Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pozycjonowanie ero

Każdego roku webmasterzy zadają te same pytanie: Jak rankować strony w Google? W dzisiejszych czasach bardzo łatwo tworzy się strony i blogi, natomiast pozycjonowanie stron z treściami dla dorosłych w Google stało się jeszcze cięższe i bardziej konkurencyjne, niż kiedykolwiek. Z ciągle zmieniającymi się algorytmami i google’owskim black boxem, które stanowią definicję osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów, jesteśmy często zmuszani do odstawienia na bok ambitnych planów dotyczących SEO. 

Jeśli porozmawiasz z jakimkolwiek marketingowcem, który odniósł jakiś sukces, dowiesz się, że budowanie opłacalnej strony internetowej, stosując się do zasad strategii marketingowej, wymaga czasu, pieniędzy oraz wielu prób i błędów. Dostanie się na pierwszą stronę SERP w Google lub pojawienie się jako propozycja przy wyszukiwaniu jest zawiłym i skomplikowanym procesem, który wymaga konkretnej wiedzy.

Istnieje wiele tanich trików i niekonwencjonalnych metod do szybkiego wybijania stron, które znane są jako strategie “black-hat”. Charakteryzują się one jednak krótkim czasem działania i nie wpasowują się one do ciągle zmieniającego się algorytmu Google’a. Metody  “black-hat” zaszkodzą Twojej strony i mogą zmusić Cię do wydania tysięcy dolarów w dłuższej perspektywie, a do tego zjedzą Ci sporo zdrowia.

Jeśli zamierzasz stworzyć długoterminową strategię dla Twojego planu biznesowego powinieneś postępować według określonych zasad. Zamierzam przedstawić Ci 7 porad, które pomogą Ci wypozycjonować stronę ero w Google. Postępuj zgodnie z tymi poradami, dzięki czemu postawisz kolejny krok w kierunku prowadzenia kampanii odnoszącej sukcesy w sieciach reklamowych.

 

Jeśli jeszcze nie wiesz, z której sieci z ofertami ero powinieneś skorzystać, sprawdź ten poradnik:

 

Naucz się wprowadzania poprawnego zamiaru wyszukania

seo ero

Łączenie zamierzonych słów kluczowych jest fundamentem w pozycjonowaniu treści w Google. Rozumienie i tworzenie contentu, który będzie zgodny z tym, co piszą w wyszukiwarce użytkownicy jest podstawą do prześcignięcia konkurencji.

Przed tworzeniem treści na Twoją stronę zadaj sobie kilka pytań:

 • Czy użytkownik poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy szuka zdjęcia?
 • Czy użytkownik szuka filmiku?
 • Czy użytkownik szuka recenzji produktu?
 • Czy użytkownik poszukuje informacji na dany temat?

Zamiar wyszukania jest niezwykle ważny, ponieważ Google chce dostarczyć swoim użytkownikom najlepsze wyniki. Google jest przede wszystkim firmą marketingową, więc zależy im na pomocy użytkownikom w zakresie wyszukiwania tego, czego potrzebują, a nie konkretnej strony.

Wystarczy spojrzeć na treść zdania, w którym opisali swój cel: “organizacja informacjami z całego świata i sprawienie, żeby były dostępne i użyteczne dla użytkowników”. Sposobem, przez który Google monetyzuje treści jest dostarczanie użytkownikom tych wyników, których faktycznie szukają. Szkoląc się w kwestii zamiaru wyszukania jesteś w stanie pomóc Google’owi. Zastanów się dlaczego nie korzystasz z innych wyszukiwarek internetowych. Nie używasz ich, ponieważ nie gwarantują Ci one treści, których szukasz. 

 

Więcej na temat wyszukiwania słów kluczowych znajdziesz tutaj:

 

Jak rozumieć termin “zamiar wyszukania”

Przed tworzeniem treści dla strony musisz zrozumieć, jaki typ contentu chce znaleźć użytkownik. Jedną z najlepszych metod zrozumienia terminu zamiaru wyszukania jest korzystanie z Google Search i sprawdzenie co pojawia się po zadaniu pytania.

Na przykład, jeśli wpiszę w Google frazę: “live cam girls”, to jak myślisz, jaki będzie zamiar wyszukania? Dokładnie, użytkownik szuka stron z kamerkami ero na żywo.


strony ero pozycjonowanie

O ile nie posiadasz takiej strony,jak MyFreeCams, polecam Ci nie marnować czasu na pracę z tym słowem kluczowym. Spędzanie czasu i wydawanie pieniędzy na content dotyczący “live cam girls” jest stratą jednego i drugiego.

Co się stanie, jeśli wpiszę frazę: “best cam websites”, jaki jest zamiar wyszukania? W tym przypadku, użytkownik szuka listy najlepszych stron z kamerkami na żywo, więc słowo “roundup review” będziesz w tym przypadku idealne. “Roundup review” to artykuł, które zestawia i porównuje ze sobą najpopularniejsze strony z danego zagadnienia.

 

pozycjonowanie adult

Jako marketingowiec, musisz celować w słowa kluczowe, dzięki którym możesz rankować swoją stronę poprzez dostarczanie danych treści. Zastanów się nad tym, jakie działania chcesz podjąć i stwórz treść pasującą do zamiaru wyszukania. W momencie, gdy nauczysz się tej sztuki, to osiągniesz świetne wyniki.

 

Podpowiedzi:

 • Skup się na mniej konkurencyjnych słowach kluczowych, które pasują do zamiaru wyszukania
 • Postaraj odpowiadać na takie pytania jak na przykład: “jak flirtować z dziewczyną przez czat”. W ten sposób idealnie dopasujesz się do czyichś zamiarów wyszukania. Oni mają konkretne pytanie, a Ty masz na nie odpowiedź
 • Unikaj słów kluczowych, które zbytnio odbiegają od Twojej niszy. Po pierwsze nie będą one pasowały do treści, którymi dysponujesz na swojej stronie, a po drugie spowoduje to konsternację użytkownika. Staraj się trzymać niszy, zamiast wpisywać byle jakie słowa. Musisz być najlepszy w danej dziedzinie

 

Pracuj na E-A-T

W lutym 2019 roku, Google potwierdziło, iż E-A-T jest bardzo ważnym miernikiem determinującym rankowanie stron. Google dodało sekcję na temat E-A-T w QRG.

E-A-T jest akronimem dla Expertise, Authority i Trust.

Google wprowadził E-A-T, żeby móc zapewniać najlepsze informacje z zaufanych i potwierdzonych źródeł. Z tego powodu stworzenie szybkiej i dobrze zaprojektowanej strony nie oznacza, że będzie się ona dobrze rankować.

Google, spośród różnych istotnych źródeł, skupia się na sprawdzeniu autorytetu i zaufania Twojej strony poprzez analizę jakości i treści, które zawierają backlinki odwołujące się do Twojej strony.

Na przykład, strona z ofertami randkowymi, która posiada autorytet i jest zaufana będzie rankować za pomocą takich fraz, jak: “best adult dating sites”.

 

Jak ulepszyć E-A-T na swojej stronie

Możesz ulepszyć E-A-T na tronie na kilka sposobów.

Dodaj na swojej stronie zakładkę “about”, w której w jasny i szczegółowy sposób podsumujesz swoje kwalifikacje, doświadczenie i stopień wiedzy na dany temat. Dzięki temu zbudujesz wokół siebie wiarygodność. Pozwala Ci to na pokazanie, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie, a także wyjaśnia to dlaczego warto Ci zaufać.

Każda strona na Twojej witrynie, którą chcesz wypozycjonować musi być tworzona na odpowiedzialność autora za treści, co pomoże Google w zrozumieniu doświadczenia w danej dziedzinie. 

pozycjonowanie dating

Jeśli nie masz wysokiego stopnia authority w danej niszy, musisz tworzyć treści, które odwołują się do ekspertów.

Możesz też budować zaufanie poprzez trzymanie strony w sieci przez dłuższy czas. Google ufa stronom, które istnieją dłuższą chwilę, dzięki czemu są one wybierane jako te, do których wysyła się ruch. Jeśli postanowisz kupić reklamy, posiadanie dobrego quality score może Ci znacznie pomóc.


Podpowiedzi:

 • Za wszelką cenę unikaj korzystania z farm linków lub słabej jakości PBNów, ponieważ w ten sposób obniżysz zaufanie Twojej strony. Widziałem wiele stron, które w ten sposób po prostu umarły
 • Nie kupuj linków niskiej jakości i unikaj farm linków, w gruncie rzeczy, powinieneś ogólnie unikać kupowania linków, co do których nie masz zaufania
 • Zdobądź autorytet poprzez pisanie gościnnych artykułów i treści wysokiej jakości na stronach o podobnej tematyce. Zapracuj na linki. Jeśli Google uzna jakąś stronę za wartą zaufania, a linki do Twojej strony znajdują się na niej, to Google zacznie uznawać Twoją stronę za zaufaną

 

Skup się na urządzeniach mobilnych

Oficjalne stanowisko Google mówi, iż ponad 50% wyszukań jest robionych z urządzeń mobilnych. Łatwo jest o tym zapomnieć, ponieważ większość z nas pracuje na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Jednakże na ten moment bardzo dużo wyszukań wychodzi z urządzeń mobilnych, dlatego istotną kwestią jest posiadanie strony, która jest dobrze zoptymalizowana pod urządzenia mobilne.

