Skocz do zawartości

gravity

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nowy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. @Harry - ok dzięki, podpytam @Feniksowy90 - no totalnie się z Tobą nie zgodzę podejście, które proponujesz jest ok dla osób, które chcą sobie coś tam popróbować i "bawić się" w zarabianie. Ja siedzę w biznesach dobre 20 lat i podstawą dla mnie jest rozeznanie rynku (dlatego robię testy kanału itp.) oraz działanie w oparciu o biznesplan i analizę ryzyka. Wiedząc wszystko o inwestycji dopiero decyduję czy warto ją podjąć. Optymalizacja podatkowa to często najważniejsza sprawa. Jak tego nie przemyślisz na początku to potem tylko powielasz błędy ze startu i co raz trudniej przestawić się na inne rozwiązania. Testowałem zarówno JDG, sp.z o o czy fundacje. Widzę ogromne różnice w tej kwestii. Może w przypadku kanału YT to górnolotne słowa, ale zobacz, że ja to wiążę wszystko (YT, ebooki) w jedno źródło zarabiania na szkoleniach. O rozwój kanału też się nie martwię Dzięki za uwagi, ale po prostu nic mi one nie pomogły w niczym @Mat - na ten moment nie chcę i na pewno jestem zielony w temacie YT, ale krótko opowiem co przetestowałem do tej pory Założyłem 3 kanały: - z mojej branży NGO - kanał z kabaretami - kanał z różnego typu bzdurami i teoriami spiskowymi Te 2 ostatnie to głównie po to, żeby zobaczyć czy faktycznie kopiowanie czegoś na YT nadal jeszcze działa. No i zastanawia mnie czy jak np po 6mc poukrywam filmy, żeby nikt ich nie widział, to czy taki kanał da się potem wykorzystać pod właściwą treść. Wiesz, naklepać subskrypcji i czasu oglądania tylko po to, żeby wejść na możliwość zarabiania, a potem zmienić totalnie zawartość kanału. Czy subskrybenci odejdą? Oczywiście, pewnie nawet i 99%, ale nie od razu. Jaki ma to sens? Nie wiem chętnie sprawdzam. To trochę jak kiedyś handlowanie grupami na FB. @itmaster ja prowadzę fundację na pełnej księgowości, zatem koszt jest jak sp.z oo, czyli drożej niż JDG Są jednak plusy, a z takich podstawowych to brak zusu i brak wymyślania głupich kosztów by zaniżyć należny podatek Fundacji rodzinnej nie polecam. To droższa sprawa, mało popularna bo to w zasadzie "nowość". W dodatku uniemożliwia staranie się o środki publiczne.
  2. jak masz pytania to wal tutaj albo na priv liczę na pomoc forum w moich tematach to i chętnie podzielę się wiedzą
  3. Cześć Prowadzę małą, jednoosobową fundację, mniejsza z tym jakie tam ona ma cele, nie o tym post. Ostatnio (trochę poprzez wypalenie zawodowe, a trochę przez lenistwo) zacząłem przyglądać się metodom zarabiania w sieci. Stworzyłem mały kanał na YT, który generuje jakiś tam ruch. Dzięki make-cash.pl znalazłem źródło gdzie dokupiłem trochę brakujących subów, żeby szybciej zacząć zarabiać. Ogarnąłem też edytor video i coś tam jeszcze się szkolę w tym zakresie. Największy mój problem to moja morda i głos. Te drugie to jeszcze umiem zmienić - nagrać dźwięk, a potem przepuścić przez wybrany głos lektora i jest już dobrze. Mam pomysł na content i sporo wiedzy w tym zakresie, ale nie wiem jak to wygląda potem z rozliczeniami. Dość szybko przebiłem progi czasowe co do zarabiania na YT, suby dokupiłem, bo chciałem zobaczyć jak to w ogóle działa. Nie jest to kanał docelowy. Sprawdzam sobie różne rozwiązania. Mógłbym już spróbować się zweryfikować żeby zaczęły pojawiać się reklamy, ale potrzebuję waszej porady jak wygląda to wszystko w praktyce. Mam trochę sprzecznych informacji, zatem może właśnie forum mi pomoże. Moje cele: - prowadzić 3 kanały na Youtube - sprzedawać e-booki poprzez swoją stronę (ew. poprzez jakiś system sprzedażowy) - prowadzić szkolenia grupowe i indywidualne Ten wątek nie jest o sposobach zarabiania, a bardziej o optymalizacji podatkowej. Chciałbym to zebrać do kupy, żeby wiedzieć jak to wykorzystywać sensownie. Pytanka: 1. Jak w praktyce wygląda rozliczenie z YT? Rozumiem, że muszę się gdzieś zarejestrować, podać swoje dane itp. Oni to potem przesyłają na konto? Trzeba im wystawiać fakturę/rachunek? Czy jest jakaś różnica jeżeli wystawię rachunek jako osoba fizyczna lub fakturę jako firma? Co z VATem? 2. Nigdy nie sprzedawałem e-booków, widziałem, że jest taka możliwość przez amazon, empik, naffy. Czy ktoś kto tam sprzedaje może podzielić się informacjami o podatkach, fakturach itp? Jak to wygląda w praktyce? Dlaczego fundacja? 1. Założenie fundacji nie wymaga wspólników, można działać bez ZUSu 2. Praktycznie nie trzeba płacić podatku dochodowego. 3. Można ubiegać się o dodatkowe dofinansowania krajowe i unijne na swoją "edukacyjną" działalność (szkolenia, ebooki) 4. Można nawiązać partnerstwa międzynarodowe i trochę za darmo polatać po Europie (przydaje się do budowania kontentu) Od razu uprzedzam złośliwych nie mam nic wspólnego z Tomaszem Chmielewskim, Buddą i ich spółkami czy fundacjami Będę wdzięczny za podpowiedzi, a najlepiej za jakieś przykłady faktur (dane mogą być zamazane) - po prostu chcę o tym pogadać z księgowym, ale nikt z nas nie wie jak to wygląda w praktyce z YT czy innymi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .