zbysiontko

Użytkownik
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

27 Początkujący

O zbysiontko

 1. Cześć Taka weryfikacja jest tylko przy pierwszej domenie, mając już aktywne konto wrzucasz adsense na nowe strony bez żadnych próśb, błagań i tłumaczeń. Co najwyżej mogą zablokować Ci konto, jeśli na którejś ze stron będziesz łamał regulamin.
 2. Jest dużo linków, które najłatwiej zdobyć dla strony głównej, ale nie masz się co przejmować. Zoptymalizuj odpowiednio podstronę, nie dawaj urla info.html, tylko np. slowo-kluczowe.html, zrób dobrą treść, linkuj do tej podstrony z zewnątrz i z samego serwisu (najlepiej anchorem ze słowem kluczowym ze strony głównej) i czekaj. Nie dopuść do tego, aby google nie wiedziało którą z podstron pozycjonować na wybrane przez Ciebie słowa. Bo kanibalizacja słów kluczowych ostatnio bardzo modna :D.
 3. Pytanie

  Nie tylko od jakości, ale też od wielkości tej listy. Jeśli jest duża, to musisz mieć pod to gruby hosting ;D a wysyłanie takich maili z wtyczki wordpressowej przeważnie i tak kończy się oflagowaniem ip. Przynajmniej u mnie
 4. Pytanie

  Olo, skoro sam piszesz, że nie ma konkurencji, to wg mnie warto spróbować. Już telefonicznie będziesz w stanie zdiagnozować część problemów i będziesz wiedział czy to zrobisz czy nie. Masa ludzi ma problemy ze sprzętem i nie mówię tu już tylko o problemach technicznych, niektórzy nie potrafią poprawnie wpiąć myszki, inni nie potrafią przestawić klawiatury z niemieckiej na polską. Ktoś musi na tym zarabiać.
 5. Odkopię. Pracowałem z nimi i miałem wypłatę, ale nie chce mi się wierzyć, że ich system w 100% wyłapuje polecane osoby. W ostatnim okresie świątecznym przekierowałem im cała masę ruchu ze strony z pomysłami na prezent i dziwnym trafem nie sprzedał się ani jeden voucher. Nie chce mi się w to wierzyć. Tym bardziej, że rok wcześniej przy mniejszym ruchu sprzedaż była. Czy jest to ktoś, kto z nimi pracuje i ma podobne odczucia?
 6. W barach klubowych ACM :-D
 7. Polecam Namysłowa wystarczy Ci
 8. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej byłoby postawić coś na domenie A, poczekać aż zacznie rankować i dopiero wtedy zrobić przekierowanie. Przerobiłem tak sporo domen i dopiero po takim zabiegu widziałem, że faktycznie 301 wpływała WYRAŹNIE na pozycje. Jeśli myślisz tam o jednej frazie to wystarczy zrobić tylko stronę główną, dać w domenie 301 z 404 do strony głównej, a jak pojawią się jakieś pozycje, to robisz 301 na domenę B.
 9. Mieszkanie, m4, na spłacenie i utrzymanie którego będę musiał teraz zapierdzielać ;-).
 10. Jest szansa na całkiem niezły miesiąc w whitepress, zarobki za publikacje artykułów na porządnym zapleczu. Polecam próbować ;)
 11. Życzę, aby przy kolejnej wypłacie przecinek przesunięty był o jedno pole w prawo ;-)
 12. Cześć, mam kolejny poradnik, który może się przydać. Jedni twierdzą, że HTTPS nie ma wpływu na SEO, inni twierdzą, że wpływ ma. To pozostawiam do prywatnej oceny. Ja wiem jednak, że zielona kłódka pozytywnie wpływa na psychikę ludzi, którzy do stron z certyfikatami mają większe zaufanie. A jako że niemal na każdej stronie mamy teraz formularze, to warto wyjść z założenia, by certyfikat wgrywać na każdej domenie. I tyle. Poniżej instrukcja, dzięki której certyfikat dla strony postawionej na Wordpressie uzyskać można za darmo, bez konieczności ogarniania tego na hostingach, które nie obsługują z automatu lets encrypt. 1. Zakładamy konto na cloudflare.com, a później logujemy się na nie 2. Dodajemy do swojego konta domenę, a następnie u swojego usługodawcy zmieniamy adresy DNS na te, które wskazano nam na cloudflare 3. W ustawieniach domeny wchodzimy w zakładkę CRYPTO i sprawdzamy czy wszystkie ustawienia wyglądają tak: SSL: Flexible Authenticated Origin Pulls: OFF Opportunistic Encryption: ON TLS 1.3: ENABLED+0RTT Automatic HTTPS Rewrites: OFF (to sobie ustawimy gdzie indziej) 4. Wchodzimy do zakładki PAGE RULES i dodajemu regułę: if the url matches: http://*nazwadomeny.pl/* then the settings are: Always use HTTPS [na niektórych stronach już teraz wszystko może dobrze hulać] 5. Przechodzimy do panelu admina naszej strony, jeśli przeglądarka wypluje informację o tym, że strona nie ma poprawnie działającego certyfikatu, to zaznaczamy, że mamy tę świadomość i chcemy tam wbić mimo wszystko. 6. Instalujemy wtyczkę: CloudFlare Flexible SSL i uruchamiamy wtyczkę 7. Opcjonalnie (z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to konieczne) wchodzimy w ustawienia ogólne Wordpress i zmieniamy adres Wordpressa i adres witryny z http://nazwa.pl na https://nazwa.pl 8. Jeśli przeglądarka nadal wyrzuca nam jakieś błędy związane z certyfikatem, to prawdopodobnie w kodzie strony zostały jakieś linki bez https (np. do grafik), tutaj potrzebna będzie instalacja wtyczki: SSL Insecure Content Fixer. Wtyczkę instalujemy i konfigurujemy sprawdzając kolejne rozwiązania i opcje od Simple do Capture All. Ja zwykle ustawiam Capture All i nie mam żadnych problemów. Sprawdzamy czy działa przekierowanie i cieszymy się darmową zieloną kłódką. Jeśli przekierowanie z http:// na https:// z jakiejś przyczyny nie działa, to możemy wymusić je w htaccess dodając regułę: RewriteCond %{HTTPS} =on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nazwadomeny.pl Mam nadzieję, że komuś się to przyda
 13. Brattanek, wszystkiego nigdy nie ukryjesz, ale to co najpopularniejsze zablokować można. Albo trzeba
 14. Cześć To moja pierwsza próba przygotowania poradnika, który ma być przydatny zwłaszcza dla tych osób, które zaczynają swoją przygodę z SEO. Już na starcie musicie wiedzieć, że to parszywa branża ;), a działając zwłaszcza na zagranicznym rynku natkniecie się na wielu konkurentów, którzy będą chcieli wyłapać Wasze stronki, Wasze zaplecza, a później im zaszkodzić. Dlatego ważne jest to, aby jak najbardziej im to utrudnić. Podstawą jest więc tworzenie takiego zaplecza, które trudno będzie zidentyfikować. Pierwszym krokiem powinno być tutaj wykorzystanie odpowiednich reguł w pliku .htaccess. Dzięki temu analizując stronę w narzędziach typu majesticseo.com czy ahrefs.com nie będzie się dało odnaleźć linków prowadzących do niej z zaplecza. Oto gotowa formuła, którą dokleić należy w swoim pliku: RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*AhrefsBot.* [NC] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*ajSitemap.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*ask.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*BLEXBot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*boitho.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*DBLBot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*dotbot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Exabot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*exabot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*gigabot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Java.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*libw.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*MJ1.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*MJ12bot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*psbot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Rankivabot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Rankivabot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*rogerbot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*SemrushBot.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Sogou.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Twice.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Voil.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*xenu.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Yahoo.* [NC,OR] RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*Yand.* [NC,OR] RewriteRule ^.* - [F,L] Order Allow,Deny Allow from all Deny from 110.0.0.0/8 Deny from 222.0.0.0/8 Deny from 221.0.0.0/8 Deny from 220.0.0.0/8 Deny from 219.0.0.0/8 Deny from 218.0.0.0/8 Deny from 211.0.0.0/8 Deny from 210.0.0.0/8 Deny from 203.0.0.0/8 Deny from 202.0.0.0/8 Deny from 183.0.0.0/8 Deny from 182.0.0.0/8 Deny from 180.0.0.0/8 Deny from 175.0.0.0/8 Deny from 169.208.0.0 Deny from 147.0.0.0/8 Deny from 125.0.0.0/8 Deny from 124.0.0.0/8 Deny from 120.0.0.0/6 Deny from 112.0.0.0/5 Deny from 111.0.0.0/8
 15. Nie zniechęcaj go ;D wszystko zależy od frazy i konkurencji. Przecież TOP 10 na WYSZUKIWANE frazy można osiągnąć i w 1 dzień ;-)