Skocz do zawartości

Ciamciaj

2 407 wyświetleń

W Internecie jest mnóstwo sposobów zarabiania pieniędzy. Możesz zacząć zarabiać prowadząc własny sklep internetowy, udzielając szkoleń online, czy inwestując. Nie są to jednak sposoby dla wszystkich, ponieważ wymagają one pewnej wiedzy i doświadczenia.

Żeby zarabiać na Facebooku, nie trzeba mieć tak naprawdę niczego, poza kontem w tym portalu i chęci do działania. W tym artykule dowiesz się jak zarabiać na Facebooku, poznasz kilka sposobów zarobku wykorzystujących tą platformę, a także błędy, których powinieneś unikać.

Spis treści


Jak zarabiać na Facebooku?

Żeby zacząć zarabiać na Facebooku, trzeba posiadać pewne zaplecze. Nie mówimy tu o stronach internetowych czy kontaktach. Musisz być właścicielem grupy lub fanpage'a z dużą liczbą aktywnych użytkowników. Jest to najprostsza a zarazem najbardziej popularna metoda zarabiania na Facebooku. Jeżeli nie masz takiego zaplecza - zacznij je tworzyć, to wcale nie jest takie trudne!

Oczywiście możesz publikować posty i reklamować się na czyichś grupach, jednak po kilku takich postach zostaniesz zbanowany i nie będziesz miał możliwości dalszego zarobku.

Co zrobić, żeby zacząć zarabiać na fanpage'u?

Grupę i fanpage'a może założyć tak naprawdę każdy (sprawdź - jak założyć fanpage). Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i znaleźć opcję ich stworzenia. Jest to pierwszy krok w celu zarabiania pieniędzy w social media.

Tworząc fanpage, dobrze jest mieć na niego pomysł. Nie możesz prowadzić strony o wszystkim i o niczym. Co prawda im bardziej ogólna tematyka, tym większą społeczność możesz zbudować, ale idzie to też w parze z konkurencyjnością. Warto też tworzyć ankiety na FB - to angażuje fanów Twojego fanpage! Jeżeli nie wiesz jak stworzyć ankietę na Facebooku to sprawdź podlinkowany poradnik!

Na początek najlepiej jest założyć stronę wokół jakiejś tematyki. Im węższą grupę docelową wybierzesz, tym łatwiejszy będziesz mieć początek - a te są najtrudniejsze. Dopiero, gdy zobaczysz, że Twoja grupa rośnie, możesz zacząć publikować treści w nieco szerszym zakresie, żeby zdobyć jeszcze większą ilość lajków. Sprawdź jak zdobyć like na fanpage - nasz poradnik z 21 metodami na rozwój własnego fanpage.

Jeżeli chodzi o zarabianie na Facebooku, fanpage i grupy dają bardzo podobne możliwości. Jedyną znaczącą różnicą dla użytkowników grup, jest możliwość publikacji swoich własnych postów i przemyśleń. W zależności od tematyki na jakiej chcesz się skupić, powinieneś wybrać jedną z tych dwóch opcji.

To, w jaki sposób budować społeczność i zdobywać polubienia, jest tematem na inny artykuł, dlatego nie będziemy tego poruszać w tym tekście.

Ile można zarobić na Facebooku?

Zarabianie na Facebooku nie jest łatwe, a to ile zarobisz, zależy od Twojego pomysłu, poświęconego czasu i metody. Najwięksi gracze zarabiają nawet dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie na swoich social mediach. Nie łudź się jednak, że uda Ci się to od razu osiągnąć, ponieważ są to zwykle osoby, które działają na Facebooku aktywnie od początku działania platformy. Nie zmienia to jednak tego, że nadal możesz bardzo dużo zarobić w ten sposób.

Prowadząc średniej wielkości fanpage, na którym społeczność jest dość aktywna, możesz zarobić od kilku set do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tematyki i pomysłu.

Nie zarobisz jednak zbyt wiele, jeżeli ludzie nie będą klikali w udostępniane przez Ciebie linki i banery.

Jak zarabiać na Facebooku? - skuteczne sposoby

Wiesz już, jak wygląda zarabianie na Facebooku i jak się za nie zabrać. Czas więc poznać sprawdzone metody, które dadzą pozytywne efekty w przypadku praktycznie każdego rodzaju fanpage'y lub grup.

zarabianie-na-grupach

Sprzedaż własnych produktów i usług

Jest to jedna z bardziej popularnych metod zarabiania nie tylko na Facebooku, ale i w Internecie. Sprzedaż własnych produktów i usług stała się w ostatnim czasie bardzo popularna, zarówno wśród influencerów jak i blogerów.

Produkty, jakie możesz sprzedawać, mogą być naprawdę przeróżne. Mogą to być: koszulki, kubki, plakaty, drobne rzemiosło itd. Z usług zaś, możesz oferować konsultacje i porady.

Promowanie linków afiliacyjnych

W social media aż roi się od linków partnerskich. Możesz zarabiać na nich nie tylko prowadząc fanpage czy grupę na Facebooku, ale też promując wśród znajomych i rodziny.

Zarabianie tą metodą polega na polecaniu czyichś produktów w zamian za prowizję od sprzedaży. Obecnie ofert afiliacyjnych i sieci partnerskich jest tak wiele, że na pewno znajdziesz produkty i usługi dopasowane do Twojej społeczności.

Stosując tą metodę warto pamiętać o tym, że Twoi użytkownicy nie odwiedzają grupy czy funpage'a dla reklam, dlatego warto umieszczać linki afiliacyjne tylko co jakiś czas.

Sprzedaż linków reklamowych

Zarabianie na Facebooku nie ogranicza się jedynie do pracy na własną rękę. Prowadząc duży fanpage po jakimś czasie na pewno natkniesz się na oferty reklamy od innych dużych firm i influencerów. Jest to świetna okazja, żeby nieco dorobić, ponieważ takie zlecenie pozwalają nawet zarobić kilka tysięcy złotych. Poniżej przykład jak można na grupie sprzedać link reklamowy do strony:

zarabianie-na-grupie-fb

Prowadzenie fanpage'y innych firm

Jeżeli wciąż zastanawiasz się jak zarabiać na Facebooku, bo żadna z wyżej wymienionych metod nie jest dla Ciebie, możesz zamiast budować własny fanpage, spróbować prowadzić social media innych firm lub influencerów.

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za zarządzanie ich profilami social media. Początkowo nie będzie Ci łatwo znaleźć takie zlecenia, ponieważ firmy oczekują zwykle osoby doświadczonej, która miała już styczność pracy z dużymi fanpage'ami.

Taka praca polega na przygotowywaniu strategi publikacji treści, publikowaniu postów na profilu firmy i zdobywaniu nowych fanów. Wbrew pozorom, nie jest to łatwa praca dla osób bez żadnej wiedzy. Trzeba naprawdę znać zachowania ludzkie i publikować reklamy w taki sposób, aby nie zrazić tym fanów.

Przenoszenie ruchu na Twoją stronę www

Ostatnią metodą, która opisuje jak zarabiać na Facebooku, jest reklamowanie swojej strony internetowej lub bloga. Jest to metoda pozwalająca zarobić naprawdę zadowalające pieniądze. Ruch z fanpage lub grupy może zapewnić nam nie tylko sprzedaż produktów na naszej stronie, ale też zwiększyć rozpoznawalność marki.

Minusem tej metody jest konieczność posiadania swojej strony lub bloga którego będziemy reklamować. Jest to jednak jeden z najlepszych sposobów, ponieważ posiadając zarówno fanpage jak i stronę internetową nasza wiarygodność rośnie, a facebook jest jednym z najlepszych narzędzi jeżeli chodzi o kontakt z klientem.

Płatna reklama

Tej metody nie będziemy szczególnie długo opisywać, ponieważ wymaga inwestycji i posiadania strony internetowej.

Reklamę na Facebooku może wykupić każdy, kto posiada jakikolwiek fanpage. Możesz reklamować nawet taki, który nie posiada ani jednego like'a. Jest to świetna metoda dla osób, które posiadają doświadczenie w marketingu i potrafią odpowiednio dopasować grupę docelową. Bez tego możesz być pewny, że więcej stracisz, niż zarobisz.

Jak zarabiać na grupach na Facebooku?

Zarabianie na grupach fb jest w bardzo podobne do tego jak zarabiać na fanpage. Posiadając własny fanpage, możesz stworzyć i podpiąć grupę, która będzie w pewnym stopniu z nim połączona. W ten sposób, znacznie prościej będziesz mógł zaprosić osoby, które lubią Twój fanpage i jeszcze bardziej rozbudować swoją społeczność.

Poza wyżej wymienionymi sposobami jak sprzedaż linków, czy promowanie ofert afiliacyjnych, na grupach możesz też:

  • Promować wydarzenia branżowe
  • Publikować nowe produkty i zachęcać do ich zakupu
  • Publikować newsy z branży

Na krótką metę takie działania nie przyniosą korzyści finansowych. Jednak po pewnym czasie, mogą się znaleźć firmy które działają w podobnych obszarach i będą chciały nawiązywać współpracę. Mogą one oferować pieniądze za to, co do tej pory robiłeś za darmo (publikowanie newsów i wydarzeń w formie reklamy). Poniżej przykładowa reklama zarabiania na grupie poprzez reklamę webinaru:

zarabianie na grupach facebook

Polecamy dodatkowo zapoznać się z tymi dwoma metodami zarabiania na grupach facebook.

Jak wybrać odpowiedni program partnerski?

Kluczem do sukcesu w przypadku programów afiliacyjnych, jest odpowiedni ich wybór. Co z tego, że zaczniesz promować super ofertę na zakup portfeli skórzanych, jeżeli prowadzisz grupę o ekologii, w której większość ludzi jest przeciwna tego typu rozwiązaniom.

Musisz dopasować ofertę którą chcesz promować do grupy odbiorców. Bez tego, nawet milionowy fanpage nie przyniesie Ci zadowalających zarobków.

Żeby wybrać odpowiedni link partnerski i produkty, które przyniosą Ci zysk, musisz określić, czego potrzebują osoby z Twojej grupy lub fanpage'a. Jeżeli publikujesz treści, które związane są z rowerami, Twój post i link afiliacyjny powinien być związany bezpośrednio z rowerami lub gadżetami rowerowymi. Mogą to być też programy partnerskie popularnych sklepów sportowych lub outdoorowych, które przyniosą pewną korzyść Twoim fanom.

Możliwości związane z programami partnerskimi są naprawdę ogromne. Praktycznie w każdej branży znajdziesz sklep czy produkty, które możesz sprzedawać w oparciu o marketing afiliacyjny. Wystarczy odpowiednio kreatywnie podejść do tematu promocji programów afiliacyjnych, a możesz mieć pewność, że ludzie z Twojego fanpage'a chętnie je zakupią.

Zarabianie na Facebooku - czego unikać

Jak już wiesz, Facebook jest miejscem, w którym możliwości są praktycznie nieograniczone. Praktycznie, ponieważ Facebook jest bardzo wyczulony na content niepoprawny politycznie i zakazane słowa.

Prowadząc fanpage lub grupę na Facebooku, nie poruszaj trudnych tematów, żeby nie podzielić Twoich fanów. Ludzie odwiedzają większość stron internetowych, żeby się pośmiać lub czegoś dowiedzieć. Pisząc coś, co może poróżnić osoby na Twoim profilu, możesz kilka z nich stracić.

Zapoznaj się też z listą zakazanych słów i nie publikuj na swojej stronie treści kontrowersyjnych. W Internecie znajdziesz mnóstwo historii i kampanii reklamowych, które okazały się ogromną klapą, ponieważ poszły o jeden krok za daleko.

Postaraj się też przede wszystkim być sobą. Publikując posty, nie wymądrzaj się, ani nie pokazuj, że wiesz coś, czego tak naprawdę nie wiesz. Ludzie zdecydowanie wolą śledzić osoby, które zachowują się naturalnie i nie udają kogoś innego.

Na innych social media również możesz zarabiać, poniżej znajdziesz do nich poradniki:

  • Super 1

1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .