Skocz do zawartości

Dropshipping ubrań


lechoo

Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
20 minut temu, lechoo napisał:

Najbardziej interesuje mnie temat zwrotów. Jak to procentowo kształtuje się , czy w jakiś sposób można ograniczyć problem zwrotów, Co ze zwróconym towarem zrobić zakładając że zwrócony towar nie ma metki.

Zwrócony towar jest dla Ciebie, możesz go wysłać ponownie komuś - lub/i robić konkursy w których do wygrania są rzeczy które masz zwrócone.

  • Super 1

Zarabiam na Dropshippingu. | Mentoruję w Dropshippingu - KLIK

"Pieniądze nie są ważne, ważna jest duża ilość pieniędzy." ~ Ibra.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Andrzej13 napisał:

Zwrócony towar jest dla Ciebie, możesz go wysłać ponownie komuś - lub/i robić konkursy w których do wygrania są rzeczy które masz zwrócone.

Wysłać komuś innemu towar bez metki raczej odpada (uzna że towar używany), konkurs - jest to jakiś pomysł na promocję sklepu (tyle ze trzeba by było zaznaczyć, żeby być fair, że towar nie ma metki)

Jest tu jakiś "dropshipper" z tej branży i takiego modelu handlu, który prowadzi statystyki odnośnie zwrotu towarów i podzieliłby się wiedzą z tego zakresu?

Edytowane przez lechoo
Odnośnik do komentarza

Zwrócony towar musi być nowy, nienaruszony. Jak nie ma metki to po prostu go odsyłasz i nie zwracasz pieniędzy. 

Ciężko określić % zwrotów bo to zalezy od tego czym chcesz handlować - w przypadku np sukienek czy butów tych zwrotów jest naprawdę dużo. 

Chyba, że masz na myśli zwrot w znaczeniu reklamacji - np. ze względu na wadliwy towar. Wtedy naturalnie i ty możesz żądać zwrotu od producenta czy hurtowni. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, weink napisał:

Zwrócony towar musi być nowy, nienaruszony. Jak nie ma metki to po prostu go odsyłasz i nie zwracasz pieniędzy. 

Brak metki nie jest podstawą do "nie przyjęcia" zwrotu, bowiem:

Cytat

Przykładowe klauzule niedozwolone w rejestrze klauzul niedozwolonych Prezesa UOKiK:

  • „Warunkiem odstąpienia od umowy jest odesłanie nieużywanego, niezniszczonego, oryginalnie zapakowanego towaru wraz z nieoderwanymi metkami, pisemnym oświadczeniem i dowodem zakupu” – wpis numer 2514
  • „Zwrotowi podlega wyłącznie towar nieużywany i w oryginalnym opakowaniu” – wpis numer 4054
  • „Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Artykuły muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym pod adresem wskazanym w zamówieniu. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi” – wpis numer 4000
  • „Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie nieużywanego, nieuszkodzonego produktu, w oryginalnym opakowaniu oraz otrzymanego wraz z przesyłką paragonu fiskalnego (rachunku). Gwarantujemy Państwu zwrot wartości towaru. Koszty dostawy i odesłania towaru ponosi kupujący” – wpis numer 3898
11 minut temu, weink napisał:

Ciężko określić % zwrotów bo to zalezy od tego czym chcesz handlować - w przypadku np sukienek czy butów tych zwrotów jest naprawdę dużo. 

Właśnie chodzi sukienki, pewnej znanej wśród kobiet marki

Odnośnik do komentarza

Siedziałem trochę w sprzedaży ubrań. Odsetek zwrotów i wymian jest bardzo duży. Wiele osób robi sobie z tego modę - ponosić i później oddać. Kumpel opowiadał mi że kiedyś w pracy jego znajomy ciągle w nowych koszulach przychodził, w końcu go pyta - co ty tyle ubrań masz? A on się przyznał, że bierze i oddaje. ...ale najlepsze jest to że ten mój kumpel zaczął tak samo robić...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, lechoo napisał:

Pomimo zwrotów wyszedłeś na plus? Czy może zwroty pochłonęły zysk z pozostałych sprzedaży?

Z reguły siedząc w biznesie stawiasz żeby wyjść na plus. Testując "nowości" nigdy nie przekładam całego budżetu tylko na to, mam swoje "pewniaczki". ;)

  • Super 2

Zarabiam na Dropshippingu. | Mentoruję w Dropshippingu - KLIK

"Pieniądze nie są ważne, ważna jest duża ilość pieniędzy." ~ Ibra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .