Skocz do zawartości

Jaki sklep internetowy pod handel fizyczny na rynek PL?


Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Woo rozważałem, ale czas na rozmyślenia mi się kończy gdyż zamawiam pierwszy towar dlatego postanowiłem postawić na Saas aby ściągnąć z siebie cześć obowiązków i kupić trochę czasu, który poświęcę na marketing. 

Widzę 3 minusy WOO:

  1. bezpieczeństwo
  2. kwestie prawne
  3. obsługa (coś źle klikniesz i potem 3 dni naprawiasz)

Nisza w którą wchodzę to suplementy - GIS czuwa, konkurencja nie śpi, jest duża kasa dlatego chcę być dobrze zabezpieczony i spać spokojnie.

Ale może się mylę i moje obawy są wyolbrzymione. Obsługę sklepu jeszcze przeboleję, poradzę sobie. Ale w kwestii bezpieczeństwa i kwestii prawnych muszę mieć wszystko dopięte na 100%.

Edytowane przez NikolaTesla
Odnośnik do komentarza

A czym różnią się kwestie prawne na WOO a Shoper? W każdej opcji potrzebujesz regulaminu itp pod swoją działalność. 

Dodam, że nie mówie tutaj o Shoper negatywnie, po prostu wiem ze ludzie przenoszą się stamtąd jak trafią na ograniczenia w pluginach itp. Z drugiej strony dają na pewno szybki start i bardzo łatwo szybko ruszyć z nimi. 

Odnośnik do komentarza

Kwestie prawne oczywiście niczym. Ale bezpieczeństwo? Wiesz, ja podchodzę ostrożnie do tematu, dmucham na zimne, bo zdaję sobie sprawę z tego ile jeszcze nie wiem w kwestii prowadzenia handlu. A Ty byś w co poszedł? Woo? 

Jakie tam są zagrożenia od strony bezpieczeństwa?

Edytowane przez NikolaTesla
Odnośnik do komentarza

@NikolaTesla Z kwestii prawnych masz regulaminy, rodo, prywatnosc. Wstawiasz to jako strony statyczne, linkujesz i sprawa załatwiona. Ba. Masz mnóstwo gotowych modułów które robią robotę za Ciebie. To co pisałem w innym wątku, dużo wtyczek (w tym do bezpieczeństwa WORDFENCE chyba najbardziej znany i wiele innych), integracji i możliwości modyfikacji. 

Moim zdaniem nie ma co kombinować ;)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Również WooCommerce Ci polecam, jak choć minimalne podstawy WP ogarniasz.

Nie ma co przepłacać za Shopper. Każda "pierdoła" płatna np. SSL, integracje, szablony, ilość produktów itd. To fajne rozwiązanie, ale dla totalnych laików.

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maverick1981 napisał:

Nie ma co przepłacać za Shopper. Każda "pierdoła" płatna np. SSL, integracje, szablony, ilość produktów itd. To fajne rozwiązanie, ale dla totalnych laików.

Ja co prawda nie korzystałem, ale podzielam tą opinię.Mojej koleżance ktoś kiedyś to doradził.Na początek była zachwycona bo tanio.Ale zanim sklep uruchomiła to wydała dość sporo bo co chwila trzeba było coś dokupić.

Odnośnik do komentarza
  • Ciamciaj zmienił(a) tytuł na Jaki sklep internetowy pod handel fizyczny na rynek PL?
W dniu 16.10.2020 o 05:17, maverick1981 napisał:

Również WooCommerce Ci polecam, jak choć minimalne podstawy WP ogarniasz.

Nie ma co przepłacać za Shopper. Każda "pierdoła" płatna np. SSL, integracje, szablony, ilość produktów itd. To fajne rozwiązanie, ale dla totalnych laików.

Niekoniecznie dla laików

Edytowane przez NikolaTesla
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, NikolaTesla napisał:

pozycjonuję sklepy m.in. na Shoperze, miesięczne przychody przekraczają momentami 1mln pln / msc. 

I co z tego? Na WP Woo też można 1 mln pln/m-ąc zrobić... i wiecej ... 😉 

 

4 godziny temu, NikolaTesla napisał:

Czasem fajnie jest zapłacić i ściągnać z siebie część obowiązków.

To bardzo wygodne, jak się nie chce w aspekty techniczne zagłębiać. :)

 

Ogólnie to mam na myśli, otwieramy sklep na WP Woo i patrzymy co się dzieje. Jeżeli trafiliśmy z biznesem i chcemy się rozwijać (brakuje nam funkcjonalności w Woo), możemy wtedy zainwestować w saasa, jakim np. jest właśnie Shoper. Pisze dlatego, że znam z życia sytuacje.... ludzie zamawiali sklepy za 20 tyś zł, a po roku je porzucali (za bezcen odsprzedawali) z powodu nierentowności biznesu.... kasa poszła w przysłowiowe błoto. Dlatego lepiej na początek "przetestować biznes", a potem ewentualnie inwestować w miarę potrzeb. :) 

 

Edit. Jeszcze tak dodam, pozycjonuje pewien sklep klienta od 10 lat na silniku open source OpenCart. Przez ten okres był dokupiony tylko jeden moduł odpowiadający za funkcjonalność za około $50. I nic więcej kasy na niego nie wydano. Po prostu mój klient wystartował na darmowej wersji i przez tyle lat (fakt, biznes się ładnie rozwinął) nie było potrzeby zmiany silnika sklepu na rozwiązania typu saasy czy dedykowane rozwiązania. 

Edytowane przez maverick1981

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ciamciaj napisał:

Ty tak na serio pytasz? Bo z tego co pamiętam prowadziłeś sklep. Szablony, pluginy, rozwinięcie możliwości skryptu? Żarty sobie robisz, prawda? 

a oto ci chodzi ale to jest koszt jednorazowy, no modyfikacje czasem jakieś czy coś w tym stylu to wszędzie trzeba płacić jak się ktoś nie zna,  ja swój sklep buduje dodałem 2k produktów i okazało się że dystrybutorzy rządzą się jak chcą w sensie że na jakiś produkt czasem czekać trzeba by było kilka miesięcy więc zmieniłem kategorie mojej branży aby zamawiać bezpośrednio od producentów i kolejne 2 k produktów dodałem zostało mi ze 100 produktów dodać

Edytowane przez slu12345
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Dzięki!
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .