Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

push notifications

ADNOTACJA: Poradnik przyda się w szczególności (ale nie tylko) osobom z małym budżetem. Screeny, które zrobiłem są nieco małe, jednakże w dalszym ciągu są one czytelne. 

Test został zrobiony w zeszłym miesiącu, dlatego dane są w dalszym ciągu świeże.

Powiadomienia Push jako format reklamy zyskują w ostatnim czasie uznanie wśród ludzi z całego świata, będąc używane poprzez różnorakie verticale oraz do różnych nisz. Według wielu osób powiadomienia push są potomkami formatu POP traffic, które były kontrolowane przez Google. Jednakże Google w dalszym ciągu nie udaje się ich odpowiednio blokować, dzięki czemu reklamy POP wyświetlają się codziennie w ogromnych ilościach. Niezależnie od tego co dzieje się z reklamami POP, zawsze warto testować nowe formaty, prawda?

Przede wszystkim, w jaki sposób działają powiadomienia Push? Jestem przekonany, że wiele razy zdarzyło Wam się zobaczyć te małe alerty od Windows, które proszą Cię o udzielenie zezwolenia na wysyłanie powiadomień. Mogą one wyglądać w taki sposób, jak te na poniższym screenie.

push poradnik

Wystarczy, że jeden raz użytkownik udzieli zgody na otrzymywanie tych powiadomień, żebyś mógł wysyłać mu je o każdej porze dnia oraz w dowolnej ilości, bez względu na to czy przegląda stronę, na której udzielił zezwolenia na ich otrzymywanie. Oczywiście, w dalszym ciągu użytkownik ma możliwość anulowania udzielone wcześniej zgody, dlatego ważne jest, żeby nie nadużywać tego systemu i wysyłać powiadomienia push w przemyślanej ilości i z odpowiednim odstępem czasowym. Zdenerwowanie użytkowników wyskakującymi powiadomieniami spowoduje, iż będą oni chcieli “anulować” zgodę na powiadomienia. Na poniższym zrzucie ekranu możecie zobaczyć jak wyglądają powiadomienia Push na telefonie i komputerze.

poradnik push ads

Jeśli chcesz rozpocząć pracę z tym formatem reklam, masz dwie możliwości. Możesz zacząć zbierać pozwolenia na wysyłanie powiadomień Push np. na twojej własnej stronie, na twoich landing page’ach, na które wysyłasz ruch itd. LUB możesz zacząć kupować push traffic z różnych sieci, które mają już swoją bazę. Pierwsza opcja jest bardzo czasochłonna i wymaga dużego wysiłku, druga daje nam natychmiastowe efekty. Opowiem wam w jaki sposób możemy to dokładnie zrobić.

Jak zacząć kupowanie ruchu push. Jest kilku dostawców, którzy oferują ten format reklam, dlatego możesz zarejestrować się u każdego z nich lub możesz użyć sieci, która oferuje dostęp do kilku dostawców push notification traffic na raz. Jest to podobny system do każdej platformy RTB, z którą jesteś prawdopodobnie zaznajomiony.

Poniżej przedstawiam rozmowę jednego z użytkowników STM z Sergey’em Konrad’em, szefem działu marketingu z sieci o nazwie MEGAPU.SH. Sergey zaoferował mu specjalny dostęp, żeby przetestować ich sieć:

Nigdy nie odmawiam darmowym testom. Nie miałem dużych oczekiwań, ale test zakończył się dla mnie dużym zyskiem bez dużego wysiłku. Wynikami podzielę się z wami poniżej.

INFORMACJE NA TEMAT MEGAPU.SH

Jak zwykle zadałem Sergey’owi kilka pytań, żebyście mogli dowiedzieć się czegoś o ich sieci. Oto odpowiedzi:
1. Cześć Sergey, powiedz nam pokrótce o Megapu.sh. Kiedy zaczęliście prowadzić tę sieć, skąd nią operujecie i co wnieśliście na rynek?

Sergey: Cześć Matej! Bardzo mi miło, że mogłem poznać Cię osobiście. Dziękuję Ci za możliwość opowiedzenia twoim czytelnikom o naszej platformie. Krótko mówiąc, Megapu.sh jest pierwszą siecią reklamującą powiadomienia push. Platforma powstała w 2017 roku w Armenii i była prywatnie testowana aż do roku 2018, kiedy to została oficjalnie opublikowana. Sieć pozwala na przemianę zwykłych reklam w powiadomienia push, bezpośrednio z naszego urządzenia na cały świat. Jest to jeden z najbardziej innowacyjnych i efektywnych sposobów na promowanie produktów w internecie.

2. Megapu.sh jest tylko siecią dotyczącą powiadomień push traffic, to prawda? Czy planujecie w dalszym ciągu utrzymywać ten stan rzeczy, czy w przyszłości zamierzacie zacząć oferować więcej rodzajów trafficu?

Sergey: Nie zamierzamy nic zmieniać, sieć ta będzie zawsze służyła jedynie do push traffic. Pracujemy aktualnie nad innymi projektami, ale będą one stanowiły zupełnie oddzielne sieci.

3. Czy możesz nam opowiedzieć skąd pochodzi ruch? Wiem, że dla twoich najlepszych wydawców oferujesz ruch z innych sieci, z jak wieloma sieciami pracujesz?

Sergey: Bierzemy ruch od naszego partnera BADBOYS.NETWORK. Jest to platforma cross-service, która jest zaangażowana w proces monetyzacji subskrypcji push.

4. Opowiedz nam trochę o statystykach ruchu, który posiadacie. Ile kliknięć możecie zapewnić przez jeden dzień i w jakich lokalizacjach można odnieść największy sukces?

Sergey: Zapewniamy dostęp do ruchu na całym świecie. Na dzień dzisiejszy, istnieje ponad stu aktywnych użytkowników, którzy generują więcej niż 20 milionów kliknięć dziennie. Najbardziej aktywnymi lokalizacjami są; Łotwa, Litwa i Indonezja. Jednakże siła lokalizacji opiera się jedynie na produkcie, który użytkownik planuje reklamować.

5. System Push traffic przez cały czas istniał, ale dopiero niedawno zaczął on uzyskiwać rozgłos. Jak myślisz, czym jest to spowodowane? Czy ma to coś wspólnego z próbami Google’a odnośnie blokowanie POP traffic?

Sergey: Nie wydaje mi się, żeby to było tego powodem. Jeszcze niedawno każdy zbierał push traffic lub in-app traffic sam. Jesteśmy pierwszymi, którzy stworzyli całą sieć reklamowania push traffic, która aktualnie generuje ponad 29 milionów kliknięć dziennie na całym świecie. W dodatku, popularność tej metody może być spowodowana zwiększeniem się banner blindness, którą push traffic z łatwością pokonuje.

6. Gdy patrzysz na liczby, czy dostępny rozmiar wzrasta, maleje, czy jest stabilny na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy? Innymi słowy, czy push traffic ma świetlaną przyszłość?

Sergey: Myślę, że przyszłość jawi się w jasnych barwach. W tym momencie, rozmiar systemu wzrasta z każdym dniem, przy czym w dalszym ciągu nie osiągnęliśmy limitu.

7. Widzisz wszystkie reklamy, które firmy wrzucają przez twoją sieć, czy możesz powiedzieć, które verticale są najbardziej popularne w systemie push traffic?

Sergey: Megapu.sh pozwala na tworzenie kampanii przy dużym wariancie verticali. W tym momencie, najpopularniejsze są produkty, randki i zakłady pieniężne, trochę z tyłu znajdują się hazard i kryptowaluty. 

8. Czy masz jakieś wskazówki, którymi chciałbyś się podzielić z osobami, które chcą przetestować twoją platformę?

Sergey: Kilka prostych wskazówek dla tych, którzy rozpoczynają swoją pracę z push traffic:

 • Ukierunkowanie się na telefony (Sugerowałbym nawet skupienie się na Androidzie)
 • Skupienie się bardziej na tytule powiadomienia niż na jego tekście
 • Robienie większej ilości kampanii i creativów. Proces tworzenia creativów nie jest trudny, dlatego lepiej jest tworzyć ich więcej, ponieważ nie wszystkie przejdą przez proces moderacji. Można na przykład stworzyć 50 kampanii i testować je ustawiając minimalną stawkę i ograniczając dzienny budżet. Nie wolno polegać jedynie na jednej kampanii
 • Nie wysyłaj swoich powiadomień do sąsiadujących krajów. Wysyłaj je tak daleko jak tylko możesz!
 • Skup się na małych ikonach, a nie dużych obrazach.

Dziękuję za udzielone odpowiedzi, Sergey!

Powróćmy teraz do kampanii testowanej na MEGAPU.SH:

Jest jedna rzecz, którą lubię w tej sieci - umożliwia ona promowanie rzeczy przeznaczonych jedynie dla osób pełnoletnich, więc mamy możliwość wrzucania reklam z portalami randkowymi. Jednakże istnieje jeden warunek - Twoje creativy nie mogą zawierać nagości lub wulgarnego języka. Niezależnie od tego, w dalszym ciągu możemy wytężać nasze umysły do zrobienia creativów, w które będzie klikało wiele osób, bowiem dozwolona jest możliwość wrzucania uwodzicielskich zdjęć!

Promowałem kampanie randkowe w Wielkiej Brytanii, gdzie można otrzymać za to solidne wypłaty, dlatego postanowiłem spróbować uskutecznić tam push traffic. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było spojrzenie na dostępne ilości w volume tool.

Udało mi się zdobyć 100 tysięcy kliknięć każdego dnia, co nie jest złym wynikiem. W niektórych lokalizacjach zdobyłbym ich znacznie więcej, ale chciałem zacząć od Wielkiej Brytanii, ponieważ posiadam solidne landing page’e w tej lokalizacji.

Następnym krokiem jest stworzenie kampanii, co jest bardzo proste używając Megapu.sh. W serwisie nie ma żadnych skomplikowanych opcji wyboru swojego celu, dlatego wybrałem po prostu lokalizację i urządzenie. Oczywiście jest też wiele innych możliwości, ale ze względu na prowadzony przeze mnie test postanowiłem nic więcej nie ustawiać. Jednakże na przyszłość mogę wam powiedzieć, że w najlepszych lokalizacjach i urządzeniach możemy również ustawiać ISP, przeglądarkę, system operacyjny lub używać zakresu IP. Mamy również możliwość zaznaczenia skąd chcesz zakupić feed, ponieważ sieć megapu.sh może brać traffic z różnych kanałów (mają oni różne sieci i partnerów).

W momencie, gdy ustawisz targetowanie, będziesz potrzebował tytułu (do 30 znaków) i wiadomości (do 45 znaków) oraz zdjęcia (wymiary 492x329) i ikony (wymiary 192x192). Sieć megapu.sh ma narzędzie do obróbki zdjęć, dlatego nie trać niepotrzebnie czasu na zmianę rozmiaru zdjęć przed ich wstawieniem.

Dla wstępnego testu użyłem następujących parametrów:

Tytuł: Tylko 18+, nie dla dzieci!
Wiadomość: Dziewczyny z okolicy czekają na spotkanie.

Zdjęcie i ikona zostały zrobione z tego samego zdjęcia kobiety z dużymi piersiami, która siedzi w samochodzie. Zrzut ekranu poniżej:

push traffic

Megapu.sh działa na modelu CPC, więc stawki ustawiaj biorąc ten fakt pod uwagę. Nie daj się zaskoczyć faktem, że gdy zaznaczysz 5.00, to otrzymasz 5 centów za kliknięcie. Bardzo mnie to zaskoczyło za pierwszym razem, ponieważ myślałem, że chodzi o 5 dolarów. Okej, więc moja stawka wynosiła 5 centów i zacząłem kampanię. 

Taki był wynik testu wstępnego:

poradnik push

Tutaj załączam zdjęcie z Megapu.sh. Nie zgłosiłem wyników na ich platformę, dlatego wynik przychodu i sprzedaży wynosi 0.

push ads.pngpush ads

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że była bardzo duża rozbieżność pomiędzy liczbą kliknięć, za które mi zapłacono, a ilością jaką zapisał Voluum. Istnieje pewna różnica w strefie czasowej, ale w dalszym ciągu Voluum pokazywało wiele wejść, za które mi nie zapłacono. Ciężko powiedzieć co było tego powodem, być może były to boty, które megapu.sh zidentyfikował i za nie nie zapłacił lub jest to normalne w tego rodzaju trafficu, jeszcze tego nie wiem. Jednakże niezbyt mnie to interesuje, ponieważ najważniejsze jest ROI, które wyglądało bardzo dobrze.

Chciałem przetestować więcej reklam i więcej ofert z landing page’y, ale w przeważającej ilości źródeł powiadomień push nie istnieje możliwość zmiany zdjęć/ikon w trwającej kampanii, dlatego żeby przetestować więcej reklam jesteś zmuszony stworzyć nową kampanię. Stworzyłem pięć dodatkowych reklam z podobnym tekstem i innymi nagłówkami/wiadomościami.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje pozostałe reklamy:

reklamy push


Utrzymałem bardzo podobne stawki. Jeden z creativów wypuściłem z centem mniej, ale przez to znacznie spadła liczba odwiedzających. Kiedy sprawdzasz nowe reklamy na platformie nie zapomnij dodać tokenu do swojego trackera, dzięki czemu będziesz wiedział, która reklama spisała się najlepiej. W przypadku 1 reklamy na kampanię masz możliwość używania id token:{camp_id}. Zakończyłem test w momencie gdy skończył mi się budżet, optymalizując proces po drodze poprzez zatrzymywanie niektórych ladning page’y i dodawanie nowych ofert. Kiedy wydałem około 190$ zatrzymałem kampanię, żeby przeanalizować co się wydarzyło.

Poniżej umieszczam końcowe screeny:

Całkowita suma przeznaczona na Megapu.sh:

megapush

 

Całkowity wynik kampanii z Voluum, uporządkowany od najbardziej dochodowych ofert:

voluum

 

Całkowity wynik kampanii z Voluum, uporządkowany od najlepiej spisujących się landing Page’y. Jak możesz zobaczyć zatrzymałem dwie i zostawiłem jedną, która była najlepsza:

push landing page

 

Tak prezentuje się końcowy rezultat. Ponad 25% ROI, nie tak źle, jak na krótki test z ograniczonym budżetem..

push roi

 

WNIOSKI:

Istnieje duża dysproporcja między kliknięciami, za które płaci megapu.sh, a tymi, które rejestruje tracker. W moim przypadku zapłacono mi za 4651 wejść, a 29119 zostało zarejestrowanych przez voluum. Weźcie to pod uwagę podczas ustawiania CPC w trackerze i optymalizowania.
Ze względu na naturę ruchu i sposób, w jaki działają powiadomienia push, będziesz otrzymywać wiele kliknięć nawet po zatrzymaniu kampanii. Jest to spowodowane faktem, że powiadomienia są już wysłane do użytkowników, a część z nich zareaguje na nie później, ponieważ mogli ich na początku nie zauważyć
ROI zmniejsza się wraz z wiekiem reklamy. Najlepsze rezultaty osiągałem na samym początku, a następnie statystyki powoli spadały. Rozwiązaniem jest stałe odświeżanie swoich reklam, im częściej tym lepiej. Reklamy szybko się użytkownikom nudzą.

Z mojego testu wynika, że powiadomienia push są świetną opcją dla nowych osób, ruch jest bardzo tani i dostępny w dużych ilościach, a do tego konwertuje zaskakująco dobrze. Jednakże musimy pilnować jakości, ponieważ push z natury jest niskiej jakości trafficiem, dlatego upewnij się, że rozmawiasz z menadżerami Twoich sieci wystarczająco często! Nigdy nie rób niczego za szybko i bez zgody otrzymanej od menadżerów. 

W przypadku gdybyś chciał zacząć testowanie tego trafficu wejdź na megapu.sh i zarejestruj się. Ilości miejsc jakie mają w lokalizacjach z tieru 2 i 3 jest bardzo zachęcająca. Jest to świetna platforma dla nowych osób, ale jak już widziałeś istnieje możliwość wrzucania reklam w bardziej rozwinięte lokalizacje, jeśli masz dostępne solidne oferty.

 • Super 4
 • Dzięki! 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .