Skocz do zawartości

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości komercyjne?


Ciamciaj

177 wyświetleń

Nieruchomości to jeden z najpopularniejszych sposobów na inwestowanie zarobionych pieniędzy. Wiele osób kupuje na wynajem mieszkania lub też poddaje je remontowi, a następnie sprzedaje drożej. Nie jest to jednak jedyna forma, w jakiej możemy inwestować w tym sektorze. Czym są nieruchomości komercyjne? Czy opłaca się brać je pod uwagę? W jaki sposób możemy ulokować w nich kapitał?  

  1. Czym są nieruchomości komercyjne?
  2. Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?
  3. Dlaczego warto wybierać nieruchomości komercyjne jako sposób inwestycji?
  4. O czym pamiętać przy inwestowaniu w nieruchomości komercyjne?

Czym są nieruchomości komercyjne?

Chociaż nie posiadają oficjalnej prawnej definicji, za nieruchomości komercyjne uznajemy takie obiekty i przestrzenie wewnątrz nich, które są przystosowane i gotowe do prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą to być lokale użytkowe przeznaczone na sklepy, salony usług, ale także wszelkiego rodzaju warsztaty czy budynki biurowe. W zależności od tego, jak dużo chcemy zainwestować, możemy zdecydować się na pojedynczy lokal, zespół kilku, a nawet na wykup całego budynku. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.7rsa.pl/capital-markets.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Nieruchomości są bardzo atrakcyjną formą inwestowania pieniędzy. W bardzo niewielu sytuacjach tracą na wartości, w związku z czym nasz kapitał jest dobrze zabezpieczony przed zmniejszaniem się. Z drugiej strony mamy również bardzo duży przekrój różnego rodzaju nieruchomości, które możemy zdecydować się nabyć, począwszy od mieszkań i domów, a skończywszy na obiektach przeznaczonych na cele komercyjne. Jest to również dobry sposób na lokowanie większych zasobów finansowych, jak i dywersyfikację naszego portfela inwestycyjnego.

Dlaczego warto wybierać nieruchomości komercyjne jako sposób inwestycji?

Nieruchomości komercyjne możemy włączyć do swoich inwestycji na dwa sposoby: poprzez zakup gotowego lokalu z najemcą i umową najmu oraz poprzez samodzielne nabycie i komercjalizację. Pierwsza opcja jest bardzo wygodna, ponieważ mamy już kogoś, kto będzie od nas lokal wynajmował, w związku z czym nie tracimy czasu na poszukiwania. Naszym jedynym zadaniem jest rozmowa z obecnym najemcą i przedyskutowanie dalszych warunków współpracy. Z kolei druga  sytuacja daje nam większą swobodę w kwestii tego, z kim i na jakich warunkach chcemy współpracować.

O czym pamiętać przy inwestowaniu w nieruchomości komercyjne?

Decydując się na inwestowanie w nieruchomości musimy pamiętać, że zysk będzie rozłożony w czasie. Musimy uzbroić się w cierpliwość - stopa zwrotu na tego typu przedsięwzięciach wynosi 7-10%, co oznacza że nasz wkład zwróci się dopiero po 10-15 latach. Z drugiej strony warto również bardzo dokładnie wybierać, jakie obiekty są dla nas potencjalnie atrakcyjne oraz gdzie będziemy w stanie najwięcej zyskać na wyłożonych na inwestycję środkach.

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne jest bardziej opłacalne niż w mieszkania, a także w jego przypadku nie dotyczą nas niektóre problemy właścicieli mieszkań, jak na przykład uporczywi czy nie płacący w terminie lokatorzy. Z drugiej strony musimy jednak liczyć się z tym, że zwrot zainwestowanych środków będzie wymagał czasu, a my sami również musimy doglądać wybranych przez nas nieruchomości i dbać o nie tak samo, jak w przypadku mieszkań. Na dłuższą metę jest to jednak bardzo ciekawy sposób na inwestycję środków oraz dywersyfikację swojego portfela - szczególnie, gdy nie spieszy nam się z osiągnięciem zysków.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .