Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraź sobie, że Twoja praca nad rozwijaniem Instagrama ogranicza się do tworzenia treści. Brzmi fajnie, prawda? Niestety w przypadku małego konta wydaje się to trudne do zrealizowania. Twoja społeczność jest zwykle zbyt mała, aby pomóc Ci w generowaniu olbrzymiego organicznego zasięgu. Czy naprawdę rozwijanie profilu wymaga ręcznego lajkowania i komentowania zdjęć Twoich potencjalnych obserwatorów? Oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzą boty do Instagrama.

Czym są boty do Instagrama?

Boty do Instagrama to programy, które automatycznie wykonują działania na koncie. Chociaż poszczególne z nich różnią się od siebie, to łączy je wspólna cecha – pomagają prowadzić profil. W zależności od wykorzystywanego bota prawdopodobnie spotkasz się z nieco innymi funkcjami. Możliwości jest naprawdę wiele! Od zwykłego lajkowania postów po bardziej zaawansowane opcje takie jak masowe oglądanie stories, prowadzenie wielu kont na raz, follow-unfollow i wiele innych.

Jakie funkcje najczęściej ma bot do Insta?

Podstawowe funkcje wszystkich botów wyglądają podobnie. Wśród nich znajdziesz między innymi możliwość:

 • Automatycznego dawania lajków

 • Automatycznego komentowania

 • Automatycznego dawania obserwacji

 • Automatycznego zaprzestania obserwowania

Coraz więcej programów oferuje jednak dodatkowe funkcje, a najlepsze boty pozwalają w pełni zautomatyzować konto. Takie narzędzia umożliwiają: planowanie postów, wysyłanie wiadomości prywatnych czy lajkowanie komentarzy. Do tego dochodzą jeszcze opcje związane z ustalaniem grupy docelowej. Najczęściej grupa odbiorców generowana jest na podstawie listy osób obserwujących dane konto albo dodających posty oznaczone konkretnym hashtagiem.

Jak boty pomogą w rozwoju Twojego konta?

Używanie botów pozwala znacząco ograniczyć czas przeznaczany na prowadzenie profilu. Program zajmuje się wszystkimi nudnymi zadaniami, a Ty masz więcej czasu na tworzenie kreatywnych wpisów i planowanie strategii. Oprogramowanie do automatyzacji pozwala jednak również na szybkie zwiększenie liczby followersów. Ty jako człowiek musisz jeść, spać, odpoczywać. Bot działa cały czas. To z kolei przekłada się na więcej interakcji z potencjalnymi fanami i więcej nowych obserwatorów.

Czy boty do Instagrama są bezpieczne?

Korzystanie z botów jest zabronione przez regulamin Instagrama. Profile używające botów mogą zostać zablokowane – tak jest w teorii. Jak sprawa wygląda w praktyce? Stosowanie odpowiednich zabezpieczeń minimalizuje ryzyko blokady. Przede wszystkim należy ustawić oprogramowanie tak, aby działania wyglądały na naturalne. Zbyt duża liczba podejmowanych interakcji może zakończyć się blokadą. Istotne jest, że na Instagramie nie ma jednoznacznie ustalonych limitów. Każde konto obowiązują inne ograniczenia. Z reguły im młodsze konto, tym bardziej restrykcyjne limity.

Dodatkowo podczas używania bota warto korzystać z proxy. Proxy jest serwerem pośredniczącym, który umożliwia ukrycie adresu IP. Jest to szczególnie istotne przy rozwijaniu wielu różnych kont w jednym czasie. Zbyt duża liczba kont prowadzonych z jednego adresu IP może wzbudzić podejrzenia algorytmu Instagrama. Dodatkowo przy blokadzie jednego profilu, reszta może zostać powiązana z nim poprzez adres IP. W konsekwencji kara może dotyczyć wszystkich. Niekoniecznie zostaną zablokowane, ale na przykład ograniczy się ich zasięgi.

Jakie są rodzaje botów do Instagrama?

Boty do Instagrama są bardzo szeroką grupą programów służących do automatyzacji pracy na koncie. To jedna wspólna cecha, jednak poszczególne aplikacje różnią się między sobą. Właśnie dlatego wyróżniamy kilka różnych rodzajów botów. W pierwszej kolejności warto podzielić je ze względu na cenę. Wśród botów znajdziemy zarówno płatne, jak i darmowe narzędzia. Należy jednak pamiętać, że darmowe programy są zazwyczaj mocno ograniczone.

Boty możemy też podzielić ze względu na sposób działania i nie chodzi tutaj o dostępne funkcje:

 • Pierwsza grupa to programy, które trzeba zainstalować na komputerze. Co więcej, urządzenie musi być włączone, aby bot mógł działać. Alternatywą jest instalacja narzędzia na serwerze VPS, dzięki czemu może ono działać bez włączonego komputera.
 • Druga grupa to boty sieciowe – program tego typu znany jest również jako web based bot. Działają one w chmurze i obsługuje się je przy pomocy przeglądarki.

Najlepsze boty na Instagramie - polecane programy

Znasz już sposób, w jaki działają boty oraz wiesz, jakie korzyści dają. Możemy więc przejść do polecanych programów i znaleźć coś dla Ciebie.

Płatne boty do Instagrama

Płatne narzędzia charakteryzują się dużą liczbą różnych funkcji. Skorzystają z nich przede wszystkim użytkownicy, którzy oczekują złożonej automatyzacji działań na wielu kontach.

 

Inflact

Szukasz narzędzia prostego w obsłudze i zarazem oferującego wiele użytecznych funkcji? W takim razie koniecznie musisz sprawdzić program Inflact. Inflact to bardzo ciekawy web based bot, czyli bot działający w chmurze. Brak konieczności pobierania narzędzia na komputer znacznie ułatwia sprawę. Dodatkowo bot ma niezwykle przejrzysty panel i obsłużysz go nawet przy pomocy urządzenia mobilnego. A jakie są jego możliwości? Oto niektóre z nich:

 • Lajkowanie i komentowanie

 • Możliwość obserwowania i cofanie obserwacji

 • Zarządzanie komentarzami

 • Zarządzanie wiadomościami prywatnymi

 • Możliwość automatycznego lajkowania wiadomości prywatnych

 • Automatyczne wrzucanie zdjęć jako posty lub relacje

 • Jeden wspólny panel dla 10 podłączonych kont

4.png

Inflact sprawia, że prowadzenie konta staje się znacznie łatwiejsze. Narzędzie dostępne jest w wielu różnych planach subskrypcyjnych, które różnią się ceną i dostępnymi funkcjami. Za najbardziej rozbudowany pakiet musisz zapłacić aż 70€ za plan dwutygodniowy, 110€ za plan miesięczny oraz 262€ za plan trzymiesięczny. Co ciekawe w przypadku Inflact płacisz za jedno konto, więc dwutygodniowa automatyzacja dwóch kont jednocześnie kosztuje aż 140€.

5.png

Podstawowymi zaletami programu są: bardzo czytelny interfejs, działanie bota w chmurze i dostępność wielu ciekawych funkcji. Niestety, największą wadą jest cena. Korzystanie z programu przez długi czas będzie dosyć kosztowne. W przypadku, gdy chcesz zautomatyzować kilkanaście czy kilkadziesiąt kont, prawdopodobnie lepiej znaleźć coś tańszego. Oczywiście możesz też zdecydować się na tańsze pakiety, ale wtedy możliwości automatyzacji będą mniejsze.

6.png

Sprawdź Inflact

Jarvee

Aktualnie bot nie działa, prosimy o sprawdzenie innych!

Jarvee jest jednym z najczęściej wybieranych botów, któremu zaufały tysiące osób. Co sprawiło, że program jest tak popularny? Przede wszystkim ogromna liczba funkcji, z których możesz skorzystać. Narzędzie pozwala na pełną automatyzację. Przykładowe opcje oferowane przez Jarvee to między innymi:

 • Automatyczne komentarze oraz lajki

 • Możliwość automatycznego obserwowania oraz usuwania obserwujących

 • Automatyczne obserwowanie użytkowników, którzy zaobserwują Ciebie (follow-back)

 • Automatyczne zarządzanie komentarzami

 • Automatyczne zarządzanie wiadomościami prywatnymi

 • Automatyczne zapisywanie postów

 • Możliwość zaplanowania postów oraz stories

jarvee instagram bot funkcje

Narzędzie wyróżnia atrakcyjna cena. Pakiet za 29.95€ miesięcznie oferuje dostęp wszystkich dostępnych funkcji, a program możesz podpiąć nawet do 10 różnych kont. Droższe pakiety kosztują kolejno 49.95€ i 69.95€. Decydując się na nie możesz podłączyć bota do większej liczby kont, jednak liczba funkcji pozostaje niezmienna. Jarvee oferuje również darmowy pięciodniowy okres próbny – bez podawania danych do płatności.

2.png

Wszystko to sprawia, że bot ma wiele zalet. Duża liczba opcji i możliwość automatyzacji nawet kilkudziesięciu kont jednocześnie. Warto dodać, że Instagram jest tylko jednym z siedmiu serwisów, na których bot działa. Pozostałe to między innymi: Facebook, YouTube i Twitter. Jeżeli chodzi o wady, to istotną niedogodnością jest konieczność zainstalowania programu na komputerze. Na pierwszy rzut oka problemem wydaje się też dosyć skomplikowany interfejs. Rozbudowany panel niekoniecznie sprawdzi się dla początkujących użytkowników.

3.png

Darmowe boty do Instagrama

Czasem rozbudowana automatyzacja jest zbędna. W takich wypadkach zadaj sobie pytanie, czy na pewno warto płacić. Jeżeli masz wątpliwości, to sprawdź darmowe narzędzia wspomagające pracę na profilu.

Growbot

Potrzebny Ci mały dodatek, który usprawni prowadzenie Twojego konta? W takim razie koniecznie musisz sprawdzić rozszerzenie do przeglądarki, jakim jest GrowBot. To prosty bot, którego obsłużysz bez pobierania go na komputer. Jego prostota ma jednak wady i zalety. Krótko mówiąc – ilość oferowanych przez niego funkcji jest bardzo ograniczona. Z jego pomocą możesz zautomatyzować najprostsze, ale jednocześnie najbardziej nudne zadania.

growbot - darmowy bot do insta

Narzędzie oferuje:

• Automatyczne dawanie lajków

• Automatyczne dawanie obserwacji

• Usuwanie starych followersów

Wystarczająco? To zależy! Jeżeli chcesz w podstawowym zakresie zautomatyzować jedno konto, to GrowBot może Ci się spodobać. Program nie da Ci możliwości zaawansowanego planowania treści, ale może pomóc w pozyskaniu nowych followersów.

InstaPy

Ostatnim narzędziem na liście jest InstaPy. To darmowy bot, jednak ustawianie go może sprawić nieco trudności. Bot jest programem napisanym w języku Python, a ustawienie go wymaga własnoręcznego napisania przynajmniej kilku linijek kodu. Z tego względu bot ten najlepiej sprawdzi się u osób, które znają podstawy programowania i potrafią ze zrozumieniem korzystać z internetowych poradników.

InstaPy - darmowy bot do Instagrama

Funkcje bota są praktycznie takie same jak w pozostałych przypadkach. Kluczem będzie tutaj odpowiednia konfiguracja. Podstawowe opcje to:

• Automatyczne polubienia

• Automatyczne komentowanie

• Automatyczne obserwacje

Do tego dochodzą rozbudowane opcje ustalania grupy docelowej. Narzędzie możesz bardzo dobrze przystosować pod swoje potrzeby, jednak konieczne będą programistyczne umiejętności. W pozostałych przypadkach możesz polegać jedynie na poradnikach.

Bot Instagram – Jakie są alternatywy?

Korzystanie z botów to tylko jedna z możliwości zaopiekowania się kontem na Instagramie. Jakie są alternatywy?

Firmy rozwijające konta

Pierwszą opcją jest skorzystanie z usług prawdziwych menedżerów social media. Są to osoby, które zajmują się odpłatnym prowadzeniem kont klientów. Ich doświadczenie w dziedzinie mediów społecznościowych jest często bardzo duże – znają działanie algorytmu i potrafią tworzyć angażujące treści. Osoby te często prowadzą profile influencerów. Taka usługa będzie dobrym wyborem, jeżeli zależy Ci na jakości Twojego Insta. Pamiętaj jednak, że wyższa jakość to często także wyższa cena.

Kupowanie polubień i obserwujących

Często stosowaną metodą jest również kupowanie lajków czy obserwujących. Taki sposób jest szczególnie dobry, jeżeli zależy Ci tylko i wyłącznie na liczbach. Konta, które kupują obserwujących, mogą sprawiać wrażenie dużych, jednak nie będą to prawdziwi fani. Jeśli chcesz, by duża liczba obserwujących wzbudzała w ludziach zaufanie, na przykład podczas promowania ofert afiliacyjnych – takie rozwiązanie jest dla Ciebie.

Najlepsze boty na Instagram - Co polecamy dla początkujących?

Programów jest cała masa, więc osoby początkujące mogą czuć się nieco zagubione. Tak naprawdę nie ma jednego najlepszego bota. Zadowolenie wynikające z używania jakiegokolwiek programu będzie ściśle powiązane z celem, który chcesz osiągnąć. Wymienione wyżej narzędzia są bardzo często wykorzystywane i polecane. Nawet influencerzy i specjaliści od marketingu używają botów. Który program sprawdzi się w Twoim przypadku?

Jarvee jest bardzo dobry, jeżeli chcesz zautomatyzować wiele kont jednocześnie. Z wykorzystaniem tego bota zrobisz to za niewielką cenę. Inflact jest droższy, ale bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze. Idealny do automatyzacji pojedynczego konta. GrowBot nada się, jeżeli oczekujesz tylko podstawowych funkcji. To mały dodatek usprawniający pracę. InstaPy natomiast wymaga programistycznych umiejętności i jest mało czytelny, jednak oferuje wiele funkcji – i to za darmo.

Boty na Instagramie - Często zadawane pytania

Uzyskaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące botów do Instagrama.

Czy używanie botów na Instagramie jest legalne?

Nie ma żadnego prawa, które zakazywałoby korzystania z botów. Jest to jednak sprzeczne z regulaminem Instagrama. Najgorszą możliwą konsekwencją jest blokada konta.

Czy warto używać boty na Instagramie?

Boty mogą znacznie pomóc w rozwoju konta, jednak używanie ich jest obarczone pewnym ryzykiem. To czy warto korzystać z botów, zależy przede wszystkim od Twojego celu.

Ile kosztują boty na Instagram?

Z niektórych programów możesz korzystać za darmo, a za inne musisz zapłacić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Jaki jest najlepszy bot na Instagram w 2022 roku?

Jedne z najlepszych płatnych botów to Jarvee oraz Inflact, a z darmowych GrowBot oraz InstaPy.

 • Super 6
 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

 

 

 • Ciamciaj przypiął/eła ten temat

Dodaje do listy jeden serwis umożliwiający/ułatwiający wysłanie ludzi z Instagram na większa ilość linków. - https://linktr.ee/

Serwis posiada darmową i płatną wersję. Darmowa ma z tego co się orientuje mało ograniczeń. 

Przydatne jak chcemy z Insta kierować ludzi na strone, fp, do sklepu, bloga itp :) 

Odnośnik do komentarza

Spotkaliście się z takim problemem? Próbuje się zalogować na konto i wyskakuje mi (zdjęcie nr.1), wchodząc przez przeglądarkę non stop wyskakuje mi to (zdjęcie nr.2). Nie mam możliwości się zalogować ponieważ w ciągu sekundy MultiGram Tool 2 automatycznie się poddaje.

problem 2.png

problem 1.png

Edytowane przez Ezekiel
Odnośnik do komentarza

@Ezekiel spróbuj zalogować się z urządzenia z androidem. Jeśli wyskoczy taki komunikat, klikasz Tak, to ja i powinno ruszyć też w MultiGram.

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Miałem podobny problem w tym tygodniu, jak zalogowałem się na telefonie to mnie wywalało. Na kompie przywracałem konto i wszystko było ok dopóki znowu się nie zalogowałem na telefonie. Pytanie czy masz zweryfikowane konto na insta-mianowicie potwierdzony email i nr tel ??, po takim zabiegu wszystko jest ok. I proponuje przynajmniej na 2 dni zrezygnować z bota. Kolejna sprawa czy masz proxy pod bota ??

Edytowane przez rAfAl86
Odnośnik do komentarza

Korzystałem z gramdominatora około 2 miesiące temu więc mogę napisać kilka plusów i minusów . (Jednak nie wiem czy  błędy nie zostały wyeliminowane, a nie chcę nikogo wprowadzać w błąd)

++
Dobry na start o ile wyeliminowano błędy
niska cena, jednak trzeba ją opłacać co miesiąc
program się nie wieszał przy większej ilości kont (50), sporo opcji
support szybko odpisuje 
---
follow/unffolow działał tragicznie -
program nie trzymał się limitów np. ustaliłem maks 100follow dziennie a program potrafił zrobić 250.
wybierał profile tylko na konkretną literę alfabetu np a albo 0 (zgłosiłem ten problem i przez 30 dni go nie poprawiono)
nie potrafił zindeksować użytkowników nawet tych których wkleiłem ręcznie, i często pomijał większośc przy różnych opcjach followania bez przyczyny.
support jest z indii i często trafiałem na różne osoby, musząc ponownie tłumaczyć im ten sam problem a większość supportu mało ogarniała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .