Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jako iż trzeba zadbać o swoją przyszłość by nie zostać kasjerem w biedronce zaczynam interesować się programowaniem.

Jak trochę zacznę ogarniać to może wybiorę się do technikum informatycznego.

 

Pytania:

 

1. Czego się uczyć na początek ? (C++, Php, C#)

 

Ja osobiście wybrałbym dla siebie na początek C++ gdyż jest wiele poradników w internecie.

 

Ostatnio też zrobiło się głośno o Visual Basic, mógłby mi ktoś przytoczyć co to jest tak w skrócie ?

 

 

2. Czy w technikum informatycznym wystarczy znajomość C++ i ogarnianie Pascala ?

 

 

3. W jakim programie pisać ?

 

4. No i to na tyle :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Jeżeli nie masz pasji do programowania, to zarobek z tego będzie męczarnią.

 

1. Do wszystkiego jest wiele poradników w internecie. Zacznij od języka angielskiego, bo bez niego sobie w IT nikt nie poradzi. Już lepiej czyste C, potem Java lub C# jeżeli chcesz ten pinionc, ale niekoniecznie najniższy próg wejścia :) Python najłatwiejszy do nauki, a jego popularność rośnie jak na drożdżach. 

 

2. technikum ssie. idź do LO, ucz sie programowania we własnym zakresie, a po LO na studia zaoczne i do roboty. Mówi to Szinek, który programował profesjonalnie przed maturą :o #chwalesie

 

3. w IDE, środowisku programistycznym, a nie programie do programowania :P W najlepszym do danej technologii.

 

4. Spoko, pozdrawiam, Szinek.

  • Super 2

3ufCkrm.png

Zarobione w Internecie: 12 628 192,18 zł. MENTORUJE NA PW

AKTUALIZACJA 11/09/2015 = ZAROBIONE W INTERNECIE 15 909 132,85 zł.

Odnośnik do komentarza

Tak jak powiedział szinek, jeśli Cię to nie interesuje, albo się "interesujesz" tylko dlatego, że słyszałeś o zarobkach programistów i lecisz tylko na to, to nie ma sensu się w to pchać. Oczywiście warto spróbować, być może jest to Twoja pasja (ale o tym jeszcze nie wiesz). W przeciwnym wypadku, nie ma co się brać na siłę i się męczyć. Jak to mówią, z niewolnika nie ma pracownika. Wtedy warto poszukać czegoś innego.

 

1. Wybierz na początek C++. Visual Basic to język programowania, nie wiem czemu piszesz, że zrobiło się o nim głośnio - jest on słaby, firmy które go wykorzystują do tworzenia oprogramowania można liczyć na palcach. Głównie jest wykorzystywany przez specjalistów do tworzenia hacków i generatorów.

2. Pascala? Jeśli chcesz się cofnąć w czasie to jak najbardziej :). Do technikum wystarczy, nauka C++ od postaw to materiał na studiach (na 1 semestrze). Większość studentów którzy idą na te studia, nie ma żadnego pojęcia o programowaniu. Jeśli masz możliwość, idź do LO. Tak samo jak w przypadku technikum nauczysz się programowania tyle co nic, ale lata nauki w LO będziesz o wiele lepiej wspominał w przyszłości.

3. Visual Studio - najlepsze środowisko do programowania. Wpiera m.in. C++ oraz C#.

Odnośnik do komentarza
Visual Studio - najlepsze środowisko do programowania. Wpiera m.in. C++ oraz C#
 

Z tym najlepszym to bym się tak nie szarpał, do C++, C# tak, studenci mają licki za free dla siebie, więc też props. Sam lecę na 2k15 ale zaczyna mnie te IDE coraz bardziej irytować :P

 

Kolega pisze, że chce wybrać technikum, więc dopiero idzie do szkoły średniej, ma jeszcze mnóstwo czasu przed sobą. :) Idź do liceum a co do nauki programowania:

 

Wpierw naucz się myśleć jak programista, to bardzo ważne, by problemy od razu rozpatrywać przez pryzmat narzędzi, jakie możesz później wykorzystać. Dlatego polecałbym Ci pomęczyć się trochę w C na początek, podłapać podstawy, napisać może jakieś proste programy lub gry (polecam książkę ANSI C). Potem po 2/3 miesiącach, gdy uznasz, że już super Ci idzie, przeskoczyć na C++ (książka Symfonia C++) i zacząć uczyć się programowania obiektowego. Tutaj kilka miesięcy, ogarnąć obiektówkę (która będzie trzonem dla dalszej pracy), może jakieś biblioteki graficzne, coś z socketami do połączeń z netem (napisać jakąś prostą grę multi albo coś? ;)). Po tym czasie, będziesz miał solidne podstawy, wiedział co się z czym je, jak to wygląda, oraz przede wszystkim sam będziesz wiedział co chcesz dalej robić lub czego się uczyć:

 

programowanie backend'u, tak jak to robiłeś teraz czy może front? Apki webowe czy jednak deskopowe, a może mobilki? A może Quality Assurance i zgłębianie zagadnień testowania i jakości? Odpowiadając sobie potem na te pytania, wybierzesz kolejny język do nauki.

 

Wybór IDE to tak na prawdę Twoja indywidualna sprawa, ten, który Ci najbardziej podpasuje, ja ucząc się C, C++ i C# kodziłem w Visual Studio 2k13 a teraz w Visual Studio 2k15, mogę polecić ale pełny VS 2k15 waży 35GB (#beka). Dla początkujących spoko jest Code::Blocks, DevC++ lub Netbeans (są za free(!)).

 

Jeżeli pójdziesz tym tokiem co napisałem to gdzieś w połowie liceum będziesz ogarniał już dość dobrze C++ i obiektówkę, więc uczył bym się dalej w kierunku stricte nauki: C#, który jest bardzo przyjemny i ma fajne możliwości (Universal Apps pod Widnowsa i Mobilki za razem, Unity które pozwala tworzyć już całkiem konkret gry na WSZYSTKIE istniejące platformy(!)) lub Javę (popularność i też ogromne możliwości). Jeżeli webówka i dalej backend, to tylko PHP. Jak front, to wiadomo, HTML, CSS, javaScript i wszystkie jego frameworki (angular.js, node.js, backbone itp.). Python też fajny dodatek, Ruby też teraz idzie w górę. Później to już nie jest taki problem, kluczem jest nauka tego myślenia, a to tak jak Ci napisałem, polecam tak jak wyżej, pod koniec liceum będziesz znał C, C++, obiektówkę, jakiś język już na tyle popularny, że z praca nie będzie problemu (C#, Java, PHP, JS).

Pozdro ;)

zygBwel.png

Odnośnik do komentarza

Tak jak koledzy wyżej napisali. Nauczysz się myslec jak programista to potem ogarniesz wszystko.

Najpierw weź sobie zwykle C do nauki podstaw i myślenia a potem jak uznasz ze rozwiazujesz zadania szybko umiesz czytać i rozumieć dokumentację bibliotek wybierz sobie jakiś język i zacznij się uczyć jego składni .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .