Skocz do zawartości
 • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Jak sprawdzić czy ktoś odczytał naszą wiadomość SMS?


mysc

135 wyświetleń

W dzisiejszych czasach komunikacja tekstowa, w tym SMS-y, jest jednym z najpopularniejszych sposobów kontaktu. Czasem chcemy wiedzieć, czy nasza wiadomość została przeczytana, zwłaszcza gdy dotyczy ważnych informacji. Niestety, standardowe SMS-y nie oferują opcji potwierdzenia odczytu, jak ma to miejsce w wielu aplikacjach do komunikacji internetowej. Mimo to istnieją pewne sposoby, które mogą pomóc w ustaleniu, czy nasza wiadomość została odczytana przed odbiorcę :) W tym tekście przedstawiam jak to zrobić!
 

Jak sprawdzić czy sms doszedł do odbiorcy?

Po pierwsze ustalmy, czy na pewno SMS do naszego odbiorcy doszedł. Można to zrobić bardzo prosto poprzez aktywację (przed wysyłką wiadomości) raportów doręczenia. Większość smartfonów z androidem i w sumie wszyscy operatorzy komórkowi (np. orange, t-mobile, plus, play) oferują funkcję raportu doręczenia dla SMS-ów.

Posiadacze Iphone'ów nie mogą tego włączyć dla zwykłych tekstowych SMS'ów (mogą tylko dla iMessage - co nam nie pomoże ani trochę, jeśli odbiorcą jest posiadacz urządzenia z androidem). Wiadomość SMS którą chcemy "śledzić" musi więc zostać wysłana ze smartfona z androidem.

 • Android:

  1. Otwórz aplikację do wiadomości.
  2. Przejdź do ustawień (zazwyczaj można to zrobić klikając na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu).
  3. Znajdź opcję „Raporty doręczenia” lub podobną i ją włącz.
 • iPhone: iPhone nie oferuje standardowej funkcji raportu doręczenia dla SMS-ów. Funkcja ta jest dostępna tylko dla iMessage, które działają tylko między urządzeniami Apple.


Po wysyłce SMS'a (wysyłamy sms z urządzenia z androidem!) otrzymamy potwierdzenie od operatora komórkowego że nasza wiadomość została dostarczona. Dostarczona, nie oznacza jednak przeczytanej. Po prostu dowiemy się że fizycznie nasz odbiorca otrzymał sms'a. Jak można sprawdzić czy go odczytał? Jest kilka pośrednich sposobów :)

 

Jak sprawdzić czy wiadomość SMS została odczytana?

Czyli przechodzimy do konkretów. Są oczywiście banalne metody, jak na przykład zadawanie pilnych pytań, zawieranie prośby o potwierdzenie że ktoś przeczytał wiadomość - jednak na nic się zdadzą gdy osoba do której wysyłamy wiadomość nie chce nam dać znać że ją odczytała.

Jeśli do naszej wiadomości dodamy odpowiednio przygotowany link mapujący - dowiemy się nie tylko kiedy SMS został dostarczony, ale także kiedy został odczytany.

Z pomocą przychodzi nam IPLogger - darmowe narzędzie, które w prosty sposób pozwala ustalić kogoś adres IP. Nie jest to jednak jego jedyna funkcja, bowiem narzędzie zapisuje również datę i godzinę kliknięcia w link. Mając takie dane - będziemy wiedzieć kiedy nasz odbiorca kliknął w link który dodamy do wiadomości SMS, a więc dowiemy się kiedy ją odczytał.

Takie narzędzia generują dokładnie dwa unikalne linki:

 1. Link śledzący - link dla osoby, którą chcemy sprawdzić (ustalić kiedy wejdzie w ten link)
 2. Link do statystyk - link dla nas, pod którym będziemy widzieć wszystkie zdobyte przez link informacje


LINK DO NARZĘDZIA: https://iplogger.org/


IPLogger działa na zasadzie prostego przekierowania. Użytkownik po wejściu w taki link "podaje nam" swoje dane jak na tacy. Całość sprowadza się do tego, by kogoś nakłonić do wejścia w ten link. To właśnie jedyna problematyczna część opisywanego sposobu - czyli znalezienie odpowiedniego pretekstu, by nasz odbiorca kliknął w link w smsie.

Najlepiej dostosować treść do sytuacji i zainteresowań odbiorcy - tak żeby link zainteresował go na tyle, by nie czekał z kliknięciem. W ostateczności można użyć bardzo prowokacyjnych treści, jak np. "swoją drogą, czy ktoś tu czasem nie wrzucił Twoich zdjęć LINK?". Gdy odbiorca kliknie w link, dowiemy się o tym - a więc dowiemy się kiedy odczytał naszą wiadomość.
 

Jak sprawdzić czy wiadomość iMessage została odczytana?

Tutaj akurat nie ma żadnej filozofii i nie trzeba, tak jak w przypadku tradycyjnych SMS'ów, bawić się dodawanie linków do wiadomości. Jeśli obie strony korzystają z urządzeń Apple, można używać iMessage zamiast tradycyjnych SMS-ów. iMessage oferuje potwierdzenia odczytu, które można włączyć w ustawieniach.

 • Włączanie potwierdzeń odczytu w iMessage:
  1. Przejdź do Ustawienia > Wiadomości.
  2. Włącz opcję „Wyślij potwierdzenia odczytu”.

Podobnie, wiele aplikacji do komunikacji, takich jak WhatsApp, Messenger, Telegram czy Viber, oferuje potwierdzenia odczytu:

 • WhatsApp: Dwa niebieskie ptaszki oznaczają, że wiadomość została przeczytana.
 • Messenger: Kółko z miniaturą zdjęcia profilowego odbiorcy oznacza, że wiadomość została przeczytana.
 • Telegram: Dwa niebieskie ptaszki oznaczają, że wiadomość została przeczytana.
 • Viber: Dwa fioletowe ptaszki oznaczają, że wiadomość została przeczytana.
   

Podsumowanie

Chociaż standardowe SMS-y nie oferują potwierdzeń odczytu, istnieją różne metody, które mogą pomóc w ustaleniu, czy wiadomość została przeczytana. Korzystanie z funkcji raportu doręczenia oraz linków IPLogger może znacznie zwiększyć szanse na uzyskanie potrzebnych informacji. Pamiętaj jednak, aby zawsze szanować prywatność odbiorcy i nie nadużywać tych metod :)

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .