Skocz do zawartości

Czym zajmuje się doradca kredytowy? Kiedy warto się do niego zgłosić?


Ciamciaj

78 wyświetleń

Współczesny rynek produktów finansowych jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Banki oferują swoim klientom nie tylko kredyty hipoteczne i pożyczki gotówkowe, lecz także szereg produktów inwestycyjnych, ubezpieczenia, leasingi i wiele innych, z których może skorzystać praktycznie każda zainteresowana nimi osoba. Warto to jednak zrobić po konsultacji ze specjalistą – jest nim doradca kredytowy, u którego warto szukać wsparcia nie tylko planując zaciągniecie kredytu hipotecznego!

Kim jest doradca kredytowy? Dla kogo pracuje?

Doradca kredytowy to specjalista od produktów i usług finansowych oferowanych przez banki. Jest to niezależny ekspert, który nie jest zatrudniony przez żaden z banków – współpracuje jednak ze wszystkimi z nich, mając dostęp do ich kalkulatorów zdolności kredytowej oraz poszczególnych ofert. Doradca pracuje na rzecz klienta, którym może zostać każda osoba planująca skorzystanie z bankowej oferty produktów finansowych. Co istotne, usługi doradcy są bezpłatne – to nie klient wypłaca bowiem jego wynagrodzenie, lecz bank, z którym podpisana została umowa.

Doradca kredytowy jest w stanie pomóc szerokiemu gronu klientów. Jego główną, lecz nie jedyną specjalizacją, są kredyty hipoteczne. Większość osób ubiegając się o ich przyznanie, po raz pierwszy spotyka się z usługami doradcy i korzysta z nich także w przyszłości. Z jego pomocą możemy bowiem uzyskać także pożyczkę na zakup auta, kredyt na dowolny cel, a także refinansować posiadany kredyt hipoteczny, czyli przenieść go do innego, oferującego korzystniejsze warunki kredytowania banku.

Dlaczego warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

Bezpłatny dla klientów charakter usług świadczonych przez doradcę kredytowego to nie jedyny powód, dla którego z jego profesjonalnej pomocy zdecydowanie opłaca się skorzystać. Świat usług i ofert bankowych jest obecnie tak zróżnicowany, że przeciętna osoba, która nie jest ekspertem z dziedziny finansów, zwykle nie jest w stanie obiektywnie ocenić poszczególnych ofert oraz wybrać spośród nich tej najlepszej, korzystnej w długoterminowej perspektywie. To zadanie dla eksperta!

Doradca finansowy najczęściej posiada kierunkowe wykształcenie ekonomiczne oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w bankach i innych instytucjach finansowych. Jest więc w stanie spojrzeć na każdy produkt finansowy profesjonalnym, obiektywnym okiem oraz ocenić go pod kątem korzyści dla klienta. Jest także w stanie spośród kilku, pozornie bardzo podobnych do siebie ofert, wybrać tę, która jest najlepiej dopasowana do aktualnych potrzeb klienta i jego sytuacji życiowej.

Nic więc dziwnego, że usługi świadczone przez profesjonalnych ekspertów kredytowych cieszą się tak dużym zainteresowaniem świadomych klientów, którzy chcą bezpiecznie korzystać z możliwości kredytowych, jakie oferują im współczesne banki. Dokładna analiza oferty pod kątem indywidualnych potrzeb jest kluczem do świadomego i bezpiecznego korzystania z kredytów, zwłaszcza tych długoterminowych, które będziemy spłacali przez kolejne dziesięciolecia.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .