Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak założyć kanał na Youtube - zarabianie na Youtube

Z tego poradnika dowiecie się jak od zera stworzyć kanał, dobrze go przygotować, gdzie szukać materiałów na filmy oraz jak i kiedy monetyzować wideo. Do dzieła!

Poradnik został przetłumaczony z BHW (był tam mocno polecany) w ramach przedstawiania wiedzy Polskim użytkownikom. 


Na początku porównajmy dwa kanały:

nw10yw.png9pyirk.png

Który według Ciebie wygląda lepiej? Oczywiście numer 2. Upewnij się, że strona kanału jest nieco "kolorowa" i wszystko jest na swoim miejscu. Zerknij na avatar i zdjęcie w tle. Jeśli masz konta na serwisach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook  lub Instagram pomyśl o ich dodaniu, w ten sposób zyskach więcej aktywności w Social Media a to z kolei pomoże Ci zwiększyć interakcje między Twoimi fanami a tobą, ponadto przekieruje to fanów na Twój kanał. Ręcznie możesz to zrobić umieszczając wskaźnik myszy nad zdjęciem w tle, a następnie klikając pióro, w prawej górnej części zdjęcia.

o8ugt2.png

Stamtąd przejdź do ‘Edit Links’ i zostaniesz przeniesiony do kolejnej strony:

xok4qu.png

Interesuje Cię opcja ‘Customised links’:

Pierwsze pole dotyczy tytułu linku (powiedzmy w moim przypadku jest to FB), a drugie pole to adres URL (upewnij się, że umieściłeś bezpośredni adres URL a nie jakiś spam/reklamy) - Następnie naciśnij "Done" a link powinien pojawiają się po prawej dolnej stronie tła.

Następnie powinieneś przejść do ustawień zaawansowanych swojego kanału (bezpośredni link:https://www.youtube.com/advanced_settings) - powinieneś zobaczyć coś takiego:

bedkx5.png

Teraz wpisz kilka słów kluczowych w sekcji Channel Keywords  (Powiedzmy, że twoja nisza to kompilacje wypadków i głupot) – teraz przejdziemy do keywordtool.io i sprawdzimy popularne keywordy. "Fail" jest moim głównym słowem kluczowym a na podstawie tego Keywordtool.io podpowiada jeszcze:

24fbjvc.png

Więc w moim przypadku chciałbym dodać coś takiego: fail, failarmy, compilation, failcompilation, extremely funny videos,  itp. W ustawieniach zaawansowanych możesz również dołączyć "powiązaną witrynę" - jeśli masz stronę internetową, blog, cokolwiek to możesz to tam wprowadzić.
Jak widać [‘lepszy youtuber’] używa on niestandardowej miniatury do każdego filmu i Ciebie też to będzie czekać ale więcej o tym później.

Do tego czasu (jeśli dodałeś awatar i zdjęcie w tle ), Twój kanał powinien wyglądać lepiej niż ‘zwyklak’. Przejdźmy do następnej części:

Jak tworzyć filmy Youtube - filmiki na YouTube

Nie będę się tym zajmował bardzo szczegółowo - rodzaj edycji zależy od niszy i preferencji widzów Twojego produktu. Niektórzy wolą staranne, dopracowane długie filmy a inni misz-masz z głośną muzyką.

Jeśli chcesz utworzyć kanał vlogowy to musisz mieć aparat który będzie nagrywał nieco lepiej niż ziemniak. W zależności od budżetu możesz wybrać Sony ILCE7SB lub coś tańszego, na przykład Canon PowerShot G7. Pójście do sklepu z elektroniką i poszukanie czegoś co Ci się spodoba będzie spoko opcją, jeśli jednak masz więcej czasu i chęci to radzę poszukać informacji na temat polecanego sprzętu na forach i grupach (np. fb) gdzie specjaliści doradzą Ci jak najlepiej

Ale co, jeśli mamy kanał z kompilacjami? Wróćmy do naszego przykładu. Nisza ‘compilation’jest bardzo, bardzo konkurencyjna. Problemem, który napotkamy jest to, że istnieje już wiele kanałów które wrzucają filmy codziennie (np. Failarmy). Jak więc możemy się przebić? ‘We need to go deeper!! "Fail Compilation” jest bardzo ogólnikowe np. "Winter Fail Compilation" , "Cats Fail Compilation" , "Bike Fail Compilation", "Water Fail Compilations" są nieco mniej konkurencyjne, poza tym sklejenie naprawdę dobrego filmu może pozwolić Ci uzyskać rzeszę fanów i dużo wyświetleń. Bądź kreatywny, to bardzo lubią użytkownicy YT.

Zastanawiasz się skąd brać materiały na filmy? Nie musisz wymyślać koła na nowo, możesz np. z:

- Youtube
- Instagram
- Twitter
- gfycat.com
- giphy

Oczywiście filmy ‘podkradaj’ konkurencji która operuje właśnie na tych platformach – uwierz, będziesz miał z czego wybierać.


Po pobraniu kilku(nastu) klipów możesz zrobić film o długości 6 do 10 minut. Potem musisz zająć się obróbką wideo. Moim ulubionym programem do edycji jest Sony Vegas bo jest dosyć prosty i intuicyjny. Możesz też chcieć poczuć bryzę profesjonalizmu oraz odpowiedzialności i zacząć z Adobe After Effects lub może zejść trochę niżej i zrobić to w… Windows Live Movie Maker. Wybór pozostawiam Tobie. Wytnij najlepsze fragmenty, dodaj fajne, zgrane przejścia i na końcu dorzuć jakąś muzykę.  Wracając do naszego przykładu Fail Compilation - nie polecam umieszczania tam muzyki jeśli jest już dźwięk z prawdziwego wideo (z reguły śmieszniejszy niż muzyka) ale najważniejsze- bądź kreatywny, czasem, możliwe, że dodanie muzyki jeszcze zwiększy potencjał kompilacji. (przykład z YT – Sounds Like Music Compilation) Jeśli uważasz, że Twój film jest gotowy żeby wypuścić go na świat to go wyrenderuj (zawsze oglądaj wideo przed renderowaniem i na bieżąco usuwaj błędy) - Jeśli już wyrenderowałeś film ale zauważyłeś błąd to zrezygnuj z wgrywania go i go popraw. Nic nie jest gorsze niż oglądanie filmu który jest tragicznie zmontowany. To prowadzi do następnego punktu -> Zawsze zapisuj projekt wideo - co jakiś czas aby w razie czego móc wrócić do konkretnego punktu. Tutaj np. After Effect spisuje się idealnie ponieważ sam robi kopie co jakiś czas.


Wysyłanie filmu:

Zanim do tego przejdziemy chciałbym żebyś coś wiedział – clickbaity są spoko jednak nie można z nimi przesadzać bo uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego.

Tutaj polecam plugin TubeBuddy [https://www.tubebuddy.com/] to Chrome, pozwoli Ci to nieco zoptymalizować film pod kilkoma względami. (może być również VidIQ do Chrome)

W tym przypadku użyję ‘Cat Fail Compilation’

Tytuł
Stwórz coś wyróżniającego się, ‘Funny cat compilation’ już nie przejdzie, większą szansę (o dziwo) ma na to ‘"THE FUNNIEST FAIL CAT COMPILATION 2017" (wracając do kreatywności…)

Opis
Naskrob coś na 1000-3000 znaków, postaraj się wrzucić słowa kluczowe na początku opisu ponieważ to zadziała na silnik YouTube podczas wyszukiwania filmów

34ot3t3.png

Przeanalizuj konkurencję i spróbuj zrobić coś, co się wyróżni na jej tle i przyciągnie widzów. Upewnij się także aby dodać więcej słów kluczowych, które pasują do ‘ogólnej’ niszy.
Przykład: hilarious cats, cute cats, funny cats, lmaocats, hilarious kittens, cat fails, cat fail compilation.

Pierwsza część mojego opisu wyglądałaby tak:

"Enjoy these funny cat fails compilation! Whether they are attack you for no reason, fail at jumping or knocking things over! These cat videos are the funniest you will ever see" i tak dalej...

Po napisaniu opisu zawsze wprowadzam zwrotkę dlaczego powinni mnie subskrybować:


Make sure to subscribe and be updated with the best and funniest cat fails, water fail compilations, stupid kids fail videos and much more!
>>>>> SUBSCRIBE HERE : LINK <<<<<<

Nie zapomnij także umieścić na linków do  mediów społecznościowych:
Find us on here:
Twitter: Link
Facebook: Link
Instagram: Link


Takie coś powinno wystarczyć na w miarę okej opis, oczywiście bądź pomysłowy i jak wpadnie Ci ciekawego bądź oryginalnego do głowy to śmiało to tam wrzucaj.

Tagi

Mieszczą maksymalnie 500 liter, bardzo polecam ich używanie. W sumie jest to obowiązkowe, jeśli nie traktujesz YT jako schowka na filmy które pokażesz wnukom. Możesz też skopiować używane tagi z TubeBuddy wzorując się na konkurencji.

t0ncdg.png

Jeśli  bardzo nie chcesz tego robić to wróć do keywordtool.io i tam znajdź nowe słowa kluczowe/tagi. Sprawdź mimo wszystko, czy to pasuje do głównej niszy i dodaj trochę ‘long taili’:
- cats getting owned
- funny cat fail compilation 2017
- cats jumping against the wall
- etc.

Miniatury

Miniatura jest obecnie jednym z najważniejszych czynników w serwisie YouTube.
Zleć komuś wykonanie dobrej (groszowe sprawy) lub stwórz własną. Upewnij się, że jest oryginalna. Przykład:

To wyróżnia się ze względu na zielone „paski”.

f9leg7.png

Ta nie wyróżnia się wcale, a jakość wygląda również dość  słabo

2hn4ytk.png

Jeśli chcesz znaleźć więcej przykładów fajnych miniatur, po prostu przejdź do Youtube i wpisz słowo kluczowe i sprawdź co robi konkurencja. Zauważysz, że w większości mają doskonałą miniaturę w jasnych, przyciągających kolorach. Tego właśnie potrzebujemy, taki efekt "przyciągający wzrok". TubeBuddy ma również generator miniatur w którym możesz wybrać miniaturkę z klatki przesłanego filmu. Jednak znajdowanie się w niszy konkurencyjnej, takiej jak "Fail compilation", nie zapewni Ci tego pierwszego miejsca - musisz użyć jakiejś clickbaitów! Możesz umieścić coś takiego jak prosty ale dobitny tekst i wybierz miniaturkę, która odzwierciedla treść filmu.

Użyj pasujących do siebie kolorów w miniaturach filmów aby uzyskać przyjemny efekt wizualny.

eia4wz.jpg


PROTIP: Utwórz miniaturę i prześlij ją na Imgur. Twoje zdjęcie zostanie umieszczone obok innych, teraz sprawdź czy wyróżnia się na tle pozostałych. Jeśli tak: bardzo dobrze. Jeśli nie wyróżnia się -> Powrót do edytora i poprawki

Youtube zaleca następujące wymiary: 1280 x 720
Sekcja miniaturek jest ogromna więc nie mogę opisać wszystkiego tutaj ponieważ ten poradnik miałby formę PDFa...
Więcej o miniaturkach tutaj [https://www.blackhatworld.com/seo/guide-how-to-start-with-youtube-and-build-up-a-solid-channel.952268]

Monetyzacja - jak zarabiać na youtube


Na ten moment to pominiemy, teraz startujesz więc i tak teraz Ci się to nie przyda.

Dodaj ‘Info Cards’

Już tłumaczę co to jest – uzupełnienie kontentu filmu tak, aby zachęcić użytkownika do oglądania i zwiększyć jakość tego co jest prezentowane, np.:

"Did you like the video? Make sure to give it a thumbs up"
"Subscribe for weekly cat fail compilations!"

Często są widoczne na końcu bądź na początku wideo (zdecydowanie częściej na końcu)

Playlista:
Zawsze dodawaj swoje wideo do playlisty, grupuj je tematycznie. Jeśli nie masz takowej to ją utwórz. Przez to zwiększa się szansa na to, że ktoś obejrzy więcej niż jeden odcinek, podbije Ci czas oglądania i pomoże się wybić wynikach YT.

Rozmawiaj z widzami
Rozpocznij rozmowę z widzami, podbij ‘aktywność’ filmów np.:

"What is your favorite video?"
"Do you also have cats?"
"How many cats do you have at home?"

 

Jak zarabiać na YT - udostepnianie na innych platformach


Udostępniaj film na innych platformach:

25ix63a.png

Staraj się bardzo promować swoje filmy, buduj swoje profile społecznościowe w niszy którą promujesz.
Zawsze powinieneś używać opcji "Share" przy każdym przesłanym filmie. Pamiętaj również o dodawaniu hashtagów podczas promowania filmu na Twitterze lub Instagramie. Pomoże Ci to w pozycjonowaniu bo wszystko przecież teraz opiera się na hashtagach…

Pozycjonowanie filmów Youtube - BlackHat

GSA Blast

Czasem dobrze jest uderzyć w film z GSA, widzę, że  to pomaga mi  z niektórymi filmami ale oczywiście nie ze wszystkimi. 3 tygodnie temu przesłałem film, który dostał blast 2000 linków. Wynik - ponad 200 000 wyświetleń po tygodniu. Teraz to nie zawsze działa i sugeruję, że jeśli nie wiesz co robisz to tego nie rób (ale zawsze możesz spróbować chociaż może to nie przynieść żadnego efektu i spalisz $$$). Blast GSA również podbije wideo w wyszukiwarce Google. Prawdopodobnie nie  przewyższysz #1  "Funny Cat fail compilation" ale może wbijesz się na coś innego.

2465esp.jpg


Czasami kupuję wyświetlenia, uważam, że to nadal działa i zwiększa pozycję w YT. Musisz sprawić, by wyglądało to naturalnie. Powiedzmy, że chcesz kupić 10000 wyświetleń. Aby wyglądało bardziej normalnie  musisz także kupić około 400 ‘lajków’, 50 ‘łapek w dół’, a może 30-50 poleceń niestandardowych. Upewnij się również, że NIE kupujesz wyświetleń ‘Low Retention”. Zawsze idź w kierunku ‘High Retention Views’. Jest to główny czynnik rankingu w Youtube i pomoże Ci się wybić

Monetyzacja - jak zarabiać na filmach Youtube - zarobki na YouTube

Gdy kupujesz wyświetlenia, nie odpalaj od razu monetyzacji. Widziałem kilka osób które dostały bana po zakupie wyświetleń i monetyzacji w tym samym czasie. Także zakupione wyświetlenia nie dadzą ci dużo szekli. Zawsze zostawiam film żeby sobie trochę ‘poleżał’ a kiedy jest boom to wtedy uruchamiam monetyzacje.

wlejyt.jpg
To praktycznie podsumowanie pracy na YT zawierającej ‘setup’ filmu, tworzenie go od zera i promocję.


Jeśli chcesz zyskać jeszcze więcej ‘atencji’ na YT możesz też:

Komentować filmy innych użytkowników ("Great video, i really love..." , "Awesome, i remember back when..." etc)
Subskrybować inne kanały z Twojej niszy, szczególnie te duże. Wtedy będziesz miał pogląd na trendy i nowości, ponadto będziesz mógł rozmawiać z ich fanami. 
Postaraj się skontakować z właścicielami innych, podobnych kanałów i wspierać się nawzajem poprzez promocję i/lub wymianę fanów.
Rozmawiaj z fanami! Odpowiadaj na komentarze, lajkuj, przypinaj je, odpowiadaj na wiadomości – to naprawdę dużo daje.

Jak zoptymalizować film na Youtube:


Linki:
GSA Search Engine Ranker: https://make-cash.pl/gsa-search-engine-ranker-f102/
TubeBuddy https://www.tubebuddy.com/ lub np vidIQ https://vidiq.com/
Keywordy http://keywordtool.io/

 • Super 8
 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
 • 10 miesięcy temu...
 • 8 miesięcy temu...
 • 3 tygodnie później...

Ciekawy poradnik. Chciałbym zacząć robić śmieszne kompilacje i zastanawiam się, jak jest z prawami autorskimi filmów z:

Youtube
- Instagram
- Twitter
- gfycat.com
- giphy

Czy są one objęte prawami autorskimi i czy mogę je opublikować na Youtube bez zgody właściciela filmu?

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
 • 3 tygodnie później...

@anonimek Doprecyzowując to poradnik okej, ale już jest trochę outdated z uwagi na to, że takiego kanału już nie zmonetyzujesz w sposób zgodny z polityką Youtube. Zostaje Ci jedynie wstawianie w filmie linków do koszulek i innych gadżetów związanych z kanałem, ale monetyzacji na reklamach nie dostaniesz.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza
 • 1 miesiąc temu...
 • 2 miesiące temu...
 • 3 lata później...

Dużo jest kanałów szoterskich, niektórzy mają super wyswietlenia. Widocznie na tym zarabiaja. Czy to legalne? Nagrywac czyjegos streama i zarabiac na tym notuajac kilkaset wyswietlen pod filmami, ktore pojawiaja sie co 2/4 dni?

[url=https://mylead.global/ref/434616][img]https://mylead.global/sygnature/434616/37.png[/img][/url]

Odnośnik do komentarza

@Luq Zarabiają i to dużo, jeśli dany twórca jest popularny. Często jest tak, że osoba prowadząca kanał shoterski jest dogadana z właścicielem otrzymując od niego cały vod  i dogadując się o jakiś %.

Jest to w pełni legalne, chyba, że jakiś streamer będzie to zgłaszał yt wtedy może zabrać monetyzacje.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Czy ten poradnik działałby jesli by użyć jakichś filmów wytworzonych przez AI? Albo może trochę inne pytanie: Czy jakby przykładowo zrobić kanał z samymi filmami wytworzonymi przez AI to czy działałaby tam ,,monetyzacja'' i byłby jakiś zysk z reklam?   

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Polecana zawartość

  • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
   Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
    • Super
   • 3 odpowiedzi
  • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
   Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

   Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
    • Super
   • 5 odpowiedzi
  • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
   W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

   Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
    • Super
   • 2 odpowiedzi
  • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
   Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
    • Dzięki!
    • Super
   • 13 odpowiedzi
  • 9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony
   Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu.
    • Super
   • 3 odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .