Skocz do zawartości

Ciamciaj

769 wyświetleń

Blogi, choć wielu mogłoby się wydawać, że odchodzą do lamusa i ustępują miejsca vlogom oraz filmikom na YouTubie, to wciąż posiadając odpowiedni pomysł, istnieje duża szansa na to, aby na nich zarobić.

Statystyki jasno pokazują, że dzięki dostępowi do sieci, w polskim Internecie istnieje ponad 3,5 miliona blogów stworzonych na polskich platformach blogowych, a dodając do tego jeszcze platformy takie jak: Blogspot, czy też Wordpress, uzyskujemy ogromny wynik różnego rodzaju stron, dających nam dostęp do wielu treści.

Patrząc na te niewiarygodne liczby, musimy uzmysłowić sobie, że aby faktycznie zarabiać na blogu będziemy musieli poświęcić odpowiednią ilość czasu, jaki włożyć sporo pracy do tego, aby wybić się na tle konkurencji.

Składa się to głównie na pisanie treści, udostępnianiu treści na kanałach social media, analizowanie konkurencji. Od tego jak wiele czasu poświęcisz na to przy wykorzystaniu narzędzi do rozwoju zależy zdobycie popularności bloga.

Jeżeli nie wiesz jak założyć bloga sprawdź nasz poradnik! 

Dlatego właśnie warto zapoznać się z naszym poradnikiem dotyczącym pisania ciekawych i pociągających treści na swoją stronę. Jak głosi stare popularne powiedzenie w tej branży - content is king ("treść jest królem").

Spis treści


Zarabianie na blogu - pisz o czym lubisz!

Wiele osób zadaje sobie pytanie "o czym pisać bloga żeby zarobić?". Tematy na jakie można pisać bloga zależą od indywidualnych preferencji. Jednak najczęściej autorzy decydują się na bloga w stylu wielotematycznym, tak zwany "lifestylowy". W tym przypadku tematyka wpisów pozostaje w kwestii autora. Mogą to być recenzje kosmetyków, czy też relacja ze spaceru i zaprezentowanie stylizacji.

Jednak dobrze by było gdyby tematy były nakierowane na jedno źródło. W ten sposób przyciągniesz konkretną grupę czytelników. Należy wówczas śledzić nowości w zakresie tematyki bloga i umieszczać wpisy, które będą recenzją np. tematycznych produktów. Możemy mieć wtedy nadzieję, że odezwie się do nas przedstawiciel danej marki w celu podjęcia współpracy i reklamy na naszym blogu. Inna opcja to skorzystanie z dostępnych sieci afiliacyjnych gdzie sami wybierzemy markę którą chcemy promować. .

Z drugiej strony może się to wydawać nierealne, ale naprawdę się sprawdza. Więc, gdy zastanawiasz się "jak zarobić pisząc bloga?" masz na sposób.

Dobrze się sprawdza prowadzenie bloga jednotematycznego. Spójrzmy na to obiektywnie. Czy osoba, która interesuje się naturalnymi kosmetykami, nie stanie się stałym czytelnikiem bloga, na którym pojawił się zaledwie jeden lub dwa wpisy poświęcone tej tematyce. Gdy skupisz się na jednej dziedzinie wówczas czytelnik będzie wracał, by przeczytać nowe wpisy. Coraz częściej wykorzystywane są blogi firmowe. Pomaga to firmom sprzedawać swoje produkty w znacznie szybszym tempie. 

Jeżeli nie wiesz jak zacząć blogowanie sprawdź nasz poradnik - jak zacząć pisać bloga!

Zarabianie na blogu

Ile można zarobić na blogu?

Nie ma limitu na zarabianie na blogu - prowadzeniu bloga (nawet personalnego, parentingowego, technologicznego) - najlepsi blogerzy zarabiają ponad milion złotych rocznie na własnym blogu i ruchu jaki na nim posiadają. Małe blogi zaczynają od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Szybko taki blog można rozwinąć do kilkuset złotych miesięcznie systematycznie go prowadząc i zdobywając ruch. Poniżej moje zarobki z jednego bloga z samych reklam bannerowych:

zarobki-adsense (1).png

Niemniej jednak Internet stwarza niesamowite możliwości i przy dobrym pomyśle, wciąż istnieje szansa na to, żeby zarabiać kilka tysięcy złotych na prowadzeniu własnego bloga. To ile faktycznie uda nam się zarobić na danej stronie, zależy nie tylko od rodzaju umieszczanych na nim treści, ale także od wyboru właściwych technik i sposobów pozwalających na zarobek.

Dlatego też najpierw przyjrzyjmy się im bliżej. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zarabiać na blogu to zachęcamy do lektury.

Jeśli jeszcze nie do końca potrafisz określić na ile jesteś w stanie wzbogacić się na blogu, warto zarejestrować się za darmo na naszym forum i zadać pytanie innym użytkownikom - na pewno chętnie pomogą w założeniu bloga, prowadzeniu i monetyzacji.

Jak zarobić na blogu drugą wypłatę? 

Może wydaje się to absurdalnie, ale tak- dzięki pisaniu bloga można zarobić całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Także jest opcja dorobienia do swojego budżetu. Są tacy, którzy na początku działalności zarabiali około 200zł w skali miesiąca, natomiast z czasem kwota podniosła się do 2500-3000zł. Oczywiście w tym czasie wykonując pracę na pełen etat. Nasze forum jest pełne takich historii.

Jak tak naprawdę wygląda zarabianie na blogu? Po pierwsze należy się zastanowić o czym mógłbym/mogłabym pisać? Czy ludzie faktycznie będą chcieli o tym czytać? Czy szukają takich informacji w Internecie?

A co jeśli ktoś już zajął się daną dziedziną? Wyjaśnijmy więc wszystko od początku. Zacznijmy od tego, że tematyka bloga pozostaje w inwencji autora. Najlepiej by było gdyby autor bloga czuł się swobodnie w danej dziedzinie oraz żeby pisanie na dane tematy nie było w żaden sposób wymuszone.

Zaleca się przez pierwsze sześć miesięcy umieszczać około 50 wpisów, które będą zawierać treści przyciągające czytelników. Średnio notki powinny być publikowane 2 razy w tygodniu. Trzeba jednak pilnować się czasowo, by osiągnąć wysoką liczbę czytelników.

Następną wskazówką jest to, by teksty pisane na bloga były unikalne. Najlepiej będzie, gdy tematy będą określane przez czytelników jako cenne wskazówki.

Często internauci poprzez polecanie swoim znajomym jakiś treści zwiększają zasięg i dzięki temu grono czytelnicze znacznie się powiększa. Wpisy powinny być urozmaicone w zdjęcia albo różnego rodzaju materiały, które dopełnią temat. Nie można zapomnieć także o poprawności językowej, ponieważ bez tego blog długo się nie utrzyma.

By nasze wpisy były rzetelne warto jest dodać źródła wiedzy, z których korzystaliśmy. Pozwala to na poszerzenie wiedzy czytelnika. Dobrym sposobem jest także podawania odnośników do Twoich innych publikacji. Pozwoli to na klarowne uzupełnienie tematu. 

Użytkownicy naszego forum zaczynają od paruset złotych miesięcznie, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach złotych! Możesz zarabiać tak samo!

Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!
 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

Sposób pierwszy - reklamy bannerowe

Swego czasu zarabianie na blogu na reklamach stanowiło kopalnie złota dla polskich blogerów. Choć okres ten minął, to gorączka złota nie zmalała i słusznie, bo wciąż można na tym dobrze zrobić. Najwięcej blogerów opiera się o Google AdSense, gdzie dzierżawimy daną przestrzeń reklamową na naszej stronie. I koniec - dosłownie. Tutaj cała nasza praca się już kończy.

Aby umieścić na naszym blogu reklamy należy zarejestrować się za darmo w Google Adsense, przejść weryfikacje i umieścić bannery reklamowe. Oczywiście możemy określić gdzie mają się pojawić na naszym blogu (ważne, aby były to widoczne miejsca), jakie treści reklamowe wolelibyśmy, aby były wyświetlane na naszej stronie, lecz samym procesem zajmuje się już Google. W momencie, gdy dana osoba (użytkownik) odwiedzająca naszą stronę kliknie na taką reklamę, to pewna część z zarobku, jaki uzyskuje Google, przypada dla nas.

W efekcie pokazuje to nam, że im więcej mamy odwiedzających oraz im bardziej są oni unikalni, a co tym idzie, nasza treść na blogu jest lepsza i przyciągająca, tym więcej możemy zarobić. Ważna również jest tematyka strony, czym bardziej konkurencyjna tym reklamodawca zapłaci więcej za reklamę na blogu. Większa ilość reklam również zwiększa zarobki, lecz nie należy przesadzić – blog dalej musi być przyjazny i czytelny dla użytkowników. Czy jest to opłacalne - kwestia sporna, gdyż wiele zależy od naszych czytelników - jak chętnie klikają w reklamy. Niestety coraz więcej osób posiada Adblocka, w zależności od tematyki bloga procent takich użytkowników się różni. Jest to nadal najpopularniejsza metoda zarabiania na blogu i polecamy ją zastosować wszystkim zaczynającym jako bloger.

 

Na forum posiadamy cały dział poświęcony zarabianiu na reklamach, a w nim takie tematy jak

Jak zarabiać 174$ miesięcznie z jednej Micro Niche Site! Poradnik Adsense

 

Ile można zarobić na blogu na reklamach?

Niech liczby mówią same za siebie - poniżej screen z zarobków jednego z naszych użytkowników. Jak widać zarobki mogą być naprawdę wysokie!

sposoby zarabiania na blogu

Sposób drugi - afiliacja i programy partnerskie

Afiliacja jest niczym kraina mlekiem i miodem płynąca (pod warunkiem, że wiemy jak do niej dotrzeć). Wszystko sprowadza się do prostego schematu, w którym na naszym blogu mającym określoną tematykę, zamieszczamy produkty z nią powiązane (tak zwane programy partnerskie), a jednocześnie możliwe do nabycia przez potencjalnych klientów.

Oczywiście nie muszą to być od razu realne przedmioty do kupienia, ale równie dobrze sprawdzą się na przykład usługi maklerskie, kredyty czy też pożyczki. Są również programy partnerskie związane z grami, elektroniką.

Zarabiamy tutaj na procencie od sprzedaży, czyli ostatecznie wybierając sieć afiliacyjną (a jest ich całkiem sporo) powinniśmy zainteresować się zarówno jej bogactwem dostępnych produktów w naszej tematyce, jak i stawkami tak, byśmy byli w stanie zarobić jak najwięcej. Wiele programów partnerskich zostało opisanych w naszym katalogu serwisów. 

Afiliacja ma tę wadę, że trudno przewidzieć ile uda nam się zarobić w ciągu danego miesiąca, jednak jest to jedna z najlepszych metod. Stąd też stawiając ją jako swój główny punkt zarabiania, na samym początku możemy mieć gorsze dni.

Ponadto czasem bardzo długo czeka się na zaakceptowanie poszczególnych leadów, co także nie jest zbyt korzystne od strony finansowej. Niemniej jednak niezmiennie jest to znakomite, godne uwagi rozwiązanie. Dla wielu blogów tematycznych programy partnerskie to główne źródło zarobku.

Spis bardzo dobrych programów partnerskich można znaleźć pod tym linkiem, a tutaj czekają poradniki na temat programów partnerskich.

Oto ciekawy temat, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z afiliacją:

Zastanawiasz się o czym pamiętać, by promocja bloga przebiegła jak najlepiej? Mamy na to kilka sposobów. 

Jednak trzeba odpowiednio zadbać o reklamę twojego bloga. Pierwszym elementem, który działa błyskawicznie w sprawach promocyjnych są social media. A mam na myśli Instagram i Facebook. Mają szerokie zasięgi w tej kwestii. Wystarczy, że udostępnisz adres URL na swoim prywatnym koncie na Facebooku, ale to dotyczy również Instagrama. W drugiej platformie najlepiej sprawdzi się wrzucenie zdjęć lub filmiku na "Instastory".

Drugi element pomoże Ci zostać zauważonym. Mowa tu o braniu udziału w różnych dyskusjach na pokrewnych blogach. Należy pozostawić w komentarzu link do naszego bloga. Gwarantuję, że ktoś na pewno z ciekawości tam zajrzy. Dobrym pomysłem jest także zbliżenie tematu programów partnerskich. Jest ich całkiem sporo, ale do najbardziej popularnych zalicza się WebePartners, Ceneo oraz SalesMedia.

Ten pierwszy zrzesza dużo marek i sklepów. Najczęściej poleca się wówczas produkty od castorama, Answear.com, Taniaksiazka.pl. Zamieszczając treści na bloga warto zastosować porównywarkę cen Ceneo. W tym programie można otrzymać aż 65% prowizji, co niewątpliwie przyniesie zysk (choć część osób narzeka na walidacje leadów). Ostatnim programem jest SalesMedia, zrzesza różne programy partnerskie, na przykład: home.pl, Empik, W.KRUK itd. 

 

Ile można zarobić na blogu na afiliacji? 

Użytkownicy naszego forum pokazują, że zarobki z afiliacji są jednymi z najwyższych ze wszystkich źródeł dochodu strony (oprócz własnych produktów). Bardzo duży przykładów zarabiania na blogu w ten sposób znajduje się w galerii tutaj. Poniżej przykład:

 

Sposób trzeci - artykuły sponsorowane

Aspekty związane ze sponsorowanymi artykułami są dość kontrowersyjne. W przypadku, gdy prowadzimy swój własny blog mający sporą popularność i zamieścimy na nim artykuł sponsorowany, czyli zewnętrzna firma chce, abyśmy opublikowali z reguły artykuł zachwalający w pewien sposób ich produkty (często również rzetelne opinie, testy), tak by mogli zdobyć nowych klientów, to z jednej strony faktycznie można na tym sporo zarobić, lecz z drugiej wiele osób odpycha takie zachowanie, przez co możemy stracić popularność. 

Jednakże publikowanie artykułów sponsorowanych to znakomite rozwiązanie, a także bardzo łatwe i przyjemne z naszego punktu widzenia. W praktyce nie wymaga ono od nas zbyt dużej ilości pracy, gdyż wystarczy opublikować gotowy już artykuł.

Co więcej, nawet jeśli nie znajdzie się firma, która bezpośrednio chciałaby z nami współpracować, to zawsze możemy skorzystać z gotowych serwisów pośredniczących w tego typu usługach np. WhitePress.

Niemniej jednak, jeżeli zdecydujemy się na ten sposób, to musimy pamiętać, że tam gdzie są duże pieniądze, tam często nie zachowujemy obiektywizmu, przez co publikowane przez nas artykuły mogą być dość jednostronne, co będzie oburzało czytelników. Jest to dobry sposób na zarobek dla blogów posiadających już pewne grono użytkowników.

Korzystając z pisania wpisów sponsorowanych zdobywamy w ten sposób unikalnych użytkowników. Artykuł może być m in formą reklamy, może zawierać nawiązanie do reklamodawcy, ale także może być to tekst ekspercki, który opisuje jakieś zagadnienie. A więc: jak zarabiać na blogu w ten sposób? Dodaj swoją stronę do serwisów z artykułami sponsorowanymi.

Ile można zarobić na artykułach sponsorowanych?

Stawki w tym przypadku są naprawdę przeróżne. Dla przykładu artykuł sponsorowany na forum takim jak to kosztuje ponad 400zł. Na blogach o bardzo drogiej tematyce jak kredyty, mieszkania kwoty te dochodzą do paru tysięcy za jeden artykuł. Zarobki blogerów początkujących to zwykle kilkadziesiąt złotych za wpis. To samo tyczy się popularnych YouTuberów. Oto jak wyglądają średnie stawki na WhitePress dla blogów od 1000 do 2000 odwiedzin miesięcznie:

Najlepsze serwisy oferujące możliwość postowania artykułów sponsorowanych, które polecamy to:

Sposób czwarty - współpraca ze znanymi markami

Współpraca ze znanymi markami to znakomite rozwiązanie, gdyż wzmacnia prestiż naszego bloga, a dodatkowo, jednorazowo możemy zarobić naprawdę sporą sumę pieniędzy. Niemniej jednak opcja ta jest tylko i wyłącznie dostępna dla popularnych blogerów. Dlatego też nim dostąpimy zaszczytu zainteresowania się nami przez znaną markę, powinniśmy skorzystać z pozostałych możliwości zarabiania pieniędzy.

Mimo wszystko warto zarejestrować swój blog w katalogu influencerów na np. Whitepress oraz BrandBuddies. W momencie, gdy uda nam się zdobyć nie tylko wysoką popularność, ale także uznanie za wysoką jakość publikowanych przez nas treści, to z pewnością znajdzie się firma, która będzie chciała skorzystać z współpracy z nami. Jednakże pamiętajmy, że i my, i oni chcą na tym zarobić. Wielu jednak blogerów popełnia podstawowy błąd, jakim jest zbyt szybkie dążenie do tego etapu.

jak zarobić na blogu

W efekcie nie posiadają oni odpowiedniego doświadczenia lub też zgadzają się na niezbyt korzystne kwoty, tym samym tracąc szansę na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy, a pisząc jedynie pod firmę zdradzają swoich czytelników – wszystko należy robić z głową, a wtedy baza naszych czytelników nawet wzrośnie.

Ile można zarobić na współpracy z markami? 

Poniżej screen z jednej z kampanii przedstawiający przykładowe zarobki w polskiej blogosferze i wsród influencerów.

jak zarabiać na blogu przez współprace

 

Sposób piąty - sprzedaż własnych produktów

Sprzedaż własnych produktów lub usług jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, choć zarazem najbardziej czasochłonnym i wymagającym najwięcej poświęceń w stosunku do innych możliwości. Prowadzenie sklepu internetowego to po pierwsze satysfakcja.

Po drugie zarabiający blog może być źródłem dochodu pasywnego, czyli jak raz się napracujemy, to możemy później zarabiać na tym jeszcze przez dłuższy czas, a po trzecie wszystko jest w pełni zależne od nas. W efekcie to my decydujemy, jaki produkt stworzymy, ile go wyprodukujemy i jak go wprowadzimy na rynek.

Niemniej jednak pomijając aspekt pomysłu na własny sklep internetowy lub usługi, musimy również posiadać odpowiednią czytelność. Innymi słowy, ruch występujący na naszej stronie powinien świadczyć o znacznym zainteresowaniu publikowanymi przez nas treściami, a dzięki temu powinniśmy posiadać znaczną społeczność naszych czytelników. Pozwala to na znalezienie osób, które po pierwsze zainteresują się naszym produktem, a po drugie go kupią.

Pamiętajmy także, że samo przygotowanie produktu nie wystarczy, gdyż musimy także zadbać o odpowiednią reklamę. Nawet najznakomitszy i najbardziej przełomowy produkt nie zostanie kupiony, jeśli nie uświadomimy klienta, że tak naprawdę go potrzebuje. 

Reklama w Google zwiększy sprzedaż i pomoże Ci zyskać nowych klientów dzięki wyszukiwarce Google. Sprawdź możliwości reklamy w Google Ads!

Są dwie drogi dla własnego sklepu internetowego - własny blog i dopiero po rozwoju go własne produkty lub blog jako dodatek do naszego sklepu.

Chciałbyś założyć własny sklep, ale nie wiesz jak? Nic prostszego! Po prostu przeczytaj nasz poradnik i zacznij działać!

Ile można zarobić na własnych produktach?

Tutaj wszystko zależy od Twojej popularności oraz popytu na produkty, które sprzedajesz. Zarobki na blogu na własnych produktach może być bardzo różne. Od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do kilkudziesięciu tysięcy. Wrzucamy więc zdjęcie jednego z naszych użytkowników, który poza sklepem na eBay, na którym w tym samym czasie zarobił 10000zł, zarobił również piękną sumkę na Allegro!

zarabianie na swoim blogu

Jeżeli chciałbyś zarabiać w ten sposób na swoim blogu polecamy płatny mentoring GetPaid.

Przejdź do mentoringu Getpaid

Sposób szósty - życie z dotacji

Mogłoby się wydawać, że aspekt, jakim są dotacje od czytelników, jest śmieszny, niezbyt dochodowy, a może nawet trochę poniżający. Niemniej jednak jest to bardzo mylne myślenie, gdyż takie „nagrody finansowe” są oznaką uznania naszej pracy. Potwierdza to ogromna ilość użytkowników, która faktycznie robi to i przekazuje w ramach dotacji dla preferowanych przez nich blogerów znaczne sumy pieniędzy.

Ile można zarobić na dotacjach?

Ciężko jest jednoznacznie określić, co jest niezbędne, by móc tak zarabiać. Z pewnością kluczowe jest tutaj posiadanie dobrej treści, która przypadnie do gustu czytelnikom. W efekcie im bardziej będą nas lubić, tym większa szansa, że zostaniemy przez nich nagrodzeni odpowiednimi dotacjami. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w tym sposobie, warto zarejestrować swój pomysł/stronę na platformie Patronite i starać się o dofinansowanie wśród klientów. 

 

Jak zarabiać na blogu, czyli czy istnieje ta jedyna metoda

Blog jest niczym przedsiębiorstwo. Musimy o niego dbać, inwestować swój czas, a niejednokrotnie również pieniądze, jak i być otwartym na różne możliwości. Trzymać rękę na pulsie co pojawia się w social mediach.

Mając własną firmę, nie oddajemy wszystkiego np. pod usługi jednego dostawcy, czy też nie cieszymy się tylko z jednego klienta. Zawsze szukamy innych możliwości i dróg zbytu. Tak samo powinno być prowadząc bloga.

Powyższe sposoby na to, jak zarobić na blogu wcale się wzajemnie nie wykluczają, a wręcz przeciwnie, w wielu sytuacjach wynikają jeden z drugiego. Dzięki temu odpowiednio łącząc je ze sobą, możemy uzyskać mieszankę, która przyniesie nam odpowiednie zyski. Istotne jest tutaj posiadanie właściwego contentu, który przyciągnie klientów, tym samym dając nam już połowę sukcesu.

Pamiętajmy, że początki zawsze bywają trudne, jednakże nie możemy się poddawać i powinniśmy walczyć do samego końca. W wielu przypadkach to upartość pozwala na osiągnięcie zwycięstwa, a w tej sytuacji zarobienia na blogu znacznej ilości pieniędzy. Mówiąc właśnie o pieniądzach, podsumujmy, ile teoretycznie możemy zarobić na każdym z wymienionych sposobów:

 • Reklamy bannerowe - kilkaset złotych miesięcznie przy małym ruchu, kilkanaście tysięcy przy bardzo dużym,
 • Afiliacja - w zależności od popularności strony, jak i typu produktów nawet do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie,
 • Artykuły sponsorowane - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za artykuł,
 • Współpraca z markami - mówimy tutaj nawet od kilkudziesięciu tysiącach przy dużych kampaniach,
 • Własny produkt - własny dorobek zależy od tego jakie stawki ustalimy i jakiej tematyki dotyczy,
 • Dotacje - kwestia sporna, ale rekordziści zarobili nawet 300 000 zł.

Wielu autorów blogów zadaje sobie pytania : "Co zrobić, by oglądalność mojego bloga wzrosła?", "Prowadzę bloga i nie przynosi to żadnych zysków!". Potrzeba do tego m.in czasu i samozaparcia. Przede wszystkim zależy to od pomysłów na wpisy. Jeśli mamy ich sporo, jest duża szansa na to, że oglądalność zacznie rosnąć.

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy na pewno powiesz "W końcu zarabiam na blogu!". Przede wszystkim nie ma na co czekać, tylko zacząć działać. Jeśli jakaś dziedzina jest Ci bliska i chcesz się podzielić tym z innymi ludźmi , blog jest idealnym miejscem właśnie na to.

Właściwie ile zarabia się na blogu? Jest to kwestia indywidualna. Zależy to od współpracy z markami, tematyką bloga, także jego wyglądem, zaangażowaniem oraz zasięgiem. 

Porady dotyczące prowadzenia bloga

W Internecie znajdziemy mnóstwo poradników dotyczących wzbogacenia się z pisania bloga. Można się dowiedzieć o doświadczeniach innych blogerów, czego unikać, jak coś zrobić, by zadziałało. Często wyszukiwane są hasła: "blog jak zarabiać", "czy na blogu można zarobić?", "ile zarabia się na blogu", "jak zarobić na blogu", "ile można zarobić na blogu?", "na jakim blogu można zarobić?", "jak zarabiać na blogu?", "jak zarabia się na blogu?", "ile można zarobić na stronie internetowej?" oraz "jak zacząć zarabiać na blogu?".

Polecamy nasz artykuł dla osób które nie wiedzą o czym blogować - pomysły na bloga!

Można po tym stwierdzić, że blog nabiera coraz większego rozmachu w świecie Internetu. Zatem, czy z pisania bloga faktycznie da się zarabiać tyle, ile dostalibyśmy w pracy na pełen etat? Jest to kwestia zaangażowania się autora. Ale też z drugiej strony nigdy nie możemy być pewni tego, czy akurat nasz blog stanie się popularny na tyle, że zaczniemy na nim zarabiać pokaźne sumy pieniężne. 

Jak zarabiać na blogu - kiedy zacząć?

Oczywiście moment dopiero co po założeniu swojego bloga i zamieszczeniu pierwszych treści z pewnością nie jest najlepszym okresem. Z jednej strony może to odstraszyć niektórych czytelników, a z drugiej będziemy mówić tutaj o zarobkach raptem rzędu kilkudziesięciu groszy. Tak naprawdę wszystko zależy od strategii, jaką sobie zaplanujemy, a także od sposobu, na jakim chcemy zarabiać.

Duży wpływ będzie miała także relacja czytelnika w stosunku zarówno do naszej strony, jak i poszczególnych produktów i ofert, które w pewien sposób będziemy na niej zamieszczać. Nie zapominajmy, że to właśnie on (czytelnik) jest najważniejszy, stąd też wszelkie sposoby zarobku nie powinny prowadzić do jego utraty.

Ostatecznie jednak próbujmy! Istnieje szereg jeszcze innych metod, które można wykorzystać i które pozwolą nam na faktyczne zarobek, zachęcamy do czytania forum aby się z nimi zapoznać. Nie czekaj na to do ostatniej chwili, zrób to teraz.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .