Skocz do zawartości

Audyt SEO - czym jest i co powinien zawierać?


Ciamciaj

805 wyświetleń

Pozycjonowanie jest dziś niezbędne, aby zaistnieć na rynku. Działania SEO rozpoczynają się od audytu. Warto przybliżyć nieco kwestię tego, czym tak właściwie jest audyt SEO i jakie elementy powinien zawierać. W poniższym artykule skupiamy się na najważniejszych kwestiach związanych z tym tematem.

Czym jest audyt SEO?

Zatrudniając firmę SEO, możemy się spodziewać, że będzie ona chciała przeprowadzić audyt SEO. Jeśli tego nie zrobi, powinno to wzbudzić podejrzliwość. Profesjonalny audyt to absolutna podstawa i wiedzą o tym wszyscy fachowcy zajmujący się pozycjonowaniem. Na czym on właściwie polega? Najogólniej rzecz ujmując, audyt SEO to sprawdzenie aktualnej sytuacji strony pod kątem pozycjonowania. Chodzi o sprawdzenie widoczności witryny w wyszukiwaniach, jak również przystosowanie poszczególnych elementów pod SEO.

Dzisiaj audyt SEO to szeroki zakres działań zarówno technicznych, jak i treściowych. Rzecz w tym, iż dobry audyt SEO skupia się zarówno na technicznym dopracowaniu witryny, jak i na treści, która wypełnia stronę. Obie te kwestie są w zasadzie równie istotne.

obraz2.png

Podstawowe elementy audytu SEO

Przyjrzymy się głównym elementom audytu SEO. Pomoże to wyjaśnić, na czym on właściwie polega. Tak więc pierwszym etapem w zasadzie zawsze jest określenie fraz kluczowych, na które strona powinna być pozycjonowana. Kiedy już uda się to zrobić, można sprawdzić widoczność strony. Poza tym można też oczywiście dokonać ogólnego sprawdzenia, na jakie frazy sklep jest wyszukiwany. Już na tym etapie wiadomo mniej więcej, jak trudne będzie pozycjonowanie. Dlatego też firma zajmująca się pozycjonowaniem może mniej więcej określić zakres niezbędnych działań, a tym samym koszt pozycjonowania.

Po wykonaniu podstawowej analizy widoczności przychodzi czas na konkrety. Specjalista powinien ocenić budowę strony. Ponadto analizuje również strukturę adresów URL i poziom kompresji plików multimedialnych. Ten ostatni to czynnik decydujący o tempie wczytywania się stron, a więc pośrednio również o pozycjach strony w wyszukiwaniach.

Poza wymienionymi aspektami technicznymi, w ramach audytu SEO analizowana jest również treść. Chodzi tutaj o sprawdzenie, czy nasycenie frazami kluczowymi jest wystarczające. Ponadto na stronie może być na przykład zbyt mało treści.

Audyt SEO i co dalej?

Nie ma wątpliwości, że wykonanie audytu SEO jest absolutnie kluczowe. Ważne też, aby wykonywaniem go zajmował się fachowiec z doświadczeniem. Tylko wtedy można być pewnym, że wyciągnięte wnioski będą trafne. W czasie audytu wszelkie obserwacje powinny być notowane. Na podstawie tych notatek powstaje kompletny obraz sytuacji i można zacząć wyciągać wnioski. Kiedy wnioski zostaną wyciągnięte, przychodzi czas na przygotowanie propozycji rozwiązań. Specjalista z zakresu SEO przygotowuje plan działania i przedstawia go klientowi. Po akceptacji planu rozpoczynają się działania, które zawsze powinny być realizowane z myślą o efektach długoterminowych. Zdobywanie wysokich pozycji w wyszukiwaniach na krótki okres to zadanie nieskuteczne marketingowo, a przy tym bardzo kosztowne.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .