Skocz do zawartości

Gdzie sprzedać bloga? Gdzie najwięcej dostanę za sprzedaż strony?


Bloger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem na nowy na forum ale od jakiegoś czasu czytam i stwierdziłem, że spytam ludzi tutaj jak mam w końcu pytanie :)

Mam na sprzedaż bloga w fajnej według mnie niszy. Wszystko legit, prowadzę go od 3 lat. Jak dobrze ocenić jego wartość? Ile warty może być polski blog? Strona oczywiście zarabia stabilnie.

Dodatkowo jak zdecyduje się sprzedać stronę to gdzie to najlepiej zrobić? Gdzie sprzedać stronę internetową za największa wartość i tak aby było bezpiecznie?

Tu są statystyki z ostatnich 3 miesięcy:

image.png.6edb32c7fe17a0e265b6c54d27be746f.png

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
1 minutę temu, Linart napisał:

@dewe99 osobiście wolałbym mnożnik * dochód. A sam mnożnik wyliczyć można jeżeli @Bloger podałby wiecej szczegółów - konkurencyjność niszy, trudność, prognozy, tematyka, content.

Pewien user utopił 15k pln za zakup dochodowej strony vod pod afiliacje, której wartość została wyliczona na podstawie dochód*9 miesięcy - nie zwróciła się nadal po 1.5 roku.

No a zarobki to nie dochód? Dochód jest zarobkiem, przychód jest obrotem.

Odnośnik do komentarza

Za granica często stabilny blog rozliczany jest jako 24-36x dochód miesięczny. W Polsce jest mniejszy rynek, mniej rozwinięte metody zarabiania i trudniejsza monetyzacja niż angielskiego contentu wiec wskaźnik jest nizszy.

Co do wyceny policzylbym jeszcze ile od zera kosztowałoby stworzenie takiego serwisu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Bloger napisał:

Jak dobrze ocenić jego wartość?

Czynników wpływających na wycenę jest sporo. Sam sprzedawałem zagraniczna stronę i od potencjalnych kupców najczęściej pojawiały się takie pytania:

Skąd pochodzi ruch (seo, social media?).

Ile artykułów jest na blogu (łączna liczba słów).

Ile zarabia miesięcznie?

W jaki sposób zarabia?

Ile wymaga pracy (godzin w skali tygodnia).

Jaka tematyka? itd.

Raz naciąłem się na zakup strony która zarabiała tyle ile twierdził sprzedawca ale tylko przez 2 miesiące. Ruch pochodził z SEO i niestety okazało się że większość linków została podmieniona na inną stronę. Także na to też trzeba uważać. Przy obecnym algo Google pewnie trwałoby to o wiele dłużej ale koniec końców spadki byłby nieuchronne. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .