieczne) wchodzimy w ustawienia ogólne Wordpress i zmieniamy adres Wordpressa i adres witryny z http://nazwa.pl na https://nazwa.pl 8. Jeśli przeglądarka nadal wyrzuca nam jakieś błędy związane z certyfikatem, to prawdopodobnie w kodzie strony zostały jakieś linki bez https (np. do grafik), tutaj potrzebna będzie instalacja wtyczki: SSL Insecure Content Fixer. Wtyczkę instalujemy i konfigurujemy sprawdzając kolejne rozwiązania i opcje od Simple do Capture All. Ja zwykle ustawiam Capture All i nie mam żadnych problemów. Sprawdzamy czy działa przekierowanie i cieszymy się darmową zieloną kłódką. Jeśli przekierowanie z http:// na https:// z jakiejś przyczyny nie działa, to możemy wymusić je w htaccess dodając regułę: RewriteCond %{HTTPS} =on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nazwadomeny.pl Mam nadzieję, że komuś się to przyda
 10. zmiana szablonu a spadek pozycji

  Może zbieg okoliczności, a może efekt zmiany szablonu, tak jak koledzy napisali: czas ładowania strony, optymalizacja kodu, brak funkcjonalności typu podpowiedzi podobnych wpisów czy nawet brak miniatury wpisu z altem w grafice -> wszystko może mieć znaczenie ;). Jeśli chodzi o czas, to na próby poprawy sytuacji nigdy nie jest za późno ;-).
 11. Pytanie Co lepsze - subdomeny czy podkatalogi?

  Też robiłbym to w ramach jednej domeny, niech rośnie site, niech rośnie moc i niech ładnie się rozkłada :-).
 12. Nie, nie wolę. Wolę napisać je sobie sam lub zlecić. Feri zadał pytanie, odpowiedziałem mu. Nie wiem po co się rozwalasz, tym bardziej, że nie napisałem niczego odkrywczego. A jeśli już pisałbym teksty dla kogoś, to byłyby bardzo wysokiej jakości, bo pracę wykonuje porządnie. PS. Jeszcze nie słyszałem, aby ktoś wymagał od copywritera podpisania lojalki :D. może za krótko siedzę w branży :D.
 13. Myślisz, że żaden copy nie sprawdza gdzie lądują jego teksty? Ja bym sprawdził. Więc póki co możesz nie korzystać z moich tekstów, nie z jego. Ja wolę zarabiać pieniądze, niż za ochłapy pomagać zarabiać komuś innemu. Co innego, jeśli ktoś jest urodzonym redaktorem i uwielbia pisać mając z tego przyjemność. Wtedy może sobie pisać. Dla mnie nie jest to celem.
 14. Zastanów się czy chcesz zarabiać bezpośrednio na copywritingu czy też wolisz robić swoje stronki. Może poobserwuj gdzie teksty publikują osoby, które je u Ciebie zamawiają, to da Ci wskazówkę na czym zarabiają Ci, którzy gotowi są zapłacić Ci za tekst ;-)
 15. Pytanie Problem ze zdjęciem featured image - Wordpress

  Musisz poszukać w ustawieniach szablonu konfiguracji ikony wpisu/featured image. Generalnie divi akurat nie mam, ale większość szablonów ma to ustawione na sztywno, można to co najwyżej usunąć. Jeśli nie znajdziesz nic w ustawieniach, to będziesz musiał pobawić się stylami, ewentualnie możesz pobawić się kodem. A to czytałeś: https://www.elegantthemes.com/blog/divi-resources/the-ultimate-guide-to-using-images-within-divi ?
 16. Zobacz sobie w zakładce DNS czy wskazuje na prawidłowy docelowy adres IP serwera ftp
 17. Rozwiązane Dziwne linki przekierowujące na stronę

  Subdomeny w Twojej domenie, więc Twoje pogadaj z supportem
 18. Rozwiązane Dziwne linki przekierowujące na stronę

  Wygląda na to, że masz poindeksowane jakieś dziwne subdomeny. Dostępna na nich jest ta sama treść, która jest na docelowej domenie, więc będziesz sobie robił duplikaty treści. Najlepiej zrób sobie przekierowanie ze wszystkich subdomen do domeny głównej, no chyba, że ich do czegoś potrzebujesz. Ewentualnie napisz do home.pl, że masz taką sytuację i niech support wyłączy możliwość wyświetlania subdomen, których nie założyłeś. Nie znam ich panelu, nie wiem jak to tam działa
 19. Szablon a kopia

  Mając standardową licencję nie można, ale jeśli się to zrobi, to działają.
 20. Szablon a kopia

  No to jeśli nie masz obaw, to z themeforest możesz korzystać, nie blokuje się szablon po jednej instalce.
 21. Szablon a kopia

  A gdzie chcesz kupić ten szablon? Słyszałem gdzieś kiedyś, że ludzie wielokrotnie używają jeden szablon na wielu domenach, nawet jeśli licencja na to nie pozwala. I podobno nikt nie zamykał ich w więzieniu, a oni nawet bez stresu śpią. Ale wiesz, to tylko takie słuchy ;D A są też szablony z licencją na nielimitowaną ilość domen ;-).
 22. Adsense a subdomeny

  Cześć Taka weryfikacja jest tylko przy pierwszej domenie, mając już aktywne konto wrzucasz adsense na nowe strony bez żadnych próśb, błagań i tłumaczeń. Co najwyżej mogą zablokować Ci konto, jeśli na którejś ze stron będziesz łamał regulamin.
 23. Jest dużo linków, które najłatwiej zdobyć dla strony głównej, ale nie masz się co przejmować. Zoptymalizuj odpowiednio podstronę, nie dawaj urla info.html, tylko np. slowo-kluczowe.html, zrób dobrą treść, linkuj do tej podstrony z zewnątrz i z samego serwisu (najlepiej anchorem ze słowem kluczowym ze strony głównej) i czekaj. Nie dopuść do tego, aby google nie wiedziało którą z podstron pozycjonować na wybrane przez Ciebie słowa. Bo kanibalizacja słów kluczowych ostatnio bardzo modna :D.
 24. Pytanie Ile Newsów Dziennie z WP

  Nie tylko od jakości, ale też od wielkości tej listy. Jeśli jest duża, to musisz mieć pod to gruby hosting ;D a wysyłanie takich maili z wtyczki wordpressowej przeważnie i tak kończy się oflagowaniem ip. Przynajmniej u mnie