Powinieneś wiedzieć, że 1 lipca 2019 roku, Google wprowadziło indeksowanie stron na początku na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że strony na danej witrynie są najpierw analizowane i oceniane bazując na wersjach mobilnych.

Jeśli Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod urządzenia mobilne, możesz zapomnieć o rankowaniu strony, którą prowadzisz, na pierwszej stronie Google, niezależnie od tego, jak dobre treści zawiera.

Jeśli ktoś widzi Twoją stronę w SERP, wejdzie na nią i nie może nic na niej przeczytać, to po prostu ją opuści. Google określa to zjawisko jako “bounce”. Posiadanie wysokiego wskaźnika “bounce” spowoduje, że Google niżej będzie plasowało Twoją stronę. Algorytm ten mówi zatem coś w stylu: “Hej, ludzie nie lubią tej strony!”. Pamiętaj, że Google najbardziej sobie ceni reakcje użytkowników.

Wspomniane 50% tyczy się jednak wszystkich danych demograficznych. Powinieneś skupić na osobach młodszych. Jest to szczególnie istotne, jeśli zamierzasz korzystać ze słów kluczowych, których adresatami mają być osoby młode (sexting i chaty online). Możesz stracić do 70% ruchu z powodu złej optymalizacji dla urządzeń mobilnych.

 

Czego należy unikać

Kiedy zaczniesz tworzyć stronę, która ma działać prawidłowo na urządzeniach mobilnych, staraj się nie przesadzić - po prostu zrób tak, żeby treść pasowała do wymiarów urządzeń mobilnych, a do tego nie usuwaj żadnego contentu z Twojej strony - umieść wszystko!

Jednym z największych błędów popełnianych przez webmasterów jest to, że starają się ukryć pewną część zawartości strony tylko po to, żeby strona wydawała się być bardziej atrakcyjna dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Nie ma sensu ukrywać czegokolwiek, jeśli chcesz, żeby Twój content był zarówno wysokiej jakości, jak i zachęcający. Użytkownicy urządzeń mobilnych powinni mieć dostęp do takich samych informacji, co osoby korzystające z komputerów.

 

Podpowiedzi:

 

 • Upewnij się, że bot od Google będzie w stanie przejść zarówno przez wersję mobilną, jak i wersję komputerową Twojej strony. Jeśli przypadkowo dodasz no-index tag na swoją stronę, Google prawdopodobnie będzie unikać Twojej witryny
 • Sprawdź, czy treści na Twojej stronie są takie same zarówno w wersji mobilnej, jak i komputerowej
 • Sprawdź za pomocą Google Search Console, czy Twoja strona została wybrana do indeksowania najpierw na urządzeniu mobilnym
 • Jeśli nie jesteś pewny, czy twój content został zoptymalizowany pod urządzenia mobilne, możesz skorzystać z darmowych testerów dostępnych w sieci
 • Na sam koniec przejrzyj swoją stronę używając telefonu. Sprawdź stronę na kilku opcjach oświetlenia ekranu i na różnych przeglądarkach

 

Tutaj znajdziesz poradnik na temat dodawania strony do Google Search Console:

 

Twórz treści wysokiej jakości

Google chce wspierać jedynie najlepsze treści, ponieważ ich celem jest sprawienie, żeby użytkownik otrzymywał informacje w sposób łatwy i przejrzysty. Jak dobrze wiesz, w Google’u widnieje mnóstwo stron, dokładnie 1.5 miliarda. Jeśli Google ma wybrać na pierwszą stronę wyszukania jedynie 10 z nich, to wiadomo, że konkurencja jest olbrzymia.

Tworząc treści wysokiej jakości, musisz skupić się na E-A-T, posiadaniu autorytetu i zaufania, a także na poparciu tego doświadczeniem, żeby Google wiedziało, że Twoje treści, a także ich źródła nie są przypadkowe. Posiadanie wysokiej jakości contentu jest nawet czymś więcej. Musisz skupić się również na rozkładzie treści, czytelności, jakości grafik i obrazków itd.

Musisz dysponować wysokiej jakości contentem, żeby dopasować się do zamiarów wyszukania użytkownika po to, żeby korzystał on z Twojej strony. W sytuacji, w której użytkownik wyszukuje daną frazę, a następnie wchodzi na Twoją stronę i poświęca na niej swój czas, Google odbierze to jako rzecz pozytywną i umieści Cię wyżej w rankingu.

 

Nie masz pomysłu na napisanie treści? Sprawdź ten poradnik:

 

Podpowiedzi:

 • Korzystaj z przejrzystych i interaktywnych obrazków, dzięki czemu nie tylko zachęcisz nimi odbiorcę, a także czegoś go nauczysz
 • Tworząc treści staraj się je porządkować. Nikt nie chce czytać tekstu, który nie jest uporządkowany. Niech informacje, które przekazujesz będą w odpowiedniej formie

 

Dodawaj na swojej stronie odwołania do treści partnerów 

seo pod ero

Musisz udostępniać swoim odbiorcom informacje, iż treści pochodzą od zaufanych partnerów, dzięki czemu odbiorca będzie wiedział jakie treści otrzymuje. Nawet jeśli zapewniasz użytkownika, że przedstawiasz mu w 100% uczciwą zawartość, to musisz pokazać, że współpracujesz z sieciami partnerskimi, dzięki czemu budujesz wokół siebie większe zaufanie.
Modele/ki pracujące na Instagramie w tak umiejętny sposób lokują produkty, żeby odbiorcy myśleli, że nikt im za to nie zapłacił. Osoby, które tak robią są później piętnowane przez swoich odbiorców, gdy Ci dowiedzą się, że post z produktem był sponsorowany. Aktualnie przy promocjach produktów w prawym górnym rogu zdjęcia ujrzysz napis “sponsorowane” - jest to sposób na uniknięcie tego typu sytuacji.

Google działa na podstawie zachowań użytkowników; stara się zatem uniknąć niezadowolenia ze strony odbiorców. W celu uniknięcia niezadowolenia ze strony użytkowników, musisz dodawać informacje o współpracy z partnerami. Google ceni sobie szczerość i transparentność, ponieważ te wartości cenią sobie również użytkownicy. Nikt nie oczekuje, że będziesz dostarczać treści za darmo, ale każdy chce mieć informacje, że współpracujesz z jakąś firmą.
 

Zbuduj markę

Budowanie marki jest podstawą dobrego marketingu. Pomoże to twojemu SEO, ponieważ Google da Ci rozpoznawalność. Zastanów się, czy ludzie wolą kliknąć w link, który nie ma nic wspólnego z ich zamiarem wyszukania? Oczywiście, że nie.

Jeśli nazwa twojej firmy ma związek ze słowami kluczowymi, których używasz, to szansa na to, że zachęcisz odbiorców do kliknięcia w link Twojej strony jest większa. Jeśli wyszukuję treści związane z czatowaniem i widzę stronę, która ma w swojej nazwie słowo “czat”, to czuję, że może to być strona, której szukałem.

Nie musisz tego przekombinowywać. Po prostu wymyśl łatwo zapamiętywalną nazwę strony, która opisze specyfikę witryny w zwięzły sposób.

 

Podpowiedzi:

 • Wymyśl unikalną nazwę, żeby uniknąć konsternacji odbiorcy
 • Nazwa musi być krótka, nie marnuj miejsca na nazwę, która jest długa
 • Staraj się nazwać stronę w łatwy do napisania sposób, żeby ludzie wiedzieli jak się wymawia jej nazwę
 • Użyj słowa, które odwołuje się do specyfikacji strony

 

Pisz tytuły i opisy, które przyciągają uwagę

seo dla stron ero

Posiadanie dobrych tytułów i opisów jest ważnym elementem odniesienie sukcesu w pozycjonowaniu strony. Generalnie, muszą one w skróconej formie przedstawić użytkownikowi, czego może spodziewać się po danej witrynie.

Te informacje muszą znaleźć się w SERP. Muszą zawierać tytuł artykułu i krótkie podsumowanie tego, co zawiera jego treść. 

Jednym ze sposobów, za pomocą których Google ocenia quality score jest CTR. Jest to ilość kliknięć Twojej strony po wyszukaniu podzielona przez ilość czasu poświęconego przez użytkowników. W jaki sposób sprawdzić, czy Twój content pasuje do zadanego w Google pytania? Pisząc dobre tytuły i opisy, które mogą znacznie zwiększyć Twoje CTR.

Musisz sprawić, żeby tytuły i opisy były aktualne, a także odnosiły się do treści, które użytkownik chce zobaczyć na Twojej stronie. Nie musisz używać dat w twoim URL lub permalinku, ponieważ nie mogą zostać zmienione, jeśli raz zostały już ustawione - nie chcesz przecież, żeby Twoje treści uchodziły za nieaktualne. 
 

 

Poradniki, które mogą Cię zainteresować:

 

 • Super 4
 • Dzięki! 1

SeoTools - najlepsze narzędzia SEO, SEM, CPA

Chcesz zacząć zarabiać w internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .