zbysiontko

Użytkownik
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

35 Początkujący

O zbysiontko

 • Tytuł
  Poziom 1
 1. Pytanie Portal z zarobkowy - a przyszłość

  Sądzę, że z takim budżetem to plany są nieco zbyt ambitne. Ale może po prostu jesteś o wiele mądrzejszy ode mnie i masz o wiele mądrzejsze pomysły. Będąc mną i mając taki budżet zastanowiłbym się nad stworzeniem portalu o bardziej zawężonej tematyce.
 2. Pytanie Inwestycja? Jak mam zacząć?

  Z takim budżetem to możesz czaić się na jakąś gotową stronę/bloga, która już zarabia. Możesz kupić, poprawić, rozbudować i coś tam pasywnie sobie zarobisz czy to na adsense, na jakimś PP czy whitepress.
 3. Pozyskiwanie blogów PA + 28

  Oj tam frajer. Czasem lepiej zapłacić komuś parę groszy, zamiast tracić czas na taką robotę
 4. Dyskusja Skuteczność/bezpieczeństo przekierowania 301

  Jak chcesz to zrobić porządnie, to ja postawiłbym na tej domenie, którą chcesz przekierować, jakąś treść, zwłaszcza na tych urlach, które były podlinkowane no i z pewnością na stronie głównej. Zgodną tematycznie. Poczekałbym aż się zaindeksują, osiągną jakieś pozycje na planowane słowa kluczowe i dopiero wtedy zrobił przekierowanie 301 w htaccess na docelową domenę, na podstrony o zbieżnej tematyce, a wszystkie 404 np. na główną. Jeszcze sobie w analytics zerknij czy nie masz tam jakiegoś naturalnego ruchu z przekierowań na jakieś podstrony, może warto to wykorzystać. Takie przekierowanie jest skuteczne. A jeśli domena nie ma bana czy filtra, to jest też bezpieczne.
 5. Sklep albo dwa z jakimś tam sprzętem budowlano remontowym znajdziesz w webepartners.pl, reklamy nie będę robił, zerknij sam ;D
 6. Poradnik Jak podpiąć domenę oraz zainstalować Wordpress

  Może po prostu skorzystaj z jakiejś wtyczki do klonowania wordpressa i w ten sposób zainstaluj go na hostingu? Patrzaj: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-clone-by-wp-academy/
 7. Ovh ruszyło z promocją na domeny, pl zarejestrować można za 1zł netto, com za 5. Nic tylko korzystać ;-) Są jeszcze promocje na hostingi: https://www.ovh.pl/ovh-deals/
 8. Pytanko odnośnie hostingu

  Jeśli chodzi o wpływ, to zależy o czym mówisz. Jeśli chodzi o szybkość działania, to jeśli któraś ze stron nie będzie generowała ruchu, który zabije Twoje konto, to nie będzie to miało żadnego wpływu. Jeśli chodzi z kolei o stawianie zaplecza do jednej z domen, to w mojej ocenie lepiej rozrzucić je po różnych hostingach.
 9. zmiana szablonu a spadek pozycji

  Może zbieg okoliczności, a może efekt zmiany szablonu, tak jak koledzy napisali: czas ładowania strony, optymalizacja kodu, brak funkcjonalności typu podpowiedzi podobnych wpisów czy nawet brak miniatury wpisu z altem w grafice -> wszystko może mieć znaczenie ;). Jeśli chodzi o czas, to na próby poprawy sytuacji nigdy nie jest za późno ;-).
 10. Pytanie Co lepsze - subdomeny czy podkatalogi?

  Też robiłbym to w ramach jednej domeny, niech rośnie site, niech rośnie moc i niech ładnie się rozkłada :-).
 11. Nie, nie wolę. Wolę napisać je sobie sam lub zlecić. Feri zadał pytanie, odpowiedziałem mu. Nie wiem po co się rozwalasz, tym bardziej, że nie napisałem niczego odkrywczego. A jeśli już pisałbym teksty dla kogoś, to byłyby bardzo wysokiej jakości, bo pracę wykonuje porządnie. PS. Jeszcze nie słyszałem, aby ktoś wymagał od copywritera podpisania lojalki :D. może za krótko siedzę w branży :D.
 12. Myślisz, że żaden copy nie sprawdza gdzie lądują jego teksty? Ja bym sprawdził. Więc póki co możesz nie korzystać z moich tekstów, nie z jego. Ja wolę zarabiać pieniądze, niż za ochłapy pomagać zarabiać komuś innemu. Co innego, jeśli ktoś jest urodzonym redaktorem i uwielbia pisać mając z tego przyjemność. Wtedy może sobie pisać. Dla mnie nie jest to celem.
 13. Zastanów się czy chcesz zarabiać bezpośrednio na copywritingu czy też wolisz robić swoje stronki. Może poobserwuj gdzie teksty publikują osoby, które je u Ciebie zamawiają, to da Ci wskazówkę na czym zarabiają Ci, którzy gotowi są zapłacić Ci za tekst ;-)
 14. Pytanie Problem ze zdjęciem featured image - Wordpress

  Musisz poszukać w ustawieniach szablonu konfiguracji ikony wpisu/featured image. Generalnie divi akurat nie mam, ale większość szablonów ma to ustawione na sztywno, można to co najwyżej usunąć. Jeśli nie znajdziesz nic w ustawieniach, to będziesz musiał pobawić się stylami, ewentualnie możesz pobawić się kodem. A to czytałeś: https://www.elegantthemes.com/blog/divi-resources/the-ultimate-guide-to-using-images-within-divi ?
 15. Zobacz sobie w zakładce DNS czy wskazuje na prawidłowy docelowy adres IP serwera ftp