Skocz do zawartości

Direct Carrier Billing (DCB) - korzystna alternatywa dla MO i MT


mysc

Rekomendowane odpowiedzi

Mentoring Get Paid 2.0 - Mentoring rozwijany od stycznia 2015 roku!

Podstawy zarabiania poprzez Direct Billing
Korzystna alternatywa dla MO i MT

skracanie.png

______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Spis treści:

1. Direct Carrier Billing (DCB) - nowoczesne płatności mobilne
2. Stawki DCB w Eforsie
3. Możliwości zarobkowe modelu DCB
4. Przykład: Monetyzacja testów online 

[Obrazek: info.png]
1. Direct Carrier Billing (DCB) - nowoczesne płatności mobilne

Direct Carrier Billing (DCB) - najnowszy model płatności mobilnych w którym możliwe jest pobieranie opłat cyklicznych (subskrypcyjnych - odpowiednik stawki MT) oraz obciążeń jednorazowych (odpowiednik stawki MO).

Bez względu na to czy zarabiamy w modelu płatności jednorazowej, czy subskrypcyjnej - klient podaje swój numer telefonu, a następnie otrzymuje sms zwrotny ze szczegółami transakcji. Aby potwierdzić płatność musi przepisać otrzymany kod. Płatność doliczana jest wówczas do salda rachunku telefonicznego, a my otrzymujemy prowizję.

Chociaż jednorazowa transakcja DCB może wynieść nawet do 150zł, serwisy wprowadziły stawki zbliżone do dotychczasowych modeli MO i MT - dzięki temu ryzyko ew. reklamacji jest zdecydowanie ograniczone.

Model subskrypcyjny działa tu w każdej sieci komórkowej. Ustawowy limit nałożony na MO/MT/IVR w wysokości 35zł/miesiąc NIE OBOWIĄZUJE.
Użytkownik, który zapisze się na subskrypcję DCB obciążany jest cyklicznie 1x w tygodniu przez cały okres subskrybowania usługi. W przypadku braku środków na koncie w danym okresie rozliczeniowym zostanie podjęta kolejna próba pobrania opłat od użytkownika w kolejnym cyklu odnowienia subskrypcji.

Eforsa jako jedyny serwis specjalizujący się w umożliwianiu zarabiania poprzez płatności mobilne, udostępnia zarabianie w modelu DCB bez formalności. Tym samym serwis daje możliwość zarabiania na odnowieniach, bez ograniczeń, każdemu swojemu użytkownikowi.

Rejestracja w Eforsie: http://eforsa.pl/
Czysty link: http://eforsa.pl/

 

2. Stawki DCB w Eforsie

DOSTĘPNE MODELE OPŁAT DCB: 

- Płatności cykliczne z odnowieniami 1x7 dni
- Płatności cykliczne z odnowieniami 1x7 dni (z 1-dniowym lub 3-dniowym darmowym okresem testowym)
- Płatności jednorazowe


DOSTĘPNE STAWKI odnowień:

- 25zł (odnowienia 1x7dni) - prowizja +10 zł netto za każdego leada
- 20zł (odnowienia 1x7dni) - prowizja +9zł netto za każdego leada
- 15zł (odnowienia 1x7dni) - prowizja +7 zł netto za każdego leada
- 10zł (odnowienia 1x7dni) - prowizja +4 zł netto za każdego leada
- 5zł   (odnowienia 1x7dni) - prowizja +2,5 zł netto za każdego leada

- 20zł - płatność jednorazowa (alternatywa dla MO) - prowizja +9 zł netto za każdego leada (istnieje możliwość pozyskania innych stawek płatności jednorazowych na indywidualne zgłoszenia)


DODATKOWE INFORMACJE:

- W Eforsie działa system inteligentnych płatności alternatywnych mający na celu umożliwienia płatności alternatywnych w różnych problematycznych przypadkach, np. gdy klient ma problem z daną płatnością lub blokadę na wybraną płatność. W takich sytuacjach wybrana przez nas stawka będzie się automatycznie podmieniała na działające u danego klienta rozwiązanie.
- Płatności cykliczne pozwalają na pozyskiwanie odnowień co 7 dni. Nie ma, jak w przypadku MT, stałych dni rozsyłek - każdy subskrybent jest obciążany co 7 dni od dnia rejestracji.
- Stawka (oznaczona DT) z 1-dniowym okresem próbnym polega na tym, że użytkownik zapisuje się do subskrypcji za darmo a obciążenie następuje dopiero po 24h (automatycznie).
- Jeżeli użytkownik, który zapisze się na płatność cykliczną nie ma wystarczającej sumy pieniędzy na koncie ale zapisze się poprawnie i pozostanie w subskrypcji to zostanie obciążony w kolejnym cyklu rozliczeniowym 1x7 dni.
 

 

3. Możliwości zarobkowe modelu DCB

DCB zostało dodane zwłaszcza z myślą o trzech tematykach - w których praktycznie nie ma ograniczeń.

Tematyki dedykowane dla DCB to:

- Gry (np. dostęp do dóbr cyfrowych, download, h@cki, dodatki, aplikacje, instrukcje, tutoriale)
- Erotyka / Randki (np. dostęp do dóbr cyfrowych, usługi premium, dostęp do stron, czat, pokazy live, zdjęcia i filmy)
- Ezoteryka (np. dostęp do stron i usług o tej tematyce)


Oprócz powyższych, modelu DCB można używać do wszelkiego rodzaju szeroko rozumianego "real contentu" - jako formy płatności.

„Real content” po przełożeniu z ang. oznacza prawdziwą treść/zawartość. Chodzi więc o to, że „klient” faktycznie otrzymuje to – za co zapłacił. Terminem "real content" na forum określa się wszystkie nisze w których DCB/SMS/IVR/PPA pełni rolę tradycyjnej płatności za konkretny produkt/usługę.

Płatności mobilne to, jak sama nazwa wskazuje, forma płatności - tak samo jak przelew bankowy, przelew paypal, paysafecard, karta kredytowa/debetowa, itd. - dzięki której możemy sprzedawać dowolne wirtualne produkty/usługi.

We wszystkich serwisach umożliwiających zarabianie w modelu DCB/SMS, znajdziemy dwa podstawowe rozwiązania umożliwiające wykorzystanie płatności mobilnych jako formy zapłaty za dane wirtualne treści:

- gotowe programy download (klient wchodzi na stronę, dokonuje płatności mobilnej i ściąga pożądany plik)

- content locker (klient po wejściu w link będzie widział jedynie okienko pop-up z instrukcją odblokowania zawartości. Strona zostanie odblokowana dopiero po dokonaniu płatności mobilnej)


Przykłady nisz "real content" w kontekście sprzedaży poprzez płatności mobilne:

- Gotowe grafiki (np. loga, sygnaturki, zdjęcia w tle na FB, projekty koszulek, tapety na pulpit)
- Edytowalne grafiki (np. pliki psd - wizytówek, okładek książek, ulotek, itd.)
- Szablony stron html / szablony wordpress
- Wtyczki WP, skrypty PHP/JS
- Boty, aplikacje
- Arkusze kalkulacyjne
- Wypracowania, wzory prac magisterskich/inżynierskich/licencjackich
- Nagrania dźwiękowe
- Poradniki PDF pasujące do Twojej grupy odbiorców
- Gry/programy


Tematyka gier monetyzowana poprzez DCB dopuszcza oferowanie:

- Downloadu wszelkiego rodzaju gier i aplikacji
- Kluczy do gier
- Hacków, tutoriali instrukcji
- Dodatków i innych dóbr cyfrowych o tematyce gier


Tematyka downloadu monetyzowana poprzez DCB dopuszcza oferowanie:

- Wszelkiego rodzaju dóbr cyfrowych mieszczących się w "real contencie"
- Całkowity zakaz promowania filmów / seriali online. W przypadku posiadania praw do dystrybucji danymi treściami przez użytkownika prośba o dostęp do modelu DCB może być rozpatrzona indywidualnie przez support po wcześniejszym kontakcie użytkownika.


Tematyka erotyki/randek monetyzowana poprzez DCB dopuszcza oferowanie:

- Płatnych streamów erotycznych (kamerki online)
- Płatnych rejestracji w serwisach erotycznych
- Dostępu do danych usług powiązanych z erotyką
- Kont premium, kluczy, dodatków
- Dostępu do dóbr cyfrowych +18 (np. zdjęcia, filmy)
- Płatnych czatów, pokazów live
- Ogłoszeń matrymonialnych i pokrewnych
- Dostęp do innych usług powiązanych z erotyką / randkami


Tematyka ezoteryki dla DCB monetyzowana poprzez DCB dopuszcza oferowanie:

- Dostępu do stron i usług premium powiązanych z ezoteryką
- Pakietów czatu, rozmów, połączeń z wróżkami
- Kont premium, tutoriali, instrukcji powiązanych z ezoteryką


Wszystkie inne od powyższych tematyki powinny być konsultowane z supportem Eforsy przed rozpoczęciem przygotowań do monetyzacji - tak aby upewnić się, że dany pomysł jest możliwy do monetyzacji poprzez DCB.

Większość pomysłów da się dostosować do wymagań DCB - więc warto konsultować sprawę z supportem.

 

4. Przykład: Monetyzacja testów online

Testy online to sposób na monetyzację bardzo wielu nisz - właściwie z dowolnej tematyki. W stosunku do większości potrzeb ludzkich (zwłaszcza emocjonalnych) można zaprojektować dedykowany test online.
 

Przykłady tematyk testów:


1. Test IQ - ten test daje stosunkowo duże możliwości doboru niszy, wszystko zależy od tego w jakim kontekście go zareklamujemy. Przykłady:

- Sprawdź swoje IQ i dowiedz się czy jesteś atrakcyjny
- Sprawdź swoje IQ i dowiedz się czy masz szansę dołączyć do mensy

2. Test dopasowania (w kontekście związków; można się wspomagać ezoteryką i wymagać w teście np. podania dat urodzenia obu partnerów)

- Sprawdź czy Twój partner/ka pasuje do Ciebie
- Sprawdź czy się rozwiedziesz
- Sprawdź czy warto wracać do byłego/byłej

3. Test atrakcyjności

- Sprawdź czy jesteś atrakcyjny/a dla płci przeciwnej
- Sprawdź czy jesteś pewny/a siebie


Zaprojektowanie i wykonanie własnego testu online nie jest rzeczą specjalnie trudną. Cały test można (jeśli masz takie umiejętności) napisać samodzielnie w PHP/JS, ale nie ma takiej konieczności ponieważ w internecie jest mnóstwo gotowych już (i darmowych) narzędzi, które nam w tym pomogą.

Monetyzacja testu za pomocą ofert SMS jest możliwa na dwa sposoby -> płatność można pobierać w celu przystąpienia do testu lub w celu poznania wyników.

Podpięcie płatności mobilnych na końcu testu -> w taki sposób by konieczne było poniesienie opłaty w celu prezentacji wyników, wymaga edycji plików wybranej wtyczki z testami. Taki model monetyzacji testów cechuje się zdecydowanie wyższą konwersją, dlatego przedstawiam go poniżej na konkretnym przykładzie:


1. Do stworzenia testu użyjemy darmowej wtyczki: https://wordpress.org/plugins/wp-testing/ (Psychological tests & quizzes).  


2. Jako, że będziemy grzebać w kodzie wtyczki - musimy wyłączyć jej aktualizację. W przeciwnym razie przy każdej aktualizacji będzie się nam resetował modyfikowany plik (lub pliki - w zależności na jakiej wtyczce działamy).

W celu wyłączenia aktualizacji, zmieniamy wtyczce nazwę i wersję. Przechodzimy do zakładki: "wtyczki" -> "edytor" -> a następnie postępujemy tak jak jest to pokazane na screenie (wykonujemy 5 kroków): screen1
 

3. Teraz możemy przejść do opublikowania nowego testu. W przykładzie na WP nie mam zainstalowanego żadnego szablonu, nie przyłożyłem się też do wykonania testu -> pokazuję po prostu przykład jak to wygląda:

widok z edytora: screen2

widok po opublikowaniu: screen3


4. Następnie dodajemy content locker -> ukrywamy pod nim widoczny na powyższym screenie przycisk odsyłający do wyników testu. W tym celu znów przechodzimy do edytora w sekcji "wtyczki". Musimy znaleźć plik "fill-form.php" znajdujący się w lokalizacji:

wp-content/plugins/wp-testing/src/template/test/passer/fill-form.php

Screen pokazuję jak dokładnie dotrzeć do pliku w edytorze: screen4


5. W pliku "fill-form.php" znajdujemy kod:

<p>
<input type="submit" class="button" value="<?php echo $submitButtonCaption ?>" />
<?php if($stepsCounter): ?><span class="steps-counter"><?php echo $stepsCounter ?></span><?php endif ?>
</p>

, a następnie ukrywamy go pod content lockerem LUB - w przypadku "fake contentu" - podmieniamy na inny kod.


Używając innych wtyczek quizowych, sytuacja wygląda analogicznie. Trzeba znaleźć w kodzie kod przycisku odsyłającego do wyników testu.

 

 

Reklama ________________________________________________________________________________________________________

ZYSKAJ DOSTĘP DO STALE AKTUALIZOWANEJ BAZY PORADNIKÓW

-> MENTORING GET PAID 2.0 <-

PONAD 108 PORADNIKÓW W JEDNYM MIEJSCU!

Całość jest dostosowana do możliwości:

logo_ml.png      logo_hp.webp    logo_fa.png
 
MYLEAD | HOTPAY | FIREADS |

Bonus do stawek (+5%) otrzymasz w M.ylead.Global oraz HotPay!

__________________________________________________________________________________________________________________________

  • Super 2

-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - Darmowy serwer Discordzwiększ swoje wyniki!

[Obrazek: makecash.png]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

  • 5 miesięcy temu...

Play nie działa na DCB, otwiera się okno MO wtedy. DCB działa normalnie, podajcie numer telefonu (samo podanie nr. tel nic nie zrobi - trzeba podać kod PIN) i sprawdźcie jak wygląda treść SMS. Teraz może wszyscy mają wygląd DCB jak MT, ale nie wiem. Wcześniej tylko "wybrani" mieli taką możliwość w konkretne dni :P

  • Super 2
 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .