Skocz do zawartości
Lembicz

Nowy projekt: Blog o marketingu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂

Trochę o mnie: Bardzo dobrze znam to forum o zarabianiu pieniędzy. W kilka tematów na które tutaj trafiłem wchodziłem, ale bardziej w ramach rozrywki. Uważam się za inwestora długoterminowego. Wszystkie moje aktualne i przyszłe projekty nastawione są na generowanie zysków w długim terminie czasowym. Mam 34 lata. Od 2011 roku prowadzę agencje marketingową. Inwestuję dodatkowo na giełdzie, w obce waluty, złoto, własne projekty internetowe itd. W skrócie staram się mieć jak najmniej gotówki, tylko cały czas ją obracam. Dla wielu z Was moje zyski z inwestycji nie będą imponujące, bo minimum (i przeważnie uśredniając) wynoszą ok 10-15% rocznie netto.

Na czym będę zarabiał: Dopiero po prawie 10 latach działań w branży marketingowej otworzyłem bloga dotyczącego marketingu internetowego i tradycyjnego. Nie uważam się za eksperta w każdym marketingu (nie byłoby to możliwe), ale najlepiej ogarniam kwestie SEO, ale w reszcie obszarów też dobrze się poruszam i poprawiam swoje umiejętności. Blog o marketingu ma służyć mi do pozyskiwania klientów, ale żeby to było możliwe, muszę go wypromować. Mam opracowaną strategię marketingową i cele do osiągnięcia. Na pierwszy ogień idzie widoczność w wynikach organicznych Google. Delikatne działania w mediach społecznościowych. Zarabianie poprzez usługi i produkty marketingowe

Kiedy będę zarabiał: W branży marketingowej przebicie się nie jest lekkie. Zakładam minimum 6 miesięcy intensywnych działań on-site (prowadzenie bloga) i off-site (pozyskiwanie linków zewnętrznych) aby pojawił się pierwszy Klient. Budżet na działania w tym okresie mieści się w przedziale 1000-3000 zł netto. O efektach jakie udało mi się osiągnąć w pierwszym miesiącu możesz przeczytać w tym artykule.

Po co ten dziennik?: To silna motywacja 🙂 Już to sprawdziłem przy swoim innym projekcie. Nie będę tutaj zamieszczał informacji codziennie, a prędzej takie wrzutki które moim zdaniem są wartościowe dla zarabiania na tym konkretnym projekcie. Może w przyszłości rozbuduję go o podprojekty i będzie więcej smaczków odnośnie marketingu i jego wpływie na zyski. Przez długi czas będzie tylko o pozycjonowaniu, bo inne rodzaje marketingu nie są w tym momencie priorytetowe.

Nie wiem czy prowadzenie takiego projektu (długoterminowy) ma dla Was sens? Większość osób tutaj nastawiona jest na zarabianie "już", a tutaj potrzeba cholernie dużo czasu, żeby to rozpędzić 🙂 Tak czy siak, co jakiś czas wrzucę jakie efekty przynosi marketing w zarabianiu pieniędzy.

Wesołych Świąt 🙂 

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

W dniu 20.12.2020 o 11:04, Lembicz napisał:

Nie wiem czy prowadzenie takiego projektu (długoterminowy) ma dla Was sens? Większość osób tutaj nastawiona jest na zarabianie "już", a tutaj potrzeba cholernie dużo czasu, żeby to rozpędzić

Zdecydowanie dobre podejście ale zobaczymy czy dziennik nie zniknie po pierwszym wpisie, bo zwykle tak jest.

Strona śmiga ładnie i jest o dziwo dobrze zoptymalizowana, także być może faktycznie jest to sensowny projekt- czas pokaże.

Jak zawsze kibicuje, lubię przeglądać dzienniki, bo początkowe fazy robienia czegokolwiek są zawsze najciekawsze, dalej to już rutyna ^_^

 • Super 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.12.2020 o 19:38, Muraszczyk napisał:

Zdecydowanie dobre podejście ale zobaczymy czy dziennik nie zniknie po pierwszym wpisie, bo zwykle tak jest.

Strona śmiga ładnie i jest o dziwo dobrze zoptymalizowana, także być może faktycznie jest to sensowny projekt- czas pokaże.

Jak zawsze kibicuje, lubię przeglądać dzienniki, bo początkowe fazy robienia czegokolwiek są zawsze najciekawsze, dalej to już rutyna ^_^

Dzięki 🙂 Jest jeszcze trochę rzeczy które wymagają zoptymalizowania, ale to na spokojnie. Na razie cisnę z treściami + linkowaniem wewnętrznym. Linkowanie zewnętrzne jest na razie bardzo delikatne i pod kątem fraz na długi ogon, bo przebicie się na główne słowa kluczowe to masakra. Wraz ze wzrostem ruchu i pojawieniem się pierwszych zarobków, będę zwiększał budżet na działanie i projekt się rozpędzi. Tutaj żadnej większej filozofii nie ma: Trzeba pisać i pozyskiwać linki (ot cała filozofia)

Inną kwestią jest to, że pisanie pod kątem SEO i użytkownika + pozyskiwanie wartościowych linków, to już czasochłonne zajęcie 🙂 Pisać tutaj nie zamierzam jakoś dużo o tym projekcie, a podawać tylko kluczowe informacje, żeby pokazać jak projekt się rozpędza. Na razie powolutku zwiększa swoją widoczność, ale do pierwszych zarobków jeszcze bardzo daleka droga. Nauczyłem się już jednocześnie prowadzić maksymalnie trzy własne projekty - Jak było ich więcej, to faktycznie niektóre padały śmiercią naturalną. Teraz działam póki projekt nie rozpędzi się do poziomu wymagającego już znacznie mniej czasu i dopiero idzie kolejny 😉

 

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Koniec 2021 roku już blisko więc po krótce jak wygląda projekt. Do 15 stycznia 2021 trwa trzeci miesiąc działań:

Widoczność w Google: 3 frazy TOP3 | 7 fraz w TOP 10 | 52 frazy w TOP 50

Linkowanie idzie bardzo delikatn. W 3 miesiącu działań przeznaczę ok. 1200 zł netto na linkowanie zewnętrzne (udało się sporo zaoszczędzić robiąc zakupy na Black Friday). Zakładam, że pierwsze zapytanie/klient pojawi się w okolicach kwietnia z ruchu organicznego (po 6 miesiącach działań). 50% dochodu z każdego klienta będzie przeznaczane na działania marketingowe, żeby projekt szybciej się rozpędził. Zadowolony będę jeżeli na koniec roku 2021 ze strony uda mi się pozyskać 5 klientów na dowolne usługi marketingowe.

Strategia marketingowa na 2021 rok

 • Ilość artykułów na blogu - Do końca stycznia piszę jeszcze co tydzień. Od lutego do końca 2021 roku już publikacja będzie pojawiać się co dwa tygodnie (minimum). W sumie będzie minimum 30 publikacji.
 • Budżet na marketing - Dalej wynosi 1000-3000 zł netto miesięcznie, ale będzie zwiększony o 50% dochodu generowanego z bloga. W skrócie: Blog zacznie zarabiać, to połowę z tych zarobków przeznaczę na działania marketingowe

Cel do osiągnięcia w 2021 roku:

 • Pozyskanie minimum 5 klientów na usługi marketingowe - Nie ma znaczenia czy będzie to pozycjonowanie, stworzenie strony internetowej czy obsługa Facebooka. Jest to bezwzględne minimum do osiągnięcia. Jak będzie większa ilość to super, ale nie mam możliwości (i nie chcę) iść w masówkę.

Strategia marketingowa jest prosta. Cel do osiągnięcia nie wygórowany. Zakładam zawsze wariant pesymistyczny, aby nie stracić zapału i nie porzucić projektu. Kolejny wpis będzie pewnie za kilka miesięcy, jak już będę mógł pochwalić się wynikami i pierwszym klientem pozyskanym dzięki działaniom powiązanym bezpośrednio z projektem.

Trzymajcie się i życzę Wam samych sukcesów w 2021 roku. Dużo wytrwałości w spełnieniu swoich celów finansowych 🙂 

Odnośnik do komentarza

Siemanderio,

Odsyłam do artykułu podsumowującego trzy miesiąca pozycjonowania bloga https://lembicz.pl/case-study-trzy-miesiace-pozycjonowania-bloga/ a tak w skrócie: Jestem zadowolony z osiągniętych wyników, jak na taki krótki czas działania i budżet. Lecimy dalej z tematem, ale będę starał się jednak przez cały rok publikować co tydzień artykuły. Jeszcze żaden potencjalny klient się nie zgłosił z racji widoczności i pewnie jeszcze kilka miesięcy minie nim się zgłosi. Na razie nie robię grubszych analiz zachować użytkowników od środka, bo za mało jest danych.

Dalej robię swoje. Zachowując obecny poziom wzrostów, projekt powinien rozpędzić się szybciej niż przypuszczałem, ale najbardziej dochodowe frazy dalej poza widocznością 🙂 Zobaczymy czy kolejny kwartał przyniesie poprawę widoczności. 

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Jasne że dziennik long term nas interesuje bo tylko taki wypali:)

 

Będę śledził temat.

Fajnie by było opisywać strategie, oczywiście bez samych konkretów typu miejscówki itp bo to oczywiscie może byc Twoja tajemnica, ale żeby nie było zbyt ogólnie bo przez to sporo dzienników ma mało czytających.

Jeszcze raz trzymam kciuki

 

youtube.png.052f4d028bca7d24c488780d2c2884a0.png>> Agencja SEO

 

Odnośnik do komentarza

Strategia jest prosta:

 • Pisać artykuł co tydzień pod kątem danych słów kluczowych, tak żeby nie odbiegał on jakościowo od konkurencji i miał wartość dodatnią dla czytelnika
 • Linkowanie z wartościowych źródeł i działania mające na celu pozyskanie "linków naturalnych" z mocnych źródeł.

Na działania przeznaczam 1000-3000 zł netto miesięcznie (głównie idzie to na linkowanie w tym momencie). Patrzę które frazy są na pozycjach wymaganych podbicia i w nie ląduje przełożenie + duży akcent na linkowanie brandowe idzie. Nie śpieszy mi się z tym projektem, a konkurencja jest "zabójcza". Usługi bardzo delikatnie linkuję, a koncentruję się na długim ogonie, który i tak całkiem ładnie się rozpędza.

W tym momencie jest:

 • 9 fraz w TOP 3
 • 30 fraz w TOP 10
 • 134 frazy w TOP 50

Treść + linkowanie wewnętrzne - Na tym opieram główny fundament wzrostu pozycji, a linkowanie zewnętrzne jest wsparciem. Jak wszystko pójdzie według planu, to za 2/3 miesiące powinno iść już linkowanie zewnętrzne od bardzo wartościowych i mocnych miejscówek (można powiedzieć, że tak jakby naturalne linki), ale to już właśnie tajemnica 🙂

Jak już będę miał czym się pochwalić to dam znać, a na razie trzeba pisać, pisać i pisać. Im więcej artykułów tym większy długi ogon i linkowanie wewnętrzne wzmacnia odpowiednie podstrony 😉 Do tego dochodzi ruch i szansa na pojawienie się naturalnych linków. Budżet jest skrajnie nieduży, wiec trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.05.2021 o 04:16, MaciekKow napisał:

@Lembicz Myślałeś o płatnej reklamie (Facebook, Google) i finansowaniu z zarobionych pieniędzy działań marketingowych? Ja bym tak próbował działać ;)

Pozycjonowanie to fundament, ale delikatnie korzystam też z Google Ads i Facebook Ads (ale to takie szybkie strzały w konkretnych celach biznesowych i marketingowych). Zresztą zaraz wrzucam jak wygląda sytuacja bloga obecnie 🙂

Odnośnik do komentarza

Siemandero 🙂

Powracam z informacjami jak tam idzie mój LONG TERM projekt czylli blog o marketingu. Dla przypomnienia:

 1. 15 października odblokowałem roboty Google do bloga
 2. 15 maja minęło 8 miesięcy działań marketingowych (głównie content marketing i pozycjonowanie, ale były też szybkie strzały na FB Ads i Google Ads)
 3. Średni budżet na działania miesięcznie wynosi obecnie ok. 1500 zł netto miesięcznie nie licząc mojego czasu

Ilość słów kluczowych w TOP 3, TOP 10 i TOP 50 tak się prezentuje na dzień 16.05.2021

spacer.png

No ale słowa kluczowe mogą być słabe i mocne, więc poniżej kilka takich które są w TOP 3 lub TOP 10 i mnie najbardziej cieszą:

 • agencja marketingowa
 • agencje marketingowe
 • reklama firmy
 • tania reklama w internecie
 • agencja marketingowa Warszawa
 • grupa docelowa
 • reklamowanie firmy
 • itd.

Blog w tym momencie generuje ok. 100 UU dziennie z wyników organicznych. Już projekt generuje bezpośrednio i pośrednio zyski znacznie przewyższające nakłady na marketing 🤑

No, ale żeby nie było tak cukierkowo, to na frazy związane z pozycjonowaniem dalej w czeluściach (w sumie praktycznie wcale się na tym nie koncentrowałem, więc trudno oczekiwać innego rezultatu).

To tyle. Aktualizacja nastąpi jak będzie jakiś przełom w postaci przebicia się na arcytrudną frazę do TOP. Tak to dalej cisnę projekt. Więcej informacji o tym znajdziecie w artykule https://lembicz.pl/case-study-6-miesiecy-pozycjonowania-bloga/

Trzymajcie się 🙂

 • Super 3
Odnośnik do komentarza

Siemandero,

Nadchodzi nowa wersja bloga. W sumie zmieni się wizualnie i strukturalnie wszystko.

Aktualna stronka została postawiona na szybko i choć pod kątem publikacji czy dostosowania pod SEO nie mam zastrzeżeń, to cała reszta jest - delikatnie mówiąc - słaba. Dlatego z moim zespołem kocurów marketingu ostatnio mocno cisnęliśmy, żeby doprowadzić wszystko na odpowiednie tory:

 • Nowe logo - Aktualne jest dobre jakbym prowadził szkołę nauki jazdy 😉 Nowe logo jest spójne z agencją marketingową.
 • Nowe zdjęcia - Modelem nigdy nie byłem i nie zostanę. No ale nowe zdjęcia są już z profesjonalnej sesji fotograficznej, a różnicę widać gołym okiem.
 • Nowy układ strony - Bardziej rozbudowana, przejrzysta i całość budowana pod kątem kierowania potencjalnego klienta za rączkę do odpowiednich sekcji na stronie.
 • Kilkadziesiąt "wabików" - Do każdego artykułu będzie dodawany "wabik" powiązany z tematem artykułu, aby poprawić poziom konwersji
 • Filmy video - Każda usługa będzie miała krótkie (1-3 minuty) video mające pokazać moje podejście do marketingu. To pojawi się pewnie dopiero w listopadzie/grudniu.
 • Usunięcie komentarzy we wpisach - Długo zastanawiałem się czy tego nie zostawić, ale pozwoli mi to w pełni nadzorować jakość treści pod SEO.
 • Case Study w trybie live - Nie wybieram sobie projektu który się udał, tylko w trybie rzeczywistym pokazuję co robię i jakie to efekty przynosi. Żadną sztuką jest wybranie sobie jednego projektu z wielu, a pokazywanie "na żywca" co się dzieje, to już wyższy level marketingu.
 • i wiele wiele innych zmian

Najdłużej zajęło mi opracowanie schematu pozwalającego uderzyć po frazach wyższego kalibru bez drastycznie wysokiego budżetu.

SKĄD TAKA DECYZJA?

I tak planowałem modyfikację bloga, ale na początku 2022 roku. No ale ruch z wyników organicznych wynosi już 1100-1500 UU miesięcznie, a to na tyle duża potencjalna liczba klientów, że musiałem to przyśpieszyć. I tak mimo, że obecna strona wygląda jak wygląda, pozyskuję 2-5 nowych klientów miesięcznie 🙂 Po modyfikacji spodziewam się, że będzie 10-15 klientów miesięcznie na usługi marketingowe.

CO JESZCZE NOWEGO?

Strona która zostanie odpalona 1 września, to 30% tego co finalnie ma być. Jeszcze czeka mnie i zespołu kilka miesięcy zabawy, żeby zrobić z bloga idealną maszynę do konwersji, ale - jak zawsze - świetnie się przy tym bawię, więc mnie to nie boli 🙂

Ruch na blogu w lipcu 2021 tak wyglądał:

image.png.209d677240ccfe8e6b28f9f05ba5bcb0.png

Od czerwca budżet na marketing wynosi ok. 200 zł netto miesięcznie, ale wraz z nową wersją strony będzie już konkretny budżet 🙂

Edytowane przez Lembicz
 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Lembicz napisał:

Usunięcie komentarzy we wpisach - Długo zastanawiałem się czy tego nie zostawić, ale pozwoli mi to w pełni nadzorować jakość treści pod SEO.

Możesz rozwinąć kwestie dlaczego zdecydowałeś się na ten krok? I jakie są Twoim zdaniem minusy i plusy posiadania komentarzy na stronie lub jego braku.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, MaciekKow napisał:

Możesz rozwinąć kwestie dlaczego zdecydowałeś się na ten krok? I jakie są Twoim zdaniem minusy i plusy posiadania komentarzy na stronie lub jego braku.

Jasne 🙂

Zacznę może od minusów:

 1. Mniejsze zaangażowanie czytelnika
 2. Mniejszy czas spędzony na stronie (jak ktoś pisze komentarz, to trochę się na tym schodzi).

Plusy:

 1. Pełna kontrola treści danego artykułu, dzięki czemu można osiągnąć odpowiednie nasycenie frazami pod kątem SEO
 2. Oszczędność czasu na czytanie i weryfikację komentarzy. Do dzisiaj zatwierdziłem na blogu 39 komentarzy przy czym żaden nie wniósł znaczącej wartości dodatniej.
 3. Więcej miejsca na różne testy pod artykułem.

W przyszłości powiążę mocniej artykuł z FB i tam będzie możliwość komentowania, ale nie jest to priorytet (Pewnie do tego czasu wymyślę coś fajniejszego). To rozwiązanie nie sprawdzi się wszędzie 🙂 W przypadku blogów modowych czy finansowych, zaangażowanie czytelników jest znacznie większe i często padają fajne komentarze. Pytanie: Czy i tam nie lepiej byłoby "społeczność" skoncentrować w jednym miejscu?

Na własnych projektach testuję różne rozwiązania (nawet te pozornie bez sensu). Na koniec robię podsumowanie i dopiero okazuje się czy dane działanie było wizerunkowo/finansowo korzystne czy nie.

 

 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Już jest nowa wersja bloga 🙂

Jak masz chwilę to zapraszam na  https://lembicz.pl/ i daj mi znać co Twoim zdaniem mógłbym zrobić lepiej (z góry dzięki), ale -tak jak pisałem wcześniej - jeszcze trzy/cztery miesiące szlifowania po godzinach.

No ale fajnie jak dasz mi znać, co Twoim zdaniem w pierwszej kolejności powinienem brać na warsztat do poprawki. 🙂

Kolejną aktualizację zrobię jak już wszystko zostanie ukończone, czyli już pewnie w 2022 roku :P 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .