Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Kto powinien wypełnić pit 37?


Ciamciaj

1 010 wyświetleń

Każdy początek roku przypomina nam o obowiązku rozliczenia się z podatków. Pracodawcy dostarczają pracownikom niezbędne dokumenty z informacjami o dochodach uzyskanych w ubiegłym roku. Potem podatkiem wypełnia i składa zeznanie podatkowe i rozlicza się z podatku dochodowego. I choć powtarzamy tę czynność co roku, to zmieniające się przepisy oraz kwestie urzędowe i skomplikowane formularze wielu z nas przyprawiają o ból głowy.

  1. Kto powinien złożyć pit?37
  2. Jak wypełnić pit?37
  3. Deklaracja pit 37 jak wygląda
  4. Pit 37 – co możesz odliczyć?
  5. Dlaczego warto korzystać z programy do rozliczeń pit online?

Kto powinien złożyć pit 37?

Pit 37 to najpopularniejszy formularz wykorzystywany przez większość podatników. Poza tym, że wpisuje się w nim dochody z różnych źródeł i wylicza podatek, to również można odliczyć różnego rodzaju ulg. Z formularza pit 37 korzystają ci Polacy, którzy swoje przychody rozliczają według skali podatkowej - 18% lub 32%. Druk wypełnia się na podstawie przekazanych przez pracodawców informacji pit 11. Są one wystarczające, aby poprawnie przygotować formularz. Za rok 2020 muszą go złożyć ci, którzy uzyskali przychody z tytułu wynagrodzeń ze stosunku pracy. Poza tym w ten zakres wchodzą wynagrodzenia ze stosunku służbowego, prawa autorskie i inne prawa majątkowe, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego. Pit 37 obejmuje również działalność wykonywaną osobiście, stypendia, renty lub emerytury, zasiłki i świadczenia przedemerytalne.

Jak wypełnić pit 37?

Wypełnienie formularza pit 37 jest stosunkowo proste. Mamy na to czas do 30 kwietnia. Niektórzy drukują odpowiedni plik ze strony ministerstwa i składają go osobiście we właściwym Urzędzie Skarbowym lub wysyłają pocztą. Inni korzystają z elektronicznego systemu, który daje dostęp do szeregu różnych programów (np. https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37 ), które ułatwiają całą procedurę i pomagają wypełnić poprawnie deklarację.

Deklaracja pit 37 jak wygląda

By wypełnić pit 37 online warto skorzystać z profesjonalnych programów dostępnych w Internecie. To darmowe propozycje, które minimalizują ryzyko błędów i wyliczają należne zobowiązania na podstawie wprowadzonych danych. Będziemy potrzebować jedynie numeru PESEL lub NIP, informacji od pracodawcy lub pracodawców, a także kwoty dochodu za ubiegły rok jako elementu weryfikującego. Wypełniamy kolejne rubryki kwotami uzyskanego przychody w 2020 oraz pola przeznaczone do wpisania różnego rodzaju dodatkowych ulg podatkowych. Na podstawie tych danych system generuje informację o tym, czy musimy dopłacić podatek, czy należy nam się zwrot. Warto również pamiętać o przekazaniu 1% podatku na dowolną organizację pożytku publicznego.

Pit 37 – co możesz odliczyć?

Ważnym aspektem zeznania są oczywiście ulgi podatkowe. Wiele z nich pozwala uniknąć wyższego progu podatkowego, a także znacząco obniżają wysokość podatku. Najpopularniejszą jest ulga prorodzinna, która jest zależna od ilości dzieci. Poza tym Polacy chętnie korzystają z ulgi na Internet, rehabilitacyjnej czy też od darowizn. W tym roku z pewnością powodzeniem będzie cieszyć się również ulga termomodernizacyjna.

Dlaczego warto korzystać z programy do rozliczeń pit online?

Internetowy program pozwala bezbłędnie wypełnić wszystkie obowiązkowe pola w formularzu. Poza tym ma też zaletę, że jest dostępny bezpłatnie i bardzo intuicyjny. Tym samym nawet laik poradzi sobie z obsługą formularza. Co istotne, system będzie wymagać tylko podania poszczególnych kwot i sam wszystko zliczy. Tym samym minimalizuje się ryzyko pomyłek, które skutkują wzywaniem do urzędu i koniecznością składania korekt. Po wypełnieniu formularza można go wydrukować podpisać, złożyć w urzędzie lub wysłać online.
 

Materiał zewnętrzny

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .