Skocz do zawartości

Środki zapobiegawcze przed zawarciem transakcji dla kupujących i sprzedających


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

to jest moja osobista inicjatywa dla wszystkich użytkowników forum. Ten post ma na celu przedstawienie środków zapobiegawczych przed zawarciem transakcji dla kupujących i sprzedających.

Środki zapobiegawcze na forum:

 1. Zweryfikuj użytkownika poprzez jego aktywność na forum
  • Ilość postów (nie śmieciowych z działu offtopic lub refback)
  • Jakość postów ma znaczenie - po to jest dostęp do profilu użytkownika aby sobie podpatrzeć ;)
  • Szukaj jego kontaktów w google - jeżeli oferuje jakieś usługi to zapewne jest mail lub inny kontakt. Użyj google do tego, np. mail w cudzysłowie -> "KONTAKT@MAIL.KLIENTA" lub inna forma kontaktu jak nr GG. Czy chociażby nawet sam nick z forum! Wielu ludzi korzysta z jednego nicku w internecie.
 2. Mało postów i reputacji - wiem, że brzydko jest wrzucać wszystkich do jednego worka także bez obrazy. Zakładaj że użytkownik ze stażem mniej niż 6 miesięcy i poniżej 100 postów / punktów reputacji jest potencjalnym oszustem.
 3. Sprzedajesz? Nowym użytkownikom wysyłaj zawsze drugi (patrz punkt wyżej).
 4. Kupujesz? Poproś o pośrednictwo kogoś z administracji - aktualna lista administratorów i moderatorów.
 5. Ustalaj transakcje na prywatnej wiadomości w celu późniejszej weryfikacji gdyby ktoś został oszukany. Jako środek zapobiegawczy przed edytowaniem wiadomości możesz robić screeny. Wiadomości na komunikatorach można podrobić.
 6. Skorzystaj z usług pośrednika. Nasz middleman należy do administracji. Posiada rangę Global Moderator. Możesz liczyć na profesjonalną usługę.

Środki zapobiegawcze poza forum:

 1. Czy posiada zweryfikowane konta na portfelach internetowych typu PayPal - poproś klienta o mail i zapytaj BOK - https://www.paypal.com/pl/selfhelp/contact/call
 2. Klient zapewnia, że wysłał pieniądze na konto i ponagla to grzecznie odpisz "ok, poczekamy na zaksięgowanie" i ignoruj wszelkie wiadomości, że mu się spieszy. Jeżeli rzeczywiście by mu się spieszyło, mógł zrobić przelew natychmiastowy - lista banków i ich sesji express elixir.
 3. Klient nalega abyś wysłał pieniądze na PayPal jako "rodzina i znajomi"? Nigdy tego nie rób! w razie oszustwa ciężko odzyskać takie pieniądze. Gdy wyślesz jako "za towar" masz duże szanse odzyskać pieniądze dzięki programowi ochrona kupujących.
 4. Boisz się wysłać cała kwotę? Podziel ją na kilka sesji! Zamiast wysyłać 1000 zł podziel to na 5 części, 200 x 5 = 1000.
 5. Weryfikacja konta bankowego - poproś o przelanie na swoje konto 1 grosz, który później oddasz z dogodnym dla ciebie tytułem.

Mam nadzieję, że wskazówki okażą się pomocne i dzięki temu zmniejszymy na forum (i tak już małą )ilość oszustw w dziale giełda.

Jeżeli masz pomysł na kolejne dodatkowe punkty to pisz śmiało!

Pozdrawiam

 • Super 8
 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
 • Harry zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .