Skocz do zawartości

9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony


Rekomendowane odpowiedzi

image.png

Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu. Platforma ta jest pełna narzędzi i funkcji, które pomogą Ci zoptymalizować Twoją ogólną strategię marketingową.Nowi użytkownicy mogą czuć się przytłoczeni ich ilością i może być im ciężko określić od czego zacząć w Semrush.

W związku z tym, oto 9 możliwych sposobów, jak możesz użyć SEMRush, aby napędzić ruch do swojej witryny i poprawić wyniki w SERPach.

INFORMACJA: Jeśli nie stać Cię na subskrypcję premium w SEMRush, sprawdź forumowe SeoTools, na które na pewno będzie Cię stać ;)

 

1. Wyszukiwanie słów kluczowych long-tail (z dużym potencjałem ruchu)

Oto sekret sukcesu w SEO: badanie słów kluczowych. Znalezienie najbardziej dochodowych słów kluczowych dla Twojej witryny jest podstawą solidnej strategii SEO.

Jeśli działasz w niszy, w której panuje silna konkurencja, trudno będzie Ci zdominować wyniki wyszukiwania, jeśli Twój content marketing jest zbudowany wokół słów kluczowych o dużej ilości wyszukań i wysokiej konkurencji. Jeśli dopiero zaczynasz, to strona z wyższym autorytetem prawie zawsze będzie cię prześcigać w SERPach.

W związku z tym, zawsze powinieneś zacząć od słów kluczowych o niskiej konkurencji i dużym potencjale ruchu.

To moment, w którym Keyword Magic Tool z SEMRush może być niezwykle przydatny.

Keyword Magic Tool to łatwe w użyciu narzędzie do badania słów kluczowych, które zapewni Ci wszystkie keywordy, których potrzebujesz do zbudowania skutecznej kampanii SEO lub PPC. Dzięki temu narzędziu możesz wygenerować setki słów kluczowych long-tail dla swojego głównego słowa kluczowego (lub kilku słów kluczowych).

Aby skorzystać z tego narzędzia, zaloguj się do Semrush i przejdź do:

Keyword Research -> Keyword Magic Tool

image.png

Wpisz swoje ogólne słowo kluczowe (lub słowa kluczowe) i naciśnij "Search". Z Twojego słowa kluczowego, narzędzie wygeneruje listę powiązanych słów kluczowych. Dla każdego z nich, narzędzie pokaże Ci kluczowe metryki, takie jak ilość wyszukań, trudność słowa kluczowego (KD), CPC i konkurencja.

Ale ponieważ szukamy long-taili z niskim wolumenem wyszukiwania, ale wysokim potencjałem ruchu, będziemy musieli zawęzić naszą listę słów kluczowych do wybranych kilku.

image.png

Po lewej stronie w wynikach, znajdziesz grupy słów kluczowych dla swojego głównego keyworda. Grupy te mogą pomóc Ci znaleźć kombinacje long-tail z dokładnie tymi samymi słowami kluczowymi, których szukają ludzie.

Możesz wybrać dowolną z tych grup, aby znaleźć long-taile w każdej grupie. Te słowa kluczowe będą miały niski-średni wolumen wyszukiwania, ale mniejszą konkurencję, co oznacza, że łatwiej jest wyprzedzić konkurentów.

Po zidentyfikowaniu słów kluczowych, które chcesz włączyć do swojej kampanii, możesz dodać te słowa kluczowe bezpośrednio do Keyword Analyzer, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na ich temat.

2. Identyfikacja możliwości w zakresie treści poprzez znalezienie najlepiej działających podstron Twojego konkurenta

Analiza konkurencji jest jednym z najważniejszych elementów udanej kampanii marketingowej. Uzbrojony w doświadczenia konkurencji, możesz poprawić i rozwinąć własną strategię marketingową.

Semrush ma mnóstwo narzędzi i funkcji, które pozwalają uzyskać wgląd w strony internetowe konkurencji. Najpierw zidentyfikujmy najlepsze podstrony Twojego konkurenta  - są to strony, które generują największy ruch.

Wybierz Domain Overview z menu rozwijanego i wprowadź domenę swojego konkurenta.

image.png

Na stronie z wynikami kliknij Organic Research, a następnie przejdź do Pages. Tutaj znajdziesz najlepsze podstrony Twojego konkurenta oraz procent ruchu organicznego, jaki generuje każda z nich.

Oto najlepiej działająca strona IAmAttila - generuje ona największy procent ruchu organicznego na jego blogu:

image.png

Po znalezieniu strony, którą chcesz targetować, możesz kliknąć na numer słowa kluczowego, aby odsłonić całkowitą liczbę słów kluczowych, dla których strona zajmuje miejsce w top 100 wyników wyszukiwania Google.

image.png

Znajdowanie najlepszych podstron konkurencji może być bardzo przydatnym ćwiczeniem w tworzeniu własnej strategii contentowej. Możesz wziąć pomysły na słowa kluczowe, które już zadziałały u Twoich konkurentów i zacząć konstruować swoje treści w znacznie lepszy sposób niż oni. W ten sposób przyciągniesz również więcej backlinków niż konkurencja, co ostatecznie pozwoli Ci wyprzedzić ją w wynikach wyszukiwania.

3. Optymalizacja istniejących treści

SEO Content Template jest niezbyt często wykorzystywanym narzędziem w Semrush. To narzędzie może pomóc w tworzeniu treści przyjaznych SEO, ukazując arkusz zaleceń na podstawie docelowych słów kluczowych. Te zalecenia są oparte na wglądzie w 10 najlepszych stron Google dla Twoich słów kluczowych.

Aby zacząć, wybierz SEO Content Template z lewego menu nawigacyjnego.

image.png

Wybierz ustawienia docelowe (kraj, język, typ urządzenia), wpisz słowo/słowa kluczowe, na których chcesz się wybić i kliknij przycisk Create SEO Template.

image.png

Semrush wygeneruje wtedy szablon zaleceń SEO dla Twoich treści.

image.png

Obejmują one sugestie dotyczące:

 • Semantically related words - słowa lub frazy, które są ze sobą powiązane.
 • Backlinks -domeny, które możesz targetować do pozyskania backlinków
 • Readability- łatwość, z jaką czytelnik może zrozumieć Twoją treść.
 • Text length - idealna liczba słów w treści.

Skorzystaj z tych sugestii, aby ułożyć swoją treść w taki sposób, by wyprzedzić swoich rywali z pierwszej dziesiątki w SERPach. Użyj semantycznie powiązanych słów kluczowych, aby zapewnić sobie więcej kontekstu dla danego tematu, dzięki czemu mogą one wyżej pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Sugerowana lista backlinków to domeny, które należy targetować w celu uzyskania backlinków. Są to backlinki zdobyte przez 10 najlepszych rywali w Google dla docelowych słów kluczowych, a jeśli chcesz ich wyprzedzić w wynikach wyszukiwania, musisz zdobyć jak najwięcej backlinków z listy wymienionych tutaj domen.

Wynik czytelności Twojej treści jest miarą tego, jak łatwo jest ją przeczytać. Im wyższy wynik (im łatwiejsza jest lektura), tym bardziej dostępna jest ona dla docelowych odbiorców i tym większe szanse na dobre wyniki w SERPach.

Użyj sugerowanej długości tekstu, aby zorientować się, jak długi powinien być Twój wpis na blogu. W większości przypadków Google preferuje treści długie, czyli takie, które wyczerpują temat.

Przewiń stronę zaleceń w dół, aby zobaczyć 10 najlepszych konkurencyjnych artykułów w Google dla docelowych słów kluczowych.

image.png

Kliknij na Show more poniżej każdego artykułu, aby zobaczyć pełny tekst. Możesz również zobaczyć docelowe słowa kluczowe użyte w treściach Twojej konkurencji. Te docelowe słowa kluczowe są zaznaczone na pomarańczowo.

Przewiń dalej w dół, aby zobaczyć podstawowe zalecenia dotyczące docelowych słów kluczowych.

image.png

Sugestie te oparte są na:

 • Page Title - idealna długość tytułu i użycie docelowych słów kluczowych.
 • Meta description - optymalna długość
 • H1 - użycie docelowych słów kluczowych i ich częstotliwość
 • Text - użycie docelowych słów kluczowych i ich częstotliwość

Postępuj zgodnie z tymi kluczowymi i podstawowymi zaleceniami, aby zoptymalizować istniejące treści i mieć większe szanse na wyprzedzenie konkurencji w wynikach wyszukiwania.

4. Identyfikacja toksycznych backlinków i pozbycie się ich

Oprócz pozyskiwania nowych backlinków należy pozbywać się backlinków, które przynoszą więcej szkody dla strony niż pożytku. Aby to zrobić, należy przesłać plik tekstowy zawierający toksyczne domeny do narzędzia Google Disavow Links Tool.

Raport Disavow w narzędziu Backlink Audit w Semrush pomoże Ci przygotować plik zawierający wszystkie toksyczne backlinki, które chcesz usunąć ze swojej witryny.

Backlink Audit jest narzędziem projektowym, więc aby uzyskać do niego dostęp, wybierz jeden ze swoich projektów i kliknij Set up pod Backlink Audit. Wybierz domenę główną z opcji i kliknij Start Backlink Audit.

image.png

Na marginesie: Jeśli nie masz jeszcze pliku disavow, możesz go stworzyć, eksportując wszystkie linki, które przeniosłeś do zakładki Disavow w Semrush. Jeśli połączyłeś swoje konto Semrush z Google Search Console, możesz importować wszystkie listy disavow z Google Disavow Tool za pomocą jednego kliknięcia.

Przejrzyj wszystkie toksyczne backlinki zanim je usuniesz. Upewnij się również, że usuwasz linki na poziomie domeny, a nie na poziomie adresu URL.

Po przygotowaniu listy disavow należy kliknąć przycisk eksportu w celu pobrania odpowiednio sformatowanego pliku .txt z listą disavow.

Jeśli nie zintegrowałeś swojego konta Semrush z Google Search Console, będziesz musiał ręcznie przesłać swój plik disavow do Google. Aby to zrobić, kliknij ten link i wybierz domenę, z której chcesz usuwać linki.

image.png

Google przypomni ci, że jest to zaawansowana funkcja i że musisz postępować ostrożnie. Po uzyskaniu całkowitej pewności, że plik disavow zawiera wyłącznie toksyczne linki ze spamerskich stron internetowych, należy przesłać plik i wybrać opcję "prześlij".

Najlepszą praktyką SEO jest przeglądanie backlinków raz w miesiącu oraz pozbywanie się linków, które szkodzą SEO witryny.

5. Identyfikacja nowych możliwości pozyskiwania backlinków

Dzięki narzędziu Semrush Backlink Gap Tool można przeanalizować profile backlinków nawet pięciu konkurentów. Dane te mogą być następnie wykorzystane do identyfikacji niewykorzystanych możliwości link buildingu.

Aby uzyskać dostęp do Backlink Gap Tool, przejdź do:

Gap Analysis > Backlink Gap > wprowadź swoją domenę + 4 domeny swoich największych konkurentów. 

image.png

Po wprowadzeniu domen konkurentów, naciśnij zielony przycisk i pozwól, aby Semrush wypełnił dane za Ciebie.

Narzędzie Backlink Gap zwróci wykres i tabelę przedstawiającą porównanie profili backlinków kilku domen. Można uzyskać szybki wgląd w to, który konkurent buduje najwięcej nowych backlinków dzięki wykresowi trendu na górze.

image.png

Poniżej wykresu zobaczysz pełną listę domen odsyłających dla wszystkich domen.

Teraz dochodzimy do najciekawszego aspektu tego narzędzia - przeglądania możliwości pozyskiwania backlinków, które nam umykają. Oznacza to, że musimy poszukać domen odsyłających, z których Twoi konkurenci mają linki, ale Twoja domena nie.

Aby uzyskać te dane, wybierz swoją domenę w rozwijanym oknie nad tabelą. Te strony mogą być Twoimi następnymi celami link buildingu, ponieważ linkują do stron konkurencji, a do Twojej nie.

SEO zasadniczo sprowadza się w sporej części do jednej rzeczy - ile masz autorytatywnych linków wskazujących na Twoją domenę. Dzięki narzędziu Backlink Gap od Semrush możesz mieć pewność, że jesteś o krok przed wszystkimi swoimi najlepszymi konkurentami.

6. Odzyskiwanie utraconych backlinków

Wyobraź sobie, że wkładasz cały swój wysiłek i ciężką pracę w uzyskanie backlinków o wysokim autorytecie, a te znikają bez ostrzeżenia. Może to być naprawdę frustrujące. Na szczęście dzięki narzędziu takiemu jak Semrush można odzyskać utracone backlinki.

Aby znaleźć utracone backlinki, należy przejść do:

Competitive Research > Domain Overview > Wprowadź swoją domenę

Na stronie wyników należy przejść do zakładki Backlinks, aby uzyskać szczegółowy wgląd w profil linków. Z tego miejsca należy wybrać "Lost" i dodać filtr "Follow" oraz posortować według wyniku Authority Score (AS) w kolejności malejącej. W ten sposób można znaleźć utracone backlinki z zaufanych domen o wysokim autorytecie.

image.png

Zrób kampanię outreach, aby dotrzeć do właścicieli każdej z tych domen i spróbować odzyskać swoje backlinki.

7. Zidentyfikuj i napraw krytyczne błędy SEO, które szkodzą Twoim wynikom w SERPach

Narzędzie Site Audit od Semrush to potężne narzędzie. Nie tylko pomoże Ci zidentyfikować techniczne problemy SEO Twojej witryny, ale także wskaże kroki i zalecenia, aby szybko naprawić te krytyczne błędy.

Aby przeprowadzić audyt witryny, zaloguj się do Semrush i przejdź do:

Projects > Create Project > Wprowadź swoją domenę.

Następnie kliknij przycisk Set up pod Site Audit, aby otworzyć nowe okno ustawień.

image.png

Wprowadź tutaj wszystkie szczegóły i kliknij Start Site Audit.

Poczekaj kilka sekund, podczas gdy Semrush crawluje Twoją witrynę i generuje raport na temat wszystkich błędów, które musisz naprawić, aby uzyskać lepsze wyniki.

Całkowity wynik witryny jest oparty na stosunku znalezionych problemów do liczby wykonanych kontroli.

Problemy techniczne w Twojej witrynie są zorganizowane w 3 kategorie:

 • Błędy (pokazane na czerwono) - Są to problemy, które mają najwyższą wagę i dlatego powinny być naprawione natychmiast. Błędy te mogą dotyczyć zerwanych linków na stronie, błędów sitemap, błędów robots.txt, problemów z duplicate content, itp.
 • Ostrzeżenia (pokazane na pomarańczowo) - Te problemy mają średnią wagę. Przykłady obejmują zduplikowane znaczniki title i H1, obrazy, które nie zawierają atrybutów alt, linki wewnętrzne, które zawierają atrybuty nofollow, brakujące opisy meta itp.
 • Uwagi (pokazane na niebiesko) - Są to drobne problemy. Przykłady obejmują linki zewnętrzne, które zawierają atrybuty nofollow, strony zablokowane przed indeksowaniem, osierocone strony w sitemapach itp.

image.png

Poniżej błędów, ostrzeżeń i powiadomień, zobaczysz 3 największe problemy z audytu. Kliknij na dowolny z tych problemów, aby zobaczyć listę przedstawioną w zakładce Issues. W zakładce Issues zobaczysz szczegółowe wyjaśnienie wszystkich problemów oraz kroki, które musisz podjąć, aby je naprawić.

Błędy będą miały większy wpływ na Twój całkowity wynik niż ostrzeżenia, ale obie te rzeczy powinny zostać wzięte pod uwagę, aby poprawić zdrowie Twojej witryny. Więc uruchom audyt witryny co tydzień i napraw wszelkie problemy, jeśli takowe się pojawią. Wynik 85% lub wyższy powinien wskazywać, że nie ma żadnych technicznych problemów SEO z Twoją stroną.

8. Identyfikacja głównych konkurentów

Aby wyprzedzić swoją konkurencję w wynikach wyszukiwania, musisz dowiedzieć się, z kim masz do czynienia. Są to konkurencyjne domeny, które dzielą przestrzeń w wyszukiwarce z Twoją domeną dla wszystkich ważnych słów kluczowych w Twojej niszy.

Aby zidentyfikować swoich konkurentów, przejdź do:

Competitive research > Organic Research > Wpisz swoją domenę.

image.png

W tym przykładzie wpisałem stronę I Am Attila jako domenę i znalazłem te wyniki w zakładce Competitors:

image.png

Kliknij zakładkę Competitors, aby zobaczyć listę domen, z którymi Twoja witryna konkuruje w top 20 organicznych wyników wyszukiwania Google. Domeny zostaną posortowane według poziomu konkurencji, który jest oparty na analizie liczby słów kluczowych, które dwie domeny wspólnie wykorzystują.

Możesz również wyeksportować listę konkurencji, klikając przycisk eksportu w prawym górnym rogu listy.

9. Śledzenie pozycji słów kluczowych Twojej strony w SERPach

Jednym ze sposobów, aby zawsze pozostać na szczycie w SERPach, jest śledzenie pozycji w wyszukiwarkach dla najważniejszych słów kluczowych.

W Semrush możesz śledzić swoje słowa kluczowe za pomocą narzędzia Position Tracking. To narzędzie pozwala dodać wszystkie słowa kluczowe, dla których chcesz uplasować się w wynikach wyszukiwania i śledzić pozycje tych słów kluczowych dla dowolnej lokalizacji na wielu urządzeniach.

To narzędzie pozwala na dodanie listy słów kluczowych, które chcesz uszeregować i śledzić ich dzienny/tygodniowy postęp w SERPach dla dowolnej lokalizacji na wielu urządzeniach.

Aby rozpocząć śledzenie słów kluczowych, przejdź do:

Projects > Position Tracking > Set up. 

Dodaj lokalizację, wybierz urządzenie (desktop, mobile lub tablet), dodaj domeny konkurentów, a następnie na koniec dodaj listę słów kluczowych, dla których chcesz uzyskać ranking. Nie przejmuj się, jeśli pominiesz kilka słów kluczowych. Zawsze możesz je dodać później.

image.png

Raport pokazuje trzy główne wskaźniki dla każdego z dodanych słów kluczowych: pozycje, szacowany ruch i widoczność.

image.png

 • Super 5

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

 • Ciamciaj promował(a) i przestał(a) promować ten temat
 • 8 miesięcy temu...
 • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .