Skocz do zawartości

sanderus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Nie jednego z was zastanawiało jak się rozliczać z zarobionych pieniędzy z ppa/cpa. Mam dla was rozwiązanie, którego sam używam od dłuższego czasu, otóż jak wiadomo wynagrodzenie za oferty cpa dostajemy od każdego leada, aby jednak zdobyć te leady musimy oferty wypromować, tak samo jak reklamy, więc kiedy już zarobimy naszą pierwszą kasę i chcemy się z niej rozliczyć to podpinamy nasze dochody pod dochody z wynajmu reklam na stronie internetowej, czyli po prostu wynajmu powierzchni na stronie www. Drugą ciekawostką z tym związaną jest możliwość ryczałtu czyli płacenia podatku nie 18 % a 8.5 %, do tego nie trzeba zakładać dg smile.png

 

Jeśli ktoś nie wierzy wyrok SN w łodzi

 

http://orzeczenia.ns.../doc/5C1D58AF2C

 

 

Z Wyroku WSA w Łodzi  z 29 czerwca 2012 r. sygn. akt I SA/Łd 657/12 wynika, że osoba prywatna udostępniając na swojej prywatnej stronie internetowej powierzchnię reklamową, w zamian za co otrzymuje wynagrodzenie, zawiera umowę nienazwaną. Jest to jednak w ocenie sądu umowa zbliżona do umowy najmu, z której przychód może być opodatkowany na podastawie art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych.

 

 


Występując z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej podatnik przedstawił następujący stan faktyczy:

 

Jest osobą fizyczną, nieprowadzącą pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzi hobbistycznie różne strony internetowe m.in. dotyczące gier komputerowych. Na podstawie umów zawieranych z różnymi przedsiębiorcami udostępnia na tych stronach miejsce pod reklamę, za które otrzymuje wynagrodzenie. Do jego  obowiązków należy umieszczanie w określonym miejscu na stronie internetowej specjalnego kodu, który umożliwia przedsiębiorcy wyświetlanie i kontrolę reklam.

 

Podatnik uzyskuje od przedsiębiorcy wynagrodzenie, które jest uzależnione od ilości kliknięć w reklamę i aktualnej stawki za kliknięcie, które określa przedsiębiorca. Wynagrodzenie jest wypłacane co miesiąc. Przedsiębiorca nie rozlicza się z Urzędem Skarbowym za wnioskodawcę, wypłaca mu natomiast wynagrodzenie brutto.

 

Zdaniem udostępnianie miejsca na stronach internetowych pod reklamy nie wypełnia przesłanek niezbędnych do zaklasyfikowania tego rodzaju działalności, jako pozarolniczej działalności gospodarczej. Udostępnianie ściśle określonego miejsca pod reklamy na stronie internetowej jest działalnością analogiczną do dzierżawy. Każda strona internetowa ma bowiem ściśle określoną powierzchnię, którą można wyliczyć w pikselach (będących jednostką miary wirtualnej powierzchni).

 

Na skutek zawartej umowy przedsiębiorca uzyskuje wyłączne prawo jedynie do wykorzystania, w niemal dowolny sposób, określonej powierzchni pod reklamę na stronie internetowej wnioskodawcy. W zamian jest obowiązany płacić miesięczne wynagrodzenie, którego wysokość uzależniono od ilości kliknięć w reklamy.

 

Organ uznał stanowisko podatnika za nieprawidłowe, w efekcie czego podatnik wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd ten uznał, że skarga zasługuje na uwzględnienie.

 

Sąd podzielił stanowisko skarżącego, że ze stanu faktycznego wskazanego we wniosku wynika, iż udostępnianie ściśle określonego miejsca pod reklamy na stronie internetowej ma charakter umowy zbliżonej do umowy dzierżawy, o której mowa w art. 693 § 1 K.c.

 

W ocenie Sądu umowa o udostępnienie do używania strony internetowej, nie posiada podstawowej cechy umowy dzierżawy jaką jest wydanie rzeczy do używania i pobierania pożytków. Storna internetowa nie jest bowiem rzeczą. Pomimo niematerialnego lecz wirtualnego charakteru - strona internetowa nie do końca też może być prawem.

 

Strona internetowa jest publikowanym na serwerze dokumentem (aplikacją) utworzonym w którejś z odmian zestandaryzowanego języka znaczników (np. HTML). Strony internetowe mogą być tworzone albo całkowicie samodzielnie przez ich właścicieli, albo z wykorzystaniem szablonów i wypełnieniem ich treścią, albo też przez osoby (firmy) działające na zlecenie tych właścicieli. Część stron internetowych może zawierać w sobie dodatkowe elementy (np. animacje) przy użyciu dodatkowych programów (np. flash).

 

W ocenie Sądu umowa udostępniająca do używania stronę internetową jest umową nienazwaną, zbliżoną jednak do umowy dzierżawy. Jej celem jest bowiem, "wydanie" kontrahentowi, za wynagrodzeniem, strony internetowej (lub jej części - jak w niniejszym przypadku) do korzystania poprzez umieszczanie na niej reklam swoich klientów. W tym też momencie właściciel strony internetowej traci niejako swoje władztwo, gdyż nie może korzystać ze swojej strony (lub jej części), ani udostępnić jej do korzystania innemu podmiotowi. Zakres obowiązków stron takich umów jest zatem analogiczny jak w umowie dzierżawy.

 

W tej sytuacji wynagrodzenie otrzymywane przez skarżącego należało zakwalifikować do źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 u.p.d.o.f.

 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

1. Idziesz do us składasz pit odpowiedni dla zryczałtowanego najmu powierzchni reklamowej (ważne abyś na stronie miał gateway z ofertami)

2. Płacisz podatek

3. Jeśli cie wezmą to po pierwsze bierzesz regulamin sieci cpa, co do serwisów typu astrocash hmm jakieś poświadczenie/regulamin, po drugie robisz screen strony z odpaloną bramką i ofertami, siadasz przed panią halinką i jej wszystko tłumaczysz, nawet czym jest internet

4. Profit jesteś czysty i podatek zapłacony.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza

1. Idziesz do us składasz pit odpowiedni dla zryczałtowanego najmu powierzchni reklamowej (ważne abyś na stronie miał gateway z ofertami)

2. Płacisz podatek

3. Jeśli cie wezmą to po pierwsze bierzesz regulamin sieci cpa, co do serwisów typu astrocash hmm jakieś poświadczenie/regulamin, po drugie robisz screen strony z odpaloną bramką i ofertami, siadasz przed panią halinką i jej wszystko tłumaczysz, nawet czym jest internet

4. Profit jesteś czysty i podatek zapłacony.

Wielkie dzięki, w przyszłym tygodniu udam się do US, dzięki tobie zaoszczędziłem prawdopodobnie kilka tysięcy ! :D

 

Odnośnik do komentarza

Księgowa może się przydać, ale nie koniecznie :D raczej przydadzą się nerwy ze stali, bo us tak czy siak będzie robił ból dupy.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź ? :D

Będą robić problemy że muszę płacić 20 % ? xD

 

UP. Szkoda, że Ciamciaj usunął opcje "-" ..

Edytowane przez Pikaczu

 

Odnośnik do komentarza

A jeżeli zarobiłem ileś tam $ a mam to nadal na AC i nie wypłacałem jeszcze żadnej sumy to nie muszę jeszcze za to płacić podatku? 

Dokładnie tak, dopiero jak wypłacisz to musisz

 

@Pikaczu

Tiaaa, no pomyśl normalnie by dostali 19 % a tak tylko 8,5 % :D oni robią nawet ból dupy o zwykłe reklamy fizyczne.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Wy naprawdę nigdy nie mieliście PP - podstawy przedsiębiorczości?

 

Dokąd zmierzasz Polsko..  :blink: 

 

Logiczne, że z każdej zarobionej, bądź otrzymanej złotówki powinno się rozliczać i nie będziemy mieć wtedy żadnego problemu.

To co teraz napisałeś to każdy głupi już wie, bo jest milion typów co pisze to samo co Ty :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .