Skocz do zawartości
mysc

#1/3 - Reklamowanie ofert CPA - INSTAGRAM

Rekomendowane odpowiedzi

Mentoring Get Paid 2.0 - Mentoring rozwijany od stycznia 2015 roku!

#1 - Reklamowanie ofert CPA - INSTAGRAM

skracanie.png

REKLAMOWANIE OFERT CPA:
INSTAGRAM - FACEBOOK ADS - YOUTUBE

Poradnik jest aktualny na dzień publikacji. Aktualizowana wersja jest opublikowana w mentoringu.

______________________________________________________________________________________________________________________________

Czas bez dostępu do komputera wcale nie musi stanowić okresu bezproduktywności. Olbrzymim plusem zarabiania na instagramie jest możliwość zarabiania wszędzie - m.in. w autobusie, w pracy, w korku i na wakacjach. Po przygotowaniu profilu i publikacji przygotowanych materiałów - w pełni wystarczy już tylko dostęp do smartfona z internetem. Uważam, że warto mieć przygotowany co najmniej jeden profil, którym można się zajmować - będąc poza domem :)

Idea instagrama / jak działa ten portal?

Zapewne wielu z czytających nie zna instagrama, toteż zaczniemy od krótkiego wyjaśnienia. Instagram to przede wszystkim  aplikacja na smartfony. Na jednym smarfonie można mieć do 5 profili instagramowych na raz. 
Chociaż Instagram w pewnym stopniu przypomina Facebooka – również mamy tutaj tablicę, na której pojawiają się posty polubionych (obserwowanych) przez nas profili - to jednak w przeciwieństwie do Facebooka, nie możemy publikować samego statusu (bez zdjęcia/filmu). Ogromnym minusem, z perspektywy zarabiania, jest brak możliwości dodawania klikalnych linków w opisach i komentarzach. Także podsumowując - możemy publikować wyłączonie zdjęcia oraz filmiki opisane tekstowo (można dodać link jako tekst).

Jeśli nigdy nie miałeś/aś styczności z instagramem, poniżej przedstawiam całość na screenach (wykonanych smarftonem):


1. Tutaj wyświetlają się posty obserwowanych profili: 
(osoby, które Cię obserwują przeglądają tą zakładkę analogicznie do tablicy na FB)

1.thumb.png.16e0b18ad7fab76ac440ef263258541b.png

 

2. Tutaj znajdują się posty proponowane, czyli dobrane na podstawie dotychczasowej aktywności konta:
(Twoje posty wyświetlą się tutaj osobom, które obserwują podobne profile)

2.thumb.png.53cd2a07b9e8c586592cc660d474698f.png

3. Tak wygląda przykładowy post na instagramie:
(Twoje posty powinny zawierarać link do LP/"mini-strony" na zdjęciu oraz w opisie (jako tekst!)

3.thumb.png.18c007f676bd807087fcaa01e97f6ca1.png 4.thumb.png.f24e87fa65c88612ddd047fc8b77f4c8.png

 

Rozwój profilu na instagramie

WAŻNE : Upewnij się, że Twój profil jest publiczny (profil prywatny jest widoczny tylko dla już obserwujących).


Po przygotowaniu profilu i publikacji przygotowanych materiałów - w pełni wystarczy już tylko dostęp do smartfona z internetem. Rozwój profilu, a więc pozyskiwanie ruchu, polega na komentowaniu zdjęć i obserwowaniu innych uzytkowników instagrama.


W celu rozwijania profilu:

(Uwaga! Na Instagramie, tak samo jak na Facebooku, działają zmienne filtry antyspamowe - wobec tego nie da się ustalić co dokładnie można, a czego nie można. Proponuję nie dodawać więcej niż 100 komentarzy/dzień i nie obserować więcej niż 150 osób/dzień!)


1. Przygotuj rzucający się w oczy i zachęcający do kliknięcia AVATAR. Avatar i nazwa to dwie zmienne, które decydują o tym czy potencjalnie zainteresowani klienci wejdą na przygotowywany profil. Zanim przygotujecie grafikę zauważcie, że avatary na instagramie są przycinane do okręgu - napis powinien się zatem znajdować w samym centrum obrazka.

2. Zaglądaj na inne profile instagramowiczów by komentować (jak najkrócej, najlepiej do 3-4 słów!) i lajkować zdjęcia. Dodawane komentarze powinny zachęcać do odwiedzenia naszego profilu. To podstawowa metoda pozyskiwania ruchu na instagramie. Osoby obserwujące te strony, zetkną się z Waszymi komentarzami i jakaś część z nich zacznie obserwować również Wasz profil - a przynajmniej na niego wejdzie. Powinny interesować Cię profile, nie tyle traktujące o tej samej tematyce co Twój (chociaż te też się zawierają w tym zbiorze), ale takie zrzeszające Twoją grupę docelową. W celu poszukiwania takich profili, będziemy używać wyszukiwarki w którą należy wpisywać "hashtagi" i/lub potencjalne nazwy tego typu profili. Po znalezieniu kilku profili, polecam sprawdzać hashtagi których używają i w ten sposób wyszukiwać kolejne profile. 
Warto sobie zapisywać listę aktywnych profili z interesującej nas tematyki i zamiast wciąż zaczynać wszystko od nowa (mam na myśli poszukiwania) - po prostu komentować na nich posty dodane po naszej ostatniej aktywności.

Przykład: reklamując cokolwiek związanego z iphone'em - powinieneś szukać wyszukiwać wszelkie profile obserwowane przez "szpanerów" i fanów techniki (w grę wchodzą np. smartfony i tablety wszelkich marek). Ograniczając komentowanie do profili powiązanych z iphone'em - może się okazać, że docierasz z przekazem tylko do JUŻ SZCZĘŚLIWYCH posiadaczy iphone'ów, a nie osób które chciałyby go kupić/wygrać (wówczas oczywiście wynik może słaby).

3. Obserwuj inne (niekoniecznie podobne!) profile. Im więcej profili obserwujesz, tym więcej zacznie obserwować Ciebie (i tym więcej osób wejdzie na Twój profil - chociażby jednorazowo, żeby sprawdzić o co chodzi - "kto mnie obserwuje"). Każdy kogo zaczniesz obserwować otrzyma powiadomienie i będzie ciekaw kim jesteś. Najlepiej obserwować swoją potencjalną grupę docelową (niestety to może być skomplikowane) i podobne do Twojego profile. Tak naprawdę jedno z drugim się wiąże. Wejdź na podobny do Ciebie profil, otwórz listę osób, które go obserwują i zacznij ich obserować. Im więcej osób zaczniesz obserwować, tym lepiej dla Twojego profilu. Jeśli te osoby obserwują podobne do Twojego profile, jest spora szansa że zaczną obserwować równiez Ciebie. Nie ma co się ograniczać w ilości obserwowanych osób.
Drugą możliwością, ze względu na często mało popularne (lub unikalne!) nisze, jest obserwowanie jak największej ilości losowych osób. W tym celu należy odwiedzać popularne profile youtube'rów i obserwować wszystkie profile komentujące i lajkujące ich najnowsze wstawki (obserwowanie osób udzielających się tylko przy najnowszych wstawkach ogranicza straty czasu - mamy pewnośc, że to aktywne konta które obserwują zawartość instagrama).


4. Możesz próbować umówić się z innymi profilami na wzajemną promocję (analogicznie do facebookowego S4S - share for share).

5. Profil można reklamować również poza instagramem - przy pomocy marketingu szeptanego np. na fanpage'ach, forach i grupach FB o zbliżonej tematyce.

6. Instagram opiera się na zdjęciach - więc należy zwracać uwagę na to co się wrzuca. Im bardziej interesujące zdjęcia (związane z tematyką profilu), tym większe zainteresowanie. Wrzucana zawartość będzie widoczna dla innych osób dzięki: uwzględnianiu ich przez instagram jako posty proponowane i dzięki hashtagom. Warto przeanalizować konkurencję i wypisać sobie listę hashtagów, których używają - a następnie wdrożyć je do swoich postów.

Instagram jako źródło ruchu

Strona główna Twojego profilu to pierwsze miejsce (i być może jedyne), które zobaczą ludzie wchodzący z dodawanych przez Ciebie komentarzy i obserwowania innych osób. Jedyny klikalny link można wstawić właśnie na stronie głównej swojego profilu. Możesz tam wstawić link bezpośredni do oferty którą reklamujesz lub swojej "mini-strony"/LP dodatkowego. Oprócz linku, na stronie głównej powinieneś dodać też opis - zwięzły i na tyle czytelny by każdy wiedział po co ma wejść w link. Zwróć uwagę, że osoby które wejdą na dodaną przez Ciebie stronę, wejdą na nią najprawdopodobniej za pomocą komórki - także upewnij się, że strona jest prawidłowo wyświetlana na urządzeniach mobilnych.

Ze względu na brak klikalnych linków w postach, pozyskiwanie ruchu ze zdjęć na portalu jest troszkę utrudnione. Aby zmaksymalizować nasze szansę na ruch potrzebujemy własną domenę, najlepiej łatwą do zapamiętania.

Używanie aplikacji "Instagram" do promocji polega na dodawaniu linku (jako tekst) w opisach zdjęć - oczywiście z charakterystyczną dla oferty treścią reklamową - i umieszczanie go na zdjęciach. Umieszczanie linku do reklamowanej strony na zdjęciach (najlepiej wszystkich) jest najważniejsze. Opis widzą dopiero osoby, które "wejdą w zdjęcie" - a same zdjęcia widać od razu, tak jak jest to widoczne na poniższym screenie:

2.thumb.png.53cd2a07b9e8c586592cc660d474698f.png

Jedna z teorii w marketingu mówi, że klient musi zobaczyć twoją reklamę 7 razy zanim zdecyduje się cokolwiek od ciebie kupić. Przekładając to na zdjęcia - jak ktoś będzie je cały czas widział, w końcu otworzy przeglądarkę i wejdzie na Twoją stronę. Moim zdaniem dokładnie każde publikowane zdjęcie powinno być opatrzone linkiem + ew. jakimś tekstem reklamowym, np. "Pobierz więcej", "Obejrzyj", itd.

Oczywiście, nie trzeba reklamować stale tego samego, po uzbieraniu większej ilość obserwujących można zacząć dodawać do zdjęć inny link. 

Na pewno, co można wywynioskować z powyższego opisu, bez programu graficznego się nie obejdzie - pomimo podobieństw, to jednak nie jest facebook :)

Jak i co promować? / Jakie nisze warto promować na Instagramie?

Instagram jest odpowiednim źródłem ruchu dla każdego typu ofert - mogą to być MO/MT/IVR, mogą być oferty CPS, CPD, a także może to być najłatwiejsze skracanie. Wsród użytkowników instagrama zdecydowanie przeważają osoby młode - warto więc wybierać nisze związane z potrzebami przede wszystkim osób młodych :)

Podsumowanie

Instagram robi się coraz bardziej popularny i warto na nim być. Niestety nie możemy tu używać klikalnych linków (oprócz strony głównej, która jest bardzo ważna!), ale możemy reklamować nasze strony poprzez edytowane zdjęcia i tekstowy opis. Im wcześniej zaczniemy, tym szybciej będziemy na tym portalu "więksi". Przeglądanie internetu w czasie wolnym na smartfonach to właściwie codzienność, warto ten czas przeznaczyć na zarabianie - zamiast bezproduktywne "surfować". Instagram, jako jedna z nielicznych metod, umożliwia (a wręcz nakazuje) działanie w 100% za pomocą komórki.


Reklama ________________________________________________________________________________________________________

ZYSKAJ DOSTĘP DO STALE AKTUALIZOWANEJ BAZY PORADNIKÓW

-> MENTORING GET PAID 2.0 <-

PONAD 108 PORADNIKÓW W JEDNYM MIEJSCU!

Partnerami mentoringu są serwisy:
logo mylead - getpaid20.pl      logo mylead - getpaid20.pllogo hotpay - getpaid20.pl
(Otrzymasz bonus do stawek)

__________________________________________________________________________________________________________________________

 
  • Super 1

-> Pomagam w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki! <-

[Obrazek: makecash.png]

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .