Skocz do zawartości

Jak podlinkować zaplecze aby miało wartość ?


magik

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam już różne fora od jakiegoś czasu i nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji jak podlinkować zaplecze aby miało wartość. Zaplecze ma być stworzone na platformach blogowych. Około 50 stron. Wartościowe długie artykuły. I teraz pytanie jest jak je podlinkować bo wiadomo że zaplecze bez podlinkowania mocy mieć nie będzie ? Nie chce zrobić syfu na zapleczu na które poświęcę trochę czasu. Czy ktoś może mi coś doradzić ? Chodzi mi dokładnie o to czy zaplecze linkujecie jakimiś śmieciami, blastami, katalogami, forami, komentarzami ? Czy całkowicie w jakiś inny sposób ? Chce aby to zaplecze wyglądało wartościowo a nie jak jakiś śmietnik.

Edytowane przez magik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Gość kotprezes

Nie zastanowiło Ciebie to, że nie odnalazłeś takiej informacji? Pomyśl dlaczego. 

Fajnie jakby był poradnik i każdy by mógł sobie poczytać o tym jak zrobić super zaplecze i je linkować. Po co w ogóle wtedy kryptowaluty, każdy by cisnął seo i linki aff.

Odnośnik do komentarza

Czyli trudny temat na tą chwilę jak widze. Nawet jak ktoś wie jak to i tak nie powie ... :) rozumiem to bo to przecież kasa jest jak by nie patrzeć. Coraz trudniej osiągnąć efekty pozycjonowania.

Edytowane przez magik
Odnośnik do komentarza

Masz dawa wyjścia. Pierwsze to kupić seo softy, nauczyć się ich obsługi. Następnie budować wartościowe listy SEO linków i automatycznie podlinkowywać.

Drugie opcja, ręczni to robić. Czyli szukasz wartościowych tematycznie miejsc, gdzie możesz zostawić linka do strony zapleczowej. Może to być komentarz na jakimś "żywym" forum, blogu serwisie ogłoszeniowym itd.

Wybrana pierwsza czy druga metoda wymaga czasu/pieniedzy.

Jak zamierzasz robić porządnie podlinkowanie, możesz to zrobić "ręcznie". Przeważnie "dobre miejscówki" są przed seo softami zabezpieczone. Z drugiej strony zdobycie kilku tyś. linków jest właśnie czasochłonne.

W sumie to tak w skrócie, ponieważ na temat podlinkowania zaplecze jest to temat rzeka. Daje Ci tylko kierunek, w którym możesz iść...

*** online mobilnie... ;-)

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza

Hmm pytanie czy w ogóle warto stawiać wartościowe zaplecze ? W jakiej ilości musi być żeby dawało kopa ? Wystarczy 10 ? 20 ? 100 ? Blogów ? Oczywiście mówimy o zapleczu które jest jakoś sensownie linkowane tylko z zadbanych miejsc. Czy lepiej postawić na ilość czy na jakość ? Zaplecze to spory kosz i tak się nad tym poważnie zastanawiam. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie, pytanie jest również jak mówisz. Musisz ocenić jak działa konkurencja, zrobić analizy, testy i dopiero wtedy obrać strategie linkowania. Czyli czas/koszta i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy Ci się to opłaci. :-(

*** online mobilnie... ;-)

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, magik napisał:

Zaplecze to spory kosz i tak się nad tym poważnie zastanawiam.

Dokładnie. Pierwszy rok z domenami to pikuś, ale później pod górkę. Pomyśl czy stać Cię na taką inwestycję dla jednej strony. No chyba że jedziesz na darmowych blogach, to nie było tematu.

Moim zdaniem zaplecza są fajne jak się tym zajmujesz na poważnie, przy pojedynczej stronie, trochę mało sensowne. 

Edytowane przez ŁDZ
Odnośnik do komentarza

Mam kilka stron które bym linkował z tego zaplecza także nie jest to dla jednej strony. Pytanie tylko jak to się przekłada na moc. Bardzo ciężko znaleźć jakiś interesujące materiały w necie. Wszyscy klepią non stop to samo a wartościowej wiedzy brak.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od skali. Piszesz, że masz kilka stron do linkowania, ale zależy na jakie frazy chcesz linkować. Ja np. zarejestrowałem na przełomie lutego-marca około 50 domen z historią (nie są to domeny jakoś bardzo silne, ale coś sobą prezentują). Na razie robię testy, bo tak jak piszesz materiałów w necie nie znajdziesz, a i tak nie wiesz czy ktoś pisze prawdę, a nauczyłem się, że w tej dziedzinie szczególnie Seowcy prowadzący blogi często mijają się z prawdą lub nie napiszą kilku drobnych szczegółów bez których końcowy wynik nie byłby taki jak powinien. Dzisiaj SEO to testy, testy i jeszcze raz testy, każdy dobry SEOwiec to powie. Dlaczego nikt nie chce dzielić się taką akurat wiedzą? Powiem z mojej perspektywy, a mianowicie kupno 50 domen to koszt od 500 zł netto do około 1500zł netto. Do tego trzeba wydać na hostingi - tutaj ciężko określić wydatki. Na 50 stronach trzeba zainstalować CMSy, pluginy, templatki, dodać artykuły (część pewnie trzeba zakupić u copywriterów). Takim zaplecze trzeba też zarządzać i zakupić dodatkowo soft do zarządzaniaa. Jak sam widzisz wydatków jest sporo. Ja do mojego testu dokupiłem dodatkowo kilka domen właśnie do testów. Każdą z nich linkowałem inaczej tak aby mieć ogólny pogląd, jaka metoda jest najlepsza. Linkowałem na te same anchory, optymalizacja podobna (przy okazji optymalizacja nieznacznie się różniła, ale dała mi kilka ciekawych stwierdzeń co też można uznać za jakiś test). Czyli jedną podlinkowałem np. zapleczem, drugą darmowymi blogami, trzecią profilami itp. Po takim teście mam mniej więcej rozeznanie co jest na ten moment lepsze i daje efekty, a co nie daje efektów, a wręcz strona spada w dół. Musiałem wydać na to nie licząc softów, które kupiłem jakiś czas temu ponad 1000zł netto. Trochę się przy tym także napracowałem (miesiąc stawiałem zaplecze, bo mam inne projekty na głowie), aby dostać ten końcowy wynik. I teraz myślisz, że ktoś napisze Tobie dokładnie co i jak?

U mnie testowe wyrażenia  były raczej nie trudne (osobiście uważam, że łatwe lub średniłatwe), zaplecze spowodowało wzrost pozycji wszystkich 3 anchorów na jakie strona była linkowana. Każdy anchor poszedł do góry o około 20-30 pozycji (z 70-80 na 30-40). Każdy wie, że im wyżej tym trudniej, artykułów z anchorem nie podlinkowywałem. Czy to mało, czy to dużo tego nie wiem. Dla Ciebie ta informacja może nic nie mówić. Ja zrobiłem takie zaplecze i mam takie efekty, Ty możesz zrobić i możesz miec dużo lepsze rezultaty lub nie mieć w ogóle. Tutaj decydują szczegóły. Wszystko zależy od tak wielu czynników, że nie sposób odpowiedzieć Ci na takie pytanie. Twoje strony i frazy mogą potrzebować nie 50 domen, które ja kupiłem, a np. 500. To już kwestia podliczenia ile możesz zarobić i ile chcesz na to wydać.

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem na etapie obserwowania tego o czym piszesz. Nikt nie podaje konkretnej wiedzy tylko wszystko trzeba samemu testować. Jest to bardzo czasochłonne i wymaga także sporych nakładów finansowych. No cóż pozostanie mi zainwestować i liczyć na to że nie pójdzie to na marne. Inaczej się nie przekonam bo już widzę że nie mam co liczyć na jakieś cenne rady.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, magik napisał:

Inaczej się nie przekonam bo już widzę że nie mam co liczyć na jakieś cenne rady.

Każdy powie Ci po prostu co innego, bo każdy to zaplecze tworzy trochę inaczej, linkuje pod inne frazy, rynki itp. Ode mnie rada taka, aby profil linków był jak najbardziej naturalny, różnorodny, wykorzystuj do tego wiele narzędzi. To na złe Ci nie wyjdzie. 

Co do samej automatyzacji, jak będziesz miał wordpressy to zobacz narzędzia do multisite, z tego co pamietam sa chyba nawet jakieś polskie. 

SeoTools - narzędzia SEO
Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY!
 
Odnośnik do komentarza

Dzięki za rade. Doceniam to że chociaż trochę wiedzy przekazujecie. Na wielu forach zdarza się że nikt nic nie pomoże lub wręcz najeżdżają na nowych użytkowników. Czyli ogólnie proponujesz linkowanie zaplecza z ogólnie dostępnych miejscówek na każdy możliwy sposób aby profil linków był jak najbardziej zróżnicowany ? Dobrze to rozumiem ? Pytanie jeszcze czy rzeczywiście warto linkować tylko z miejsc które mają jakieś moc czy iść na ilość ?

 

Co masz na myśli abym wykorzystywał wiele narzędzi ? Do tej pory linkowałem ręcznie czy ma to sens czy lepiej szkolić się z linkowania automatami ?

 

Nie wiem w którym kierunku powinienem się rozwijać a nikt nie chce wskazać drogi...

Edytowane przez magik
Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał Ciamciaj, profil linków zaplecza musi być jak najbardziej naturalny. Ja akurat jestem na etapie podlinkowania zaplecza więc nawet nie jestem w stanie Ci napisać co daje naprawdę dobre efekty, a tylko to, że zaplecze jest w stanie podnieść pozycje. Jeśli nie masz softów i pewnej wiedzy, będzie Tobie zrobić to wszystko bardzo ciężko. Tak jak pisał też maverick1981 możesz linkować ręcznie, a wtedy szukasz dobrych miejscówek gdzie możesz zostawić linka, tylko przy większej ilości jest to mało opłacalne ze względu na poświęcony czas.

Ja swoje zaplecze będę podlinkowywał automatem, bo nie wyobrażam sobie tego robić ręcznie. Dlaczego? Mam te 50 domen zapleczowych. Jeśli w ciągu np. miesiąca chciałbym każdą stronę zapleczową podlinkować ilością 100 linków, to daje mi to 5000 linków, które mam zdobyć. Ręczna rejestracja na jakiejkolwiek stronie, aktywacja profilu + uzupełnienie danych to czas. Pomnóż to przez 5000 i zobaczysz, że nie idzie tego zrobić. Ręcznie można linkować jedną stronę docelową lepszymi miejscówkami jeśli jest to Twoje hobby lub jeśli automatem ciężko wjechać. Jeśli masz kilka stron, które mogą Ci przynieść wymierne korzyści majątkowe, bez automatów tego nie zrobisz. Od razu napiszę, że i z automatem też możesz Ci nie wyjść. Wszystko zależy od zbyt wielu czynników.

Odnośnik do komentarza

Co masz na myśli jeżeli chodzi o automaty ? Czego używasz jeżeli nie jest to tajemnicą ? Do tej pory linkowałem ręcznie ale rzeczywiście zajmuje to od cholery czasu... Za to widzę dokładnie gdzie linkuje i jak wygląda strona z której linkuje ? Czy ma to sens ? Chodzi o to czy lepiej pozyskać bardzo wiele linków z automatu czy ręcznie ale z dobrych miejsc ?

Edytowane przez magik
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o automaty, to xRumer, Zennoposter, Xseolinks, ScrapeBox, Gsa Search Engine Ranker, itd. Do tego potrzeba kupić priv proxy, łamacze capchta i jakiś wewnętrzny SWL. Ponadto nie stosuj tych samych skryptów CMS, tylko różnych. Masz listę sharwestowanych skryptów, oczywiście do obróbki http://freshscraper.i4a.pl (płatna). Ponadto wielopoziomowe linkowanie oraz wielopoziomowe zaplecze jak najbardziej będzie ok. ;-)

*** online mobilnie... ;-)

Acha, do tego software do analizy konkurencji, np. Ahrefs, Majestic SEO. Oprócz tego, że może troszkę podejrzysz konkurencję, to zawsze jeszcze zerkniesz na profil linków. Mówię, "troszkę" ... ponieważ każdy ukrywa przeważnie swoje zaplecze przed botami np. Ahrefs'a.

*** online mobilnie... ;-)

Oczywiście kup sobie domeny nowe, z historią, postaw CMS na różnego rodzaju hostingach i linkuj... testuj, testuj i jeszcze raz testuj.

Ogólnie nie ma zasady, że np. link ręcznie pozyskany będzie mocniejszy od linku pozyskanego automatem. Może a nawet często jest również na odwrót.

Jednak link pozyskany ręcznie dobrze wtopiony w wartościowy tekst na np. forum... generuje ruch na stronę. Jak zaplecze jest "wartościowe", może na siebie samo zarabiać np. z affilacji.

*** online mobilnie... ;-)

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza

maverick1981 w zasadzie wszystko napisał co trzeba. Ostatnio miałem przerwę, ale tak z rok temu głównie używałem Xneolinksa oraz Zennopostera. U mnie np. GSA nie dawał prawie żadnych efektów, ale miałem słabe bazy. Kiedyś pewnie wrócę i zrobię ponownie test na GSA dodając lepsze bazy, ale teraz nie mam na to czasu. Do Xneolinksa bazy robiłem własne i wtedy miałem najlepsze rezultaty. Xneolinks to soft przeglądarkowy, może wejść na miejscówki, na które GSA i Xrumer nie wejdzie. Ma możliwość definiowania własnych pól w różnych CMSach, zapisywania pytań przy rejestracjach itp. Xrumera używałem do łamania captchy. Do tego dokupowałem 2captcha + prywatne proxy + VPSy. Także jak widzisz kosztów na początek jest dużo. W każdym z tych softów masz scraper, którym możesz znaleźć nowe miejscówki do linkowania. Ogólnie o tym zagadnieniu można książkę napisać. Dlaczego testy są bardzo ważne? Bo dzisiaj działa jedna metoda, ale za kilka miesięcy może się wypalić i trzeba będzie kombinować i szukać od nowa jak inna metoda działa. Tak jest w kółko z google od przynajmniej 10 lat.

Odnośnik do komentarzaU mnie np. GSA nie dawał prawie żadnych efektów, ale miałem słabe bazy.


Co baz,... nawet najlepszy seo soft jest nic nie warty, jak mamy słabe właśnie bazy.

P. S. Jeszcze polecam z naszego podwórka do obrabianie zharwestowanych list https://clusteric.com/pl/


*** online mobilnie... ;-)

Arsenał z narzędziami znajdziesz tu:
https://www.forum.optymalizacja.com/forum/10-narzędzia

*** online mobilnie... ;-)

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza

Czyli polecacie kupienie wszystkich tych softów: xRumer, Zennoposter, Xseolinks, ScrapeBox, Gsa Search Engine Ranker ? Jak to wszystko podliczyć to rzeczywiście wyjdzie niezła suma. Do tego VPS i proxy to już chyba razem wyjdzie z 1 tyś zł na miesiac a może i więcej ?

Nie używałem wcześniej tych softów i zastanawiam się od czego w takim razie zacząć ?

Edytowane przez magik
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .