Skocz do zawartości

Usługi informatyczne – korzyści dla klienta oraz firmy


Ciamciaj

95 wyświetleń

W dzisiejszych czasach, aby usprawnić działanie przedsiębiorstwa, należy korzystać z odpowiedniej sieci komputerowej oraz oprogramowania. W tym celu warto zlecić obsługę informatyczną profesjonalnej firmie zewnętrznej. Outsourcing IT umożliwia korzystanie z wiedzy wykwalifikowanych specjalistów szeroko rozumianego IT, którzy mają dostęp do najnowszych technologii. Dzięki temu przedsiębiorstwo może zwiększyć efektywność swojego działania oraz zaistnieć na rynku. Nic więc dziwnego, że usługi IT to rozwiązanie wzbudzające coraz większe zainteresowanie wśród małych, średnich i dużych firm. Z jakich usług informatycznych można skorzystać w ramach obsługi IT? Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT?

Usługi informatyczne – dlaczego warto zdecydować się na obsługę IT dla firm? 

Outsourcing informatyczny ma mnóstwo korzyści dla klienta. Wszelkie działania przeprowadzane w ramach obsługi IT przez firmę zewnętrzną wpływają pozytywnie na rozwój przedsiębiorstwa. Zwiększają efektywność działania firmy, poprawiają wydajność infrastruktury informatycznej oraz bezpieczeństwo systemów. Zespół wykwalifikowanych inżynierów IT pomoże zbudować odpowiednią politykę bezpieczeństwa IT, podejmie właściwe kroki zabezpieczające infrastrukturę informatyczną przed wyciekiem ważnych danych, ewentualnymi usterkami, atakami hakerskimi, wirusami oraz innymi cyberzagrożeniami. Specjaliści IT zabezpieczą również firmowe urządzenia (w tym urządzenia mobilne) na wypadek ich kradzieży czy zgubienia.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych oraz awarii sprzętu czy oprogramowania, zespół inżynierów możliwie jak najszybciej usunie usterkę. Zminimalizuje to ryzyko dłuższych przerw w pracy.

Skorzystanie z usług informatycznych to także gwarancja zmniejszenia kosztów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca nie musi tworzyć nowych miejsc pracy, zatrudniać zespołu techników i inżynierów IT, a także zapewniać koniecznych w dziedzinie IT szkoleń. Dodatkowo nie musi się martwić o zwolnienia lekarskie, urlopy czy inne kwestie związane z zatrudnianiem pracowników. Zlecając określone zadania informatyczne firmie zewnętrznej, zyskuje się większą swobodę działania.

Outsourcing IT to także oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba samodzielnie poszukiwać odpowiedniej kadry pracowniczej. Delegując konkretne zadania specjalistom IT, przedsiębiorca może skupić się na realizacji najważniejszych celów biznesowych, a przy tym nie ponosi kosztów związanych z rozwojem własnego działu IT.

Usługi IT w Lizard.pl

Firma Lizard oferuje szeroki zakres usług informatycznych, z których mogą skorzystać zarówno małe firmy zatrudniające kilku pracowników, jak i duże przedsiębiorstwa z oddziałami i przedstawicielami handlowymi w całej Polsce, Europie, a nawet na świecie. Klienci, którzy zdecydują się na outsourcing informatyczny, mogą skorzystać z następujących usług IT:

 • administracja chmurą Microsoft 365,
 • administracja chmurą Microsoft Azure,
 • administracja sieciami,
 • administracja serwerami Windows i Linux,
 • administracja systemów antywirusowych,
 • administracja bezpieczeństwem,
 • administracja backup,
 • planowanie i projektowanie systemów IT, a także procesów migracji,
 • aktualizacja systemów informatycznych: antywirusowych, operacyjnych, do backup itd.,
 • monitoring systemów IT.

Usługi IT – helpdesk IT

Lizard świadczy usługę zdalnego helpdesku, bez względu na miejsce siedziby przedsiębiorstwa. Firma jest otwarta na współpracę z każdym klientem, gdziekolwiek by nie był: w Wielkiej Brytanii, Polsce czy dowolnym innym kraju europejskim. Ale także w Ameryce, Azji czy innym zakątku świata. Na usługi informatyczne pracowników można liczyć o dowolnej porze dnia, w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Helpdesk IT – czym się zajmuje?

Helpdesk IT zajmuje się wsparciem technicznym małych i dużych przedsiębiorstw. Jego pracownicy przyjmują zgłoszenia pochodzące od klientów. Następnie dokonują ich diagnozy i poszukują sposobu rozwiązania. W niektórych przypadkach, gdy klient zgłasza problem związany choćby z działaniem aplikacji czy oprogramowania, pracownik helpdesku potrafi go zdalnie rozwikłać. Chodzi na przykład o usunięcie usterki, aktualizację haseł czy oprogramowania. Do zadań pracowników helpdesku IT zalicza się też konfigurację oprogramowania i nadzorowanie zabezpieczeń sprzętu informatycznego.

Dobry helpdesk IT nie zawsze rozwiąże problem natychmiast. Uniemożliwia to ogrom zgłoszeń i złożoność niektórych błędów. W tym celu powinien dysponować rozbudowanym systemem kolejek, ticketów, a także – w ramach procedur wewnętrznych – przekazywania informacji programistom. To ostatnie odbywa się w ramach ustawiania zadań w narzędziach lub po rozmowach z działem technicznym. Im lepiej pracownik helpdesku opisze problem pracownikom serwisu, tym większa szansa na szybsze rozwiązanie trudności.

Usługi IT – podsumowanie

Przekazanie konkretnych zadań firmie zewnętrznej w ramach outsourcingu to doskonałe rozwiązanie. Dzięki wsparciu doświadczonych inżynierów IT, przedsiębiorstwo będzie działać wydajniej, zmniejszy się ryzyko wystąpienia usterek, a infrastruktura informatyczna będzie skutecznie zabezpieczona przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .