Skocz do zawartości
Adamo96

Zainwestuj w kolejną farmę słoneczną!

Rekomendowane odpowiedzi

Copernic to inicjatywa, która zmienia otaczający nas świat na lepsze, za sprawą energii odnawialnej. Obecnie spalane paliwa takie jak węgiel, ropa czy gaz w znacznym stopniu zatruwają naszą planetę. Emisja CO2 w Polsce jest najwyższa od 20 lat, dlatego naszą misją i celem jest stworzenie Polski bez smogu i węgla! A to wszystko dzięki energii słonecznej.

 

Oferujemy Ci możliwość zostania mikro producentem energii odnawialnej bez konieczności montowania instalacji na dachu Twojego domu. Zapytasz pewnie, jak to możliwe? Kupując tokeny COP2 dołożysz cegiełkę do budowanej przez nas farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW, czyli miliona watów.

Copernic swój początek ma z początkiem roku 2020, pierwszy projekt COP1 zakończył się niebywałym sukcesem, potwierdzonym przez 413 inwestorów i 40 strategicznych partnerów. Zebraliśmy dokładnie 821 472,27 zł, co stanowi prawie 70% założonego celu na budowę pierwszej farmy w Starym Dzikowie.

Jak działa Copernic?

Token Copernic (panel WAT PIK mocy) ----> Token CopernicKWH (energia 1kwh rocznie)  ----> Sprzedaż na giełdzie

                                                                                                                                                                 ----> Magazynowanie (żeby sprzedać drożej luz zużyć później)

                                                                                                                                                                  ----> Płatność za prąd (umowa z naszym podmiotem bilansującym)

 

 

Możesz o tym nie wiedzieć, ale 1 Wat mocy produkuje w ciągu roku ok. 1 kWh energii elektrycznej. Dlatego za każdy posiadany przez Ciebie token COP2 przez najbliższe 25 lat (przewidywany okres istnienia farmy) każdego roku będziesz otrzymywał od nas 1 token CKWH odpowiadający 1 kWh prądu.

Myślisz sobie pewnie, ale co z tego? Kupię jakiś token, będę dostawać inne tokeny, ale czy ktoś zapewni mi, że będą one miały realną wartość? Otóż my, na spółkę z państwem polskim. Obiecujemy, że będziemy skupować Twoje tokeny CKWH po aktualnej rynkowej cenie prądu z Towarowej Giełdy Energii, kiedy tylko postanowisz nam je odsprzedać. Możesz też trzymać je w swoim portfelu w oczekiwaniu na wzrost ceny prądu, a zatem i ich wartości.

To nie wszystko.

Będziemy starać się o uzyskanie koncesji podmiotu bilansującego, czyli podmiotu, który może dostarczać prąd do domów i firm. Taką możliwość dają nam od jakiegoś czasu Ustawa o odnawialnych źródłach energii oraz Prawo energetyczne. Kiedy uzyskamy koncesję (albo wcześniej rynek zostanie zderegulowany), będziemy mogli dostarczać energię prosto do Ciebie. Zapłatę przyjmiemy nie tylko w złotówkach, ale też w tokenach CKWH!

Oznacza to, że kupując teraz odpowiednią ilość tokenów COP2, możesz zabezpieczyć się przed wzrostem cen energii w przyszłości. W końcu będziesz produkował prąd sam dla siebie, dlaczego miałbyś za niego dodatkowo dopłacać?

Pewnie zastanawiasz się jeszcze, jaką masz gwarancję, że to przedsięwzięcie się powiedzie? Co, jeżeli rzeczywiście zbudujemy farmę, ale za kilka lat ceny prądu mimo wszystko spadną, a z rynku wygryzie nas konkurencja?

Tutaj wkracza wspomniane wcześniej państwo polskie w postaci Urzędu Regulacji Energetyki. Kilka razy do roku organizuje on aukcje odnawialnych źródeł energii dla nowo powstających instalacji. Znalezienie się wśród zwycięzców aukcji daje gwarancję wyrównania przez państwo ceny sprzedawanego prądu do zaoferowanej w ramach aukcji przez kolejne 15 lat, co de facto zapewnia przetrwanie farmy bez względu na ewentualne zmiany warunków rynkowych. Bo jeżeli ceny prądu spadną, to dopłaty dla farmy będą wyższe, a jeżeli wzrosną, to już sobie poradzimy.

Jako inwestor Copernica bierzesz udział w zielonej transformacji energetycznej i wpływasz korzystnie na naszą planetę i jej ekosystem. Jak wynika z raportu „Fossil CO2 and GHG emissions of all world countries 2019”, opublikowanego przez działające przy Komisji Europejskiej Joint Research Centre, przeciętnie mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do ziemskiej atmosfery.
Inwestując w Copernica zmniejszasz swój ślad węglowy.

 

Chcesz już mieć kawałek farmy fotowoltaicznej dla siebie?

Zapraszamy Cię w takim razie do zapoznania się z whitepaperem naszego projektu. Dowiesz się z niego, ile takie przedsięwzięcie kosztuje, co my z niego będziemy mieli, a także szczegółów technicznych i prawnych dotyczących tokenizacji.

Uważamy, że udział w rewolucji energetycznej jest obowiązkiem każdego z nas.

 

Ile mogę zarobić na inwestycji?

Aktualnie ceny energii elektrycznej wynoszą ok. 25 gr za 1 kWh. Przy założeniu niezmienności ceny, roczna stopa zwrotu wyniesie 6,25%. Z uwagi na fakt, że popyt na prąd rośnie szybciej od podaży, Copernic prognozuje wzrost cen energii do co najmniej 30 gr za 1 kWh w ciągu najbliższych kilku lat. Roczna stopa zwrotu z inwestycji wyniesie już wtedy 7,5%.

Więcej przeczytasz i zainwestujesz tutaj  Link polecający rejestrując się dostaniesz 1% zwrotu zainwestowanych środków https://mosaico.ai/copernic?p=ojbcihpc 

Link czysty : https://mosaico.ai/copernic

Odsyłam cię do lektury :) 

 

 

summary_cop1.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .