Skocz do zawartości

Ciamciaj

71 wyświetleń

Jeżeli kiedykolwiek szukałeś informacji na temat zarabiania pieniędzy w Internecie, to z pewnością natknąłeś się z pojęciem afiliacji lub programów partnerskich. Afiliacja to jedna z najbardziej popularnych metod zarabiania w Internecie, która cały czas bardzo dynamicznie się rozwija. Ale co to tak naprawdę jest afiliacja i w jaki sposób można na niej zarabiać? Na te i wiele innych pytań dotyczących afiliacji znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Afiliacja - co to takiego?

Afiliacja, inaczej programy partnerskie, to nic innego jak model biznesowy, polegający na dzieleniu się zyskiem ze sprzedaży produktu lub usługi. Jest to trójstronna transakcja, gdzie w jednym miejscu spotykają się klient, wydawca i właściciel produktu lub usługi.

Programy afiliacyjne umożliwiają bardzo szybki zarobek, bez konieczności budowy własnej marki lub posiadania firmy. Wystarczy, że wśród programów partnerskich. znajdziesz produkt lub usługę dopasowaną do tematyki którą chcesz reklamować i możesz zacząć zarabiać. W najlepszym położeniu są osoby, które posiadają sklepy internetowe, blogi lub popularne kanały social media. Wtedy, tak naprawdę wystarczy opublikować post lub dodać wpis, a sprzedaż sama się rozkręci.

Jeżeli jednak nie posiadasz strony internetowej, ani żadnego innego miejsca w Internecie, w którym mógłbyś reklamować programy partnerskie, nie martw się. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak zacząć promować produkty nie posiadając żadnego zaplecza.

Zanim jednak do tego dojdzie, musisz poznać podstawowe słownictwo, które znacznie ułatwi Twoją przygodę w afiliacji.

afiliacja co to

CPM, wydawca, CPS - co to jest?

Żeby zacząć zarabiać w afiliacji lub jakimkolwiek innym modelu biznesowym warto jest znać podstawowe pojęcia i skróty. Bez tego trudno jest czytać ze zrozumieniem artykuły tematyczne, a jeszcze trudniej jest zabrać się za jakiekolwiek działania. Zapoznaj się więc z przygotowaną przez nas listą.

 • Reklamodawcy - są to sklepy internetowe, właściciele produktów i usług, oraz osoby chcące zareklamować swoją markę w serwisach internetowych, w zamian za prowizję od sprzedaży.
 • Wydawcy - właściciele portali internetowych, blogów lub dużych zasięgów mediów społecznościowych, którzy chcą zarobić na polecaniu produktów reklamowych.
 • Sieć afiliacyjna - portal internetowy zbierający reklamodawców i wydawców w celu wydajnej współpracy. Znajdziesz tam programy afiliacyjne i produkty z praktycznie każdej dziedziny
 • Formy wynagradzania
 • CPM Cost Per Thousand - obecnie coraz rzadziej wykorzystywany model. Wydawca otrzymuje w tym modelu płatność za 1000 wyświetleń reklamy, banneru lub innego elementu graficznego udostępnionego przez reklamodawcę.
 • CPC Cost Per Click - jeden z częściej wykorzystywanych dziś modeli. Właściciel strony, czyli wydawca, zarabia w tym przypadku za każde kliknięcie w baner lub link i przejście na stronę reklamową. Idealnym przykładem Cost Per Click może być Google AdSense, w którym wynajmujemy powierzchnię reklamową na naszej stronie i otrzymujemy prowizję za każde unikalne kliknięcie. Wysokość prowizji zależna jest w tym przypadku od branży i ilości podobnych ofert.
 • CPL Cost Per Lead - kolejna bardzo często wykorzystywana metoda wynagradzania wydawcy. Płatność w tym wypadku następuje za wypełnienie formularza lub wykonania pewnej akcji. W modelu Cost Per Lead Często spotyka się oferty z branży bankowej, gier i firm hostingowych.
 • CPS Cost Per Sale - jest to jeden z najbardziej skutecznych modeli wynagradzania w afiliacji. Wydawca w przypadku Cost Per Sale otrzymuje procent od sprzedaży. Jest to model stosowany przez sklepy internetowe. Ofert CPS jest naprawdę dużo, można tu znaleźć min. sklepy z elektroniką, księgarnie czy sklepy z biżuterią.
 • Modele mieszane - niektóre sklepy oferują mieszane modele wynagrodzeń. Można natrafić na sklepy, które oferują zarówno procent od sprzedaży CPS, jaki wynagrodzenie za wejście w link CPC lub CPL.

Wiedząc już, co oznaczają powyższe skróty, a także kim jest wydawca i reklamodawca, możesz przejść do czytania dalszej części artykułu afiliacja - co to takiego?

Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!
 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

Jak działa afiliacja

afiliacja-czym-jest

Już wiesz, co to afiliacja, ale możesz nie do końca wiedzieć jak działa afiliacja. Poniżej znajdziesz przykład, który Ci to objaśni.

Weźmy na przykład osobę X, która prowadzi blog internetowy, firma Y natomiast posiada rewolucjonizujący produkt w danej kategorii. Firma Y wydała wszystkie pieniądze na stworzenie idealnego produktu i nie ma jak się zareklamować. Dołącza wtedy do sieci afiliacyjnej lub na własną rękę tworzy program afiliacyjny.

Pewnego dnia osoba X otrzymuje e-mail z ofertą współpracy. Za sprzedaż produktów firmy Y otrzymywać będzie 20% prowizji ze sprzedaży. Właściciel bloga, musi wtedy jedynie opublikować post reklamowy, w którym będzie zachęcać do zakupu, a sprzedaż sama zacznie wpadać.

W ten sposób zarówno firma Y jak i osoba X otrzymuje pieniądze. Sprzedając np. produkt za 200zł, w opisanym przypadku właściciel bloga otrzymuje 40zł, a firma 160zł. Obie strony są zadowolone :)

Oczywiście jest to tylko przykład oparty o model CPS. Bez problemu mogą się też znaleźć oferty współpracy oparte o model CPL w którym reklamodawcy będą płacić za wykonywanie pewnych akcji z ich reklamy.

Kto może zostać wydawcą?

Żeby zostać reklamodawcą, trzeba posiadać swoje produkty lub sieć produktów, co nie dla każdego jest takie łatwe do zrealizowania. Na szczęście, żeby zostać wydawcą, wystarczy znaleźć sieć afiliacyjna i się w niej zarejestrować.

Tak, naprawdę tyle wystarczy, żeby zostać wydawcą. Może nim zostać każdy, ale jest to tylko pierwszy krok, który jest tak naprawdę najłatwiejszy.

Bez popularnego profilu w social mediach, czy dużej strony internetowej, żaden program afiliacyjny nie przyniesie Ci zarobku. Wypełnienie formularza i stworzenie konta, to tak naprawdę krok, który może podjąć każdy. Dopiero kolejne kroki, polegające na wybieraniu produktów i wprowadzaniu ich do sprzedaży określa, czy jesteś prawdziwym wydawcą.

Afiliacja - czy warto spróbować?

Jako, że programy afiliacyjne dostępne są dla każdego, warto jest wybrać sieć afiliacyjna, która będzie spełniała Twoje oczekiwania i spróbować swoich sił sprzedając różne produkty.

Na początku może być naprawdę trudno, ale bez problemu można znaleźć osoby, dla których ta decyzja odmieniła życie. Niektórzy próbują kilka lat osiągać zadowalające rezultaty, innym przychodzi to znacznie szybciej.

Niemniej jednak warto zarejestrować się w jednej lub więcej sieci afiliacyjnych i zobaczyć jak to wygląda od środka. Nie musisz od razu decydować się na zarabianie i przyjmować oferty współpracy. Na początek wystarczy, że zapoznasz się z czym to się je, a dopiero po pewnym czasie, gdy oswoisz się z nabytą wiedzą, możesz zacząć sprzedawać i otrzymywać prowizję.

Afiliacja - jak zacząć zarabiać

afiliacja zarobki

Jeżeli zainteresowała Cię afiliacja, jak zarobić i chcesz spróbować swoich sił w zarabianiu przez Internet, poniżej znajdziesz wiele przydanych informacji.

Gdy dołączyłeś już do którejś sieci afiliacyjnej, polecamy zacząć od wyboru produktów, które chcesz promować. My dla osób początkujących polecamy:

Ze względu na popularność

 • portale randkowe/erotyczne
 • konkursy e-mail submit
 • inwestycje
 • pożyczki
 • suplementy diety
 • kampanie dot. filmów online

Najłatwiejsze do promowania:

 • portale randkowe/erotyczne
 • konkursy e-mail submit
 • kampanie filmowe vod
 • gry przeglądarkowe

To, co powinieneś wybrać, zależy wyłącznie od Ciebie i tego jakie programy afiliacyjne chcesz promować. Jeżeli posiadasz bloga lub stronę internetową, powinieneś dopasować program do Twoich klientów, tak aby jak najlepiej konwertował.

Gdy już wybierzesz produkt lub kilka produktów, możesz przejść do generowania Twoich linków partnerskich. Są one bardzo ważne, ponieważ to od nich zależy, do którego wydawcy zostanie przypisana prowizja za sprzedaż. Możesz nie otrzymać prowizji, jeżeli choć jeden znak w linku afiliacyjnym który otrzymałeś zostanie podmieniony.

Pamiętaj też, że najlepiej jest wybrać kilku reklamodawców. Bardzo często (np. w przypadku portali randkowych) może zdarzyć się tak, że zostanie Ci odebrany dostęp do kampanii. Dzieje się tak najczęściej w przypadku kampanii CPL, gdzie reklamodawca płaci za wykonanie pewnej akcji. Gdy klienci będą wykonywali pewną akcję np. rejestrację w portalu, ale nie będą wykupywać kont premium, wtedy reklamodawca płaci Tobie, ale sam nie zarabia.

Gdy masz już link afiliacyjny (link partnerski), możesz przejść do reklamowania. Wydawca zarabia prowizję za każdą pozytywnie wykonaną akcję przez klienta lub zakup. Postaraj się więc promować w takich miejscach, w których ludzie byliby zainteresowani daną ofertą. Nie promuj więc książki kucharskiej w grupach dla heavymetalowców.

Z czasem, gdy będziesz osiągać zadowalające efekty, możesz negocjować wysokość swojej prowizji u reklamodawcy.

Afiliacja - ile można zarobić

W Internecie krąży mnóstwo opinii o tym ile można zarobić w afiliacji promując linki partnerskie. Jak to bywa z Internetem, niektóre z nich są prawdziwe, inne nie do końca.

My jednak zarabiamy na co dzień w sieciach afiliacyjnych, więc wiemy, jak wszystko wygląda od środka.

Osoby początkujące, które nigdy nie miały do czynienia nic z tworzeniem stron, ani tym podobnymi tematami, mają największe trudności. Zarabiają swoje pierwsze złotówki zwykle po kilku dniach pracy. Nie potrafią one jednak zbyt wiele, więc korzystają z ogólnodostępnych metod, które praktycznie każdy już testował. Po kilku dniach, gdy opracują swoją technikę, potrafią zarobić od 20 do 200 zł tygodniowo.

Jeżeli chciałbyś szybko zacząć dużo zarabiać warto przemyśleć płatny kurs jak np. Kompleksowy mentoring promowania ofert afiliacyjnych od GetPaid

Ludzie, który wiedzą już nieco o surfowaniu w Internecie, którzy potrafią zrobić prostą stronę Internetową mają znacznie ułatwione zadanie. Takie osoby mogą zająć się bardziej zaawansowanymi technikami promocji linków afiliacyjnych, które po kliknięciu mogą przekierować klienta na bardziej zaawansowaną stronę. Takie osoby cieszą się zwykle zarobkami rzędu 100-500 zł tygodniowo.

Na samym końcu są osoby, dla których Internet nie ma tajemnic. Należą do tej grupy osoby, które bez problemu dopasowują grupy odbiorców do danego programu i potrafią tworzyć zaawansowane sklepy i strony internetowe. Takie osoby mogą zarobić do nawet 10 000 zł miesięcznie.

Afiliacja jest mimo wszystko dość skomplikowana, a duża konkurencja nie pozwala nawet na moment wytchnienia. Jeżeli chcesz zarabiać duże pieniądze, musisz cały czas pracować i nie pozwolić na to, aby ktokolwiek Cię wyprzedził.

Jeżeli wciąż nie wiesz co to afiliacja, zachęcamy do odwiedzenia naszego forum i bloga, na którym znajdziesz wiele tematów i artykułów poświęconych tej tematyce z których dowiesz się jeszcze więcej.

 

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .