Skocz do zawartości

mysc

Elita
  • Postów

    761
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    38

Ostatnia wygrana mysc w dniu 28 Lutego

Użytkownicy przyznają mysc punkty reputacji!

Reputacja

567 Mistrz Zarabiania

Kontakt

  • Telegram
    5975423

Informacje

  • Miejscowość:
    getpaid20.pl
  • Zarabiam na
    wszelkiego rodzaju ofertach CPA, e-commerce oraz na blogu getpaid20.pl. Prowadzę rozwijany od 2015 roku mentoring zarabiania przez internet - Get Paid 2.0.

Ostatnie wizyty

20 287 wyświetleń profilu
  1. Kwestia podatków jest płynna i to samo można interpretować i nazywać inaczej. Vat na ciastko kupione na miejscu w kawiarni jest inny od vatu na ciastko kupowane na wynos. A jak do ciastka klient dokupi kawę, to już mamy stawkę vat dla zestawu. ~ https://gastro.pl/kawa-i-ciastko-co-z-tym-vatem/ Niestety tak samo to wygląda w przypadku usług reklamowych i wynajmu/dzierżawy powierzchni. Nie odpowiem dokładnie jak się powinno robić, bo nie umiem. Najbezpieczniej rozliczać afiliację jako usługi reklamowe, bo nie wszystko da się podciągnąć pod dzierżawę, a już na pewno nie pod wynajem
  2. Moja sytuacja ze względu na prowadzenie mentoringu jest inna i nie ma zastosowania do normalnego promowania PP -- W przypadku afiliacji jednak NIGDY nie wystawiłem faktury na najem, tylko na dzierżawę lub (częściej) na usługi reklamowe. Dzierżawa polega na tym, że udostępniasz dzierżawcy miejsce i on sam decyduje co tam jest - w przypadku sieci afiliacyjnych, to taka sieć decyduje dokąd prowadzi link z ich domeny trackującej. Ty nie masz na to wpływu, nie wiesz gdzie ten link będzie prowadził jutro. Skoro oni mają nad tym wyłączoną kontrolę, to w praktyce dzierżawisz im ta powierzchnię. NIE MOŻESZ jednak dzierżawić powierzchni która nie należy do Cb - czyli np. postów social mediach. Także rozliczanie się trzeba dostosować do regulaminu sieci, metody promocji, itd. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi jak się prawidłowo rozliczyć na ryczałcie.
  3. Wszystkie automatycznie generowane rachunki i faktury w ML są wystawiane na wynajem powierzchni reklamowej. Jeśli wystawiasz sam, możesz ten tytuł zmienić - jak nie, to oni wystawiają w Twoim imieniu za Ciebie właśnie jako najem. "Wydawca uczestniczący w programie afiliacyjnym, wynajmuje Reklamodawcy przestrzeń reklamową..." ~ regulamin ML --- JDG nie ogranicza się do najmu w afiliacji. Można wystawiać faktury na usługi reklamowe, sprzedaż czasu i miejsca na cele reklamowe, itd. Nie każdą formę promocji da się rozliczyć jako najem - niektóre są typowo usługami reklamowymi. Nie każda sieć afiliacyjna (zwłaszcza zagraniczne) w ogóle ma regulamin w którym najem wchodzi w grę. Ty prowadzisz DG i Ty powinieneś dostosować poprawność wystawianej faktury do regulaminu/umowy i metod promocji które stosujesz Jeśli masz dostęp do Get Paid 2.0 - rozliczanie się z DG i bez JDG jest opisane bardzo dokładnie w dziale poradników ogólnych (każdy user ma dostęp). Zerknij tutaj i przeanalizuj różne możliwości, plusy i minusy
  4. Ja ze względu na brak (stosunkowo do przychodu) dużych kosztów - rozliczam wszystko na DG na ryczałcie Nie mam z czego nawet uciekać w takie kombinacje z rozdzielaniem. Zasady ogólne i liniówka wyszłyby u mnie dużo drożej.
  5. Strona na której świadczysz usługi wynajmu prywatnego nie może być powiązana z Twoją firmą - hosting i domena na osobę prywatną powinny być kupione. Trzeba to rozdzielić. To powinien być jakiś hobbystyczny blog, bez reklamowania na nim swojej firmy - coś kompletnie oddzielonego i niepowiązanego z resztą Twoich stron. Wówczas można jednocześnie prowadzić DG i świadczyć usługi wynajmu prywatnego na takiej stronie. Odpowiedź w interpretacji indywidualnej jest zależna od tego jak opiszesz stan faktyczny - jeśli uwzględnisz powyższe oddzielenie (prowadzenie prywatnego bloga o zupełnie innej tematyce), powinni odpisać że tak może być Najszybciej jest zadzwonić na infolinię i zapytać o taką sytuację. To darmowe, nie trzeba się przedstawiać https://www.gov.pl/web/kas/krajowa-informacja-skarbowa
  6. Aktualnie łatwiej jest zacząć z VOD od FA. W ML są dość spore wymagania co do zawartości strony i treści reklamowych
  7. [Marzec 2024] W pełni potwierdzamy aktualność Mentoringu Ge.t Paid 2.0. Szczegóły są dostępne w pierwszym poście
  8. [Marzec 2024] W pełni potwierdzam aktualność Usług Get. Paid 2.0. Szczegóły są dostępne w pierwszym poście
  9. @trawiss - jeżeli będziesz zarabiał w polskich sieciach afiliacyjnych i wystawiał im rachunki na wynajem powierzchni reklamowej, rozliczysz się w PIT-28. Podatek od wynajmu wynosi wówczas 8,5% od przychodu - to nie jest powiązane z działalnością nierejestrowaną. Kwota wolna nie obowiązuje przy pit-28.
  10. NOWOŚĆ DLA CZŁONKÓW MENTORINGU GET PAID 2.0 Bonus +5% do stawek otrzymasz już nie tylko w MyLead - ale także w FireAds! ------- Jednocześnie przypominamy, że nasze materiały są uniwersalne - nie ograniczamy Waszych możliwości! Członkowie Get Paid 2.0 mogą zarabiać gdzie chcą! ------- ---> DOŁĄCZ DO MENTORINGU I ZACZNIJ ZARABIAĆ <--- Mentoring Get Paid 2.0 to legalna firma zarejestrowana w Polsce! Wystawiamy faktury VAT - podane ceny są cenami brutto.
  11. Ale przekroczyłeś ją już w tym roku również? Czy dalej pytasz o 2023? Ten 2023 wpisz w całości w "inne". To są 2 przelewy w ciągu roku, łącznie na 8,5k, zwolnione z podatku bo nie przekraczają kwoty wolnej. A jeśli przekroczyłeś już w tym roku... no to mam 2 pomysły - zaraz Ci je opiszę w PW
  12. @max188 Razem wychodzi 8,5k? 2 przelewy w ciągu roku?;) Moim zdaniem wpisz to w "inne" na wszelki wypadek. Natomiast na 99,999999999% nikt na te 8,5k nawet w US nie spojrzy _____ W tym roku wypłacaj sobie miesięcznie MNIEJ niż równowartość 3180zł - i na koniec rozlicza to jako działalność nierejestrowaną w pit-36.
  13. Tak naprawdę jest potrzebna korekta. Napiszę Ci na priv co zrobić
  14. A, ok. To jedno się z drugim nie wiąże. Umowy zlecenie/o pracę + działalność nierejestrowana to dwie różne sprawy. To i to rozliczasz oddzielnie. Na 99% uważam też, że kwotę wolną również tu masz (30k) - czyli jeśli z umów przekroczysz 85528zł - to od nadwyżki odejmujesz jeszcze kwotę wolną. Kwota wolna jest więc wspólna dla przychodów z umów i przychodów z działalności nierejestrowanej. To i to jest rozliczane na zasadach ogólnych. Wystawcą rachunku jesteś Ty. Sieci domyślnie generują wynajem, bo większość osób świadczy takie usługi. Możesz jednak sam wystawić rachunek w każdej sieci. Np. w ML wybierasz "wypłata" -> "faktura" -> "własna faktura" -> i tutaj normalnie wrzucasz własny rachunek bez vat z tytułem usługi którą świadczyłeś. W Twoim przypadku "usługi reklamowe". Jeśli będziesz wystawiał rachunku na "usługi reklamowe" - normalnie rozliczasz to jako 12%, działalność nierejestrowana, pit36
  15. Kwota wolna od podatku na zasadach ogólnych to 30 000zł Wystawcą rachunku dla sieci afiliacyjnej jesteś TY. Możesz świadczyć dla nich usługi wynajmu/dzierżawy powierzchni reklamowej LUB usługi reklamowe, które rozliczysz jako działalność nierejestrowana na zasadach ogólnych (12%). Od stycznia 2024 minimalne wynagrodzenie wynosi 4240zł/miesiąc - czyli limit nierejestrowanej działalności to przychód w wysokości 3180zł. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty w ciągu danego miesiąca, należy zarejestrować DG (ma się na to 7 dni). Jeśli nie będziesz przekraczał tej kwoty i wystawiał sieciom rachunki na świadczenie usług marketingowych - rozliczasz się na 12%, z kwotą wolną od podatku, w PIT36.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .