Skocz do zawartości

Ciamciaj

8 689 wyświetleń

Jednym z popularniejszych sposobów pasywnego i bezpiecznego zarabiania online, jest właśnie zarabianie na własnej stronie internetowej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie bloga, sklepu lub strony internetowej, dzięki której są w stanie docierać do nowych klientów i zwiększać swoją sprzedaż.

Co jednak trzeba posiadać żeby zacząć zarabiać na stronie internetowej, ile można w ten sposób zarobić i jakie są najpopularniejsze sposoby pozwalające monetyzować ruch ze stron internetowych? Na te i kilka innych pytań dotyczących zarabiania na stronach www znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.


Spis treści


Ile można zarobić na własnej stronie internetowej

W Internecie da się zarobić duże pieniądze i nie raz udowodniliśmy to już w artykułach dostępnych na naszym forum. Ile jednak da się zarobić na własnej stronie internetowej i od czego zależy wysokość zarobków?

Zarabianie przez internet

Nie da się niestety jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile można zarobić. Zależy to bowiem od wielu czynników, jak branża w której działamy, ruch na stronie, czy rodzaj sprzedawanych produktów

Osoby prowadzące bloga internetowego lub sklep, który cieszy się popularnością na danym rynku mogą zarabiać miesięcznie nawet kwoty pięcio i sześcio cyfrowe. Są to jednak wyjątki, których w całej Polsce jest tylko kilka, ale skoro o możliwych zarobkach mowa, musieliśmy o nich wspomnieć.

Średniej wielkości strona internetowa prowadzona przez jedną osobę jest w stanie generować miesięczne przychody rzędu 1-7 tys. złotych. Są to jednak kwoty, które w ogromnej mierze zależą od branży, liczby odwiedzających oraz wieku odbiorców. Do najlepiej płatnych branż należą oczywiście finansowa czy modowa, w których za jeden post reklamowy można zarobić nawet kilka tysięcy złotych.

Jeżeli nie wiesz o czym prowadzić własną stronę sprawdź nasz inny poradnik - pomysły na bloga!

Najmniejsze strony, które miesięcznie odwiedza kilkaset gości nie pozwolą Ci się raczej w pełni utrzymać, ale mogą być idealnym źródłem pasywnego dochodu, do którego po pewnym czasie nie trzeba wcale przykładać ręki.

Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!
  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

Jak zarabiać na stronie www

Żeby móc zarabiać na stronach internetowych, trzeba oczywiście taką posiadać. W sieci krąży mnóstwo poradników o tym, w jaki sposób założyć pierwszą stronę, bloga czy sklep, tak więc nie będziemy tu tego przedstawiać.

Jeśli posiadasz już stronę internetową, możesz przejść do budowy treści i funkcji, które przyciągną użytkowników. Sama strona bowiem nie wystarczy, co z tego, że posiadasz portal, jeżeli nikt nie wie o jego istnieniu i nikt go nie odwiedza? Najlepiej zacząć od publikacji wartościowych treści i publikowaniu ich w mediach społecznościowych. Jeśli Twoje artykuły są dobre i trafiają w gusta danej grupy odbiorców, bardzo szybko znajdą się osoby, które na bieżąco zaczną śledzić Twoją stronę.

Twoją stronę odwiedza już pewna ilość użytkowników? Bardzo dobrze! Czas wybrać metodę monetyzacji ruchu i dopasować ją do Twoich czytelników. Nie jest to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać. Samo wybranie wydaje się dość proste, jednak dopasowanie oferty aby spełniała oczekiwania klientów już nie, dlatego zawsze należy kombinować i sprawdzać co działa najlepiej, by po pewnym czasie móc pochwalić się zadowalającymi wynikami. 

Jeżeli bardziej interesuje Cię własny blog sprawdź nasz temat jak zarabiać na blogu!

Zarabianie na stronie www - sprawdzone sposoby

Posiadasz portal, który przyciąga użytkowników i zastanawiasz się jak zarabiać na własnej stronie internetowej? Świetnie! Poniżej znajdziesz sprawdzone i legalne sposoby, dzięki którym bez problemu spieniężysz ruch na Twoich portalach i blogach.

1. marketing afiliacyjny

To jedna z najbardziej popularnych metod zarabiania na blogach i sklepach online. Zarówno blogerzy jak i influencerzy bardzo często udostępniają oferty z sieci afiliacyjnych, dzięki którym Ci więksi bez praktycznie żadnego nakładu pracy są w stanie zarabiać ogromne pieniądze.

Zarabianie na marketingu afiliacyjnym polega na sprzedaży czyichś usług lub produktów w zamian za prowizję od sprzedaży. Jej wysokość zależy od programu partnerskiego, branży oraz metody rozliczania się z wydawcą. Do najpopularniejszych metod sprzedaży należą:

  • CPS (Cost Per Sale) - najbezpieczniejsza i najpopularniejsza metoda, w której reklamodawca płaci wydawcy procent od sprzedaży lub stałą stawkę za każdą wygenerowaną sprzedaż z linku partnerskiego
  • CPA (Cost Per Action) - w tej metodzie wydawca wynagradzany jest za każdą prawidłowo wykonaną przez klienta akcję. Są to najczęściej: rejestracje, zadania, wypełnienie formularza lub zakupy w określonym sklepie.
  • CPC (Cost Per Click) - metoda, w której reklamodawca płaci wydawcy za każde kliknięcie w baner reklamowy lub link afiliacyjny.

Zaletą marketingu afiliacyjnego jest fakt, że wydawca nie musi posiadać swojego produktu lub usługi, a wszystkie reklamacje i zwroty wykonywane są przez reklamodawców. Poniżej przykład jednego z naszych użytkowników!

marketing afiliacyjny sprawdzi się też świetnie w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w zarabianiu online oraz Youtuberów czy TikTokerów.

Najlepsi wydawcy są w stanie zarabiać na programach partnerskich od kilku do nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie.

2. Google AdSense

Zarabianie na AdSense jest bardzo proste i polega właściwie wyłącznie na umieszczeniu baneru reklamowego na naszej stronie. Google samo analizuje jaki typ reklam najlepiej pasuje do naszej witryny i wybiera taką, z której najchętniej skorzystają dani użytkownicy.

Zarobki zależą tu głównie od branży i wieku użytkowników odwiedzających naszą stronę.

3. Sprzedaż reklam we własnym zakresie

Oprócz programów jak Google AdSense, istnieje znacznie więcej portali płacących za umieszczanie reklam na portalach, blogach czy forach. Nie musisz jednak z nich korzystać, ponieważ możesz we własnym zakresie stworzyć miejsce na baner i umieszczać tam reklamę.

Posiadając mało popularną stronę w Internecie nie zarobisz zbyt dużo. Jednak osoby prowadzące duże blogi czy portale informacyjne mogą wziąć nawet parę tysięcy zł za umieszczenie baneru reklamowego na miesiąc.

4. Mikropłatności

Jeśli prowadzisz niszowego bloga i publikujesz teksty, których nigdzie indziej nie ma, możesz wprowadzić usługę mikropłatności, która polega na pobieraniu opłat za udostępnienie danych treści lub dostęp premium.

Jest to bardzo popularna metoda monetyzacji szczególnie w przypadku portali informacyjnych i blogów, na których zawarta wiedza jest pomocna użytkownikom.

5. Sprzedaż produktów edukacyjnych

Coraz więcej blogerów czy influencerów tworzy własne e-produkty, które następnie sprzedają na swoich stronach internetowych. Jest to dość czasochłonny sposób wymagający rzetelnej i uporządkowanej wiedzy, ale posiada jedną, ogromną zaletę. 100% zysku ze sprzedaży wędruje do Ciebie.

Produkt jest w pełni Twoją własnością i naprawdę sporo czytelników chętnie korzysta z takich materiałów (jeśli jesteś autorytetem w danej branży).

6. Artykuły sponsorowane

Artykuły sponsorowane, to płatne publikacje umieszczane na Twojej stronie lub blogu. Sporo blogerów kontaktuje się z innymi osobami prowadzącymi blog o podobnej tematyce o możliwości dodania artykułu sponsorowanego. Jest to świetny sposób nie tylko na zarobek, ale również na poszerzenie popularności Twojej witryny. Możesz bowiem nie pobierać opłat, a wymieniać się tekstami, dzięki czemu Twoja strona urośnie jeszcze szybciej.

Za jednorazową publikację na niewielkim blogu należy zapłacić od 20 do 100 zł, na średniej stronie 200-500 zł, a na największych portalach kwota ta wędruje nawet do 7500 zł za pojedynczą publikację.

Jeśli prowadzisz bloga, który zyskuje na popularności, możesz być pewny, że prędzej czy później ktoś napisze do Ciebie z taką ofertą. 

Whitepress i linkhouse

Są to portale internetowe, umożliwiające blogerom i firmom wzajemną współpracę. Jako bloger ogłaszasz się w takim portalu, a firmy nawet bez wiedzy o Twojej stronie są w stanie skontaktować się z Tobą i poprosić o publikację reklam czy artykułów sponsorowanych. Można w ten sposób całkiem nieźle zarobić. Portale jak najbardziej są wypłacalne, sami na tym zarabiamy na tej stronie i nigdy nie mieliśmy z nimi problemów!

Aby rozpocząć współpracę wystarczy się zarejestrować w danym serwisie i dodać ofertę swojej strony. 

7. Współprace

Jeżeli Twoja strona posiada autorytet i ma wiele zaindeksowanych linków w wyszukiwarce Google, możesz pomyśleć o kontakcie ze specjalistami SEO.

W zamian za dodanie linku na swojej stronie pozycjonerzy płacą od kilku do nawet kilkuset złotych.

8. Sprzedaż własnych produktów

Jest to kolejna bardzo popularna metoda zarabiania na stronie internetowej. Nie ma się jednak co dziwić, skoro w wielu przypadkach pozwala ona całkowicie zrezygnować z pracy na etacie i zacząć żyć prowadząc własną stronę www.

W dzisiejszych czasach ludzie kupują praktycznie wszystko, tak więc to, co umieścisz w swoim sklepie online zależy wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, aby dopasować produkty do użytkowników i ich potrzeb.

Dodatkowym atutem sprzedaży własnych e-produktów jest fakt, że do połowy wartości najniższej krajowej nie trzeba odprowadzać podatku dochodowego. Oznacza to, że zarabiając do 1500 zł (2022 rok) nie musimy się martwić o Urząd Skarbowy.

Na sprzedaży produktów można zarabiać ogromne kwoty, ale wbrew pozorom w wielu przypadkach jest to praca nawet po 10 czy 12 godzin dziennie.

9. Dropshipping

Dropshippingi, to sklepy internetowe prowadzące sprzedaż bez posiadania produktów na własnym magazynie lub stanie. Działasz tu jako pośrednik, który zbiera zamówienia i wysyła je do hurtowni lub producenta, a ten bezpośrednio wysyła zamówienia do klienta.

Jest to jeden ze sposobów zarabiania, który przez nieodpowiedzialne zachowania influencerów uważany jest za oszustwo, ale w rzeczywistości jest świetnym sposobem spieniężenia ruchu na stronie internetowej. Więcej o dropshippingu znajdziesz tutaj.

Jak dbać o dobry content strony internetowej

Jeśli chcesz, by Twoja strona kojarzona była z jakością i wartościowymi treściami, musisz przede wszystkim zadbać o odpowiednią oprawę wizualną swojego portalu i nienaganne artykuły, które pomagają Twoim czytelnikom.

W Internecie jest sporo gotowych szablonów stron czy blogów, które w kilka minut można dopasować do Twoich preferencji. Ciężej jest jednak z tworzeniem artykułów i budowaniem zaufania wśród użytkowników.

Proces ten trwa często bardzo długo, przez co wiele osób poddaje się i rezygnuje z prowadzenia bloga. Jednak po przejściu przez najcięższy okres i gdy zaczną pojawiać się czytelnicy, zyskasz motywację i będziesz mógł zacząć myśleć o monetyzacji swojej strony.

Dobry content, to przede wszystkim taki, który ma na celu nie tylko przyciągnąć nowych klientów, ale też odpowiedzieć na pytanie lub pomóc w jakiejś sprawie. Pisząc artykuły na swojego bloga, postaraj się, by były one czytelne, estetyczne i co najważniejsze pomocne. W ten sposób nie tylko użytkownicy, ale też wyszukiwarki zauważą, że publikacje na Twoim blogu są wartościowe i zaczną je promować.

Podsumowanie

Zarabianie z własnej strony internetowej nie jest wcale trudne, ale wymaga odpowiednich umiejętności, czasu i ogromu pracy włożonej w prowadzenie portalu.

Czy istnieje idealny sposób na to w jaki sposób zarabiać na stronie internetowej? Nie - każda strona, blog czy sklep charakteryzuje się nieco inną zawartością, a więc trudno jest jednoznacznie określić, co byłoby najlepszym sposobem aby ją spieniężyć. Musisz systematycznie publikować nowe artykuły, dbać o jej rozwój i analizować branżę w której działasz, by być zawsze na bieżąco. Jedynie takie działanie sprawi, że Twoja strona będzie zarabiała dla Ciebie przez długi czas.

Sprawdź również inne metody zarabiania:

Edytowane przez Ciamciaj
Aktualizacja

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .