Cześć wszystkim, jestem zielony w zarabianiu w Internecie (no, może poza Allegro).
W połowie sierpnia będę zakładał blog dla pedagogów i rodziców. Jest to temat, który znam, więc chcę się do niego przyłożyć, nie chciałbym go spalić. Na blog będę wrzucał rzeczy wymagające wiedzy, więc mogę zdradzić co tam mniej więcej będzie:
- porady okołopsychologiczne
- porady dotyczące zdrowia, różnych terapii pomocnych w leczeniu zaburzeń, chorób, dysfunkcji
- poradniki i tutoriale dotyczące tego, jak zrobić z dzieckiem jakąś fajną rzecz (zajęcia manualne), będą to też opisy zabaw
- będą tam też jakieś korepetycje
- będą to zarówno teksty, jak i osadzone filmy z youtuba
- mogą tam być też różne rzeczy do ściągnięcia (autorskie szablony do wycinania itd.), czyli uploading własnych materiałów
- może będę tam też niektóre rzeczy tłumaczył na angielski
Nawet jeśli nie blog nie będzie zarabiał, to i tak będę go prowadził. Ale skoro już będę się w niego angażował, to czemu by nie przygarnąć trochę sałaty? (z początku bez działalności, niech się to rozkręci, więc chyba zostaje paypal, dobrze rozumiem? później rozważę działalność gospodarczą, czemu nie)
Jeśli chodzi o promocję, będę uskuteczniał mailing do nauczycieli, uderzę do różnych grup na FB i dobrze dobiorę słowa kluczowe ("jak zrobić....") na coś jeszcze zwrócić uwagę?
Jak byście Wy - weterani na takim blogu zarabiali? Jak z tego wycisnąć jakieś hajsiwo? PPA, reklamy, programy partnerskie?