Skocz do zawartości

Mati.B

Użytkownik
 • Postów

  13
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Nowy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzięki, bardzo chętnie odezwe się jak dam radę trochę zarobić
 2. Super dzięki. Poprostu zaczne. Za dużo myślenia tylko komplikuje.
 3. Dowiedziałem się że trzeba mieć działalność gospodarczą jeśli zarobki są większe niż 50% minimalnego wynagrodzenia, czyli 1745 zł. Mogę zacząc zarabiać i założyć działalność dopiero gdy przekrocze ten limit w jednym miesiącu. Czy muszę od początku posiadać działalność ? Muszę z tej kwoty wogóle płacić podatki czy starczy wymienić ją w pit 36 ?
 4. Nie, ale chcem być pewny że dostane to co chcem. Kupiłem poradę ale wyświetlił się błąd, pieniądze pociągneło ale faktury (która miała dotrzeć w ciągu 15 minut) ani porady nie ma.
 5. Zna ktoś księgowego lub biuro podatkowe online które mogło by mi pomóc ? Szukałem trochę na internecie i znalazłem coś ale to co najmniej będzie 73 zł kosztować.
 6. A jak mam załatwić takie rachunki ? Miałem plan korzystać z np. Clickbank. Mam mieć rachunki przelewów ? Przecież muszę komuś powiedziećjak chcem się rozliczać czy nie ? Skąd mają wiedzieć że chcem rozliczać się ryczałtem, z ilości podatków?
 7. A jak poinformuje o tym że rozliczam się jako np. najem prywatny ? I jako co jest najlepiej się rozliczać bez zakładania czegoś ? Trzeba zaznaczyć to w pit, a jeśli trzeba to muszą to moji rodzice zrobić ? W przypadku gdy musieli by nie zmieniło to by ich sposobu rozliczania ?
 8. "Jeśli dochody są duże, a marketing afiliacyjny stał się pracą na pełen etat, najłatwiej jest założyć działalność gospodarczą i rozliczać się na zasadzie B2B. Natomiast nie jest to konieczne – z afiliacji można też rozliczać się na zasadach ogólnych, płacąc 18 proc. od zarobków powyżej kwoty wolnej od podatku" Znalazłem to. Jesteś pewny że trzeba ?
 9. To znaczy że rodzice nie składają wogóle pit 37, tak? Trzeba złożyć pit 36 z załącznikiem pit/m i pit 28 ? Pit 36 jest w ich imieniu ale pit 28 będzie pewnie już w moim imieniu, tak ? Nie można tylko pit 28 złożyć ? Pit tylko raz w roku do końca kwietnia się składa, tak ? Czytałem że nie jest potrzebna działalnośc gospodarcza, czy bez działalności tak samo się rozlicza ? Jeśli pięniądze trafiają najpierw do paypala, przelicza się waluta na polską i potem na konto zmienia to coś (Lub jest coś na co muszę zwrócić uwagę)? I czy pięniądze powinni iśc no moje konto czy rodziców ?
 10. To pit 36 będą składać w moim imieniu, tak ? To znaczy że będzie wpłacane na ich konto podatkowe, czy muszę na własne wpłacać ? Muszę to jakoś zameldować że zarabiam, czy mogę po prostu wpłacać na te konto i na dostarczać pit 36 w jakieś dacie ? Jeśli tak to jak wpłaca się na konto ? Właśnie na te konto pracodawca odprowadza podatki z pensjii ?
 11. Nie jestem pewny czy mają konto podatkowe, czy trzeba dla mnie jedno założyć ? Pytałem ich pare dni temu czy mają mikrorachunek czy jak oni to robią i nawet nie wiedzieli co to jest.
 12. Już gdzieś czytałem że to się robi przez pit 36, ale czy pit nie jest tylko jakby formularz to już zapłaconych podatków ? Ponieważ podatki przecież odprowadza pracodawca moich rodziców. I w mojej sytuacjii to właśnie nie wiem jak to by się robiło.
 13. Mam lat 16 i chcem zacząć zarabiać po przez marketing affiliacyjny. Dowiedziełem się że moje dochody będą doliczabe do rodziców w załączniku pit/m i pit 36. Lecz też czytałem że trzeba składać pit 28. Ale nie wiem czy muszę czy nie i czy ja go muszę złożyć czy rodzice w moim imieniu. I jak mam płacić podatki ? Mam wpłacać na mikrorachunek rodziców czy jak to działa? Muszę co mięsiąc płacić czy tylko raz w roku po złożeniu pitu ? Słyszałem również że nie trzeba prowadzić działalnośći gospodarczej. Możemi mi ktos pomóc lub rozjaśnić?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .