Skocz do zawartości

W co zainwestować pieniądze? 10 propozycji


Ciamciaj

273 wyświetleń

Z uwagi na bardzo wysoką inflację oszczędności trzymane na rachunkach i lokatach cały czas tracą na wartości. Dobrze zainteresować się więc inwestycjami, które mogą pomóc Ci zabezpieczyć kapitał, a nawet wypracować czysty zysk. Gospodarcze spowolnienie wcale nie musi ograniczać Twoich możliwości. Wręcz przeciwnie — mniejsza aktywność konkurencji czy spadki wartości akcji na giełdzie to doskonałe okoliczności do inwestowania. W tym artykule zastanowimy się więc, gdzie warto ulokować swój kapitał!

1. Własny sklep internetowy

Szukając bezpiecznych sposobów na inwestowanie, musisz liczyć się z tym, że w najlepszym przypadku ochronisz swoje oszczędności przed inflacją. Wypracowanie większych zysków wymaga bowiem podjęcia odrobiny ryzyka. Szansę na imponujące zarobki da Ci na przykład uruchomienie własnego sklepu internetowego. W tym przypadku konieczna okaże się inwestycja w towar i gotowość do opłacania stałych kosztów, takich jak abonament oprogramowania e-commerce, utrzymanie domeny czy wydatki na marketing i księgowość.

Prowadzenie własnego sklepu internetowego wydaje się znakomitym pomysłem na inwestycję, ponieważ nie wymaga ani bogatej wiedzy, ani specjalistycznego zaplecza. Wystarczy Ci funkcjonalna platforma e-commerce z dostępem do kreatora stron, edytowalnych szablonów i gotowych integracji. Jeśli masz więc ciekawą wizję biznesu, skorzystaj z ograniczonej aktywności konkurencji i uruchom własny sklep w Internecie!

2. Sprzedaż w dropshippingu

Jak wspomnieliśmy, prowadzenie własnego sklepu internetowego wiąże się z pewnym ryzykiem. Wynika ono głównie z konieczności zamrożenia gotówki w towarach, które mogą się nie sprzedać. W taki sposób zamiast pomnażać swoje oszczędności, możesz je po prostu stracić. Jeśli więc nie masz pełnego przekonania co do swojego pomysłu na e-commerce, zdecyduj się na sprzedaż w dropshippingu!

Dropshipping to model logistyczny, dzięki któremu minimalizujesz ryzyko inwestycyjne. Polega on bowiem na współpracy z hurtowniami, które zaopatrują Cię w towar, zajmują się jego magazynowaniem, a także pakują i wysyłają zamówienia do klientów końcowych. W efekcie za zakupione u dostawcy produkty płacisz dopiero wtedy, gdy uda Ci się je odsprzedać. Unikasz więc wydawania pieniędzy na towary, które mogłyby ostatecznie nie przynieść żadnego zarobku.

3. Handel materiałami cyfrowymi

E-commerce nie musi w ogóle przyjmować postaci handlu produktami fizycznymi. Ogromną popularnością w sieci cieszą się też przecież materiały cyfrowe. Mowa na przykład o e-bookach, grafikach, kursach, nagraniach czy samplach muzycznych. Wybór asortymentu powinien zależeć od Twoich zainteresowań i od tego, czy planujesz samodzielnie wytwarzać swoje towary, czy je importować.

Ogromnym plusem tego pomysłu na inwestycję jest pasywny charakter dochodów. Wystarczy, że raz wytworzysz lub pozyskasz jakiś produkt, aby zarabiać na nim wielokrotnie. Dodatkowa zaleta handlu materiałami cyfrowymi polega na pełnej automatyzacji sprzedaży — dzięki temu, że nowoczesne platformy e-commerce po opłaceniu zamówienia same dostarczają klientom pliki, nie musisz nawet uczestniczyć w tym procesie. Jeśli interesuje Cię łatwe i wygodne pomnażanie oszczędności, zastanów się więc nad inwestycją w sklep z plikami elektronicznymi!

4. Obligacje detaliczne

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby inwestować we własny biznes, możesz postawić na aktywa finansowe. Jednym z najbezpieczniejszych wyborów okażą się w tym przypadku detaliczne obligacje Skarbu Państwa. Odznaczają się dość prostym charakterem, wobec czego nie wymagają profesjonalnej wiedzy inwestycyjnej.

Do wyboru masz kilka rodzajów obligacji, różniących się między innymi marżą oraz okresem zapadalności. Większość z nich jest indeksowana inflacją, co oznacza, że ich oprocentowanie uzależnione jest od średniego poziomu wzrostu cen w gospodarce. Jeśli chcesz po prostu zabezpieczyć swoje oszczędności przed spadkiem wartości, rozwiązanie to może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

5. Akcje spółek

Inwestycje na Giełdzie Papierów Wartościowych to jeden z najpopularniejszych pomysłów na lokowanie kapitału. Aby pomnażać oszczędności w ten sposób, należy nabywać akcje tanio i sprzedawać je drożej. Zauważ jednak, że spekulacje mające zapewnić Ci duży zysk w krótkim czasie to mrzonka. Jeśli chcesz faktycznie inwestować w akcje, musisz uzbroić się w cierpliwość i zdobyć nieco wiedzy z zakresu ekonomii.

Inwestowanie w akcje jest mianowicie rozwiązaniem dość ryzykownym. Są one bardzo podatne na wahania gospodarcze i nie gwarantują zysków. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się zatem szeroka dywersyfikacja i naśladowanie indeksów rynkowych. Inwestując na przykład w ETF-y na kraje europejskie bądź Stany Zjednoczone, w długim terminie możesz zapewnić sobie solidne zyski. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie akcji, koniecznie przygotuj sobie strategię inwestycyjną, dostosowaną do Twojego charakteru oraz potrzeb!

6. Złoto i inne kruszce

Złoto od wielu lat cieszy się opinią bezpiecznego i stabilnego aktywa. Na wartości zyskuje przede wszystkim w czasach kryzysu — takich jak teraz. Jego ceny mogą natomiast spadać w okresach hossy na giełdach, toteż właśnie wtedy najbardziej opłaca się je kupować. Złoto stanowi więc najbardziej atrakcyjną inwestycję dla osób, które chcą zabezpieczyć swój część swojego kapitału, zamrażając go na stosunkowo długi czas.

Pamiętaj, że złoto nie jest jedynym kruszcem, w który możesz zainwestować. Dużą popularnością cieszą się również srebro czy platyna.

7. Surowce

Dość nieoczywisty pomysł na inwestycję stanowią surowce. Oprócz metali obejmują one także produkty energetyczne (np. ropa naftowa i gaz ziemny), rolne (m.in. bawełna, kawa itp.) oraz żywy inwentarz (bydło, trzoda i produkty odzwierzęce). Z oczywistych względów nabywanie i odsprzedawanie dóbr tego typu jest mocno skomplikowane. Aby uniknąć problemów logistycznych, do inwestowania w surowce można więc wykorzystać specjalne fundusze.

8. Kryptowaluty

Od kilku lat kryptowaluty budzą zdecydowanie największe emocje w środowisku inwestorów. Jedni są przekonani o ich przyszłościowym charakterze, inni nie widzą w nich żadnej wartości. Trzeba oczywiście przyznać, że w stosunkowo krótkim czasie pozwoliły niektórym szczęśliwcom zarobić duże pieniądze, ale jednocześnie nie sposób zbagatelizować faktu, że zaraz potem ich ceny spektakularnie runęły.

W najbliższym czasie kryptowaluty mogą więc znowu się odbić lub... całkowicie stracić wartość. Jest to zatem ciekawe rozwiązanie dla osób, które większość swojego kapitału ulokowały we względnie bezpiecznych aktywach, a dodatkowo mogą pozwolić sobie na zdecydowanie bardziej ofensywną inwestycję.

9. Nieruchomości

Na polskim rynku trudno o bardziej atrakcyjną inwestycję niż zakup mieszkania. Nieruchomości nie tylko zyskują na wartości w czasie, ale mogą też generować dochód pasywny, jeśli zdecydujesz się na ich wynajem. Szukając idealnego obiektu, zwróć uwagę przede wszystkim na jego lokalizację oraz stan. Miej też na uwadze, że inwestycja tego typu wymaga sporego kapitału. Nie musisz jednak kupować nieruchomości za gotówkę — wystarczy, że stać Cię na wkład własny. Wynajmując mieszkanie lub w krótkim czasie zwiększając jego wartość (house flipping), bez trudu spłacisz kredyt, generując jednocześnie dodatkowy zysk.

10. Samorozwój

Naszą ostatnią propozycją jest inwestycja w samego siebie! To najprostszy i najskuteczniejszy sposób na podniesienie swojej wartości na rynku. Jeśli dysponujesz pewnymi oszczędnościami, ale boisz się ryzyka związanego z wahaniami gospodarki, zafunduj sobie profesjonalny kurs, specjalistyczne szkolenie czy zaawansowany sprzęt do pracy. Dzięki temu szybko zwiększysz swoją efektywność i zyskasz zasoby pozwalające na dodatkowe zarobki.

W co zainwestować pieniądze? Podsumowanie

Wśród naszych pomysłów na inwestycje z łatwością znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie. Pamiętaj jednak, że przed wyborem któregokolwiek z nich należy przygotować sobie dobrze przemyślaną strategię oraz zbudować poduszkę finansową. Podczas inwestowania zwróć też uwagę na dywersyfikację i nie lokuj wszystkich oszczędności w taki sam sposób! Więcej informacji na temat pomysłów na inwestowanie pieniędzy znajdziesz pod adresem: https://blog.sky-shop.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze-10-propozycji/

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .