Skocz do zawartości

Kilka pytań nowicjusza


Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Ponieważ piszesz, że nie chcesz mieć problemów z US, to odpiszę krótko, ale jasno ;)

1. Z każdego grosza, który otrzymujesz musisz się rozliczyć. Nie ma znaczenia kwota, bo tak samo dostaniesz karę za 13zł, jak i za 13000zł. Jest to jedynie kwestia czasu. Przedawnienie dla oszustwa podatkowego (w tym przypadku zalicza się do tego nieodprowadzenie podatku choćby i od złotówki) to 5 lat. Zastanów się czy chcesz przez 5 lat mieć nieprzespane noce i rozmyślać czy nie dostaniesz pisma z urzędu z informacją, że zapraszają Cię uprzejmie na kontrolę, podczas której będziesz się tłumaczył czemu nie odprowadziłeś podatku od takiej i takiej kwoty, skąd masz tyle i tyle pieniędzy itd.

2. J/w.

3. PayPal najwyżej zablokuje Ci konto. Jeśli są to zbiórki, to urząd może poprosić o udokumentowanie przekazania zebranych pieniędzy do odpowiedniej organizacji.

4. Tak jak w punkcie 1. - kwoty nie mają znaczenia. Porównanie może nie do końca trafne, ale to tak jakbyś pytał czy jak podkradniesz ze sklepu po 20zł tygodniowo przez kilka tygodni, to będziesz miał mniejszy przypał, niż gdybyś jednorazowo ukradł 300zł.

5. Urząd skarbowy nie jest głupi i jak chce coś znaleźć, to to znajdzie. PSC można płacić w niektórych sklepach, ale w kwestii ich rozliczania się nie wypowiem, bo nie korzystam.

6. Blokadę mogą nałożyć nawet i na konto w Polsce, a to już jest kwestia Twojej decyzji czy chcesz ryzykować blokadę. Ponadto, z tego co kojarzę, to mając konto w Rumunii będąc rezydentem Polski i tak masz obowiązek rozliczać wpływy w naszym kraju.

7. Kryptowaluty, ale te też musisz zamienić przeważnie na PLN lub inną walutę, więc i tak musisz je rozliczyć. Raczej nikt Ci tutaj nie poda sposobu na oszukiwanie urzędu skarbowego, bo nie jesteśmy fanami czegoś takiego. Pomijam już aspekty prawne.

8. Żeby nie było problemu z blokadą konta czy z urzędem skarbowym? W pierwszym przypadku nie ma zasady, bo raz zablokują jak dostaniesz 1000zł, a raz jak dostaniesz 8000zł. W drugim przypadku, patrz punkt 1. mojego posta ;)

 

Puenta jest taka, że jak chcesz zarabiać, a nie odprowadzać od tego podatków, to trafiłeś na złe forum. Znajdź sobie dobrego księgowego, który zminimalizuje Ci podatek dobraniem odpowiedniej formy rozliczenia i możliwościami odliczania kosztów, to nie będziesz miał problemów, o których napisałeś w temacie.

  • Super 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Okej, musiałem się zapoznać z ostrzeżeniem dlatego nie mogłem odpisać.

A więc tak, 95% wpłat na paypala jest z zaznaczoną opcją wysyłam do rodziny/znajomego ( nie jest to moja rodzina) tylko ludzie z neta którym coś pomogłem lub zainstalowałem zdalnie lub jak wspomniałem wpłaty na np: dokarmianie kotów na działkach. 

.  Nie chcę oszukać nikogo, chce się dowiedzieć co mam zrobić żeby właśnie nie mieć problemów. Dlatego proszę was o podpowiedzi bo na różnych stronach piszą sprzeczne informację.  

Jak łatwo rozpoznać czy ktoś zaznaczył lub nie przelew do znajomego? Bo w przychodzącej płatności tego nie widzę. 

Nie mając firmy mogę też się rozliczyć normalnie? 

Edytowane przez Urlak
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Urlak napisał:

95% wpłat na paypala jest z zaznaczoną opcją wysyłam do rodziny/znajomego ( nie jest to moja rodzina) tylko ludzie z neta którym coś pomogłem lub zainstalowałem zdalnie

Czyli innymi słowy zapłacili Ci za pomoc = dochód. To, że ktoś zaznaczy, że jesteś jego znajomym nie zwalnia Cię z opodatkowania dochodu. W przypadku rodziny, chyba tylko w pierwszej linii jesteś zwolniony, ponieważ jest to darowizna, ale w każdym innym przypadku podatek należy odprowadzić.

 

59 minut temu, Urlak napisał:

Dlatego proszę was o podpowiedzi bo na różnych stronach piszą sprzeczne informację.

Tutaj proponuję dwie opcje - droższa to znalezienie jakiegoś księgowego, który za opłatą powie Ci jak to ogarnąć. Większość (i to chyba spora większość) z nas z księgowością nie ma aż tak wiele wspólnego, ponieważ przepisy potrafią się zmieniać dosłownie codziennie. 

Drugą opcją jest po prostu zadzwonienie do Urzędu Skarbowego lub jego odwiedzenie i dopytanie. Tam naprawdę nie gryzą, ale mogą nie być "na czasie" z takimi "nowinkami" jak PayPal.

 

Godzinę temu, Urlak napisał:

Nie mając firmy mogę też się rozliczyć normalnie?

Tak, rozliczasz się wtedy bodajże przez PIT-37 i wpisujesz przychód/dochód w rubryce Inne źródła. Ale jak wspomniałem w punkcie powyżej, najlepiej, gdyby ogarnął to ktoś, kto ma o tym lepsze pojęcie :) 

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

No niby za pomoc ale jesteśmy ugadani że to darowizna :D  A co jak napiszę że mam chorego kota i dam paypala i dostanę np 10 -20 wpłat co miesiąc. 


Ok mam znajomą księgową. niestety ma z 60 lat i pewnie nie wie co to paypal.. no ale... :D

Kolega mi mówił że jak ktoś zaznacza rodzina/ znajomi to nie muszę sie z tego rozliczać i że to też jest zapisane na paypalu. 

Cytuję paypala:

Firma PayPal będzie monitorować płatności na poziomie konta, aby sprawdzić, czy Twoja płatność przekracza oba z tych progów w roku kalendarzowym:

  • 20 000 USD łącznych płatności za towary i usługi w roku kalendarzowym
  • 200 płatności za towary lub usługi w tym samym roku *
    źródło

    dodam że jak ktoś zaznacza przelew do znajomego/rodziny to odznacz się za towary i usugi.

    Bo jest przecież 3 poziomy 
    1. rodzina
  • 2. dalsza rodzina
  • 3. obcy ludzi i tu można chyba do 4900+ jak na necie znalazłem.

Bo co w przypadku jak ktoś mi wpłaca np na zrzutka.pl. napiszę że zbieram na wakacje albo na samochód i moge sobie założyć zbiórkę i przecież nie muszę się rozliczać jak żadna z wpłat nie jest powyżej 4.9k
Głośno było chyba o zbiórce za 800k za wyprawę górską i zapłacili z tego 60 zl podatku bo ktoś wysłał 5k w jednej wpłacie. 

Tego właśnie nie mogę zrozumieć. 

Edytowane przez Urlak
Odnośnik do komentarza

@Urlak ok, a teraz wyobraź sobie, jakie ludzie robiliby przekręty w takim razie na PayPalu, gdyby faktycznie od znajomych można było tak po prostu dostawać hajs i się z niego nie rozliczać. Podobnie z rzekomą rodziną - sam napisałeś, że to nie jest Twoja rodzina. Podczas kontroli powiesz urzędnikowi, że masz 50-ciu kuzynów? Nie kombinuj, bo do kombinowania przy podatkach trzeba mieć naprawdę ogromną wiedzę, a i przy takiej wiedzy może się noga powinąć. Nie odprowadzisz zapewne ogromnego podatku, ale moim zdaniem spokojny sen jest wart tych 20%. Zrobisz jednak jak chcesz. Już nie jeden próbował chałupniczo wywinąć się urzędowi skarbowemu i bardzo wielu się nie udało ;)

  • Dzięki! 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, 18% od wpłat to sporo, kilka tys :D  

A co z takimi serwisami jak  zrzutka.pl?  Jak ktoś zbiera i uzbiera np 50 tys na wakacje to co? musi się rozliczać? przecież w regulamini pisze wyraźnie że nie :D To czym to się różni? 

Bo nie ogarniam takich zapisów że np na 1 serwisie można a na innym nie mozna. I to nie chodzi o 50 kuzynów. znajomi to nie musi być chyba kuzyn? mogę mieć znajomego w internecie który chce mi wysłać co 30 dni 10 euro na zakupy.  I tylko chodzi mi o to 😜 

Edytowane przez Urlak
Odnośnik do komentarza

Człowieku, nie trafiają do Ciebie argumenty. Powiedzieliśmy Ci że urząd skarbowy to podważy, nie ważne co będziesz miał tam wpisane, choćby każdy mówił ze jest przybranym ojcem. 

Albo ukrywaj w krypto to przelewy albo rozliczaj się z każdej złotówki.

Przeczytaj regulamin zrzutki, na co są to pieniądze, kiedy i przez kogo są rozliczane, bo na pewno są. 

Progi o których piszesz to jest wewnętrzna sprawa paypala, a nie informacje od urzędu skarbowego. To się wcale nie łączy.

12 minut temu, Urlak napisał:

Czy ja wiem, 18% od wpłat to sporo, kilka tys :D

Witaj w dorosłym życiu, lol.

  • Dzięki! 1
Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY!
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ciamciaj napisał:

 

Czytałem właśnie np i zrzutce:

 

https://zrzutka.pl/blog/27/moje-zrzutki-a-urzad-skarbowy-czyli-11-76-zl-podatku-od-kwoty-700-000-zl-czy-to-mozliwe

I piszę że niby nie trzeba dlatego o to zapytałem :D Nie chodzi o to że nie dociera do mnie bo rozumiem co piszecie, tylko zastanawia mnie po co są takie opcje skoro nic nie zmieniają. Oczywiście że się rozliczę ale chciałem zaczerpnąć wiedzy do was. 

Odnośnik do komentarza

Hej,

Jeśli nie będziecie mieli nic przeciwko to chciałbym się podpiąć pod ten temat, gdyż jest zbliżony do informacji której szukam. Jak ma się sprawa do otrzymywania pieniędzy (zróżnicowanych kwot w zakresie 200-400zł, max. dochód to 1000zł w ciągu miesiąca) przez pocztę polską lub usługi jakiegoś kuriera jeśli sprzedaje rzeczy które własnoręcznie wyrabiam i wysyłam przesyłką za pobraniem, a pieniądze otrzymuje do ręki od listonosza, a nie na konto? W teorii trzeba się z takich sprzedaży rozliczać, jednak jak to wygląda w praktyce? Czy takie coś jest kontrolowane przez US?

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .