Skocz do zawartości

Jak odblokować konto na Instagramie i jak wysłać odwołanie od dezaktywacji?


mysc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odblokować konto na Instagramie

Jak się odwołać od dezaktywacji Instagrama przez formularz kontaktowy

 

Jak uniknąć blokady na Instagramie?

W pierwszej kolejności należy zadbać o podstawy - tj. przygotowanie i prowadzenie konta w taki sposób, by nie doszło do weryfikacji/blokady. Jeśli już do niej dojdzie, musimy mieć gotowe materiały do przejścia weryfikacji - bo ta jest wymagana do wysłania odwołania.

Jak stworzyć konto Instagram?

1) Konto na Instagramie powinno być zarejestrowane na adres e-mail do którego MAMY DOSTĘP oraz numer telefonu do którego MAMY DOSTĘP. Nie używamy żadnych maili tymczasowych, ani nie korzystamy z weryfikacji sms poprzez serwisy smspva. Na koncie od nowości powinien być dodany ten sam adres e-mail i ten sam numer telefonu - każda zmiana to znak dla algorytmu, że być może konto zostało skradzione (a takie oflagowanie = weryfikacja = a w przypadku braku możliwości jej przejścia, blokada).

2) Nie używamy zdjęcia z twarzą jako zdjęcie profilowego - takie konta są mniej odporne na mass reporty. Zdjęcie profilowe powinno być jakąś grafiką z logo LUB zdjęciem przedstawiającym samą sylwetkę osoby (np. stojącej plecami do aparatu).

3) Wybierając "modela"/"modelkę" którego konto robimy (np. postać wygenerowana przez AI) - zwracamy uwagę czy mamy zdjęcia selfie tej osoby. Posiadanie takich zdjęć jest koniecznością - ponadto NIGDY nie publikujemy ich na koncie (ani w postach, ani w storiesach). Zdjęcia selfie trzymamy na wypadek weryfikacji - dopiero wówczas ich używamy. Zdjęcie selfie musi być wiarygodne, robione w domu - nie żadne selfie na safari z żyrafami w tle. Takie zdjęcie koniecznie trzeba wygenerować i zachować na wypadek weryfikacji konta Instagram.

4) Nie publikujemy bezpośrednich linków do LP na koncie - używamy linktr.ee lub innych podobnych serwisów.

5) Imitujemy zachowania prawdziwego użytkownika - zwłaszcza ważne jest STAŁE zalogowanie. Nie wylogowujemy się i nie logujemy ponownie później - trzymamy konto zalogowane cały czas. Realny użytkownik używa głównie telefonu, więc konto powinno być zalogowane na telefonie w aplikacji (oraz na komputerze - jeśli je stąd obsługujemy - cały czas na tej samej przeglądarce). Częste zmiany IP i urządzeń = możliwość kradzieży konta = weryfikacja. IP najlepiej w ogóle nie zmieniamy.

6) Łączymy konto z dowolnym fanpage'em i kupujemy na nie reklamę w FB ADS - chociażby za 1zł. Dzięki temu będziemy mieć możliwość kontaktu z supportem FB ADS, co może się nam przydać po blokadzie. Nie ustawiamy daty zakończenia reklamy, powinna być możliwa do ponownego włączenia w każdej chwili.
 

Jak przejść weryfikację konta Instagram?

Weryfikacja Instagrama może polegać na:

- przepisaniu kodu z e-maila
- przepisaniu kodu z sms'a
- wysłaniu selfie
- nagraniu filmiku z twarzą

W pierwszej kolejności przechodzimy weryfikację w aplikacji INSTAGRAM. Jeśli wypadnie nam nam e-mail, sms i selfie - nie tykamy konta na komputerze, do czasu rozpatrzenia. Jeśli w aplikacji wypadnie nam wysłaniu filmiku z twarzą - logujemy się na konto na komputerze (na tej samej przeglądarce co zawsze!) i przechodzimy weryfikacje na desktopie. Na 90% na komputerze wpadnie wysłanie selfie, pomimo tego że na telefonie jest filmik.

Następnie czekamy do 48h - o wyniku zostaniemy powiadomieni mailem. Jeśli to pierwsza weryfikacja i mieliśmy dostęp do e-maila, telefonu oraz zdjęcie selfie - najpewniej ją przejdziemy i konto zostanie przywrócone.


Druga weryfikacja na tym samym koncie jest dużo bardziej ryzykowna. Wówczas NIE MOŻEMY użyć tego samego selfie którego użyliśmy przy pierwszej. Używamy drugiego selfie i przechodzimy weryfikację raz jeszcze.

Po drugiej weryfikacji, zwłaszcza jeśli selfie jest niewiarygodne - najpewniej konto zostanie DEZAKTYWOWANE, co oznacza bana. W zależności od tego jak prezentuje się nasze całe konto (wszystkie posty, storiesy, reelsy, aktywność na koncie) nie możemy lub możemy się odwołać od decyzji Instagrama poprzez formularz kontaktowy.

Co bardzo istotne - Instagram nie poinformuje nas, że możemy się odwołać, po prostu nie wyświetli nam informacji że nie możemy. Czyli jeśli w informacji od dezaktywacji nie ma jasno napisane "nie możesz się odwołać od decyzji" - to znaczy że możemy wysłać odwołanie.
 

Jak skontaktować się z Instagramem i wysłać odwołanie od dezaktywacji konta

Aby wysłać odwołanie do Instagrama i skontaktować się z supportem należy skorzystać z poniższych formularzy. Każdy z trzech poniższych wysyłamy RAZ, nie spamujemy nimi.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

https://www.facebook.com/help/contact/1652567838289083

https://help.instagram.com/contact/606967319425038


Odwołanie tego typu daje nam możliwość odpowiedzi - tj. wytłumaczenia się. Tłumaczymy się po ang., a nasza odpowiedź powinna uwzględniać:

- informację, że podejrzewamy że ktoś przy pomocy botów zgłaszał nasze konto jako łamiące regulamin
- informację, że to nasze prywatne konto Instagram, używane codziennie
- prośbę o przeanalizowanie konta raz jeszcze i zwróceniu przy tym uwagi na prawdopodobnie fałszywe zgłoszenia

Po wysłaniu formularzy oceniam szansę na odblokowanie na 50% (z własnych doświadczeń) Wink
 

Co zrobić w przypadku braku możliwości odwołania się?

No to dobrze, a co zrobić w przypadku pełnej dezaktywacji konta bez możliwości odwołania się... tutaj sprawa jest praktycznie przegrana. NATOMIAST po to kupowaliśmy reklamę na tym koncie, aby mieć dostęp do supportu i możliwość skontaktowania się z Instagramem.

Po dezaktywacji nasza reklama powinna wyświetlać "błąd" - a to daje nam możliwości wysłania ticketa w centrum pomocy managera reklam na facebooku.

Kontaktujemy się z supportem FB ADS poprzez panel dla reklamodawców i przedstawiamy problem jako niemożność kupowania reklam. Wyjaśniamy, że próbowaliśmy wysłać odwołanie ale nie możemy, nie wiemy o co chodzi, prawdopodobnie ktoś użył botów do masowych zgłoszeń naszego konta. Teoretycznie można pisać po polsku, ale najbezpieczniej po angielsku. 

.

 

 

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
  • mysc zmienił(a) tytuł na Jak odblokować konto na Instagramie i jak wysłać odwołanie od dezaktywacji?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .