Skocz do zawartości

Mikroby wśród rekinów, czyli zieloni i hyipy.


Rekomendowane odpowiedzi

Mikroby wśród rekinów, czyli zieloni i hyipy.
 

W inwestycjach zwykle bywa tak, że trzeba stracić zanim się zarobi. Takie są koszta nauki – najbardziej efektywnej nauki poprzez błędy. Ale czemu mielibyście startować z głupimi błędami i tracić pieniądze od początku waszej przygody z programami o wysokim stopniu ryzyka? Pewnych błędów nie unikniecie bo zakładam, że jesteście zwykłą jednostką ludzką podatną na ludzkie słabości. Nie mniej jednak postaram się omówić podstawowe terminy używane w świecie HYIP’ów oraz jak uniknąć podstawowych błędów.
 

Pierwsza część artykułu będzie poświęcona podstawowym zagadnieniom:

Zacznijmy może od tego czym jest HYIP.
HYIP to skrót od High Yield Investment Program czyli program o wysokim zwrocie inwestycyjnym czyli o wysokim stopniu ryzyka. Wszystkie inwestycje płacące więcej niż podstawowa lokata bankowa może zostać uznana za HYIPA.

Jak to działa?
Programy są oparte na schemacie PONZI, czyli właściciel serwisu płaci pierwszym inwestorom z pieniędzy nowych użytkowników. Wszystko działa cyklicznie i pod względem technicznym system jest bardzo dobry i może działać w ten sposób bardzo długo.
Należy jednak zauważyć, że program może zostać ZAMKNIĘTY  W KAŻDEJ CHWILI i nikt nie może Ci obiecać NICZEGO  a tym bardziej przewidzieć przyszłości. Możesz zdeponować swoje środki dzisiaj, a jutro już nie będzie wypłat LUB zwróci Ci się inwestycja i jeszcze na tym zarobisz
.

 


Co oferują takie programy?
Są trzy rodzaje hyipów – krótkoterminowe, średnioterminowe, długoterminowe.
Krótkoterminowe zwykle oferują 103%-105% po jednym dniu, 110-112% po trzech dniach, 120-125% po 5 dniach. Średnioterminowe oferują zwykle plany w stylu 5% przez 30 dni, 7% po 20 dniach,  8% przez 15 dni itd. Długoterminowe to te oferujące 1% przez 120 dni, 2% przez 100 dni.
Moim ulubionym typem są programy krótkoterminowe.

Popularne terminy używane w tym biznesie:
ROI - czyli zwrot inwestycji z angieslkiego return on investment. Jeśli wpłaciłeś 100$ a masz 112$ to mamy ROI 112%.
Jeśli mamy informacje PRINCIPAL BACK ( w programach średnio i długoterminowych), oznacza to, że przy planie założmy 1% przez 15 dni na końcu cyklu zostaje nam zwrócony depozyt czyli ROI 115%.
Compouding – jest najczęściej spotykany w programach długoterminowych. Oznacza to kumulacje odsetek. W legendarnym programie profitablesunrise, który działał 700 dni przy depozycie 100$ i ustawieniu compoudingu 100% na 170 dniowy plan ludzie wypłacali po 4800$.
BEP – przekroczenie granicy zwrotu inwestycji, czyli Break Even Point. Ostatnio zainwestowałem w program, który oferuje 9,5% dziennie przez 20 dni. Po 11 dniach miałem BEP i ROI równe 104,5%. Aktualnie wynosi 142,5% i dzisiaj zlecam kolejną wypłatę.
 

Jak administratorzy pozyskują inwestorów do swoich programów o wysokim stopniu ryzyka?

Monitory

Główny sposób na reklamowanie swoich planów to opłacenie monitora, dzięki któremu ludzie wiedzą czy program płaci czy też nie. Niestety jest bardzo dużo pazernych i kłamliwych monitorów – w tym te najpopularniejsze, które są na rynku od kilku lat. Sam prowadzę monitor od nowego roku i większość programów znajdujących się na mojej witrynie to inwestycje własne. Administatorzy czasami płacą monitorom a przestają zwykłym użytkownikom, ostatnio dostałem wypłatę a mój kolega nie. Oczywiście ogłosiłem całemu światu, żeby nie inwestować w program – niestety nie zauważyłem tego u innych.

Fora tematyczne
Użytkownicy wklejają dowody wypłat a sam program poprzedzony jest krótką recenzja,  na najpopularniejszych i najstarszych zagranicznych forach inwestycyjnych zwykle jest to tekst skopiowany ze strony programu. Nie ma co polegać na anglojęzycznych forach, jeśli chcesz zainwestować w jakiś program najlepiej odwiedzić mmgp.ru – rosyjskie forum tematyczne. Przy użyciu google translatora można znaleźć tam wiele ciekawych tematów. Użytkownicy są tam aktywni i przy problemie z programem informują natychmiastowo.
Na zagranicznych forach można podejrzeć czy program wykupuje jakieś bannery, przyklejony wątek itp.
Blogerzy
Według mnie najlepszy system pozysykiwania potencjalnych klientów. Bloger potrafi rzetelnie oddać sytuacje panującą w programie oraz napisać recenzje dla swoich odwiedzających. Z blogerem zawsze można porozmawiać na temat inwestycji online i zwykle informuje jak najszybciej to możliwe o problemie z wypłatami. Sam przygotowuje bloga, gdzie będą recenzje w kilku językach aby zjednoczyć inwestorów z całego świata dla wspólnego dobra.
 

Podsumowując tą cześć – wszystkie te 3 formy pokazaniu światu program inwestycyjny nie są odpowiedzialne za twoje wybory. Jesteś wolnym człowiekiem i tylko ty decydujesz, gdzie zainwestować a gdzie nie. Uważajcie na tanich i otwórzcie swoje oczy! Nikt nie może wam niczego zagwarantować.

 

Kiedy, ile i na jak długo? To pytanie nurtujące wielu początkujących graczy.  Nie ma złotego środka, ale jest złota zasada – o niej na końcu artykułu. Aby uniknąć podstawowych błedów postaram się przedstawić kilka porad i przestrog w poniższych punktach:

Który plan?
Wybierając program kieruj się tym jakie lubisz inwestycje. Jeśli lubisz wypłacić po jednym dniu zyski wraz z depozytem, wybierz krótkoterminowy. Jeśli preferujesz wypłacać procenty ze swojej inwestycji w dłuższym czasie korzystaj z programów średnioterminowych oraz długoterminowych.
Nigdy nie inwestujcie w programy naliczające co godzine!
Ja osobiście preferuję programy krótkoterminowe, mogę odpowiednio zareagować do zmieniającej się sytuacji na rynku, która jest zależna od bardzo wielu czynników. Długoterminowe HYIPY są dla mnie abstrakcją choć na wielu można zarobić. Taki program może płacić 80 dni po 1% dziennie a i tak nie osiągneliśmy jeszcze BEP.  Oczywiście jak płaci 150 dni po 1% można powiedzieć, że to niezły interes. Za długoterminowe programy biorą się duzi inwestorzy – ale trzeba umiejętnie wybrać program. Przykładowo felmina, która dała zarobić bardzo duże ilości pieniędzy wystartowała z kapitałem 10 tys dolarów.
Najważniejsze to wybrać najlepsze programy spośród tych trzech kategorii i DYWERSYFIKOWAĆ swoje środki.
Kiedy dołączyć?
Słyszałem wiele razy teksty w stylu –  „zainwestowałbym ale pewnie już za późno!” . Nie powinniśmy tak mówić bo jeśli każdy będzie myśleć w ten sposób to żaden program nie przetrwa dłużej niż jeden cykl! Jak wspomniałem na początku – programy są piramidami a nowi inwestorzy, którzy zachęcają nowych nakręcają cały biznes. Nie dołączajcie za wcześnie ani za późno. Kiedy wyraźnie widać, że jest za późno? Kiedy widzimy sygnały takie jak : zmiana planów, zmiana szybkości realizowanych wypłat,  zmiana na inny, droższy hosting po długim czasie działania programu. Każda większa zmiana powinna być sygnałem do NIE INWESTOWANIA.

Czy powiniennem reinwestować?
Jeśli zakończyłeś z powodzeniem cykl przeważnie w średnio-długoterminowym programie i dalej program płaci świetnie to dlaczego nie reinwestować chociaż swojego zysku?  Dlaczego nie wesprzeć dobrze prosperującego programu? Jeśli każdy by uderzał w program i uciekał z zyskiem co  by z niego zostało?

 

No i obiecana złota zasada : Zawsze inwestuj tylko tyle, ile jesteś w stanie stracić. 

  • Super 9

5 lat w biznesie, z dywersyfikacji drobniaków między programy do posiadania kilku pasywnych dochodów i zarobków do kilkunastu tysięcy miesięcznie. Zarabiaj ze mną, zrób pierwszy krok naprzód i napisz do mnie już dziś !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

dobry art. pseudo strony na której wlasciele inwestują pieniadze na giełdzie - a tak na prawde działa to tak ze tobie wypłacają pare procent dziennie i mają ciagle sporo kasy od nowych wpłacających. Zamknąć mogą w kazdej chwili i zawsze wychodzą na cholernie duzym plusie bo HYIP z samego założenia ma upaść i jego wlasciele sa cholernie bogatymi oszustami

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo mogę zrozumieć treść co najmniej połowy twojej wypowiedzi także ciężko mi jakoś odpisać na całość.

Co do części, w której wylewasz swoją frustracje poprzez niewłaściwe wybory inwestycyjne - cóż mogę powiedzieć, nie do końca wiesz jak działa hyip i chyba nie przeczytałeś całego artykułu ze zrozumieniem. Jeśli myślisz, że HYIP będzie Ci wypłacać zarobki w ciągu jednego dnia o takim samym procencie przez kilkadziesiąt lat - a tymczasem bank oferuje tyle przez rok to ja nie ingeruje w twoje bajkowe życie. Jeśli masz odrobiny pomyślunku to uświadomisz sobie, że pisanie typu "z samego założenia ma upaść" myśląc, że powinno być inaczej - JEST śmieszne.
Właściciele nie są oszustami ani nie są bogaci. Jeśli ktoś szybko zwija program to jest jego wina, że źle to wszystko rozegrał i w większości przypadków wychodzi na 0 albo minus. Każdy wie w co inwestuje i jakie to niesie ryzyko. Jeśli nie wiesz - przeczytaj artykuł jeszcze raz, tej wiedzy sam nie nabędziesz w krótkim czasie a jeśli jesteś wyjątkowo oporny - nie nabędziesz jej nigdy. Nie ma żadnego przymusu inwestowania w tego typu programy - nikt cię nie zmusza do ryzykowania pieniędzy w programach z WYSOKIM STOPNIEM RYZYKA 

HYIP nie żyje, niech żyje HYIP ;) 

5 lat w biznesie, z dywersyfikacji drobniaków między programy do posiadania kilku pasywnych dochodów i zarobków do kilkunastu tysięcy miesięcznie. Zarabiaj ze mną, zrób pierwszy krok naprzód i napisz do mnie już dziś !

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .