Skocz do zawartości
  • Jak założyć bloga w 2021? Poradnik dla początkujących!

       (0 opinii)

    jak założyć bloga

    Gdzie założyć własnego bloga? Jak stworzyć go od zera?

    Myślisz o stworzeniu własnego bloga i zarabianiu na nim? W tym darmowym poradniku pokażemy Ci jak i gdzie założyć takiego bloga. Dowiesz się jak wybrać odpowiednią tematykę, domenę i w prosty sposób stworzysz własnego bloga. W kwestii wyboru hostingu, mamy dla Ciebie niespodziankę od partnera naszego forum – jako nasz użytkownik, możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji i założyć swojego bloga praktycznie za darmo. Szczegóły promocji są opisane tutaj. Hosting to jednak tylko jeden z wielu aspektów, koniecznych do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów z blogowania. Poniżej wyjaśniamy dokładnie jak i gdzie założyć swojego bloga.

     

     

    Dlaczego warto założyć bloga i na nim zarabiać?

    Kto nie chciałby zarabiać w Internecie na swoim hobby? Taka praca przed komputerem jest właściwie przyjemnością, a nie codziennym obowiązkiem.  Brak szefa, brak starania się o urlopy, niezależność.  Taki san rzeczy może się kojarzyć z nieosiągalnym marzeniem, podczas gdy właśnie dzięki stworzeniu własnego bloga – można to marzenie uczynić rzeczywistym i namacalnym.

    Dlaczego warto prowadzić bloga? Oprócz niezależności, z prowadzeniem bloga i zarabianiem na nim wiążą się następujące korzyści:

    • Budowanie marki osobistej, dzięki której można zarabiać w Internecie coraz większe sumy pieniędzy. Rozpoznawalna marka osobista zdecydowanie ułatwia sprzedaż i oferowanie wszelkiego rodzaju usług za pośrednictwem Internetu. Tak jak markowe ubrania sprzedają się lepiej i są z góry uważane za produkty lepszej jakości od niemarkowych – tak samo produkty i usługi świadczone przez osobę z marką osobistą, są traktowane jako te lepszej jakości od usług świadczonych przez osoby anonimowe. Podobnie wygląda kwestia zaufania – rozpoznawalna marka wzbudza zaufanie klientów, przez co chętniej ją wybierają.
       
    • Nauka prowadzenia biznesu online. Nie ma się co oszukiwać, blogowanie to, oprócz hobby, także e-biznes – dostępny dla wszystkich, o małych barierach wejścia, dzięki któremu bez ryzyka można uczyć się marketingu internetowego, e-commerce i pracować nad strategią monetyzacji. Załóż bloga – praktyka da Ci więcej, niż niejeden z najdroższych kursów! Pracując nad swoim własnym projektem, zdecydowanie nauczysz się najwięcej o pracy w Internecie i wiążących się z nią możliwości zarobkowych.
       
    • Budowanie relacji i poznawanie nowych ludzi. Dzięki swojej marce osobistej, staniesz się rozpoznawalny dla ludzi o podobnych zainteresowaniach i poznasz wiele nowych osób. Podejmowanie współprac z innymi blogerami (lub vlogerami) może się kończyć poznaniem i utrzymywaniem relacji z osobami, które wcześniej uważałeś/as za nieosiągalne. Oprócz innych influencerów, warto uwagi jest również poznawanie ludzi o podobnych zainteresowaniach – twoich followersów i czytelników.
       
    • Ciągła nauka i rozwój w danej dziedzinie. Prowadząc bloga, stale poszerzasz swoją wiedzę, interesujesz się zagadnieniami poruszanymi w komentarzach i w końcu – odpowiadasz na te  komentarze oraz e-maile od swoich czytelników. Pytania i poruszane w otrzymywanych wiadomościach zagadnienia,  nierzadko wymagają zapoznawania się z całkowicie nową dla Ciebie wiedzą – z którą sam byś się nie zetknął. Dzięki temu, stale rozwijasz się i umacniasz swoją pozycję jako eksperta w swojej niszy.
       
    • Możliwość wydania własnej książki. Będąc anonimową osobą, nie masz właściwie żadnych szans na udany debiut jako autora książki. Po założeniu bloga, masz jednak możliwość zbudowania swojego wizerunku jako eksperta w danej dziedzinie, a także masz dostęp do społeczności skupionej wokół Twojego bloga. Ta społeczność to właśnie Twoi potencjalni klienci, dzięki którym debiut w wydawaniu książek może być udany i satysfakcjonujący.
       
    • Hobby. Jeśli do tej pory nie miałeś/aś własnego hobby, czas wolny był przez Ciebie marnowany – prowadzenie bloga może tą lukę wypełnić. Nawet nie chodzi tu wyłącznie o samo pisanie artykułów i zgłębianie wiedzy na temat swoich zainteresowań – ale samo rozwijanie bloga pod kątem zarobkowym. Prowadzenie e-biznesu jak najbardziej może być hobby – w dodatku dochodowym.
       
    • Poprawa pisowni i ortografii. Pisząc artykuły, zdecydowanie poprawisz swoją ortografię, nauczysz się pisać w sposób komunikatywny, zrozumiały i co najważniejsze – pisanie będzie Ci przychodzić coraz łatwiej. Aby mieć o czym pisać, będziesz także sporo czytać – co przełoży się na umiejętności stylistyczne i składniowe. Dzięki powyższemu, nawet jeśli blog nie wypali, umiejętności zostaną – i będziesz mógł/a śmiało szukać zatrudnienia jako copywriter.

     Powyższe plusy z blogowania brzmią super, jednak  pamiętaj że to czy blog  którego stworzysz okaże się być przyjemny w prowadzeniu i prosty w monetyzacji - zależy przede wszystkim od Ciebie. Techniczne założenie bloga jest dopiero początkiem, najłatwiejszym w całej drodze do sukcesu Twojego przedsięwzięcia.

     

    Jakie są wymagania do stworzenia bloga?

    Mogłoby się wydawać, że stworzenie własnego bloga wymaga jakiś specjalnych umiejętności, przez co jest zarezerwowane dla wąskiej grupy osób które te umiejętności posiadają. W praktyce jednak bloga może założyć dosłownie każdy, w dodatku całkowicie za darmo i w przeciągu kilku minut.

    Jak stworzyć bloga? Jedynymi wymaganiami są właściwie:

    • Pomysł na tematykę dotyczącą bloga. Trzeba wiedzieć o czym pisać, co zainteresuje czytelników.
    • Posiadanie hostingu oraz domeny.
    • Pomysł na reklamę bloga i dotarcie do potencjalnych czytelników.

     

    Rozwiewamy mity na temat zakładania bloga:

    1. Nie trzeba posiadać żadnych technicznym umiejętności. Instrukcję jak założyć bloga przedstawiamy w tym artykule bardzo dokładnie i zrozumiale.
    2. Nie musisz być ekspertem w chwili rozpoczynania blogowania. Stawanie się ekspertem w danej dziedzinie to proces, który musi się kiedyś zacząć – a najłatwiej rozpocząć ten proces poprzez praktykę. Im dłużej blogujesz, tym większy masz kontakt z czytelnikami i materiałami źródłowymi – a więc i tym większą zdobywasz wiedzę z danej tematyki. Jeśli nie dowiesz się jak i gdzie stworzyć bloga, a następnie nie zaczniesz działać – ten proces się nie zacznie.
    3. Nie trzeba inwestować pieniędzy. Poniżej przedstawiamy jak i gdzie stworzyć swojego bloga praktycznie za darmo. Jako nasz użytkownik, możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji i zapewnić sobie bardzo dobre rozwiązanie hostingowe w wyjątkowo niskiej cenie.
    4. Nie trzeba mieć znajomości w danej branży. Po pierwsze - google nie uznaje znajomości – prezentuje w wynikach wartościowe treści, nie ważne kogo znasz. Nikt z danej branży nie zablokuje Twojego rozwoju w wynikach wyszukiwania. Po drugie – znajomości w danej branży są następstwem w prowadzeniu bloga, a warunkiem koniecznym do rozpoczęcia blogowania.
    5. Nie trzeba być pełnoletnim aby zacząć zarabiać na blogu. Pierwsze przelewy możesz otrzymywać na konto bankowe rodziców lub opiekunów. Warto też zauważyć, że blog nie będzie zarabiał od pierwszego dnia istnienia – nie warto martwić się na zapas i powstrzymywać się w działaniu.

     

    Jak wybrać odpowiednią tematykę – o czym pisać bloga?

    Jak założyć wartościowego i chętnie odwiedzanego bloga? Technicznie bardzo prosto, schody zaczynają się na etapie wyboru tematyki, która przyciągnie stałych czytelników. Tematyka powinna być przede wszystkim zgodna z Twoimi zainteresowaniami.

    O czym pisać bloga?

    Zakładając, że bloga zamierzasz prowadzić samodzielnie – odradzamy tematykę „o wszystkim”. Wpisy które publikujesz powinny być wartościowe i interesujące dla czytelników. Jesteś w stanie napisać takie teksty na każdy temat? Raczej nie wydaje się to prawdopodobne, chyba że zatrudnisz większy zespół copywriterów i każda osoba będzie odpowiedzialna za teksty z danego bloku tematycznego. To już jednak spory portal – a nie blog – więc polecamy skupić się na tematyce monotematycznej, poświęconej jednej konkretnej niszy.

    Jak wybrać tematykę bloga?

    W pierwszej kolejności zastanów czym się interesujesz, jakie tematy lubisz. To niekoniecznie muszą być tematy na które masz już wiedzę – możesz tą wiedzę dopiero zdobywać w miarę prowadzenia bloga. To ważne, aby tematyka była dla Ciebie interesująca – w przeciwnym razie łatwo o „słomiany zapał”, który w blogosferze jest widoczny bardzo często. Nowi blogerzy dowiadują się jak w prosty sposób założyć bloga za darmo, dodają kilka wpisów i porzucają projekt. To w głównej mierze wina doboru nieciekawej nawet dla nich samych  tematyki. Bloga pisz na interesujące dla Ciebie tematy – tak aby to było dla Ciebie ciekawe i rozwijające zajęcie, a nie męczący obowiązek.

    Jeśli kompletnie nie masz pomysłu – możesz sprawdzić nasz wpis jak wybrać tematykę dla bloga, o czym pisać bloga -  pomysły na bloga. Pomysły te są sprawdzone, ale mimo wszystko lepiej jak znajdziesz coś czym naprawdę jesteś zainteresowany!

    Oprócz własnych zainteresowań, należy też przyjrzeć się potencjałowi – sprawdzić ilość wyszukiwań fraz związanych z daną niszą, przeanalizować konkurencję pod względem częstości dodawania wpisów, zaangażowania czytelników i sposobów monetyzacji blogów. O tym czy dana nisza daje potencjał zarobkowy, warto pomyśleć zawczasu – w przeciwnym razie można skończyć z blogiem prowadzonym typowo hobbystycznie, bez możliwość na dodatkowe zarabianie w Internecie.

    Jak wybrać domenę internetową i stworzyć bloga?

    Po dowiedzeniu się jak założyć bloga, przyjdzie pora na wybór odpowiedniej nazwy i domeny. Jaką domenę wybrać aby odnieść sukces? To niestety nie jest takie proste. Sama domena jest tylko jednym z elementów składających się na osiągnięcia i sukcesu w dowolnej niszy, nie tylko w blogosferze, ale w całym e-biznesie. Z drugiej strony, to jednak ważny element – nasza internetowa wizytówka, drogowskaz prowadzący do naszego bloga. Odpowiednio dobrana nazwa domeny internetowej to konieczność dla każdego, kto planuje w sposób profesjonalny i długofalowy budować swojego bloga i tworzyć markę osobistą.

    Jak wybrać rozszerzenie domeny dla bloga?

    W pierwszym etapie zwróćmy uwagę na rozszerzenie domeny. W Polsce najczęściej rejestrowanym rozszerzeniem jest końcówka „.pl”. To uniwersalna końcówką nadająca się idealnie do stron internetowych i blogów kierowanych na rynek polski. Jeśli natomiast tworzymy bloga o zasięgu światowym – warto wybrać końcówkę „.com”. Pozostałe końcówki są mniej popularne dla blogów, np.:

    • .org jest używana głównie przez  pozarządowe organizacje non-profit
    • .net jest używana głównie przez firmy i osoby indywidualne świadczące usługi internetowe

    Są także końcówki specjalne, które mogłyby nadać twojemu blogowi bardzo unikalny adres – trzeba jednak zwrócić uwagę, że wybór takiej końcówki jest ograniczający w kwestii późniejszej ewentualnej zmianie tematyki bloga lub chęci sprzedaży domeny. Jeśli jednak jesteś pewny, że nigdy nie zmienisz tematyki – specjalna końcówka (np. „.to” – „poznaj.to”, „lubisz.to”, „fajne.to”) może stać się wyróżnikiem Twojego bloga spośród pozostałych w wybranej niszy.

    Najłatwiejsze do zapamiętania i uniwersalne są końcówki „.pl” oraz „.com” – je polecamy wybrać na domenę internetową Twojego bloga.

     

    Jak wybrać nazwę domeny dla bloga?

    Osoby, które często wchodzą na Twojego bloga zapamiętają praktycznie każdą nazwę domeny – o ile nie jest to losowy ciąg słów i znaków. Podczas odpowiedniego wyboru nazwy  istnieją jednak dwa bardzo ważne kryteria:

    • nazwa powinna być jak najłatwiejsza do zapamiętania ( co nie oznacza że powinna być krótka – długie nazwy również odnoszą spektakularne sukcesy)
    • nazwa powinna nawiązywać do tematyki bloga, tak by budzić z nią skojarzenia (to nie jest ważne dla stałych czytelników – oni skojarzą nazwę z tematyką – to kryterium ważne dla osób nowych, które pierwszy raz stykają się z Twoim blogiem)

     

    Jakich błędów nie popełniać przy wyborze nazwy domeny dla bloga?

    Odradzamy używanie w nazwie różnego rodzaju skrótów ciężkich do rozszyfrowania oraz polskich znaków ortograficznych (ą, ę, ć, ó, itd.). Warto skonsultować łatwość zapamiętania nazwy ze znajomymi i rodziną. Istnieje także prosty test, do wykonania za darmo – wystarczy, że zadzwonisz do kilku znajomych i podasz im nazwę swojej domeny. Ilu z nich wpisało ją poprawnie w pasku adresu przeglądarki internetowej? Łatwe do zapamiętania nazwy domen mają w tym teście wynik 100%. Dzięki temu prostemu tekstowi, można łatwo wyeliminować nazwy które sprawiają trudności w pisowni.

     

    Ile kosztuje rejestracja domeny dla bloga?

    Koszt rejestracji domeny jest różny w zależności od firmy na której usługi się zdecydujemy. Warto zaznaczyć, że początkowy wybór firmy wcale nie jest wiążący – domenę można przenieść do innego usługodawcy (wykonać cesję).

    Większość firm na rynku oferuje promocję w której koszty rejestracji na pierwszy rok są równe 0zł. Nie ma w tym żadnych haczyków, taka domena naprawdę jest za darmo – jednak po roku za przedłużenie zapłacimy więcej niż o konkurencji u której pierwszy rok był płatny.

    Warto jasno podkreślić, że wcale nie trzeba kupować domeny w swojej firmie hostingowej. Te dwie usługi nabyć oddzielnie, u dwóch różnych podmiotów, a następnie domenę podpiąć pod wybrany hosting poprzez konfigurację adresów DNS.

    Lista serwisów z najtańszymi domenami i promocjami:

     

    Gdzie najlepiej założyć bloga, czyli wybór hostingu

    Firmy hostingowi prześcigają się w ofertach, niestety większość jest atrakcyjna tylko pozornie – np. ceny są tańsze wyłącznie przy pierwszym zamówieniu, często się zmieniają i nie mamy pewności ile zapłacimy za hosting.

    Na co zawracać uwagę przy wyborze hostingu dla bloga?

    1. Wiarygodne opinie i komentarze o danej firmie. Należy jednak zwrócić uwagę, że komentuję przeważnie klienci niezadowoleni – mało kto sam z siebie dodaje pozytywne komentarze.
    2. Wsparcie techniczne. Warto wybierać  firmy oferujące wsparcie techniczne przy rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów, najlepiej przez całą dobę.
    3. Kopie zapasowe plików i baz danych. Firma hostingowa powinna wykonywać kopię baz danych co najmniej raz na 24h. W przeciwnym razie , będziemy musieli robić to we własnym zakresie.

    Przy analizowaniu różnych ofert hostingowych, może pojawić się pokusa korzystania z darmowych hostingów – to jednak prosta droga do prawdopodobnej możliwości utraty swojego bloga. Darmowy hostingi są niestabilne, pojawiają się i znikają, miewają awarie,  mają ograniczone przepustowości transferowe – i co najgorsze, często wyświetlają na naszych stronach dodatkowe reklamy, także te bardzo inwazyjne przy których aż zawiesza się przeglądarka. Dodatkowym minusem jest brak kopi zapasowych, które są niezbędne dla stabilności Twojego e-biznesu.

    W kwestii wyboru hostingu, przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowo korzystną ofertę od partnera forum – jako nasz użytkownik, możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji i założyć swojego bloga praktycznie za darmo. Szczegóły promocji są opisane tutaj.

    Polecany hosting jest stabilny, oferuje stałe ceny i używa go coraz więcej forumowiczów – jako administracja, gorąco polecamy. Atutem jest także możliwość kontaktu z przedstawicielem firmy poprzez system prywatnych wiadomości na forum.

     

    Jak zakupić pakiet hostingowy w NetEasy w cenie promocyjnej?

    Kupno pakietu hostingowego w NetEasy jest banalnie proste. Wystarczy wejść ten link i podążać za poniższą instrukcją:

    1. Klikamy przycisk ZAMÓW | 7 DNI TESTU GRATIS!

    1.png

     

    2. Pakiet 2.5GB miejsca bez limitu transferu jest już wybrany domyślnie – klikamy Zamów

    2.png

    3. W wyborze domeny to Ty decydujesz, czy kupujesz domenę w NetEasy, czy przenosisz ją z innego serwisu. Dokonaj wyboru i kliknij Dalej

    3.png

    4. Na koniec zweryfikuj czy wszystko w Twoim zamówieniu się zgadza i kliknij Zakończ zamówienie

    4.png

    5. Pod koniec musisz wypełnić wymagane dane oraz opłacić zamówienie. Po wypełnieniu wymaganych pól wybierz preferowaną formę płatności (przelew bankowy, szybka płatność DotPay lub PayPal), zapoznaj się z regulaminem i zaakceptuj go (jeśli chcesz sfinalizować transakcję), a następnie kliknij Zakończ zamówienie.

    5.png

     

    Załóż bloga za darmo - wybór platformowy do blogowania

    W Internecie istnieje bardzo dużo rozwiązań stosowanych do zakładania i prowadzenia własnych blogów. Wśród nich są płatne i darmowe systemy CMS, czyli systemy zarządzania treścią. Największą popularnością cieszą się oczywiście systemy darmowe – które paradoksalnie ze względu na powszechność używania, dają największe możliwości.

    Wybór platformy do blogowania jest bardzo ważnym aspektem w zakładaniu własnego bloga. Od tego wyboru zależą Twoje późniejsze możliwości i ograniczenia techniczne. Poniżej znajduje się wykres przedstawiający najpopularniejsze rozwiązania CMS w ujęciu światowym:

    2.jpg

    Jak widać, praktycznie połowa blogów działa w oparciu o CMS wordpress – który obecnie wydaje się być najkorzystniejszym i najbardziej intuicyjnym systemem do zarządzania treścią. W Polsce z tego systemu korzysta około 70% blogerów (dane z 2016 roku)

     

    Dlaczego warto stworzyć bloga na CMS Wordpress?

    1. Po pierwsze dlatego, że wordpress jest darmowym rozwiązaniem dostępnym dla każdego. Coraz większa popularność sprawiła, że powstała wokół niego ogromna społeczność – dzięki temu narzędzie jest stale udoskonalane i polepszane. Ryzyko zaprzestania rozwijania tego CMS’a jest obecnie minimalne, co czyni go względnie najbezpieczniejszym wyborem pod tym względem.
    2. W Internecie istnieją tysiące darmowych tutoriali – właściwie można znaleźć odpowiedź na każde pytanie związane z wordpressem. W Polsce to zdecydowanie najbardziej popularny CMS – także wzajemna pomoc i wymiana informacji na forach i blogach jest aż nadto wystarczająca, jeśli nie powiedzieć doskonała.
    3. Do wordpressa można doinstalować tysiące darmowych wtyczek oraz szablonów. Płatne rozwiązania, wymagają każdorazowego zlecania zmian programistom – co wiąże się z kosztami. Wordpress ze względu na swoją popularność, przyciąga wielu pasjonatów którzy tworzą wtyczki za darmo.
    4. Całość jest intuicyjna, prosta w obsłudze i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Ten system zarządzania treścią zdecydowanie nadaje się dla każdego, więc jeśli zastanawiasz się jeszcze gdzie założyć bloga – załóż go na wordpress.

     

    Jak założyć bloga na wordpress?

    Jeśli zdecydowałeś się już na polecany przez nas hosting, swojego bloga stworzysz niezwykle szybko i prosto – bez żadnych specjalnych umiejętności technicznych. Przypominamy, że promocyjna oferta jest opisana tutaj. Jako administracja, gwarantujemy że to bardzo korzystna oferta.

    Masz już hosting i chcesz się dowiedzieć jak założyć bloga na wordpress?

    Wystarczy, że przejdziesz do swojego panelu Direct Admin (dane dostępowe otrzymałeś na e-mail, jeśli korzystasz z NetEasy), a następnie będziesz postępował zgodnie z poniższą instrukcją:

     

    1. Na stronie głównej Direct Admin odpowiedniej dla Twojej domeny zjedź na sam dół i w sekcji Web Applications wybierz Zobacz więcej przy Polecanych aplikacjach

    1.png

    2. Powinien otworzyć się Katalog Aplikacji

    2.png

    3. Zjedź do sekcji System Zarządzania Treścią i wybierz Wordpress

    3.png

    4. Na nowej stronie kliknij przycisk Instaluj tę aplikację

    4.png

    5. Wypełnij pola zgodnie ze swoimi wymaganiami – pole Ścieżka możesz pozostawić puste, jeśli blog ma być na głównej stronie Twojej domeny. Reszta ustawień jest już domyślnie zaznaczona i naszym zdaniem jest w porządku, ale zawsze lepiej jest je samemu przejrzeć!

    5.png

    6. Wypełnij dane logowania do swojego bloga oraz podstawowe informacje o nim – jego tytuł oraz opis, funkcje logowania itd.

    6.png

    7. Na koniec kliknij przycisk Zainstaluj

    7.png

    8. Jeśli wszystko poszło dobrze, powinieneś zobaczyć na żywo proces instalacji Wordpressa na Twojej stronie

    8.png

    9. Po zakończeniu instalacji pojawi się informacja z adresem strony, rozmiarem bazy danych, datą instalacji oraz innymi danymi, w tym również adresem panelu administracyjnego Twojego bloga

    9.png

     

    Od czego zacząć prowadzenie bloga?

    Dowiedziałeś się jak stworzyć bloga, założyłeś go na wordpressie, wybrałeś tematykę… i co teraz? Teraz przyszła pora na:

    1. Wybór odpowiedniego motywu. Dzięki darmowym i łatwym w instalacji motywom, możemy prosto i szybko zmieniać wygląd naszego bloga. Jak wybrać dobry motyw WordPress? Odpowiedni motyw powinien być nie tylko przyjemny dla oka, ale także użyteczny. Należy zwrócić uwagę na kolorystykę, dopasowanie do urządzeń mobilnych (responsywność), układ menu i dostępne szablon stron i wpisów. Warto wybierać motywy, w których twórcy uwzględnili w stylach różne rodzaje nagłówków, wypunktowań i wyróżnień. Tego typu elementy przydadzą się do tworzenia przejrzystych i dopasowanych do wymogów optymalizacyjnych SEO wpisów. Najbezpieczniej przetestować kilka, kilkanaście motywów i wybrać najbardziej użyteczny z nich.

    Na rynku istnieją również rozwiązania płatne – w teorii bardziej dopracowane od darmowych, ze względu na olbrzymią konkurencję. Pamiętaj jednak, że motyw można w każdej chwili zmienić – nie musisz inwestować w motyw na start. Na początku w pełni wystarczą Ci darmowe szablony – są ich tysiące.

     

    2. Przygotowanie listy tematów na wpisy. W blogowaniu ważne jest aby zapisywać pomysły na nowe wpisy – tak by zawsze mieć plan do wykonania. To spory komfort psychiczny i oszczędność czasu. Zamiast zastanawiać się „co tu dzisiaj dodać na bloga” – masz gotową listę. 

    Warto także pisać wpisy „w przód”, tj. nie publikować wszystkich – ale przechowywać w szkicach. Na wypadek gdybyś kiedyś nie mógł/a napisać nowego artykułu, opublikujesz jeden z tych napisanych właśnie z myślą o takiej ewentualności. Twoi czytelnicy dostaną nowy wpis, a Ty spokojnie zajmiesz się tym co oderwało Cię od blogowania.

     

    3. Rozpoczęcie reklamowania. W tym celu warto przygotować listę blogów powiązanych tematycznie i regularnie komentować nowe wpisy. Nie zaszkodzi także stała aktywność na forach związanych z Twoją niszą – w takich miejscach bardzo często są działy typu „zareklamuj się”, gdzie możesz zacząć promocję swojego bloga.

     

    Jakie są sposoby zarabiania na blogu?

    Jak założyć bloga za darmo? Prosto i szybko. Jak na nim zarabiać satysfakcjonujące kwoty? To już bardziej skomplikowany temat. Najpopularniejsze formy monetyzacji bloga to:

    1. Artykuły sponsorowane (recenzje, poradniki, opinie, itp.)
    2. Reklamy bannerowe
    3. Reklamy umieszczane wewnątrz wpisów na zasadzie content marketingu
    4. Oferty afiliacyjne w modelu CPA
    5. Sprzedaż własnych kursów, e-booków, poradników, szkoleń, itp.
    6. Konsultacje indywidualne, doradztwo, mentoring

     

    Blog może także służyć do zarabiania niebezpośrednio – np. jako reklama sklepu internetowego (publikacja recenzji produktów z własnego sklepu) lub wyłącznie do budowy marki osobistej, tak by zainteresowani zgłaszali się do Ciebie, jako do eksperta, ze swoimi problemami.

     

    Podsumowanie - jak założyć bloga w 7 krokach!

    Poniżej prezentujemy 7 kroków – „Jak stworzyć bloga w pigułce” – w ramach podsumowania tego artykułu:

    Krok 1 – Wybierz odpowiednią tematykę monotematyczną, zgodną z Twoimi zainteresowaniami i dającą potencjał zarobkowy.

    Krok 2 – Wybierz hosting. Możesz skorzystać z bardzo atrakcyjnej promocji i założyć swojego bloga praktycznie za darmo. Szczegóły promocji są opisane tutaj.

    Krok 3 – Wybierz domenę zgodnie z opisanymi powyżej zasadami.

    Krok 4  Zainstaluj wordpress zgodnie z przedstawioną instrukcją.

    Krok 5 – Wybierz odpowiedni motyw. Na początku może być darmowy.

    Krok 6 – Przygotuj listę pomysłów na przyszłe wpisy i stale dopisuj nowe propozycje.

    Krok 7 – Opublikuj pierwszy wpis i rozpocznij reklamowanie bloga.


    Ciamciaj



    Opinie użytkowników

    Jeśli chcesz dodać opinię, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się

    Brak opinii do wyświetlenia.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .