Skocz do zawartości

Jak stworzyć swój pierwszy sklep na ETSY.com - instrukcja krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Jak stworzyć swój pierwszy sklep na ETSY.com

instrukcja krok po kroku

 

etsy_ecommerce.png
 

Co to jest ETSY.com?

Etsy.com to międzynarodowa platforma e-commerce, która specjalizuje się w sprzedaży rękodzieła, vintage, unikalnych przedmiotów oraz przedmiotów wirtualnych. Te ostatnie są najłatwiejsze do pozyskania, bowiem można stworzyć je samodzielnie - a następnie sprzedawać w nieograniczonych ilościach.

Platforma została założona w 2005 roku i stała się popularnym miejscem dla niezależnych twórców i małych przedsiębiorstw, aby sprzedawać swoje produkty globalnej publiczności. Etsy pozwala sprzedawcom na założenie własnego sklepu internetowego, w którym mogą prezentować i sprzedawać swoje wyroby bezpośrednio konsumentom.

Kupujący na Etsy mogą znaleźć szeroki wachlarz produktów, od biżuterii, ubrań i akcesoriów po domowe dekoracje, sztukę i zabawki. Platforma jest znana z promowania zrównoważonego rozwoju, oryginalności i wspierania małych, niezależnych biznesów.


Co warto sprzedawać na ETSY.com?

W skrócie - produkty wirtualne, przede wszystkim różnego rodzaj grafiki. Prowadzenie własnego sklepu z produktami wirtualnymi nie jest skomplikowane. Mogłoby się wydawać, że aby zarabiać w ten sposób trzeba mieć doświadczenie, umiejętności graficzne i wydawać sporo na reklamy. Nie jest to jednak prawda.

Etsy to platforma przypominająca Allegro, jednak o zasięgu międzynarodowym - to stwarza ogromne możliwości, dostępne dla każdego kto zdecyduje się tu sprzedawać. Nie trzeba mieć doświadczenia, umiejętności graficznych, unikalnych strategii marketingowych, ani ponosić kosztów pozyskania produktów. Grafiki są stosunkowo proste w wygenerowaniu (w tym przez AI), są to na przykład produkty do wydrukowania przez klienta takie jak: kolorowanki dla dzieci, materiały do nauki czytania, materiały do nauki kolorów, fiszki, karty afirmacyjne. Możliwości jest naprawdę wiele. Poniżej wrzucam filmik Q&A dotyczący ETSY z kanału getpaid20.pl :)

 

 

Ile kosztuje założenie własnego sklepu na ETSY.com?

Generalnie nic, to darmowe - jednak może się zdarzyć, że za stworzenie sklepu będziecie musieli uiścić jednorazową opłatę w wysokości 15 USD.

Dołączam informacje ze strony etsy.com w celu wyjaśnienia o jaką opłatę chodzi:

Cytat

Opłata konfiguracyjna

Aby otworzyć sklep Etsy, może być wymagane uiszczenie jednorazowej opłaty instalacyjnej w wysokości 15 USD lub równowartości tej kwoty w lokalnej walucie.

Należy pamiętać, że w stosownych przypadkach opłata konfiguracyjna zostanie wyświetlona i naliczona w ramach procesu konfiguracji sklepu.

Podczas wdrażania i po potwierdzeniu tej opłaty zainicjujemy oczekującą transakcję na Twojej karcie.

Transakcja ta zostanie przetworzona po zakończeniu procesu wdrażania, otwarciu sklepu i umożliwieniu otrzymywania zamówień w serwisie Etsy.

Podając informacje o karcie i zatwierdzając opłatę instalacyjną, użytkownik upoważnia nas do obciążenia wyznaczonej metody płatności. Jednorazowa opłata konfiguracyjna nie podlega zwrotowi po jej uiszczeniu. Zastrzegamy sobie prawo do dostosowania lub zmiany opłaty instalacyjnej według własnego uznania.

W pewnych okolicznościach lub okresach promocyjnych opłata instalacyjna może zostać zniesiona według naszego wyłącznego uznania.

Opłata konfiguracyjna nie obejmuje żadnych podatków, które mogą mieć zastosowanie, a w zależności od lokalizacji konta bankowego użytkownika, może on ponieść dodatkowe opłaty z tytułu podatków od tej opłaty w późniejszym czasie, zgodnie z lokalnymi przepisami.

Wszelkie podatki, w stosownych przypadkach, zostaną odzwierciedlone na koncie płatniczym użytkownika i odliczone od sprzedaży. Więcej informacji na temat opłaty konfiguracyjnej znajduje się w sekcji Podatki i sekcji Przeliczanie walut poniżej.


Jako sprzedawca Etsy, będziesz musiał(a) zmierzyć się jednak z trzema głównymi opłatami:

  • Opłatami za umieszczanie ofert
  • Opłatami transakcyjnymi
  • Opłatami za przetwarzanie płatności (jeśli korzystasz z usługi Etsy Payments)


Jak założyć swój pierwszy sklep na ETSY.com - krok po kroku

Ważne!

1) Zanim przejdziesz do tego kroku polecam najpierw przygotować chociaż 1 gotowy produkt cyfrowy oraz gotową grafikę (miniaturkę) przedstawiającą ten produkt. Jednym z kroków podczas tworzenia sklepu jest dodanie listingu produktów - także posiadanie gotowego chociaż jednego produktu gwarantuje płynność podczas procedury zakładania sklepu.

2) Język sklepu (gdy będziesz go tworzył) koniecznie ustaw na angielski
 

Instrukcja: 
 

Krok 1 - Zmień język ETSY na angielski (koniecznie, żeby uniknąć błędów!)

Wejdź na https://etsy.com i zmień język na angielski:

etsy_jezyk.png
 

Krok 2 - Zarejestruj się i stwórz sklep na Etsy.com

Zarejestruj się na https://etsy.com. Aby stworzyć konto sprzedawcy, musisz najpierw posiadać konto konsumenta na Etsy. Przejdź do opcji "Zaloguj się" w prawym górnym rogu, a pojawi się okno dialogowe do wprowadzenia danych logowania.

Kliknij "Zarejestruj się", jeśli nie masz jeszcze konta. Otrzymasz e-mail z prośbą o potwierdzenie swojego konta.

etsy_register.png
 

Po zalogowaniu się, obok koszyka w prawym górnym rogu znajduje się szary okrąg z sylwetką. Po kliknięciu na ten okrąg pojawi się menu rozwijane, w którym można wybrać opcję "Sprzedawaj na Etsy": 

etsy_sklep.png

Krok 3 - Wprowadź preferencje swojego sklepu

Tutaj wprowadź preferencje swojego sklepu: język, kraj sklepu, walutę sklepu oraz informację, czy sklep jest Twoim głównym źródłem dochodu. Po zakończeniu, kliknij "Zapisz i kontynuuj" w prawym dolnym rogu.

preferencje_etsy.png


Krok 4 - Nadaj nazwę swojemu sklepowi (później można ją zmienić tylko raz!)

Możesz nadać swojemu sklepowi nazwę składającą się z maksymalnie 20 znaków. Nazwa musi być unikalna w stosunku do innych sklepów i może zawierać tylko nieakcentowane litery rzymskie i cyfry, bez spacji.

etsy_nazwa.png

Wprowadź proponowaną nazwę i kliknij "Sprawdź dostępność". Jeśli nie jesteś pewien, jak nazwać swój sklep, Etsy udziela wskazówek dotyczących wyboru nazwy sklepu. Po jej ustaleniu można ją zmienić tylko raz, więc wybieraj ostrożnie. Po wybraniu nazwy, kliknij "Zapisz i kontynuuj".


Krok 5 - Tworzenie swoich ofert z produktami

Teraz stworzysz swoje oferty. Etsy zaleca posiadanie co najmniej dziesięciu różnych ofert, aby zwiększyć szanse na widoczność.

etsy_produkty.png


 

Krok 6 - Wprowadź ustawienia płatności

Etsy musi poznać Twój status podatkowy, dlatego pierwsze pytanie w ustawieniach płatności dotyczy tego, czy jesteś osobą fizyczną lub jednoosobową działalnością gospodarczą, czy zarejestrowaną jednostką prawną. 

dane_platnosci.png

Jeśli wybierzesz "Osoba fizyczna lub jednoosobowa działalność gospodarcza", podaj swój kraj, pełne imię, datę urodzenia, adres, numer telefonu.

Przedsiębiorstwa zarejestrowane muszą podać nazwę jednostki prawnej, prawny adres działalności, stan, numer rejestracyjny firmy oraz numer EIN. Ponadto Etsy potrzebuje podstawowego kontaktu do firmy, więc pyta o właściciela sklepu. Podajesz pełne imię, adres, datę urodzenia i ostatnie cztery cyfry jego numeru ubezpieczenia społecznego.

Po ukończeniu tej sekcji, przechodzisz do sekcji kraju, w którym znajduje się Twoje konto bankowe. Następnie podajesz numer rozliczeniowy oraz numer konta czekowego lub oszczędnościowego, na które chcesz otrzymywać wpłaty za sprzedaż na Etsy.
 

Krok 7 - Wprowadź dane swojej karty płatniczej

Trzeba podpiąć kartę płatniczą - jest potrzebna, aby regulować opłaty na Etsy. Podaj numer karty kredytowej, CCV, datę ważności i pełne imię widoczne na karcie.

Można zapisać się na automatyczne obciążanie karty - wtedy Etsy automatycznie pobierze opłatę z Twojej karty pierwszego dnia miesiąca lub gdy przekroczysz próg opłaty (tak jak google ads/meta ads).

W przeciwnym razie możesz płacić w dowolnym momencie od pierwszego do piętnastego dnia miesiąca ręcznie.

Jako sprzedawca Etsy, będziesz musiał(a) zmierzyć się z trzema głównymi opłatami:

  • Opłatami za umieszczanie ofert
  • Opłatami transakcyjnymi
  • Opłatami za przetwarzanie płatności (jeśli korzystasz z usługi Etsy Payments)
     

Krok 8 - Otwórz swój sklep

Po wprowadzeniu danych swojej karty kredytowej, przycisk "Otwórz swój sklep" stanie się czarny i będziesz mógł go kliknąć. Gratulacje! Twój sklep jest teraz otwarty - już go masz. 
 

Krok 9 - Zaktualizuj swoje informacje 

Dodając krótki opis i zdjęcie, możesz pokazać potencjalnym klientom osobę stojącą za sklepem. To miejsce, gdzie sprzedawcy lubią dzielić się inspiracją do tego, co robią. Na przykład, jeśli zakładasz sklep, ponieważ zbierasz pieniądze na cel charytatywny lub finansowanie podróży (na przykład na leczenie niepłodności lub adopcję), możesz to napisać.

Następnie pozostaje już tylko rozwijanie sklepu, tak by zarabiać coraz więcej - czego Wam życzę!:)


Jak zarabiać na ETSY.com? Case study:

 

Podsumowanie

Zarabianie na portalu Etsy.com to bardzo szerokie pojęcie. Najłatwiej zacząć tu działać na produktach wirtualnych, możliwych do wygenerowania przez każdego - bo takie możliwości stwarza aktualnie sztuczna inteligencja.

Wybór takiej niszy sprawia, że handel w Internecie jest bardzo prosty - odchodzą bowiem problemy ze zwrotami, magazynowaniem, dostawami, wysyłkami, itd. Można prowadzić swój sklep i pracować dosłownie godzinę dziennie nie ponosząc przy tym kosztów pozyskania produktów.

Warto też zaznaczyć, że Etsy działa międzynarodowo. Klientami sklepów są ludzie z całego świata, grupa potencjalnych klientów jest ogromna - co sprawia, że produkty wcale nie muszą być unikalne.


Mentoring - Jak zarabiać na Etsy.com?

Jesteś zainteresowany dodatkowymi poradnikami o Etsy.com? Zapraszam do mentoringu prowadzonego przez @Snaggy

Można zarabiać na sprzedaży produktów wirtualnych bez umiejętności ich tworzenia. Ponadto - można to robić na skalę międzynarodową.

Wejdź na https://getpaid20.pl/etsy - i sprawdź na czym to wszystko polega!

 

.

  • Super 2

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .