Skocz do zawartości
Czaq

Poradnik Zarabiaj wykorzystując najpopularniejszą aplikację Tik Tok!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie ;) 

Chciałbym przekazać dziś wszystkim, zbiór możliwie jak największej ilości porad związanych z ogromnym potencjałem jakim jest aplikacja dostępna na urządzenia mobilne o nazwie "Tik Tok" - wcześniej Musicaly.

Aplikacja jest rozpoznawana na całym świecie i nie będę nikomu przedstawiał jej działania tylko skupię się po prostu na przekazaniu możliwości jakie płyną z wykorzystania materiałów dostępnych na TT.

Osoby które nigdy nie słyszały o aplikacji jak i jej funkcjonalnościach szczegóły znajdą tutaj: Kliknij

Tik-Tok-Logo.png.2c10fea7ae4137959b000ac130e56fd3.png

 

Zanim przejdziemy do omówienia sposobów monetyzacji, chciałbym przedstawić kilka danych odnośnie TikTok'a:

Wg "influencermarketinghub.com" aplikacja przedstawia się następująco: 

-Ponad 500 milionów aktywnych użytkowników z całego świata.

-Najczęściej pobierana aplikacja 2018r na Apple App Store.

-Ponad 40% użytkowników w wieku 18-24l.

-Nawet kilkaset tysięcy nowych filmików każdego dnia.

 

Możliwości zarobku oraz sposoby monetyzacji.

Jak już wspomniałem powyżej, filmów, mixów oraz hitów przybywa w aplikacji coraz więcej. Każdego dnia znajdują się setki tysięcy nowych short filmów które wykorzystamy podczas naszej reklamy. Lecz największy plus apk. jest taki, że osoby tworzące kreatywne filmy działają na naszą korzyść!

Zagraniczne fora internetowe aż huczą od możliwości związanych z aplikacją lecz nie każdy wie w jaki sposób zarobić na jej potencjale.

Zaprezentuje poniżej chronologiczne działania które będą stanowiły dla was podstawę. Oczywiście możemy dowolnie pod siebie wszystko dostosować.

 

1. Pobranie odpowiedniej ilości filmów.

Pobierać możemy filmy standardowo z poziomu aplikacji na nasz telefon i obsługiwać całość tylko i wyłącznie na naszej mobilce ;) 

Udało mi się znaleźć screen pochodzący z guidingtech.com który w prosty sposób to obrazuje:

Download Tik Tok Videos 83

 

Niestety jak się okazuje po klasycznym pobraniu pozostaje nam w filmiku znak wodny który może przeszkadzać w przyszłości. Jest jednak na to prosty sposób. Strona o nazwie: https://musicallydown.com/ Działa również mobilnie i wystarczy zminimalizować nasze aplikację aby pobierać filmiki.

 

2. Określenie tematyki pobieranych "vinesów" a raczej TikToków ;) .

Dostosowanie tematyki filmów jest bardzo istotną kwestią w przypadku dalszych kroków, gdyż nie możemy połączyć ze sobą śpiewającego kota z operą klasyczną. Najłatwiejszy sposób to po prostu wyszukiwanie filmów na podstawie określonych przez nas hasztagów. Przykładami są(wg popularności na 01.2019r):

 #tiktok #memes #instagram #rap #musically #instagood #minecraft #gay #cat #shitpost #meme #love #gaming #funnyvideos #follow #f #roblox #funny #haha #cool #like #music #dog #fun #savage #xbox #dailymemes #fortnite #dankmemes #bhfyp

Wyszukiwanie proponowanych keywordów na podstawie propozycji YouTube i UberSuggests! Aktualizacja 23.07.2019r
Wyszukując nisze a dokładniej dane słowa kluczowe pod obieraną tematykę w prosty sposób możemy ustalić proponowane i popularne słowa kluczowe przy pomocy strony

Cytat

Wystarczy wyszukiwanie na podstawie "gorących" hasztagów - jest to istotne jeśli zalezy nam na zdobyciu konkretnej ilości ruchu!
Kolejnym z możliwości jest wyszukanie keywordów w Youtube na podstawie # oraz spacji:
# TikTokvids
# se (...)
Osobiście natknąłem się na wiele ciekawych pomysłów z proponowanych;)

3. Połączenie, kompilacja lub po prostu zestawienie wybranych filmów przez nas w całość.

Zastosowanie połączenia masowego filmów jest zabiegiem dość popularnym już na zewnętrznych serwisach, ale wciąż mimo 2019r jest to najbardziej opłacalna metoda. 

Podam na przykładzie zestawienie określonej ilości (niech będzie to 10-20 filmików Tik Toksów) produkcji w jedność, lecz z określoną tematyką - hasztagiem. 

Bardzo popularną ostatnio niszą jest "Roblox"(gra popularna wśród młodzieży i dzieci), wykorzystajmy zatem to! Tworząc mix kompilacji związanych z Robloxem pozwoli nam na dotarcie z stworzonym przez nas filmem do grona odbiorców stricte grających bądź interesujących się gamingiem lub dokładnie tą grą. 

Jest to oczywiście przykład i zastosowanie przez nas niszy powinno być przemyślane z uwzględnieniem dalszych podpunktów i możliwościami jej monetyzacji. 

Do kompilacji wielu filmów polecam pod androida: (przykład)FilmoraGo lub w przypadku Apple Store: iMovies. 

Podobny obraz

Jako, że działamy cały czas na telefonie, nie bedę podawał programów desktopowych bo uważam, że użytkownicy naszego forum są na tyle rozwinięci, że poradzą sobie z tym bez problemu sami.

 

4. Wykorzystanie stworzonych przez nas filmów, miejsca reklamy oraz monetyzacja! Czyli najważniejsze informację.

Dobranie odpowiednich filmików połączonych w jednolitą całość jest o tyle ważne o ile zależy nam na sprecyzowaniu do jakich odbiorców zamierzamy dotrzeć oraz z jakim GEO. 

W moim przypadku nisze które zastosowałem były związane głównie z vinesami popularnymi wśród kobiet, gdyż zależało mi na dotarciu do płci żeńskiej w Polsce. 

 

Najpopularniejszym z miejsc do umieszczenia naszych filmów jest oczywiście Youtube. Ma jednak on swoje minusy:

-Nie możemy na nich wykorzystać reklam youtube.

-Konkurencja w niektórych keywordach jest naprawdę duża.

-Umieszczenie afiliacji w opisie wiąże się z ryzykiem usunięcia naszego wideo.

 

Poza Youtube zalecałbym wykorzystanie dodatkowo: Dailymotion, Vimeo oraz Metcafe 

Zalecam każdemu osobiste sprawdzenie potencjału serwisów w/w, gdyż w przypadku Metcafe możemy umieścić tylko 90 sekundowy filmik lecz konkurencja oraz keywordy(oraz tagi) są znacznie mniej oblegane. 

Reklama naszego filmu jest naprawdę banalnie prosta i często wystarczy prosty viralkowy post aby zyskać naprawdę duże grono odbiorców.

 

Monetyzacja czyli to na czym każdy earner "zjadł zęby" - Aktualizacja 15.11.2020r 

Wraz z rozwojem aplikacji, jedną z największych zalet dodanych aktualizacji jest "Reels". Na podstawie wydanego update, opiszę możliwe zastosowanie naszych działań.

Afiliacja w TikTok Reels.
Krótkie, gotowe filmiki można udostępnić publicznie na swoim profilu, stories, lub tylko wśród swoich znajomych (z widocznością przez 24 godziny). Zapisane treści będzie można zobaczyć w rolce Reels i to właśnie w tej funkcji tkwi kluczowa możliwość przedstawienia a dokładniej nakierowania do: linku w naszym BIO.

Wybór oferty afiliacyjnej dopasowanej do tematyki prowadzonego konta TikTok'a to kluczowa decyzja podejmowana przed rozpoczęciem promocji. Wybór programu w przypadku najczęstszych działań możemy pogrupować na:
-TikToki dla dorosłych(z uwzględnieniem ofert erotycznych),
-zabawne/memy/konkursowe(z zastosowaniem Sweepstakes lub ofert dopasowanych do statystyk odbiorców),
-oraz biznesowe, couchingowe z mozliwością dopasowania afiliacji bezpośrednio do danego grona odbiorców.

Link trackingowy? Czy jest mi potrzebny?
Decydując się na tracking swoich ofert przedstawianych dla odbiorców, poza bardzo prostą zmianą promowanej kampanii, umożliwia szereg statystyk nieudostępnianych w innej formie. Polecam wykorzystać instrukcje dostępną w Mylead w celu trackingu swoich ofert.

Promocja linku w BIO poprzez viralowe posty przyciągające uwagę i kierujące do oferty.
Dostępne funkcje tiktoka, opisywane w tym poradniku potrafią zwiększyć nasze możliwości promocyjne kilkukrotnie. Jednak nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę z potęgi dostarczanych treści w formie stories i wykorzystania bio do promocji naszego landing-page z ofertą afiliacyjną.
Zasięgi w przypadku kont nawiązujących tematyką do kategorii dla dorosłych, przekraczają wyobrażenie pozwalając na swobodną reklamę kampanii +18. Ryzyko blokady konta występuje dopiero wtedy, gdy naruszymy bezpośrednie zasady społeczności poprzez wykorzystanie treści takich jak: porno, phishing, przekleństwa i wulgarny język. Informacje dotyczą również treści na naszym landing page!

W jaki sposób dodać link w BIO?
Jeśli twoje konto nie dostało aktualizacji do najnowszej wersji, koniecznie sprawdź ten artykuł opublikowany dla later.com

image.png

 

Osobiście uważam, że faktycznie zastosowanie odpowiedniej strategii w przypadku reklamy na serwisach typu Youtube jest problematyczne, ale wciąż bardzo opłacalne i efektywne.

Testując nieco ruchu z Tik Toka i wybierając jako główny target kobiety w wieku 18-24 lata zastosowałem programy w modelu rozliczeniowym CPL odpowiednio pod ta grupę odbiorców.

Aby jeszcze bardziej wam to zobrazować opiszę wam w jaki sposób posłużyłem się programem "Bony do Rossmann" które są dostępne w @MyLead.pl 

Niezbędne w tym przypadku było stworzenie Landing page czyli miejsca na którym osadziłem ofertę(jak to zrobić znajdziemy na forum lub śmiało możecie napisać z tym do mnie) a następnie odpowiednie umieszczenie go w deskrypcji naszej produkcji. Oczywiście jak wspomniałem link afiliacyjny nie jest w większości lubiany przez Youtube lecz zanim filmik został usunięty trzymał się długi czas a łaczna ilość wizyt jaką uzyskałem to ponad 30.000+.

Dodatkowo działając na YT, aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek blokad polecam wykorzystać stażowych kont z https://pvazone.com/ .

 

Afiliacja w tym przypadku daje ogromne pole do popisu, gdyż dostosować naszą ofertę możemy w dzisiejszych czasach tak dokładnie jak tylko chcemy. Za sprawą usług SMS, ofert CPA, gatewayów, programów konkursowych CPL mamy możliwość aby zaoferować odbiorcom to czego oczekują. W przypadku zagranicznych ofert możliwości jest jeszcze więcej a każda osoba działająca w rynku globalnym będzie potrafiła się dostosować.

 

Kolejną możliwością zarobienia na naszych Tik Tokach jest zamieszczenie informacji na początku i końcu filmiku z nakierowaniem już konkretnie na call to action naszej oferty/do opisu/adresu zewnętrznego. 

Takie działanie pozwala utrzymać nasz film jeszcze dłużej przy życiu.  Polecam również poradnik autorstwa @Wujek Ziemny znajdujący się tutaj:

Stanowi on swoiste vademecum działań na Youtube które każdy powinien znać.

Uwaga! W przeciągu najbliższego czasu dodam aktualizacje wraz z opisem dodatkowych metod spieniężenia naszych materiałów. Jak wspomniał @Jayetsu dodam również aktualne informację związane z przyśpieszeniem samej w sobie reklamy ?
baner-mini.png

Zapraszam również osoby nowe jak i doświadczone do mojego mentoringu :money:

Cały czas posiadam miejsce dla nowych podopiecznych więc wystarczy proste zapoznanie się z tematem i skontaktowanie się ze mną ;) 

 

Serdecznie pozdrawiam i liczę na pozytywny odbiór moich małych wypocin :D

  • Super 10
  • Dzięki! 3

ghePj0l.png

Dołącz już teraz do społeczności zarabiających użytkowników.  -> Sprawdź mój temat na forum. <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby tylko wyspa ofert rozliczała się z leadów/maili było by ok. A jak wiadomo jest z tym bardzo słabo, 300 wejść, kilkadziesiąt rejestracji i żadna nie zostaje przez nich uznana. Nie wiem jak u Was, ale mi nigdy nie nie udawało niczego konkretnego zrobić z bonami/netflixem/biedronką itd.

Poradnik bardzo fajny, natomiast metoda promocji- każdy musi sprawdzić na sobie na czym idzie najlepiej zarobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo, kilkanaście potwierdzonych leadów (maile od ludzi) i żaden nie został uznany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, wawerroo napisał:

Gdyby tylko wyspa ofert rozliczała się z leadów/maili było by ok. A jak wiadomo jest z tym bardzo słabo, 300 wejść, kilkadziesiąt rejestracji i żadna nie zostaje przez nich uznana. Nie wiem jak u Was, ale mi nigdy nie nie udawało niczego konkretnego zrobić z bonami/netflixem/biedronką itd.

Poradnik bardzo fajny, natomiast metoda promocji- każdy musi sprawdzić na sobie na czym idzie najlepiej zarobić. 

 

10 minut temu, Matall napisał:

Mam to samo, kilkanaście potwierdzonych leadów (maile od ludzi) i żaden nie został uznany.

Mam podobne spostrzeżenia. Leadów brak a na emalie osób które się zarejestrowały spam straszy przychodzi i wypisywanie się z listy nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Ale gdyby się uczciwie rozliczali z tych email submit. to pieniążki by ładne wpadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jeśli korzystacie aktualnie z w/w kampanii a wyniki prezentują się w kiepski sposób to koniecznie zgłaszajcie to w @MyLead.pl Wtedy będzie można podjąć konkretne kroki w kierunku reklamodawcy i możliwie poprawienia jakości ofert. 


ghePj0l.png

Dołącz już teraz do społeczności zarabiających użytkowników.  -> Sprawdź mój temat na forum. <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizowałem część tekstu oraz dodałem propozycje wyszukiwań słów kluczowych jako jeden z podpunktów:

Cytat

Wyszukiwanie proponowanych keywordów na podstawie propozycji YouTube i UberSuggests! 

Zapraszam do zapoznania się.
 


ghePj0l.png

Dołącz już teraz do społeczności zarabiających użytkowników.  -> Sprawdź mój temat na forum. <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

@adamovski213  TikTok ma się świetnie a zasięgi treści biją rekordy wyświetleń. Natomiast wraz z rozwojem aplikacji, zmieniają się również metody i formy reklamy(tym bardziej w oparciu o afiliację). Z tego tytułu zaktualizowałem część informacji oraz polecam wykorzystanie oficjalnego kursu od Jarvee, który niedawno miał swoją premierę:

https://www.tiktok.jarvee.com/

Jest całkowicie darmowy, więc chyba nikogo bardziej już nie muszę zachęcać ;) :

image.png

  • Super 1

ghePj0l.png

Dołącz już teraz do społeczności zarabiających użytkowników.  -> Sprawdź mój temat na forum. <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .