Skocz do zawartości

Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl


Rekomendowane odpowiedzi

teamwork-3213924_1280.jpg

Jak zarabiać dzięki wklejkom na make-cash.pl

Jak pozyskiwać poleconych z forum make-cash.pl

7_forum_o_zarabianiu_s.webp
 

Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum ;) 

W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków. Niektórzy z Was mogli w ogóle nie interesować się systemem poleconych, myśląc że i tak nie mają jak ich zdobyć - tymczasem banalnie prosta metoda była cały czas pod nosem. 

 

poleceni.png

 

Jak zarabia się na poleceniach i rekomendacjach?

To naprawdę prosta metoda, dostępna dla każdego. System poleconych jest właściwie standardem w różnego rodzaju programach partnerskich, sieciach afiliacyjnych i serwisach zarobkowych, giełdach kryptowalutowych, bankach, kantorach, aplikacjach fintech, firmach hostingowych, panelach SMM, itp. 

Cechą wspólną wszystkich narzędzi tego typu jest możliwość polecania serwisu za pośrednictwem swojego unikalnego linku partnerskiego, a następnie uzyskiwanie prowizji naliczanej od rejestracji, zakupów lub zarobków pozyskanych w ten sposób osób.

Można więc reklamować serwisy zarobkowe i zarabiać % od zarobków naszych poleconych, ALE także promować gotowe rozwiązania w modelu afiliacyjnym - jak np. binance, coinbase, kucoin, revolut, itp. - i zarabiać jednorazową lub % prowizję od pozyskania i obrotu generowanego przez naszych poleconych.

Duża liczba i stały przypływ poleconych pozwala na budowanie zysku pasywnego - który może się naprawdę długo utrzymać ;)
 

Jak zdobywać poleconych?

- Nie trzeba być sławnym influencerem z popularnymi SM

- Nie trzeba kupować reklam

- Nie trzeba budować marki osobistej od zera

- Nie trzeba inwestować czasu i pieniędzy w pozycjonowanie
 

Najłatwiejsza metoda, dostępna dla wszystkich, to wklejki na takich forach jak to :) 

Na make-cash.pl każdy może przedstawić dany serwis/firmę, pisać dziennik pracy, publikować poradniki - i zawierać w tych treściach swoje reflinki do prezentowanych lub polecanych narzędzi. Nie każdy jednak robi to efektywnie - większość osób już na starcie ogranicza swój potencjał poprzez nie traktowanie dodanego tematu jako wklejki.

Niektórzy mają szczęście ich temat zaskoczy sam z siebie. Konkretny przykład:

https://make-cash.pl/scam-myguava-55£-bez-depozytu-od-razu-do-wyplaty -t55149/ - ten temat bardzo długo zgarniał po 200-300 wejść dziennie z google. Przypadkiem, bo nie był zoptymalizowany. O takie efekty można jednak samemu zadbać, co zaraz wyjaśnię.

Przejdźmy zatem do konkretów co to jest wklejka i jak ją poprawnie przygotować aby osiągnąć jak najwyższe efekty.

 

Co to jest wklejka i jak można dzięki niej zarabiać?

Wklejka na forum to po prostu post który traktuje się jako swój dodatkowy landing page służący do pozyskiwania ruchu z google. Można ją porównać do gościnnego artykułu - ale to nie do końca to samo. Wklejki mogą bowiem pełnić rolę LP który reklamujemy, aktualizujemy i optymalizujemy.

Czyli jeśli opublikowałeś jakiś temat z reklamą na forum - to znaczy, że być może nawet nieświadomie zarabiasz na wklejce i Twój temat wyświetla się w google na pożądane frazy.

Stosowanie wklejek ma plusy i minusy. Największym plusem jest właśnie możliwość pozyskiwania ruchu z wyszukiwarki w stosunkowo łatwiejszy i szybszy sposób (aniżeli wyglądałoby to w przypadku własnej świeżej domeny).  

Świeże strony mają trudności z wybiciem się na jakiekolwiek słowa kluczowe, a strony od lat istniejące w Internecie oraz posiadające domeny z autorytetem - wręcz przeciwnie. Wklejka polega więc na podpięciu się pod renomowane i stażowe domeny - w celu promocji określonych nisz. W ten sposób korzystamy więc z parametrów cudzej domeny - w tym przypadku z domeny make-cash.pl - link zostaje szybko zaindeksowany i szybciej łapie pozycje.

Niestety wklejki mają też minusy - trzeba się dostosować do możliwości danej strony, często możliwość edycji jest ograniczona lub totalnie niemożliwa, no i finalnie - administracja strony może na naszą treść się nie zgodzić. Jeśli chodzi o make-cash.pl wszystkie ograniczenia i możliwości omawiam poniżej w dalszej części poradnika :)

Wymienionych minusów się nie pozbędziemy, za to plusy i tak sprawiają, że ta metoda jest zdecydowanie warta uwagi. Przejdźmy zatem do możliwości dodawania wklejek tutaj na forum.

 

Jak przygotować efektywną wklejkę na make-cash.pl?

Make-cash.pl to forum internetowe, a więc użytkownicy mogą publikować tu własne treści - w tym treści promocyjne zawierające reflinki (linki partnerskie) do określonych narzędzi/serwisów/firm. 

Publikując temat z prezentacją danej firmy lub temat z poradnikiem - warto być świadomym faktu, że trafi on nie tylko do użytkowników forum, ale także do osób które trafią na ten temat z google (lub doklikają do niego po trafieniu na inne treści z google).


Wobec tego wklejka powinna być przygotowana na takich samych zasadach jak landing page:

- nie używamy treści niezrozumiałych dla laików (różnego rodzaju skrótów)

- wyjaśniamy zagadnienia od podstaw (co to jest, jak na tym zarabiać, po co to robimy)

- dodajemy elementy podnoszące konwersje, tj. np. twarde dane (ilość rejestracji, ilość sprzedaży, ilość użytkowników, rok założenia reklamowanego portalu), grafiki, wyraźne wezwania do działania (Kliknij i pobierz, Kliknij i załóż konto), itp.
 

Pod względem SEO, zasady są takie same jak wszędzie - a więc: 

- za pomocą plannera google (lub innych narzędzi) dobieramy najtrafniejsze słowa kluczowe dla naszej wklejki

- główne słowo kluczowe dodajemy w adresie url naszej strony (czyli w nazwie tematu na forum!)

- publikujemy unikalny tematyczny tekst ze słowami kluczowymi, nie używamy "kopiuj-wklej", tekst powinien być unikalny jeśli ma się wybić

- dodajemy nagłówki H1, H2, H3, H4 ze słowami kluczowymi

- możemy dodać embedowany filmik YT powiązany tematycznie (żeby zwiększyć czas przebywania na stronie)

- publikujemy grafiki powiązane tematycznie i nadajemy im atrybut TITLE

- keywordy wplatamy w tekst

- opcjonalnie: dodajemy meta-tagi dla tematu (tego nie można zrobić samodzielnie - w tym celu należy się ze mną skontaktować w PW)

Całość traktujemy więc jak LP przygotowany z zachowaniem zasad SEO Wink Dodatkowym atutem są komentarze innych użytkowników forum pod Twoją treścią - zwłaszcza tych stażowych. Komentarze mogą znacząco zwiększyć konwersje i pomóc pozyskać nowych poleconych.
 

Jak dodać nagłówki H1->H5?

nagłowek.png

Jak dodać title dla obrazka?

tytul.png

 

Zasady publikowania reflinków na forum - gdzie mogę opublikować wklejkę?

Uniwersalne zasady publikacji reflinków są opisane tutaj: https://make-cash.pl/zasady-dotyczace-publikacji-reflinkow-t55344/

oprócz tego każdy dział ma swój wewnętrzny regulamin który reguluje zasady publikacji reflinków w tym konkretnym dziale.

Po otwarciu danego działu, po prostu przeczytajcie podpięty regulamin - i wszystko powinno być jasne. W razie wątpliwości można zapytać administracji i moderatorów :) 
 

Gdzie na forum mogę dodać swój reflink?

1. W temacie przedstawiającym określony serwis, narzędzie, program, sieć afiliacyjną, bonus, promocję (jako autor tego tematu)

2. W opublikowanym przez siebie poradniku wykorzystującym określone narzędzia/serwisy.

3. W swoim dzienniku pracy - w dowolnym wpisie jak autor danego dziennika

4. W dziale z ogłoszeniami refbacków (tu nie patrzymy na duble - może być wiele tematów o tym samym)

5. W sygnaturce (bez czystego linku)

6. W polu "o mnie" w profilu użytkownika (bez czystego linku)

7. Jako odpowiedź na zadane pytanie w temacie założonym przez innego użytkownika (z wyjątkiem działu "dzienniki pracy").
 

Co mogę zrobić jeśli ktoś już opublikował temat o danym serwisie?

1. Napisać i opublikować na forum wartościowy poradnik o zarabianiu powiązany tematycznie z danym serwisem. We własnym poradniku można dodawać reflinki, to nie jest traktowane jako dubel.

2. Dodać korzystną dla użytkowników ofertę refbacku i dodać tu swój reflink do serwisu w którym oferujesz refback. Oferty refbacków nie są traktowane jako duble.

3. Jeśli użytkownik, który już opublikował temat jest nieaktywny, a temat "porzucony", można napisać w tej sprawie do administracji. Administracja podejmie decyzje czy wątek może być założony od nowa. Wówczas stary wątek zostanie przeniesiony do archiwum.

 

Co jeśli założę temat o danej firmie, a następnie ta firma będzie chciała go prowadzić sama?

1. Jeżeli użytkownik doda temat jako pierwszy - dana firma nie może zrobić konkurencyjnego tematu w tym samym dziale. Może tylko wykupić dział sponsorowany i w nim umieszczać swoje wątki. Temat użytkownika jednak na forum nie zostanie skasowany - będą dwa. To jedyna sytuacja w której dopuszczamy dubel tego typu.

2. Jeżeli to dana firma założy swój temat jako pierwsza, a później przeniesie go do działu sponsorowanego - użytkownik nie może stworzyć konkurencyjnego tematu. To będzie traktowane jako dubel. W tej sytuacji można jednak zawsze otworzyć temat z ofertą refbacku lub napisać poradnik.

 

Najważniejsze działy w których można publikować reflinki:

1. Dzienniki pracy - każdy użytkownik może prowadzić swój dziennik pracy w którym opisuje wykorzystywane przez siebie rozwiązania, pokazuje ich wyniki i poleca je za pomocą reflinków.

2. Sztuczna inteligencja (AI) - w dziale można publikować tematy prezentujące określone narzędzie AI lub poradniki dot. jego wykorzystania i osiągnięcia konkretnego celu. Np. temat "chat gpt - odkryj darmowe AI" i temat "Poradnik - jak generować e-booki dzięki chat GPT" się nie wykluczają i nie stanowią dubla.

3. Programy i boty - j.w. - można tu publikować prezentacje, ale także poradniki jak dany program/bota wykorzystywać

4. Banki tradycyjne - tu można opublikować opisy wszelkiego rodzaju promocji bankowych (np. promocji za założenie konta bankowego)

5. Procesory płatnicze i aplikacje fintech - tu można opisywać promocje w aplikacjach typu Revolut.

6. Bramki płatności i donejty - znasz ciekawą bramkę płatności typu przelewy24 i chciałbyś ją opisać? Zrób to właśnie tu i śmiało podaj swój reflink :) 

7. Poradniki CPA - w tym dziale publikujemy poradniki dot. afiliacji i content lockingu (PPA). Każdy poradnik może zawierać reflinki do polecanej sieci afiliacyjnej, polecanych botów, polecanych narzędzi AI, paneli SMM, itd. Poradniki CPA dają ogromne pole do manewru.

8. Sieci CPA i platformy afiliacyjne - tutaj prezentujemy znane nam sieci afiliacyjne i programy partnerskie

9. E-handel i dropshipping - znasz narzędzia wspomagające dropshipping lub umożliwiające szybkie i proste założenie sklepu internetowego? Opisz je tutaj.

10. Giełdy, portfele, kantory i bitomaty - w tym dziale prezentujemy giełdy i kantory kryptowalutowe wraz z promocją dla nowych użytkowników (jeśli taka jest)

11. Aidropy i kraniki kryptowalut - tu można opisywać aidropy, faucety kryptowalut oraz okresowe promocje w giełdach i kantorach. Przez okresowe promocje rozumiemy takie niezwiązane z rejestracją - dostępne także dla osób które mają już konto w danym serwisie.

12. Ankiety i płatne zadania - tu można opisać wszystkie znane Ci portale umożliwiające zarabianie za wykonywanie zadań, wypełnianie ankiet, klikanie w linki, odbieranie maili reklamowych, itp.

13. Inne bonusy, promocje, konkursy - tu można opisać wszystkie inne bonusy, promocje, konkursy - np. okresowe promocje w sklepach internetowych wraz z Twoim reflinkiem

14. Inwestowanie i oszczędzanie - kupujesz złoto? Inwestujesz w akcje i chciałbyś polecić używane przez Ciebie biuro maklerskie? To ten dział.

15. HYIP i podobne systemy - tutaj prezentujemy wszystkie inwestycyjne systemy które są hyip'ami oraz takie co do których zachodzą podejrzenia że to hyip'y lub podobne do nich systemy.

16. Programy i narzędzia SEO - tu można opisać i dodać swój reflink do wszystkich narzędzi SEO, pakietów typu "seotools", różnego rodzaju programów, indekserów, itp.

17. Case Study i Poradniki SEO - w tym dziale każdy może opublikować poradniki seo i polecić w nich wykorzystywane przez siebie narzędzia

18. Panele SMM - kupujesz lajki, wyświetlenia HQ, komentarze? Poleć używane przez siebie serwisy innym użytkownikom.

19. Hostingi, domeny, proxy - tu każdy może zaprezentować firmę oferującą hostingi, domeny oraz proxy

Powyższa lista to nie wszystkie działy w których reflinki są dozwolone - ale powyższe wypisałem w poradniku z racji tego że dają najwięcej możliwości ;) 

 

Jak skutecznie prowadzić marketing forumowy?

Samo opublikowanie wklejki i zdobywanie ruchu to połowa sukcesu - wiele mogą zepsuć jednak nieaktualne informacje, brak odpowiedzi na pytania, błędne lub niekulturalne odpowiedzi.

Jak zadbać o konwersję naszych wklejek?

1. Po pierwsze - warto zbudować rozpoznawalność i markę osobistą na forum.

Trzeba tu jednak rozgraniczyć dwa pojęcia – “budowanie rozpoznawalności” i “budowanie rozpoznawalności wśród potencjalnych klientów”. To pierwsze to po prostu tzw. “LANS” -> lans nie przysporzy nam stałych klientów i nie zbuduje zaufania. Przysporzy rozpoznawalność, ale ta nie przełoży się na zaufanie. Nam potrzeba zaufania i stażu na forum.

Moim zdaniem potencjalny użytkownik interesuje się przede wszystkim naszym doświadczeniem i wiedzą. Marki osobistej nie tworzy się na forum poprzez pisanie czegokolwiek wszędzie - a poprzez merytoryczne posty. Nie chodzi o to, by stać się rozpoznawalnym na chwilę, ale o to, by przekonać ludzi, że jesteś wartościowy i warto Ci ufać w kwestii rekomendacji. Jak coś polecasz, to znaczy że sam to używasz i to jest dobre rozwiązanie.

2. Po drugie - trzeba dbać o aktualność swojego tematu (wklejki)

Zmieniły się warunki? Promocja jest już inna? Firma się rozrosła i ma więcej funkcjonalności? Zaktualizuj swój temat i opisz aktualną sytuację, tak by użytkownicy trafiający na temat z google widzieli że jest aktualny.

3. Po trzecie - koniecznie należy odpowiadać na pytania innych użytkowników

Tematy opuszczone przez autora mogą zostać zamknięte i przeniesione do archiwum - tak by zwolnić miejsce aktywnym użytkownikom którzy chcieliby taki temat prowadzić. Po za tym - osoby wchodzące na temat z wyszukiwarki, po zobaczeniu że autor nie odpowiada na pytania, mogą uznać że sprawa jest nieaktualna - i skorzystać z reflinków znalezionych na innej stronie.

 

Podsumowanie

Pozyskiwanie poleconych i promowanie reflinków na forach internetowych to skuteczna strategia marketingowa, pod warunkiem, że jest realizowana w sposób przemyślany. Wiele osób dodaje tematy, ale ich nie optymalizuje - przez ogranicza się do ruchu który się do nich "doklika". Można to zrobić dużo efektywniej dzięki zastosowaniu zasad opisanych w tym poradniku :)

Zastosowanie się do tych zasad pozwala nie tylko zwiększyć liczbę poleconych, ale również budować pozytywny wizerunek na forum, co może przyczynić się do otrzymywania różnego rodzaju propozycji, założeniu własnego projektu zarobkowego, itd. Wiem co mówię, bo też zaczynałem od zbierania poleconych na forach!:)

Powodzenia!
 

.
 

 • Super 2

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
 • mysc zmienił(a) tytuł na Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl

@Sommaj

Jeżeli użytkownik doda temat jako pierwszy - dana firma nie może zrobić konkurencyjnego w tym samym dziale. Może tylko wykupić dział sponsorowany i w nim umieszczać swoje wątki.

Jeżeli to dana firma założy swój temat jako pierwsza, a później przeniesie go do działu sponsorowanego - użytkownik nie może stworzyć konkurencyjnego tematu. To będzie traktowane jako dubel. Można jednak zawsze otworzyć temat z ofertą refbacku ;)

 • Super 2

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Polecana zawartość

  • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
   Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
    • Super
   • 3 odpowiedzi
  • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
   Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

   Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
    • Super
   • 5 odpowiedzi
  • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
   W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

   Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
    • Super
   • 2 odpowiedzi
  • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
   Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
    • Dzięki!
    • Super
   • 13 odpowiedzi
  • 9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony
   Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu.
    • Super
   • 3 odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .