Skocz do zawartości

Adsense - wystawianie rachunków


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z dniem 02.11 wystartowała moja działalność. Na ten moment będą rozliczane jedynie przychody z Adsense. Wybrałem zasady ogólne 12%.

Pierwszy przelew dostanę 22 listopada i będzie to kasa za październik ale nikt o tym nie musi wiedzieć. 

Za listopad dostanę 22 grudnia. 

Znam wysokość przelewu zarówno listopadowego jak i grudniowego. W tym miesiącu jak dobrze rozumiem nie rozliczam się, tylko dopiero w grudniu rozliczam te dwie wpłaty jako przychody za listopad ? Pytanie brzmi jak poprawnie wystawić rachunki ? Z jakimi datami ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Zarejestruj się za darmo i zacznij zarabiać online!

  • Darmowe poradniki pokazujące krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat e-commerceSEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji, freelancingu i wiele więcej!
  • Bezpośredni dostęp do Get Paid 2.0 w ramach jednego konta na make-cash.pl!
Opublikowano

Ok ;) Z jaką datą wystawić rachunek jeżeli przelew będzie wysłany 21 i wpłynie prawdopodobnie 22 ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Opublikowano

@samlukier

To nie ma większego znaczenia, ważne, żeby miesiąc był ten sam. Ja np. wystawiam zawsze dnia, w którym wysłali przelew, ale to taki nawyk, bo nie lubię zostawiać rzeczy na potem. Pamiętaj, żeby uwzględnić obciążenie zwrotne na fakturze z Adsense.

Opublikowano

@kacp8 nie jestem podatnikiem VAT

Wybrane pkd na usługi reklamowe jest zwolnione z VATu, a póki co nie zarabiam tyle żeby wypaść poprzez przekroczenie progu. 

Płacę 12% od kwoty i 9% zdrowotną bo pracuję dodatkowo na etacie. Myślę, że wystarczy w tym przypadku wystawienie rachunku ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Opublikowano

Jak wystawiałem faktury do adsense to był jeden problem - około 10 dnia każdego miesiąca robili sobie dodatkowe korekty nieprawidłowych kliknięć i często trzeba było wystawiać korekty na jakieś grosze :) Zwróć na to uwagę.

Dodatkowo wystawiając FV (lub rachunki) dla Google, wystawiasz dokumenty dla firmy z Irlandii, nie jestem pewien ale w tym przypadku mimo bycia nievatowcem powinieneś zarejestrować się do VAT-EU. 
Tutaj masz więcej informacji na ten temat: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-swiadczenie-uslug-zagranicznych-przez-nievatowca-warto-wiedziec
"W konsekwencji za świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca, taki przedsiębiorca musi zarejestrować się do celów podatku VAT UE oraz posługiwać się numerem identyfikacji podatkowej poprzedzonym kodem PL. Rejestracji dokonuje się na formularzu VAT-R w części C.3 poprzez zaznaczenie poz. 60."
"W przypadku transakcji wewnątrzwspólnotowych, których nabywcą jest inny podatnik, nievatowiec zobowiązany będzie do rejestracji do VAT UE."

Opublikowano
W dniu 4.11.2022 o 19:25, Bartek4175 napisał:

Jak wystawiałem faktury do adsense to był jeden problem - około 10 dnia każdego miesiąca robili sobie dodatkowe korekty nieprawidłowych kliknięć

 

Dlatego wystawia sie fakture bądź rachunek po otrzymaniu kasy.

821605412_FireShotCapture352-InformacjeopatnociachPatnociGoogleAdSense-www.google_com.thumb.png.adca622e0608c40cec9481bedb3395f0.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

spacer.png

Mentoring Get Paid 2.0

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .