Skocz do zawartości

Bon na zasiedlenie 2022, a status studenta


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy mógłby ktoś pomóc mi zrozumieć kwestię przyznania bonu na zasiedlenie w mojej sytuacji ? Chciałbym podjąć pracę i teoretycznie mógłbym z tego bonu skorzystać, ALE: 

 1. Jestem studentem zaocznym (czyli mogę zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna) 
 2. W ustawie napisane jest, że trzeba odprowadzać składki, a ja jako student do 26 roku życia nie mam ich odprowadzanych. Czy jest możliwe podjęcie pracy np na umowie zlecenie i otrzymanie bonu w takiej sytuacji ? Bo trochę się przez te składki już gubię. 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

@krudz

pierwsza pozycja z google po wpisaniu hasła "bon na zasiedlenie 2022"

Bon na zasiedlenie: warunki

 • Uprawnieni do ubiegania się o wniosek muszą być zarejestrowani w urzędzie pracy ze statusem osoby bezrobotnej.
 • Uprawnionymi mogą być osoby, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia oraz zamierzają podjąć pracę lub zarejestrować działalność gospodarczą, zapewniającą im miesięczne wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnej pensji brutto (3010,00 zł brutto). Wynagrodzenie należy wykazać właściwą umową, a miesięczny dochód przedsiębiorca dokumentuje fakturami na odpowiednią sumę.
 • W większości przypadków w trakcie składania wniosku należy wskazać poręczyciela, czyli osobę odpowiedzialną za ewentualny zwrot bonu (o czym niżej). Poręczyciel będzie zobowiązany do spłaty świadczenia wobec urzędu pracy, jeśli uprawniony straci prawo do bonu po pobraniu środków, a sam będzie niewypłacalny.
 • Niezbędnym jest aby w trakcie trwania umowy lub prowadzenia działalności podlegać ubezpieczeniom społecznym. Z ulgi nie skorzystają studenci poniżej 26 roku życia, od wynagrodzenia których pracodawca nie odprowadza składek ani przedsiębiorcy korzystający z tzw. ulgi na start.
 • Warunkiem otrzymania bonu jest oddalenie miejsca nowej pracy o co najmniej 80 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania uprawnionego. Warunek jest uznany za spełniony także gdy dojazd z dotychczasowego miejsca zamieszkania do nowego miejsca pracy zajmuje co najmniej 3 godziny.
 • Po otrzymaniu bonu należy pozostawać w zatrudnieniu (w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło) lub prowadzić działalność gospodarczą przez co najmniej 6 miesięcy w ciągu 8 miesięcy od momentu przyznania pomocy. Po utracie pracy przed upływem 8 miesięcy od otrzymania bonu, można nawiązać nowy stosunek zatrudnienia, byle przepracować łącznie pół roku.

 

 

Zródło:

https://atl-law.pl/nawet-11-844-zl-z-budzetu-panstwa-po-przeprowadzce-komu-przysluguje-bon-na-zasiedlenie/

Edytowane przez Michał Gawrych
 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .