Skocz do zawartości

Kajoj

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kajoj

 1. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS #27 Grudzień nie zaczął się zbyt dobrze, bo Facebook uciął mi zasięgi na FP i diametralnie spadła ilość wizyt. Konta, które założyłem na przeglądarkach również padły. Więc tutaj muszę kombinować z innymi sposobami. Na razie opierałem się na zmianie przeglądarki+ usuwanie cookies. Na szczęście mam jeszcze drugi telefon, na którym konta trzymają się długo. Kilka dni temu po 3 miesiącach jedno konto poleciało i to przez mój błąd, bo zacząłem spamić. Chciałem zrobić dniówkę 100zł, bo dużo nie brakowało. Zabrakło zaledwie 30 groszy😅, ale czy warto było? 5k znajomych i takie konto dawało jednak większe pole manewru. Zainwestowałem w sumie w 10 kont FB, bo jednak wydaje się lepszą opcją niż Instagram. I do tego dużo łatwiejszą, mimo że tak często lecą te konta. Oprócz tego to dalej Instagram, ale również czasami ogłoszenia+mailing. Testuje jeszcze inną opcje pod kątem zbierania maili i zobaczymy czy to wypali. Dawno nie wstawiałem screena z zarobków. Nie jest to jakiś wybitny wynik, ale jednak zawsze coś. 50% wizyt mniej, wiadomo czym spowodowane. Mam jeszcze jakieś zaplecze. Ale nie oszukujmy się jest jeszcze nad czym pracować, bo jednak nie jest to duże zaplecze, a mnie takie kwoty nie zadowalają. No i może wstyd się przyznać, ale we wrześniu czy październiku to ja robiłem po ponad 300zł/msc. Jak na rok stażu w sumie słaby wynik. Czym było to spowodowane? Raczej tym, że ograniczałem się do kilku schematów i je powtarzałem. Toggl Domena A Backlinków miałem bodajże 700, ale coś sie zepsuło i poleciało 300 chyba. Nie pamiętam, o co dokładnie chodziło, ale po małych podpowiedziach nie zostało nic innego jak dalej cisnąc i tym razem linkować z wartościowych miejscówek. Oczywiście nie tylko stronę główną, ale i artykuły
 2. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS #26 Dzisiaj króciutko, ale na temat. Udało mi się przez ten tydzień zbudować dwa fanpage. Jeden 2k lajków, a drugi zaledwie 400. W międzyczasie straciłem również 2 konta, ale na szczęście nie popełniłem tych błędów co kiedyś i ustawiłem wszystko na tzw. ''konto matka''. Więc tylko pokombinuje z założeniem i lecimy dalej. Instagram też się stabilnie trzyma, więc nie ma co narzekać. Chociaż muszę przyznać, że trochę odpuściłem ten temat i nie dodawałem zdjęć. W międzyczasie dokupiłem jedną domenę do przekierowywania. Raczej zainwestuje jeszcze w dwie i postawię na nich one-page SEO. Miesiąc temu zrobiłem jeden na próbę i kilkanaście leadów wpadło, ale kończy się ważność i nie mam zamiaru odnawiać. Wpadło 4k wyświetleń na dzienniku, także kolejna liczba z przodu🙏 Również jest to ostatni wpis w tym miesiącu także mogę powiedzieć, że był to najlepszy miesiąc od początku pod względem zysków oraz pracy, a zostało jeszcze kilka dni. Grudzień musi być jeszcze lepszy😁 TOGGL Domena A Podlinkowałem samego bloga jak i poszczególne artykuły. Na niektórych spadłem z pozycji, więc trzeba wrócić.
 3. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS #25 Za dwa dni minie pierwszy rok na tym forum. Przyznam, że nie sądziłem, że tak się sytuacja potoczy i będę pisał właśnie 25 wpis. Zresztą dziennik też ma pół roku. Wyniki są raz lepsze, raz gorsze, ale systematycznie raz w tygodniu wpis wlatuje, także nie ma co narzekać😅 Może za wiele się nie zmienia w treści, ale przynajmniej pomaga mi jakimś stopniu. Skromnie mogę powiedzieć, że w niektórych kwestiach jak za coś się wezmę to po prostu to robię. Pamiętam jak się cieszyłem, gdy miałem 50zł na miesiąc i myślałem, że to jest fajna kwota, zawsze jakiś dodatkowy pieniądz przecież. Od tego czasu wiele się zmieniło i stawiam na stabilne źródło dochodu z afiliacji. W międzyczasie pojawiło się w głowie trochę innych projektów, więc to, co napisałem w pierwszym wpisie jest jak najbardziej aktualne😇 Dalej sporo rzeczy nie wiem, dlatego chyba najlepsze przede mną. Małymi i systematycznymi krokami jestem każdego dnia bliżej mojego celu. Wracając do tego co zrobiłem w tym tygodniu to mianowicie wygląda to tak. Napisałem artykuł na bloga i tak samo podlinkowałem konkretne artykuły. Stworzyłem fanpage na FB, tym razem trochę się zabezpieczyłem i dałem administratora na inne konta. Wcześniej tego nie robiłem i zawsze leciało wszystko za każdym razem. Instagram również git, chociaż przez ruch zagranicy spadła mi konwersja. Także zawsze można nad czymś popracować, aby wróciła do normy. Ale, żeby nie źle to chociaż wpadło kilka leadów za fajne stawki. Na sam koniec mogę w końcu napisać, że zmieniłem ruch na inne LP. Także blog będzie z samego SEO, żeby nie łapał jakiegoś słabego ruchu. TOGGL Domena A
 4. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#24 Znowu, zanim się obejrzałem jest już czwartek i czas zaktualizować dziennik. Wcześniej jakoś myślałem o tym co mogę napisać, a teraz to taki spontan. Siadam i piszę, ale jakby tak to powiedzieć w skrócie. Zarobiłem w 12 dni tyle samo co przez cały październik😅 Więc chyba wszystko idzie w dobrą stronę. Stworzyłem kilka kont IG pod zagranice i kilka leadów wpadło. Jeszcze tylko rozbudować porządnie i będzie jeszcze lepiej. Oprócz tego to wróciłem do ogłoszeń, niestety jest to nudne, ale jak przynosi efekty to, czemu nie. Na weekend chcę wrzucić artykuł na bloga, bo dawno nic nie było i zoptymalizować podstrony na urządzenia mobilne. TOGGL Domena A Miałem zmienić ruch na inne LP, ale nie wyszło😄 Przez moment było nawet 1,1 użytkowników. Pierwszy tysiąc przekroczony.
 5. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#23 Mogę śmiało stwierdzić, że ten tydzień był bardzo dobrze przepracowany. Było to spowodowane wykupieniem mentoringu ero od @mysc i wdrożenie kilku dodatkowych działań. Co przyniosło bardzo fajne efekty, jak na tak krótki okres czasu. Myślę, że będzie jeszcze lepiej. A więc mam poradnik do SEO i ero, więcej nie potrzebuje. Muszę jeszcze kilka razy przeczytać i przeanalizować te poradniki, bo na razie to nie wykorzystałem w pełni ich potencjału😄 Raczej udało mi się to o czym pisałem wcześniej. Nie chciałem opierać w głównej mierze mojego ruchu na Socialach i to na razie robię. Staram się dywersyfikować mój ruch, aby nie stracić wszystkiego za jednym razem, jak to kiedyś miało miejsce😅 Nie chcę zapeszać, bo to dopiero początek miesiąca, ale coś mi się zdaje, że będzie to jeden z lepszych miesięcy pod względem moich zarobków. Tylko jeszcze muszę nadrobić ocenki w szkole, bo trochę olałem temat, a szkoda sobie robić dodatkowe problemy. TOGGL W tym tygodniu padł rekord pod względem godzin. Wcześniej nie wyrobiłem nawet 40, a tutaj z małym zapasem. Wiadomo jakość, nie ilość, ale ten tydzień jak najbardziej git. Domena A Jak widać spory progres jak na tydzień. Na razie kierowałem cały ruch na bloga, dlatego taki wzrost. Chociaż w GSC też ładnie w górę poszło, ale akurat w tym tygodniu sporo ludzi siedziało w swoich domach, więc może to przez nich. Plan jest, aby kierować ruch na inną domenę, więc statystyki prawdopodobnie ulegną zmianie.
 6. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#22 Lecimy z podsumowaniem! Październik prawie się skończył i tak jak miesiąc temu pisałem miał być on mocno przepracowany pod kątem kursu i afiliacji. Czy taki był? Pod względem afiliacji myślę, że jak najbardziej. Dowiedziałem się, że sporo rzeczy tak naprawdę nie wiem. Zmieniłem tą trochę strategie promowania. Skupiłem się na SEO. Prawie każdą wolną chwile spędzam na optymalizacji/budowaniu stron i podstron. Napisałem trzy artykuły przez ten okres, a miało być 8. Czy to źle? Chyba nie. Po wykupieniu mentoringu zacząłem zwracać uwagę na aspekty, których wcześniej nie brałem pod uwagę i na nich się skupiłem. Przez ten czas linkowałem również do mojego bloga, ale niestety spotkała mnie niemiła wiadomość, ponieważ straciłem ponad 400 backlinków. Jest to mój błąd, który popełniłem przez nie wiedze🙃 Szkoda, bo widziałem już pierwsze efekty, a jednak może się to odbyć w negatywny sposób. Wiadomo mam niektóre Sociale, które rozwijam, aby mieć jeszcze dodatkowy ruch. Chociaż mogę powiedzieć, że nie przyłożyłem się do nich, aż tak bardzo. One po prostu są. Coś tam czasami wpadnie, ale mogę śmiało przyznać, że na razie 90% leadów jest z bloga. Myślę, że można to lepiej rozegrać. TOGGL Wczoraj mocno pomógł wczorajszy strajk mojej klasy. Jako, iż nie miałem lekcji mogłem sobie pozwolić na dodatkowe godziny. W ramach przypomnienia. Mierze czas gdy dbam o aktywność fizyczną (spacer, rower czy siłka) Gdy robię coś, co jest związane z moim kontem tematycznym IG. Kiedyś pisałem, że chciałbym mieć coś własnego. Podczas kursu, ale o tym poniżej i raczej po raz ostatni. No i najważniejsze afiliacja. Najwięcej spędzam czasu przy afiliacji, ale może ktoś myślał, że cały wynik jest właśnie z niej. KURS Co do kursu. Hmm, Przez 29 dni przerobiłem 39 lekcji na 121. Nie mam po prostu chęci na przerabianie dalszych lekcji. Pisałem miesiąc temu, że chciałbym mocno przycisnąć w tym kierunku, ale na ten moment afiliacja>kurs. Nawet się zastanawiam czy z tego nie zrezygnować. Do afiliacji nie muszę się zmuszać. Jest coś do poprawy/zrobienia to po prostu to robię. Tutaj jest trochę inaczej. W ramach ciekawostki powiem, że dołączyłem również do projektu ,,Startup Młodych''. Mam nadzieję, że pozwoli mi się to rozwinąć w innych kierunkach. Domena A Pomyślałem, że nie ma sensu wrzucać statystyk innych domen, niż tej poniżej. Jest to cały czas blog. Na którym się skupiam. Inne domeny to losowość. Kombinuje, zmieniam i wyciągam wnioski. Wracając.1 października wrzuciłem screena jak było 391 wyświetleń. 8 października było 406. A w ciągu tego tygodnia jak widać. Przekroczone te pół tysiąca i znowu padł nowy rekord, aż 115 osób😅. Ale tak jak mówiłem wcześniej, nie wiem, czy ta strata backlinków nie będzie miała negatywnego wpływu na ruch. Chciałem screena wstawić z Ahrefsa, ale w momencie pisania trochę szwankuje😑 Powoli do przodu!
 7. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#21 Myślę, że ten tydzień mogę uznać za udany. Kilka godzin spędziłem na szukaniu stażowej domeny z dobrymi parametrami, ale niestety mi się to nie udało. Zawsze był pewien aspekt, który dawał znak zapytania, czy, aby na pewno ta domena spełnia odpowiednie kryteria😅 Ale, przynajmniej wiem, na czym to mniej więcej polega. Postanowiłem na próbę zmienić moją jedną z domen. Tak jak pisałem tydzień temu chciałem coś spróbować z One-Pagem pod SEO, dlatego to zrobiłem. Domena ma zaledwie 10 miesięcy, ale cóż. Aktualnie jest na drugiej stronie pod odpowiednie słowo kluczowe, ale jest jeszcze kilka spraw do poprawienia, które najpewniej poprawie w weekend. Kupiłem również 30 maili. Myślałem, aby do każdego maila przypisać odpowiednio Facebooka, Instagrama oraz snapa. Ale korzystać maksymalnie z pięciu, a resztę zostawić na przyszłość. O ile ze snapem nie mam problemów z zakładaniem konta to tak z IG i FB często się pojawiały. W końcu zrobiłem krok co do automatyzacji moich kont Insta i przekonałem się do Jarvee. Na razie staram się ogarnąć odpowiednie ustawienia, aby ryzyko banów było jak najmniejsze i podłączyłem jedno konto. Na ten moment mam 3 konta IG, ale przynajmniej na wszystkich zdjęcia wyświetlają się pod hashtagami i mogę je w małym stopniu rozwijać. Dzięki snapowi wpadło kilka leadów, kiedy wrzuciłem coś na story. No i tutaj mam dylemat. Cały czas się kręcę w podobnych liczbach pod względem mojego zaplecza. Wydaję mi się, że powinienem mieć 3x tyle tego wszystkiego, aby wyciągać jeszcze więcej. Mam konta, buduję, tracę, tworzę, znowu buduję i znowu tracę. Przez co we wpisach pojawia się często to samo, a jednak chcę, żeby były pokazywane coraz lepsze wyniki. Nie wiem o tym myśleć😑 TOGGL KURS 37/121 ILOŚĆ LEKCJI Domena A Tutaj mogę się pochwalić coraz lepszymi statystykami w GSC. Dwa razy ponad 1000 wyświetleń i od tygodnia nie spada poniżej 800. Co prawda kliknięcia trochę w dół i nagle w górę, ale nie jest źle. Nie wiem, czy jest to spowodowane akurat tym, że jednak coś linkowałem i poprawiałem stronę oraz artykuły, ponieważ robiłem to tydzień temu. W GA również stabilnie. Nawet padł rekord, bo 114 osób było w ciągu jednego dnia.
 8. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#20 Aktualizacja wlatuje dzisiaj, ponieważ, wczoraj wróciłem po 21 do domu i chciałem jeszcze posiedzieć nad optymalizacją strony oraz artykułów. W środę byłem na meczu naszej reprezentacji, więc tak jakby połowa środy i prawie cały czwartek byłem poza domem Jak większość pewnie wie, większość szkół zaczyna od poniedziałku zdalne nauczanie lub hybrydowe. Akurat zaliczam się do tych, co mają hybrydowe nauczanie i w poniedziałek do szkoły idę, ale za tydzień nie będę musiał tracić czasu na dojazdy, więc będzie troszkę więcej czasu na rozwój. Albo, chociaż tak mi się wydaję, że tak będzie😄 Muszę przyznać, że zapeszyłem z tym kontem FB. Niestety dostałem weryfikacje i wiadomo jak to wygląda. Straciłem 2 fanpage, które generowały fajny ruch na bloga oraz domenę C. Nawet dniówki były coraz większe i co najważniejsze stabilne. Na instagramie mam te 5 kont, ale tylko na dwóch zdjęcia wyświetlają się pod Hashtagami. Resztę konto zostawiłem na kilka dni i wróciłem do nich dzisiaj, aby sprawdzić, czy coś się zmieniło, ale dalej to samo. Dostałem bardzo fajną radę co dodawania osób na snapie co pomogło mi w powiększeniu liczby osób i unikaniu tymczasowych blokad. Ale jedno konto dostało perma, co ciekawe inne dalej stoją pomimo takich samych metod rozwijania. Więc to chyba taka losowość pod względem banów. Najwięcej czasu w tym tygodniu spędziłem na analizowaniu tego co jest w mentoringu i zastosowanie tego. Zmieniłem wygląd bloga, poprawiłem błędy na stronie, których wcześniej nie zauważyłem oraz bawiłem się w optymalizację artykułów pod względem nagłówków, słów kluczowych, opisów meta czy obrazków. W tym tygodniu myślę, że uda się bardziej ogarnąć One-Page pod względem SEO, aby one również generowały ruch organiczny. TOGGL KURS W tym tygodniu przeważała mocno afiliacja, ale przerabiałem mniej więcej po jednej lekcji dziennie, aby nie unikać wcale kodu. 26/121 ILOŚĆ LEKCJI Domena A Wzrost przez moment był jeszcze większy, ale jak straciłem konto to i nie było dodatkowych użytkowników🙃 Domena C Taka sama sytuacja jak powyżej.
 9. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#19 Dzisiaj w miarę krótko i na temat. No to tak, mam 6 kont Instagram, z czego dwa założyłem dzisiaj a dwa padły kilka dni temu. Przyjąłem taki model, że zakładam po 2 konta tygodniowo na IG oraz Snapa, rozwijam przez tydzień i tworzę kolejne i tak w kółko. Te z dzisiaj zostawiam na 2-3 dni i wrzucę pierwsze posty. Konta są zakładane standardowo za pomocą numeru telefonu z Smspva ( Polecam) do tego od razu leci weryfikacja mailem i czekam, aż nabiorą mocy😅. Nie mam problemu z zakładaniem, ale bardziej z ich utrzymaniem. Na Fanpage mam 500 lajków, z tego konta FB korzystam cały czas tylko z jednego urządzenia i na razie się sprawdza, żadnych weryfikacji i innych niespodzianek. Spróbuje jeszcze zalogować się na jeszcze jedno i w taki sam sposób rozwijać, ale już na innym telefonie. Co do snapa to mam 3 konta (jedno padło całkiem) i około 250 osób. Wchodzę po 2 razy dziennie na każde i dodaje po 10~ osób, aby uniknąć blokad. Zacząłem jeszcze raz analizować moje umiejętności SEO i uznałem, że nie są one na takie wysokie, jakie myślałem, niby coś wiem, ale jednak braki są. Dlatego postanowiłem kupić Kompleksowy Mentoring Pozycjonowania Muraszczyka (SEO/SEM/RANKERX) @Muraszczyk i @mysc raczej nie muszę przedstawiać, także myślę, że jest to bardzo dobra inwestycja TOGGL KURS Tak jak pisałem, spróbowałem napisać prostą stronkę w kodzie. Udało mi się zrobić nawet w miarę czytelną na komputery, ale z responsywnością miałem problemy i się cała rozwaliła. Zrobiłem sporo błędów w HTML i CSS, ale lepiej pisać tak niż wcale. Zacząłem również naukę JavaScriptu. 16/121 ILOŚĆ LEKCJI Domena A Zwróciłem uwagę na podpowiedzi u góry i zacząłem częściej linkować artykuły z FB i IG. Jeszcze zostają inne miejscówki do linkowania, ale przeanalizuję to w sobotę na spokojnie i zacznę zabawę. Domena C Wszystkie SM dały jakiś tam efekt
 10. Kajoj

  Dziennik Karolka

  Za bardzo tego nie robiłem do wszystkich artykułów. Podlinkowalem dwa na FanPage czy na forach i na tym się skończyło. Dzięki za podpowiedź 💪
 11. Kajoj

  Dziennik Karolka

  #WPIS18 Aktualizacja dziennika idealnie pierwszego października, tak jak pisałem tydzień temu. Na ten miesiąc przygotowałem małą mapę myśli i ma mi ona pomóc w produktywności. Musi być lepiej niż we Wrześniu, nie ma innego Wyjścia😅. Wracając do tego co robiłem przez ten tydzień to standardowo wleciały dwa artykuły na bloga. Tutaj muszę popracować nad lepszą treścią artykułów oraz nad słowami kluczowymi. Niektóre wpisy rankują i wskakują do top 10, a inne kręcą się w top 50-100 i nie generują żadnych wejść. Ostatnio czytałem również o tzw. One-Page SEO, ale nie wiem, czy przy tym nie będzie za dużo roboty i czy jest sens się w to angażować. Posłuchałem rad i stworzyłem kilka kont IG. Zostawiłem je na kilka dni i powoli chcę już coś na nich wrzucać. Na snapie też jest coraz więcej ludzi, ale tutaj jest problem z częstym blokowaniem kont. Przeszkadza to w dodawaniu nowych osób. TOGGL Widać, że weekend w domu i 10 godzin więcej KURS Akurat przed dzisiejszym wpisem skończyłem drugą część kursu. Tak jak pisałem kiedyś, mam zamiar napisać pierwszą stronkę. Prosty One-Page z responsywnością na każde urządzenie. Bez JavaScriptu czy innych dodatków. Myślę, że się uda to ogarnąć. Jak skończę przejdę do kolejnej części.. 108/108 ILOŚĆ LEKCJI DOMENA A Tutaj trochę mamy problem. Wrzucam artykuły, a statystyki pod względem użytkowników znowu lecą o kilka procent w dół. Wiem, że samo wrzucenie nie daję top 10, ale jednak staram się zwracać uwagę na to co robię. Może są jeszcze jakieś inne czynniki, które na to wpływają a ja o tym nie wiem. Jakimś specjalistą w tym nie jestem, więc całkiem możliwa opcja. PORÓWNANIE WRZEŚNIA Z SIERPNIEM - Mały plus, ale bez szału. Szczególnie patrząc na współczynnik odrzuceń.
 12. Kubek jeszcze z konkursu @MyLead.pl hajsik również Pozdrawiam!
 13. Kajoj

  Dziennik Karolka

  @qazwsx_ Miło się czyta takie wiadomości Dzięki!
 14. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#17 Uznałem, że mogę wprowadzić kilka zmian do mojego codziennego planu dnia. Źle zarządzałem swoim czasem i musiałem ustalić priorytety. Dzięki temu mam z godzinkę+- dodatkową wieczorem. Ograniczyłem troszke sen oraz nauke😅 Oprócz tego zrobiłem małą mapę myśli, która jest podzielona na kilka kategorii. Mniej więcej wiem, na czym mam skupić w tym momencie. Niestety popełniłem błąd, że nastawiłem się tylko na jedną platformę, zamiast budować solidne zaplecze. Chcę, aby październik był miesiącem porządnie przepracowanym pod względem afiliacji oraz kursu. Aktualnie założyłem kilka kont Snapchat, na których stopniowo dodaje ludzi. Mam również jedno konto FB z FanPagem, które się trzyma i powoli zwiększa się ilość lajków. To konto mam już z miesiąc, więc jakaś nadzieja jest😅 Konto IG mam tylko jedno, które sobie zostawię na kilka dni. Jeszcze kilka założę za jakiś czas i zastosuję rady powyżej @weink🙏. Oraz do tego kupie stażowe konta, aby jednak coś mieć w tym czasie. Wleciały również na bloga dwa artykuły. Tutaj nie mam problemów z wrzucaniem treści. Do końca miesiąca wlecą jeszcze dwa. Zadbam jeszcze o kwestie z pozycjonowaniem i powinno być dobrze TOGGL Cała sobota poza domem. W niedziele nadrobiłem trochę zaległości. A w tygodniu udało się codziennie godzinkę+- więcej urwać, więc wynik nie najgorszy. KURS Uznałem, że nie chcę rezygnować z kodu i dalej chcę się tego uczyć. Jak widać udało mi się przerobić kilkanaście lekcji. Postaram się skończyć już tę część do końca września. 70/108 ILOŚC LEKCJI DOMENA A
 15. Kajoj

  Dziennik Karolka

  @Czaq Wieczorem wrzucę aktualizacje dziennika. Co do domen to tylko blog się solidnie trzyma i generuje zyski. Reszta po prostu jest, nie ma wyświetleń, ponieważ wszystko mi padło. Czasami wpadnie jakiś lead😄 Każde konta zakładam za pomocą numeru telefonu, ale to również nie pomaga. Muszę ograniczyć początkowe działanie, albo spróbować z tymi stażowymi kontami
 16. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#16 Ten tydzień można udać za całkiem udany. Wleciał jeden artykuł na bloga, rozwinąłem nawet jedno konto na fb, ale nie mogło być za pięknie i każde konto IG dostało weryfikacje, która jak zwykle zakończyła się banem. Dobrze, że blog generuje mi jakiś ruch i pozwala coś zarobić. Za bardzo nie mam pomysłu jak działać, aby konta nie leciały za każdym razem. Staram się zmieniać metody tworzenia, ale dłużej niż tydzień to coś wytrzymać nie mogą? W statystykach przy domenie B i C prawie się nic nie zmieniło, więc nie widze sensu wrzucania. Wrzucę tylko screena z domeny A. Dawno nie było zarobków, więc pokazuje jak sytuacja wygląda. Troszkę mało, ale zawsze coś. Wszystko praktycznie z bloga. Toggl KURS 58/108 ILOŚĆ LEKCJI Domena A
 17. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#15 Tak jak pisałem tydzień temu o tym, aby popracować nad ''stabilnością'' kont IG to tak właśnie wczoraj zostałem z niczym. Prawdopodobnie nie potrzebnie się zalogowałem z nowego urządzenia i poleciało wszystko. Znowu wracam do tego samego punktu. Nie ukrywam jest to trochę męczące i jednocześnie nudne. Może ktoś teraz pomyśli, że jak tak można. Przecież trzeba cisnąc ''hustling'. Ale niestety to się nie sprawdza przynajmniej u mnie. Oprócz tego chyba doświadczyłem, na czym polega ''szara rzeczywistość'' Byłem na weekend we Wrocławiu (U kuzyna, kiedy chcę to mogę przyjeżdżać) I właśnie on mi powiedział '' to, co jutro do szkoły i powrót do schematu'' Niestety tak w tej chwili jest. I tak jakby skromnie to opisać robiłem co chciałem, gdy tam byłem. Nikt mnie nie zna, nikt nie ocenia i według mnie najlepsze co może być bawisz się i robisz to co chcesz. Akurat należę do tych osób, którzy lubią się po prostu bawić i chcą mieć co wspominać w przyszłości. Najgorszy jest powrót. Wracasz do samej miejscowości, do tych samych ludzi i nie możesz sobie za dużo pozwolić, bo Cię już znają i masz wyrobioną opinię, wiesz na ile sobie możesz pozwolić. W takich sytuacjach wole ''życie'' w większym mieście. Lubię myśleć sobie na takie tematy i zastanawiać się, czy to, co robię zmierza w dobrym kierunku. Uważam, że mogę sobie pozwolić na takie treści w tym dzienniku. Nie chcę się ograniczać do samej otoczki związanej z afiliacją. Toggl KURS Przez ten tydzień nie przerobiłem żadnej lekcji. 52/108 ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Za dużo tego czerwonego koloru? Domena A Domena B Domena C
 18. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#14 Dwa dni w szkole wystarczyło, aby sobie przypomnieć sobie jak szkoła ogranicza pod względem czasowym. Nauczyciele, niestety zapomnieli, że uczniowie również mają jakieś zainteresowania poza szkołą. Ale co tam z każdej lekcji jakieś zadanko, bo i tak w domu nie ma co robić? Teraz do samej afiliacji. Założyłem kilkanaście kont IG, które trzymały się z 2 tygodnie i większość padła. Różnymi metodami zakładane, różne przeglądarki itd. ale nic to nie dało. Zostało mi kilka i na razie tylko je rozwijam. Może kiedyś wrócę do schematu, żeby iść znowu na ilość nie na jakość. Kolejny raz wstawiam statystyki, gdzie przez jakiś okres czasu wszystko jest dobrze, a później się prawie wszystko psuje. Muszę nad tym popracować, można powiedzieć, że za każdym razem gdy taka sytuacja ma miejsce, tracę tylko czas na rozwijanie nowych kont itp. Toggl KURS Troszkę mało lekcji przerobionych, ale ważne, że na plus 52/108 ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Domena A Domena B Domena C
 19. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#13 Kolejny czwartek i kolejny wpis. Za każdym razem patrzę do tyłu, żeby zobaczyć, co tydzień temu napisałem i zerkam na statystyki. Pojawia się mały uśmiech na twarzy jak widzę, że jest progres, ale z drugiej strony też nie są to jakieś wybitne statystki, na pewno można jeszcze lepiej to zrobić. Oprócz tego no to we wtorek rozpoczęcie roku szkolnego i trzeba wrócić do starego schematu 5:50 pobudka i 16 w domu. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jak to wpłynie na wykonywanie zadań. Tym razem chyba odpuszczę 'dobijanie kroków' wieczorami, za bardzo to ograniczało i schemat dnia był za bardzo pod to robiony. Codziennie minimum 10k kroków miałem i wybije za niedługo 365 dni. Jedynie w pracy nie mogłem nabić tych ''kroków'' bo robiłem 12h na maszynie, ale to już nie ode mnie zależało, więc chyba można to zaliczyć (wtedy 2k wlatywało). Spacery polecam każdemu, ale nie w takich warunkach. Wzięło się to od podsłuchania podcasta i zastosowania kilku rad z niego i tak to poleciało. Chodziłem, gdy byłem przeziębiony czy chory, bo szkoda było mi stracić passy, która się przecież powiększała każdego dnia. Na pewno jest to ciekawe doświadczenie? Apka to MiFit i zegarek Mi Band 2. Zwracam uwagę tylko na sen i liczbę kroków. Taki trochę #offtop pomiędzy zarabianiem, ale może ktoś się zainspiruje ? Przepraszam za takie duże screeny. Toggl Ten tydzień był bez większych wyjazdów, więc wynik lepszy niż zwykle KURS Trochę mało przerobiłem tych lekcji, patrząc na poprzednie tygodnie, ale też nie jest zły wynik. 40/108 ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Domena A - Stabilnie Domena B - Udało się w końcu coś wrzucić ? Domena C - Co tydzień coraz większa ilość wejść, więc idzie to w dobrą stronę.
 20. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#12 Tak jak pisałem od sobotniego popołudnia mnie już nie było w domu, napisałem i wrzuciłem przed wyjazdem dwa artykuły na bloga, żeby nie było za pusto. We wtorek wieczorem wróciłem do domu to nadrobiłem trochę zaległości i udało się jeszcze wyrwać kilka h do statystyk? Wczoraj nie miałem żadnych planów, więc posiedziałem dłużej i porobiłem kilka drobnych rzeczy. Oprócz tego znowu zainteresowałem się Amazon KDP, kiedyś już czytałem na ten temat, ale nic w tym kierunku nie zacząłem. W pierwszym wpisie napisałem, że zanim skończę szkołę chcę mieć źródło dochodu, które pozwoli mi się rozwijać. KDP + Afiliacja takie możliwości daję, więc można spróbować. Jedynie pytanie brzmi czy jest sens dokładać kolejne zajęcie, które jednak zajmuje trochę czasu. Z drugiej strony ero w same sobie jest niestabilne. Konto, które generuję ruch dostanie bana i zysk od razu leci w dół, jeśli nie ma się konkretnego zaplecza. Na KDP, jeśli masz dobrej jakości produkty to mogą się sprzedawać w nieskończoność i generować cały czas zysk. Temat na pewno warty uwagi, szczególnie że zbliża się okres świąteczny i wiadomo jak to jest. Toggl KURS Pierwszą część kursu skończyłem. Wykupiłem drugą część i po skończeniu jej chcę spróbować zrobić już pierwszą stronę typu One-Page pod afiliację. 21/108 ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Domena A -Tutaj na mały plus. Domena B - Jak zwykle zapomniałem znowu dodać kodu, gdy zmieniałem wygląd i znowu bez statystyk. Domena C - Statystyki dwa razy większe niż 2 tygodnie temu
 21. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#11 Przez ten tydzień miałem trochę rollercoaster, zapomniałem, że w weekend idę na wesele i poprawiny. A wczoraj prawie cały dzień byłem poza domem, także za dużo nie zrobiłem i wynik z Toggla jest trochę gorszy. Kolejny wyjazd w tę sobotę, aż do wtorku. Więc znowu poza domem, ale dopóki są wakacje to warto coś pozwiedzać? Toggl KURS Tak jak powyżej, byłem pewny, że uda mi się skończyć kurs, ale zapomniałem o kilku kwestiach. 114/122 ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Założyłem kolejne konta do promocji. Teraz je tylko trochę rozruszać i można robić pieniążki Dziękuje kilku osobom, które pomogły z weryfikacją numerem telefonu. Pozdro Czat! Dzisiaj krótki wpis, za wiele się nie zmienia w moim działaniu, więc też nie będę szukać na siłę co tu napisać.
 22. Kajoj

  Dziennik Karolka

  Z aplikacji na telefonie korzystam od kilku dni, ale i tam czasami zapomnę? Nie wiedziałem, że można manualnie czas ustawić, także będę już z tej opcji korzystał. Według mnie regularność i wytrwałość to podstawa zarabiania i nie tylko, a taki wpis pomaga mi chociaż trochę rozłożyć to co mam na myśli. Nic na to nie poradzę? Ja od siebie polecam. Nie ma za co Dzięki!
 23. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#10 Dzisiaj chyba jubileusz? Wpis numer 10 i w końcu dwucyfrowa liczba. Znowu zrobiłem wszystko to co planowałem, a było to między innymi napisanie artykułu, zmiana wyglądu bloga, stworzenie kolejnych kont pod afiliacje i to nie tylko na IG, dodanie kilka postów pod krypto oraz trochę backlinków. To takie chyba najważniejsze z tego wszystkiego. Jeśli ktoś dalej się zastanawia czy warto zapisywać zadania, które ma się do zrobienia to serdecznie polecam tą metodę. Wiem co mam zrobić i na pewno nie zajmuje mi to tak długo czasu jak wcześniej. Szczególnie pomaga w tym, że od dwóch tygodni codziennie nie ma mnie w domu od godziny 15 i wszystkie czynności mogę na spokojnie robić od 8 rano i wyrabiam się, aby wyjść ze znajomymi. Może to trochę dziwne. 17 lat i wolę wstawać w wakacje o 7 rano, zamiast spać do np. 12? Kwestia priorytetów według mnie. Wynik z Toggla wygląda następująco. Nie zawsze pamiętałem o włączeniu stopera, ale zawsze jakiś punkt odniesienia. Mierzyłem czynności, o których pisałem tydzień temu. KURS Jakieś podstawy podstaw HTML I CSS już znam. Do następnego wpisu skończę już część pierwszą kursu. Od razu wykupuję drugą, która również ma około 40 godzin. 87/122 ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Coś w starym stylu by się przydało Domena A - Blog się rozwija w swoim tempie. Kilka artykułów jest w top 10 i one generują nawet niezły ruch. Najważniejsze, że cały czas jest progress. CTR na poziomie 10,2%, kiedyś pisałem, że był on na poziomie 5,7% także rownież nie ma co narzekać. Od tygodnia codziennie po minimum 500 wyświetleń i 60~ kliknięć. Domena B -Niestety zapomniałem wgrać google analytics przy zmianie wyglądu. Domena C - Konto IG jakieś tam jest 1400 obserwujących, czasami coś wpadnie, ale bez szału. Powoli wracamy do tego co było wcześniej. Jeszcze kilka kont rozbuduje i wrzucę linki to wtedy leady będą same wpadały. Przynajmniej mam taką nadzieję.
 24. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#9 Zanim się nie obejrzę jest już czwartek i pora na zaktualizowanie dziennika. Czas jakoś szybko leci, gdy ma się co robić każdego dnia. W tym tygodniu wykonałem większość rzeczy, które chciałem zrobić. Zapisywanie zadań oraz Toggl pomogło. Prawie wszystko wykonywałem w takim czasie, jakim zaplanowałem. Kolejny tydzień można zaliczyć do udanych. Kiedy robiłem coś co jest związane z afiliacją i kursem używałem Toggl. Nie włączałem apki, gdy trenowałem, chodziłem na spacery czy uczyłem się angielskiego. W tym tygodniu będę to już robił i zobaczymy ile zajmują mi wszystkie czynnośći. Tydzień temu post wleciał w piątek i dopiero od soboty mierzyłem czas. Na ten moment wynik jest następujący. Kurs 45 lekcji w tydzień chyba nie jest złym wynikiem. Filmiki w większości oglądam w tempie 1.25 i 1.50. Nie przeszkadza mi w zrozumieniu treści, więc jak mogę gdzieś urwać czas to robię to. 45/122 - ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Konta IG pod ero już powoli się budują i nabierają mocy. Coraz więcej obserwujących oraz lajków pod zdjęciami. Jeszcze jakby przełożyło się na większą ilośc leadów było by super. Domena pod Krypto jest już gotowa. Konto IG również, powoli wlatują pierwsze followy. Przy krypto chcę posiedzieć konkretnie i na długo. Trochę wydaje się to trudne, ale jak wszystko na samym początku. Przynajmniej stawki są przyzwoite? Wystartowałem również ze swoim Instagramem, ale nie jest on związany z afiliacją. Jest to dodatek, które chodził mi po głowie. I chciałem mieć coś własnego. Blog, o którym pisałem kilka wpisów wcześniej się rozleciał. Tak jak pisałem plany były ambitne, ale wróciłem z pracy i kolega mi powiedział, że chcę pójśc w swoją strone (programista) a ja nie chciałem go sam prowadzić. Nie chciałem wrzucać kolejnych zadań. Doświadczenie pomimo krótkiego okresu jakieś zebrane, więc zawsze coś.
 25. Kajoj

  Dziennik Karolka

  WPIS#8 Przez kilka dni byłem we Wrocławiu, wyjazd na spontanie do rodziny i wpadłem na kilka pomysłów, które mogę zapisać jako cele na ten rok. Część swoich celów staram się spełniać, ale niestety jest jeszcze kilka takich, które wymagają dyscypliny. W tym przypadku nie zawsze jestem uczciwy wobec siebie. Lenistwo robi swoje? Także wracam do zapisywania codziennie zadań, które mam zrobić na dany dzień. Zastosuje zasadę 5 zwycięstw dziennie. Pewnie pewna część forum wie, o co chodzi? Będę korzystał również z darmowej wersji Toggl, aby zobaczyć, ile mniej więcej zajmie mi zrobienie zapisanego zadania. Mam nadzieję, że pomoże mi to w produktywności oraz w lepszym zarządzaniu czasem. Moim pomysłem na, który wpadłem jest język angielski, niby wiem, że jest on potrzebny i pomaga w wielu aspektach oraz otwiera wiele możliwości, ale zwykle moja nauka kończyła się po 2 tygodniach. Tym razem musi być inaczej i chcę udowodnić samemu sobie, że jednak dam radę. Celuje w małe, ale systematyczne kroki. Wole posiedzieć codziennie po np. 20 minut niż w jeden dzień 3h. Podrzucam wyniki z testu, który znajduje się na stronie Efset. Wykonałem niby "50-minutowy test". Wyniki mówią same za siebie. A1? Słabiutko ? Nigdy w sumie nie byłem dobry z angielskiego i się do niego nie przykładałem, zwykle starczała mi ocena 3, jeśli to można uznać za wyznacznik zdobytej ,,wiedzy''. Za jakiś czas wrzucę ponownie ss, ale już z lepszym wynikiem! Kolejnym celem jest nauka programowania, a konkretnie kierunek Front - End Developer kiedyś już coś próbowałem, ale bez skutku. Wykupiłem kurs na Udemy, który polecił mi kolega i powoli będę go przerabiał. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł sam zbudować stronę od zera. Wiem, że nie jest to takie proste i nie nauczę się tego w miesiąc, ale przecież czas i tak zleci. Będę zapisywał jak mi idzie przerabianie ,,lekcji". 1/122 - ILOŚĆ LEKCJI PODSUMOWANIE Zadania, które zapisałem w tamtym tygodniu. Zrealizowałem, także można uznać tamten tydzień za udany. W tym tygodniu nie wrzucam opisu domen A, B i C, ponieważ za wiele się nie zmieniło, a i tak cały czas pokazuje te samo informacje . Na razie nic nie piszę o krypto, bo aktualnie posiadam tylko domenę, ale to się zmieni w ten weekend. Cele? Raczej zrezygnuje z ich pisania tutaj na dzienniku, większość jest taka sama co tydzień. Zachowam je dla siebie i będę starać się pokazywać tylko wyniki.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .